Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetamine 47a-selt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )

Teema: Töökoha vahetamine 47a-selt

Postitas:
Kägu

Olen viimasel töökohal  (juhataja toitlustuses, hallata on 4 söögikohta) töötanud pea 10a ja tahaks teha midagi muud. Varem olen töötanud 12a pangaduses. Olen saatnud cv-sid tööpakkumistele, mis mind huvitaks ja millega saaksin väga hästi hakkama, aga kuna töökogemus neil ametikohtadel puudub, siis loomulikult mind ei valita. Olen 47a ja eks vanus seab ka valiku tegemisel omad piirid tööpakkujal. Oman kõrgharidust EBS-is ettevõtluse ja ärijuhtimise erialal. Tahaks teha midagi stabiilsemat – kui ikka kell kukub 17 siis võin rahulikult koju minna muretsemata, kas homne vahetus on ikka kaetud ja teenindajad ka tööle tulevad 🙂

Kes on sarnaselt soovinud töökohta vahetada, jagage kogemusi 🙂

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemust jagada ei ole. Aga lihtsalt ütlen, et vanus on ainult number ja kui ikka tunned, et tahad muutust, siis ära tagasi vaata. Kandideeri igale huvitavale töökohale ka siis, kui päris kõikidele kriteeriumitele ei vasta. 47 igatahes ei ole küll selline vanus, mille peale tööandjad peaksid nina krimpsutama. Kui ei osutu valituks, siis mis sellest ikka, ju see koht ei olnud sulle. Ja kui öeldi ära vanuse tõttu, siis ole tänulik, et ei pea selliste heaks üldse töötama.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus võib sul pigem + olla kui -. Suure tõenäosusega ei lähe sa dekreeti ja ei jää lapsega koju. See tähendab, et kui töökoht sulle vähegi sobib ja sina töökohale, siis lähed ju ikkagi mitmeks aastaks.  Nii et tee oma vanusest endale positiivne asi. Elatud aastad on elukogemus ja selleks tulebki elada. Proovi olla elukogenud 20ndates 🙂

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on kindel valdkond, mis huvi pakub, aga kogemust pole siis proovi mingi koolitus sel alal juba ennetavalt läbida – annab CVs positiivse noodi.

Lisa alati kaaskiri – et olekski arusaadav, et ise otsidki nö väljakutset teises valdkonnas.

Võid mainida lisada juurde soovitajaid – see annab tööandjale jälle julgust, et pigem on tegu nö oma ala proffiga, kes ka uues kohas suudab väljakutsed vastuvõtta, mitte ei otsi mugavustöökohta või ei ole sunnitud töökohta vahetama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan mõelda läbi, milliste muude ametikohtade jaoks sul ON kogemus olemas, ning kandideerida sinna. 47aastaselt ning aastaid juhina töötades on sul ju omajagu kogemust, kindlasti on ametikohti, mille jaoks sul on kogemus, aga mis on praegusest erinevad.

Samuti teavita kõiki oma sõpru ja tuttavaid, et otsid muutust.

Eriala vahetus on paraku selles vanuses ilmselt juba keerukam.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin samuti teenindussektoris juhi rollis – jah, inimressursiga seonduvad probleemid väsitavad lõpuks ära, täiskasvanud inimeste eest siiski ei saa vastutada kui neil endil igasugune motivatsioon ja vastutustunne puuduvad. Mõistan Sind täielikult.

Mina jõudsin sisuliselt läbipõlemiseni, kus mul oli juba ükskõik, kuhu minna, peaasi, et minna. Andsin avalduse enne kui uus töö silmapiiril ja peale poolt aastat puhkamist läksin sisuliselt lihttööle. Samas asutuses olen nüüd kolmandal ametikohal, suurem vastutus, suurem palk, suurem osa tööst arvutisse kolinud.
Nii et võib kaaluda ka asutust kui tervikut ning enese arenguruumi selle sees kui kohe soovitud kohta ei saa. Tööintervjuul üldiselt suhtutakse positiivselt kui uurid nö karjäärivõimalusi, et oma kogemusi ja pädevust tulevikus realiseerida.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 47a ja eks vanus seab ka valiku tegemisel omad piirid tööpakkujal.

CVsse ju vanust ei märgita. Ise otsisin mõne aasta eest just samas vanuses uut töökohta ja võitsin lausa 2 konkurssi. Valisin suurema vastutuse ja parema palga. Väga rahul olen.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CVsse ju vanust ei märgita. Ise otsisin mõne aasta eest just samas vanuses uut töökohta ja võitsin lausa 2 konkurssi. Valisin suurema vastutuse ja parema palga. Väga rahul olen.

Iga tööandja googeldab inimest enne tööintervjuule kutsumist.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sul peaks olema nende ametite baasil päris lai kogemusvaldkond. Ära ole CV-s tagasihoidlik, pigem pane natuke juurde:)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CVsse ju vanust ei märgita. Ise otsisin mõne aasta eest just samas vanuses uut töökohta ja võitsin lausa 2 konkurssi. Valisin suurema vastutuse ja parema palga. Väga rahul olen.

Iga tööandja googeldab inimest enne tööintervjuule kutsumist.

Googel küll inimese vanust ei anna, kui sul just oma firmat pole või fie pole. Minust pole googlis mingit infot. Fb profiilifoto ka kaugelt tehtud ja ähmane.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 47a ja eks vanus seab ka valiku tegemisel omad piirid tööpakkujal.

CVsse ju vanust ei märgita. Ise otsisin mõne aasta eest just samas vanuses uut töökohta ja võitsin lausa 2 konkurssi. Valisin suurema vastutuse ja parema palga. Väga rahul olen.

Kogemusi ja läbitud koole ka ei märgita?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga tööandja googeldab inimest enne tööintervjuule kutsumist.

Kui sa just samal ajal ettevõtja pole, kelle andmed äriregistris näha on või FBsse oma sünniaastat ei lao, siis ei anna guugeldamine kuidagi seda vanust kätte.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemusi ja läbitud koole ka ei märgita?

CVsse märgitakse konkreetse kandideerimise seisukohalt olulised andmed.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen saatnud cv-sid tööpakkumistele, mis mind huvitaks ja millega saaksin väga hästi hakkama, aga kuna töökogemus neil ametikohtadel puudub, siis loomulikult mind ei valita.

Kust sa tead, et sa hakkama saaksid, kui sa sellel kohal varem töötanud ei ole?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemusi ja läbitud koole ka ei märgita?

CVsse märgitakse konkreetse kandideerimise seisukohalt olulised andmed.

Kui nõutud on kõrgharidus ja cv-s on kirjas, et ülikooli lõpetamise aasta oli 1993, siis ei ole ju raske umbkaudu vanus välja arvutada.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt see vanuse märkimine või mittemärkimine ei anna midagi. Kui ikka ettevõte soovib “noort aktiivset särasilma”, siis juba 1. vestlusel on ju inimese vanus näha ja jutt lühike. Pigem siis see vanus kirja panna ja kui siis kutsutakse vestlusele, pole vaja hiljem karta, et äkki just vanuse tõttu ei osutunud valituks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogemusi ja läbitud koole ka ei märgita?

CVsse märgitakse konkreetse kandideerimise seisukohalt olulised andmed.

Nojah. Tahad eriala vahetada ja saadad tühja CV, kus heal juhul on 1 läbitud kursus kirjas. Palju edu sellega.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja muide, isegi eesnimi võib vanuse kohta vihje anda.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neile, kes veel aru ei saanud.

CVsse märgitakse andmed, mis toetavad konkreetset kandideerimist. Sinna ei märgita vanust, lapsi, suhtestaatust vmt, kui selle järele just eraldi vajadust ei ole.

Nt kui kandideerid müügijuhiks, siis pole mõtet kirja panna, et läbisid pooleaastased maalikursused. Need pane siis kirja, kui kandideerid kujundajaks või kaubamaja iluosakonna töötajaks. Kui kandideerid muusikakooli huvijuhiks, tasub märkida, et omandasid keskhariduse muusikakallakuga koolis, kui kandideerid asutuse juhiabiks, siis jätad selle kõrvale ja paned kirja, et lõpetasid TÜ-s dokumendihalduse bakalaureuseõppe.

Kui kandideerid õpetajaks või lapsehoidjaks, pane kirja, et sul on endal ka lapsed (eriti, kui sa varem sel erialal töötanud pole) – see näitab, et sul siiski on lastega töötamise kogemusi.

Ülikooli lõpetamise aasta ei näita tänapäeval vanust, kuna lõpetajate hulgas on nii 25- kui 55-aastaseid (ja veel nooremaid ja veel vanemaid).

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nõutud on kõrgharidus ja cv-s on kirjas, et ülikooli lõpetamise aasta oli 1993, siis ei ole ju raske umbkaudu vanus välja arvutada.

Mina olen 49 ja lõpetasin baka aastal 2009 ja magistrantuuri aastal 2017.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

töötasin aastaid n.ö. võis sees – palk kindel ja hea, lisaks 2 kuupalka juurde (jõulud ja puhkus), 45 päeva puhkust, kindel tööaeg jne. Ometi nüristas see ära ja 35-selt hakkasin tegelema eraettevõtlusega – palka saad nii palju, kui teenid. Nüüd olen 21-aastat seda teinud – töö on huvitav, vastutusrikas, teenin rohkem, kui eelmisese kohas aga piiratud puhkus – välistatud on see nagu varem. et kuu aega tööle nägu ei näidanud. Nüüd olen 56 ja ca 10 aastat on pensionini, olen mõelnud, et astuks sammu tagasi ja läheks sarnasele töökohale, et siis molud 10 aastat.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt see vanuse märkimine või mittemärkimine ei anna midagi. Kui ikka ettevõte soovib “noort aktiivset särasilma”, siis juba 1. vestlusel on ju inimese vanus näha ja jutt lühike. Pigem siis see vanus kirja panna ja kui siis kutsutakse vestlusele, pole vaja hiljem karta, et äkki just vanuse tõttu ei osutunud valituks.

ettevõte ju ise ütleb ette, et soovib noort (või: otsime oma nooruslikku kooektiivi….), mida ma sinna hakkan trügima

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikooli lõpetamise aasta ei näita tänapäeval vanust, kuna lõpetajate hulgas on nii 25- kui 55-aastaseid (ja veel nooremaid ja veel vanemaid).

Kui oled ülikooli lõpetanud 1993 siis see annab vanuse kohta piisavalt infot – ehk pidid 1993 olema vähemalt ca 20-22 aastane. Kui oled lõpetanud ülikooli 2020 siis ei anna jah.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa just samal ajal ettevõtja pole, kelle andmed äriregistris näha on või FBsse oma sünniaastat ei lao, siis ei anna guugeldamine kuidagi seda vanust kätte.

Fb feed ja pildid annavad palju ära. Võib-olla 20-st on 1, kelle kohta andmeid ei leia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks elus ongi nii, et kus üks näeb probleeme, seal teine näeb lahendusi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikooli lõpetamise aasta ei näita tänapäeval vanust, kuna lõpetajate hulgas on nii 25- kui 55-aastaseid (ja veel nooremaid ja veel vanemaid).

Kui oled ülikooli lõpetanud 1993 siis see annab vanuse kohta piisavalt infot – ehk pidid 1993 olema vähemalt ca 20-22 aastane. Kui oled lõpetanud ülikooli 2020 siis ei anna jah.

Ja isegi sel juhul peaksid ju teadlikult jätma esimeses 10-15 aasta töökogemuse märkimata, kui tahad oma vanust varjata. Ehk siis, kui ikka inimese töökogemus hakkab kuskil üheksakümnendate algusest, siis olenemata kõrgkooli diplomi ajast, on ju selge, et vanus ikka sinna 50 kanti juba läheneb. Ja see, kas tahad neid töökogemusi ära jätta või ei, sõltub ju ikka sellest, mis need olid ja kuhu kandideerid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja isegi sel juhul peaksid ju teadlikult jätma esimeses 10-15 aasta töökogemuse märkimata, kui tahad oma vanust varjata. Ehk siis, kui ikka inimese töökogemus hakkab kuskil üheksakümnendate algusest, siis olenemata kõrgkooli diplomi ajast, on ju selge, et vanus ikka sinna 50 kanti juba läheneb. Ja see, kas tahad neid töökogemusi ära jätta või ei, sõltub ju ikka sellest, mis need olid ja kuhu kandideerid.

Jäin veel mõtlema, et huvitav, kuidas tööandja suhtuks, kui nt mina (vanust mul kohe 52) alustaksin oma töökogemust CV-s aastast 2004, see siis see asutus, kus praegu töötan ning kus mul on palju mitmekülgseid kogemusi panna. Nii ja nüüd lähen ma intervjuule ning nad vaatavad mulle otsa ja saavad aru, et olen 50 kanti juba. Kas nad ei küsi, miks oma tööealisest 10-15 aastat oma elust CV-st välja jätsin?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikooli lõpetamise aasta ei näita tänapäeval vanust, kuna lõpetajate hulgas on nii 25- kui 55-aastaseid (ja veel nooremaid ja veel vanemaid).

Kui sul on kõrgkooli lõpetamisest 5 aastat, siis see tõesti ei tähenda tingimata seda, et oled kahekümnendates. Aga kui lõpetasid üheksakümnendatel, siis see annab ju vihje küll, et sa pole noor. CV-st on ikkagi enam-vähem näha, kui vana inimene on. Ja see ainult olulise märkimise soovitus on ikkagi ka imelik, üldiselt ei jäeta koolide ja töökohtade vahele suuri lünki, kuna see töökoht vahepeal polnud kandideeritud töökoha seisukohalt oluline, ikka kronoloogiliselt pannakse kõik kirja. Tööandja soovib näha, kas oled mingi töökohtade sarivahetaja, hüplik, vahepeal tõmbad üldse kuskile välismaale aastateks, see kõik on oluline info. Mingit mõtet pole seda varjata, välja tuleb ju niikuinii, hoiad lihtsalt nii enda kui tööandja aega kokku.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja isegi sel juhul peaksid ju teadlikult jätma esimeses 10-15 aasta töökogemuse märkimata, kui tahad oma vanust varjata.

CV-sse märgitaksegi maksimaalselt viimase 10-15 aasta töökogemused. See soovitus on ka igas töövahendusportaalis ja CV-de koostamist õpetaval lehel kirjas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja isegi sel juhul peaksid ju teadlikult jätma esimeses 10-15 aasta töökogemuse märkimata, kui tahad oma vanust varjata. Ehk siis, kui ikka inimese töökogemus hakkab kuskil üheksakümnendate algusest, siis olenemata kõrgkooli diplomi ajast, on ju selge, et vanus ikka sinna 50 kanti juba läheneb. Ja see, kas tahad neid töökogemusi ära jätta või ei, sõltub ju ikka sellest, mis need olid ja kuhu kandideerid.

Jäin veel mõtlema, et huvitav, kuidas tööandja suhtuks, kui nt mina (vanust mul kohe 52) alustaksin oma töökogemust CV-s aastast 2004, see siis see asutus, kus praegu töötan ning kus mul on palju mitmekülgseid kogemusi panna. Nii ja nüüd lähen ma intervjuule ning nad vaatavad mulle otsa ja saavad aru, et olen 50 kanti juba. Kas nad ei küsi, miks oma tööealisest 10-15 aastat oma elust CV-st välja jätsin?

Ma arvan, et nad küsiksid, miks sa oma töömaleva kartulivõtu aastast 1980 CVsse kirja panid üleüldse. Või ehk ei küsiks ka, jätaksid kohe intervjuule kutsumata, et sel pole vist aimu ka, kuidas tänapäeval asjad käivad.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetamine 47a-selt