Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Töökoha vahetamine

Postitas:

Tere!

Minu praegune töö on mind mitte lihtsalt ära tüüdanud vaid lausa tervistrikkuv ning tahaksin midagi muud tegema hakata. Kahjuks praeguse seisuga ma ei saakski kuskile, sest pole haridust ja pole töökogemust. Ei julge ka kuskile midagi õppima minna, sest keskkooli lõpetamisest on 15 aastat, praegune töö on täiesti ebaatraktiivne ja mulle juba oma jälje jätnud ja kes teab kas üldse valitud alal õppima minemine mingit töökohta üldse annabki. Väga kahju oleks pärast oma aja ja raha kulutamist avastada, et sellise ettevalmistusega polegi miskit peale hakata ja tuleb vanale tööle tagasi minna.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 12:35; 31.01 00:04;
To report this post you need to login first.

Õppima lähevad tänapäeval ka need, kes keskkooli lõpust 30+ aastat möödas – see on täiesti normaalne. Kaugõppes oleksid ilmselt üks nooremaid.
Oleneb kui suur su tahe ja vajadus on – kui ikka väga suur, küll siis ka muutuse teed.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb alustada madalamast ametikohast ja siis edasi liikuda. Kui tahta kohe spetsialistiks saada, siis muidugi oodatakse töökogemust jne. Keskealisena ei tea mina küll ühtegi tööd mida nüüd suure rõõmuga murdma hakkaks. Töö on raha teenimine ja ei enamat.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 13:20; 28.01 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskealisena ei tea mina küll ühtegi tööd mida nüüd suure rõõmuga murdma hakkaks. Töö on raha teenimine ja ei enamat.

Kust sinu arvates see keskiga hakkabki? Teemaalgataja on kolmekümnendate esimeses pooles. Kas see ei ole mitte kõige produktiivsem iga kus leitakse see endale sobiv töö, teostatakse ennast, täiendatakse ennast pidevalt, tehakse karjääri ja ollakse kõige produktiivsem üldse? Kõik ei nühi tuimalt oma tunde täis teha, paljudele inimestele pakub töö eneseteostust ja sellega seotud rahulolu. Ja seda ka tunduvalt vanemana. Kui sinu töö sulle seda ei paku, siis äkki oleks aeg samuti üks kannapööre teha ja tegeleda millegagi, mida “rõõmuga murdma hakkaks”?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks ikkagi sellest, et milline see uus töö olla võiks? Mille vastu huvi on? Millised hobid? Millist tüüpi tööd teha tahaksid? Mis tüüpi inimene oled, st üksi nokitseja või suhtleja.

Millist tööd ja millises firmas praegu teed? Kas firmasiseselt ei ole võinalust edasi liikuda? Kas vana töökohaga seoses ei saa end täiendada ja lihtsalt lisaks midagi õppida, et edasi liikuda?

Igatahes õige aeg edasi mõelda ja liikuda, lihtsalt veidi rohkem selgust vaja sul endal, mida tahaksid teha ja siis leiad ka, kuidas sinna liikuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskealisena ei tea mina küll ühtegi tööd mida nüüd suure rõõmuga murdma hakkaks. Töö on raha teenimine ja ei enamat.

Kust sinu arvates see keskiga hakkabki? Teemaalgataja on kolmekümnendate esimeses pooles. Kas see ei ole mitte kõige produktiivsem iga kus leitakse see endale sobiv töö, teostatakse ennast, täiendatakse ennast pidevalt, tehakse karjääri ja ollakse kõige produktiivsem üldse? Kõik ei nühi tuimalt oma tunde täis teha, paljudele inimestele pakub töö eneseteostust ja sellega seotud rahulolu. Ja seda ka tunduvalt vanemana. Kui sinu töö sulle seda ei paku, siis äkki oleks aeg samuti üks kannapööre teha ja tegeleda millegagi, mida “rõõmuga murdma hakkaks”?

15 aastat peale keskkooli teeb vanuseks 35 eluaastat? Keskiga algab 40 eluaastast (kui elad 70 aastaseks, siis lausa 35 aastaselt), 5 aastat tal veel ja ongi keskealine.

Ju sa siis pole ise nii vana kui nii tobedaid küsimusi küsid. 35 aastaselt oled sa juba 15 aastat oma elust tööl käinud (okei kui sa pole tervet elu lastega kodus passinud), tegelikult soovid vaikselt juba rahulikumat elu. Ma saan aru jah, et palju lähevad keskeakriisist tulenevalt midagi uut õppima, aga vähesed ka vahetavad ameti selle uue õpitu vastu, sest ka seal on vaja seda sama töökogemust mida alguses ei ole. Aga see tähendab ka suurt loobumist palgas, kui alustad nullist. Kui tänapäeval on inimestel laenud, liisingud, sisseharjunud elustiil, siis palgast järgi anda ei saa.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 13:20; 28.01 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskealisena ei tea mina küll ühtegi tööd mida nüüd suure rõõmuga murdma hakkaks. Töö on raha teenimine ja ei enamat.

Kust sinu arvates see keskiga hakkabki? Teemaalgataja on kolmekümnendate esimeses pooles. Kas see ei ole mitte kõige produktiivsem iga kus leitakse see endale sobiv töö, teostatakse ennast, täiendatakse ennast pidevalt, tehakse karjääri ja ollakse kõige produktiivsem üldse? Kõik ei nühi tuimalt oma tunde täis teha, paljudele inimestele pakub töö eneseteostust ja sellega seotud rahulolu. Ja seda ka tunduvalt vanemana. Kui sinu töö sulle seda ei paku, siis äkki oleks aeg samuti üks kannapööre teha ja tegeleda millegagi, mida “rõõmuga murdma hakkaks”?

15 aastat peale keskkooli teeb vanuseks 35 eluaastat? Keskiga algab 40 eluaastast (kui elad 70 aastaseks, siis lausa 35 aastaselt), 5 aastat tal veel ja ongi keskealine.

Ju sa siis pole ise nii vana kui nii tobedaid küsimusi küsid. 35 aastaselt oled sa juba 15 aastat oma elust tööl käinud (okei kui sa pole tervet elu lastega kodus passinud), tegelikult soovid vaikselt juba rahulikumat elu. Ma saan aru jah, et palju lähevad keskeakriisist tulenevalt midagi uut õppima, aga vähesed ka vahetavad ameti selle uue õpitu vastu, sest ka seal on vaja seda sama töökogemust mida alguses ei ole. Aga see tähendab ka suurt loobumist palgas, kui alustad nullist. Kui tänapäeval on inimestel laenud, liisingud, sisseharjunud elustiil, siis palgast järgi anda ei saa.

et siis seda, millal kellegi keskiga algab, saab teada alles pärast tema surma või saab eluiga kuidagi ette planeerida?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kaotada pole sul ju midagi. Kui midagi paremat ei leia, siis võid alati vanale tüütule kohale tagasi minna. Praegusel ajal on küll nii, et kes tahab, see ka töö leiab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppima lähevad tänapäeval ka need, kes keskkooli lõpust 30+ aastat möödas – see on täiesti normaalne. Kaugõppes oleksid ilmselt üks nooremaid.

Oleneb kui suur su tahe ja vajadus on – kui ikka väga suur, küll siis ka muutuse teed.

Õppima lähevad küll aga kas töökoht ka hiljem leitakse?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 12:35; 31.01 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppima lähevad tänapäeval ka need, kes keskkooli lõpust 30+ aastat möödas – see on täiesti normaalne. Kaugõppes oleksid ilmselt üks nooremaid.

Oleneb kui suur su tahe ja vajadus on – kui ikka väga suur, küll siis ka muutuse teed.

Õppima lähevad küll aga kas töökoht ka hiljem leitakse?

mina läksin ülikooli uuele ringile siis, kui oli eelmisest ülikooli lõpetamisest täpselt 20a möödas (keskkooli lõpetamisest 27a).
kõik tööd-tegevused mida viimase 10a jooksul teinud olen, ongi seoses selle uue erialaga, nt juhin üht ettevõtet, samuti töötan vahetevahel külalisõppejõuna ülikoolis.
kusjuures mina olin ka oma 40+ vanusega ülikoolis 2.ringil õppides oma kursuse üks nooremaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 aastaselt oled sa juba 15 aastat oma elust tööl käinud (okei kui sa pole tervet elu lastega kodus passinud), tegelikult soovid vaikselt juba rahulikumat elu. Ma saan aru jah, et palju lähevad keskeakriisist tulenevalt midagi uut õppima,

Mina omandasin vanuses 33-36 esimese baka, 38-aastaselt sain teise lapse, 41-aastaselt kandideerisin uuele töökohale, vanuses 42-44 tegin magistri, 44-aastaselt kandideerisin paremale töökohale. Käesoleval aastal saan 47 ja vaikselt hakkab senine töökoht ennast ammendama, tahaks natuke rohkem väljakutseid. Ei plaani tingimata valdkonda ega asutust vahetada, esmalt alustan läbirääkimisi praeguse tööandjaga. Ilmselt ma olen teistsugune inimtüüp, kellele väga rahulik ja rutiinne elu pole kunagi mingi ideaal olnudki.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetamine