Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökeskkonnavolinik kontoris

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Töökeskkonnavolinik kontoris

Postitas:

Mida reaalselt teeb tavalises kontoris töökekkonnavolinik? Ma tean ja seadusi oskan lugeda, mis on tema kohustused, kuid mis ta reaalselt teeb? Käib mööda kontorit ringi ja vigiseb, et tehke iga 2 tunni tagant aken lahti ja kasutage randmetoega hiirepatja? Minul 15 aastase staaziga kontoritööl ei ole veel tähele pannud kes ta on või mis on tema reaalsed tegevused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida reaalselt teeb tavalises kontoris töökekkonnavolinik? Ma tean ja seadusi oskan lugeda, mis on tema kohustused, kuid mis ta reaalselt teeb? Käib mööda kontorit ringi ja vigiseb, et tehke iga 2 tunni tagant aken lahti ja kasutage randmetoega hiirepatja? Minul 15 aastase staaziga kontoritööl ei ole veel tähele pannud kes ta on või mis on tema reaalsed tegevused.

See ei olegi amet, vaid lihtsalt üks töökaaslastest täidab seda rolli. Lühidalt öeldes aitab kaasa töökeskkonna paremaks muutmisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremates ettevõtetes tegeleb ta töökeskkonnaga seotud paberimajandusega (jälgib, et riskianalüüs oleks kaasaegne vajadusel muudab vastavalt seadusandike aktide muutumisele, koostab ja edastab uute töötajate juhendamise või vanade täiendjuhendamise dokumente, vaatab et kõikide ohutegurite kohta oleks juhendid), suunab inimesi korralisse tervisekontrolli, tegeleb tööõnnetuste ning kutsehaiguste uurimisega, isikukaitsevahendite registri haldamise ja vahendite väljastamisega ning koostab igal aastal kava, mis sai tehtud ja mis järgmisel aastal on vaja teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremates ettevõtetes tegeleb ta töökeskkonnaga seotud paberimajandusega (jälgib, et riskianalüüs oleks kaasaegne vajadusel muudab vastavalt seadusandike aktide muutumisele, koostab ja edastab uute töötajate juhendamise või vanade täiendjuhendamise dokumente, vaatab et kõikide ohutegurite kohta oleks juhendid), suunab inimesi korralisse tervisekontrolli, tegeleb tööõnnetuste ning kutsehaiguste uurimisega, isikukaitsevahendite registri haldamise ja vahendite väljastamisega ning koostab igal aastal kava, mis sai tehtud ja mis järgmisel aastal on vaja teha.

see, keda sina kirjeldad, on töökeskkonnaspetsialist, mitte volinik
volinik on põhimõtteliselt töötajate huvide esindaja kollektiivis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 17:53; 02.12 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tee midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks mõõdeti müratugevust, valgust, samuti pöörati tähelepanu ergonoomikale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks mõõdeti müratugevust, valgust, samuti pöörati tähelepanu ergonoomikale.

No töökeskkonna volinik küll ei mõõda müra ja valgust, samuti ei telli vastavat firmat. See on ikka otseselt tööandja kohustus ja käib riskianalüüsi koostamise juurde. Minu kogemuste põhjal (kogemused kontorist) töökeskkonna volinik ei tee midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.tooelu.ee/et/tooandjale/tookeskkond/tookeskkonna-korraldus/tookeskkonnavolinik

http://tooelu.ee/et/Tooandjale/Tookeskkond/Tookeskkonna-korraldus/tookeskkonnavolinik/Tookeskkonnavoliniku-kohustused-ja-oigused

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 17:53; 02.12 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 35 inimesega ettevõttes töökeskkonnavolinik ja olgem ausad, et suurt midagi ei tee. Kõik riskianalüüsid, juhendamised jne peab tegema töökeskkonnaspetsialist ehk tööandja esindaja. Mina olen töötajate esindaja ja meil õnneks mingeid tööõnnetusi pole juhtunud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökeskkonnavolinik kontoris

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.