Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetus

Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Teema: Töökoha vahetus

Postitas:
Kägu

Kodukontori kulusid saab tööandjaga jagada. Arvestatakse proportsioonid. Eriti lihtne on siis, kui tööd tehakse eraldi toas, sel juhul saab osad kulud täies ulatuses hüvitada. TA-l tuleks lisaks töölepingule sõlmida ka vastavad kokkulepped tööandjaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma töötan kodust ja kuus kulub mul veele 5 eurot. Kui mitu senti sellest kulub igapäevaselt sellele, et ma pissin kodus, mitte kusagil tööandja kontoris, on mu meelest lausa võimatu välja arvutada. Nii et oma vetsupaberi ja veekulu räige kasvu jutuga võib see hull kodukontori kägu potilaadale sõita.

+9
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma töötan kodust ja kuus kulub mul veele 5 eurot. Kui mitu senti sellest kulub igapäevaselt sellele, et ma pissin kodus, mitte kusagil tööandja kontoris, on mu meelest lausa võimatu välja arvutada. Nii et oma vetsupaberi ja veekulu räige kasvu jutuga võib see hull kodukontori kägu potilaadale sõita.

Sa ei pese ei ennast ega oma riideid ega nõusid ega üldse mitte midagi?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma töötan kodust ja kuus kulub mul veele 5 eurot. Kui mitu senti sellest kulub igapäevaselt sellele, et ma pissin kodus, mitte kusagil tööandja kontoris, on mu meelest lausa võimatu välja arvutada. Nii et oma vetsupaberi ja veekulu räige kasvu jutuga võib see hull kodukontori kägu potilaadale sõita.

Sul on puudu oskus asju analüüsida. Asi ei ole ju ainult mingis veekulus või vetsupaberis, mis on lihtsalt üheks lihtsaks näiteks.

Täielikult kodus tööd tehes sa pead üle vaatama oma töötingimused, kas sul on seal ikka päriselt ka võimalik teha normaalselt ja rahulikult tööd või sul tegelikult ei ole õiget kohtagi, kus töötada. On suur vahe, kas sa teed mõnikord natuke tööd kodus või sa ainult kodus töötadki.

Kas lapsed võivad su tööarvutis käia, kas sul on võimalik koosolekut pidada, kus sa hoiad oma tööga seotud asju, missugune on su tool, laud, missugune on valgustus, soojustus/jahutus jne. Kõik see, mille peale ettevõtja kontoris peab mõtlema.

Eksib see, kes arvab, et näiteks konditsioneer on mugavusvalik. See ei ole nii, kui me räägime töötingimustest. Liiga külmas ja liiga palavas töövõime kahaneb. Töötingimused peavad olema sellised, et need ei riku su tervist, sealt ka nõuded lauale, toolile, valgustusele. Sa ei saa päevast päeva tööd teha diivanil pikutades, läpakas süles. Sul peaks olema töötegemiseks siiski kirjutuslaud, mitte diivanilaud või köögi tööpind, millega võib asja ära ajada siis, kui sa teed kodus tööd ajutiselt.

Lisaks, 100% kodusele tööle kolides tuleks läbi mõelda ka selle mentaalne pool. Kui palju on kokkupuudet kolleegidega, kas peab ikkagi käima mõnikord koosolekul või üldse mitte. Kõigile ei sobi selline asi, et ongi nüüd kogu aeg kodus, kolleegidega kokkupuude nullilähedane, kuskil kodust väljas polegi mingit motivatsiooni käia, eriti kui töö kodus on selline, et ikkagi pead kella järgi arvuti juures olema. Siis ei ole päris nii, et kui tahad, siis vahepeal paned pesu käima või jalutad natuke koeraga ja on mõnus chill. Palju sõltub selle töö sisust, kas kodus töötamine muudab elu mentaalselt mõnusamaks või pigem mitte.

Kodus tõlkida on vast väga tore. Aga kui peaks midagi telefoni teel müüma või kliente nõustama, siis pigem mitte, eriti kui kodus on lapsed. Vaevalt see teemaalgataja tõlgib, neil ei ole palk nii suur.

Mul endal on küll kellaajaline töö, kuid ma võin seda teha ükskõik kus maailma otsas, peaasi et on korralik internetiühendus. Suvel olengi ringi rännanud ja see on tõesti mõnus, kuigi siis mõnikord tekib see tunne, et krdi töö segab elamist. Samas, mul on seda tööd siiski vaja, sellest rahast ei saa loobuda.

Nii suure elumuutuse puhul nagu töövahetus, palju madalam palk ja täiesti koju jäämine, tulebki asjad detailideni läbi mõelda. Muidu pärast ei jõua ära kahetseda seda, et kuidas ma küll nii loll olin.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaidlen kategooriliselt vastu sellele, et koju töötama jäädes kodused kommunaalkulud ja muud kulud märgatavalt tõusevad.

Ei, sul ei ole mittemingisugust kohustust osta endale tipptasemel kontorimööblit või lasta kodus teha töökeskkonna riskianalüüse jne. Väga edukalt on võimalik tööd teha ka diivanilt, läpakas süles. Muide, see ongi minu eelistus, ma töötan nii juba viimased 6 aastat. Laud ja kontoritool on olemas, aga ma ei kasuta neid. Kõik inimesed ei ole ühesuguste vajadustega. Kui sina soovid endale koju osta 1000 eurot maksva kontoritooli, sest sina väidetavalt muudmoodi ei funktsioneeri, siis palun väga. Aga tulla väitma, et see on vältimatu kulu, pole tõsiselt võetav.

Ma tõesti ei tea, kui mitu rulli sinul vetsus vetsupaberit kulub, aga enda näitel saan väita, et see kulu ei suurenenud koju tööle jäädes nii märkimisväärselt, et ma seda üldse märganud oleks. Pannilabida, nugade-kahvlite ja laelampide amortisatsioon ei ole ka, käsi südamel, selliseid väljaminekuid põhjustanud, et saaks rääkida mingist tohutust kulude kasvust.

Ja ma ei tõlgi, minu töö seisneb milleski muus, teinekord tuleb ka inimestele helistada, kujutad ette. Täiesti tehtav. Ilma pööraste lisakuludeta. Keegi juba tõi välja, et reaalsed kulud suurenevad koju tööle jäädes vast 5-10 euro võrra ja mu meelest on see täiesti adekvaatne hinnang.

Ausalt, su jutt on kentsakas ja ajab naerma.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt, su jutt on kentsakas ja ajab naerma.

Tore, sinusugused on su tööandjale puhas rõõm. Ei hakka nõudma midagi.

Ma küll ei tea, miks sa endale ette kujutad, et mu tool maksab 1000 eurot. Või miks sa arvad, et ma olen kuskil öelnud, et see on VÄLTIMATU kulu kodukontorisse üle kolides. Ma tõin näite, et päriselt kodus töötades, omades väikefirmat, ma ei maksa endale enne seda raha palgana välja, et siis oma raha eest tool osta, vaid selle tooli ma ostan firma arvelt. See on kodukontori kulu. Kui sina teed tööd diivanil lebotades, jumal sinuga, ma ei tea, missugune su töö on, võib-olla seda sa saad teha pikutades. Mina oma tööd ei saa pikutades teha.

Ma näen, et sa oled endale pähe võtnud selle, et sinul sinu arvates kodus töötades mingeid lisakulusid ei ole ja hoiad sellest kümne küünega kinni, rääkides alailma mingist kõige pisemast kulust ehk vetsupaberist. Aga sa seda oma läpakat muidu laed kuskohas? On see sul ikka tööandja poolt antud? Kes su internetiühenduse eest maksab?

Nagu siin üks kägu varem kirjeldas, siis see kulu koosneb paljudest erinevatest väiksematest kuludest. Kui sa mõtleksid nagu ettevõtja, siis sa ei saaks niimoodi oma rahadega majandada, et mis see 10-15 eurot sinna-tänna. Sa pead teadma kuhu ja kui palju sul raha kulub ja mis summa ulatuses aastas. See ei ole sendiveeretamine ja koonerlus, vaid seda nimetatakse raamatupidamiseks.

Keegi ei annagi siin vast sinule nõu, vaid soovitatakse teemaalgatajal mõelda olukord läbi. Pisiasjadeni, nagu ma kord juba mainisin. Rahune maha oma diivanil, paistab, et oled üsna närviline.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei pese ei ennast ega oma riideid ega nõusid ega üldse mitte midagi?

Minul kulub samuti 4 kuupi-6 eurot. Palju siis ühel inimesel kuluma peaks?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaidlen kategooriliselt vastu sellele, et koju töötama jäädes kodused kommunaalkulud ja muud kulud märgatavalt tõusevad.

Keegi juba tõi välja, et reaalsed kulud suurenevad koju tööle jäädes vast 5-10 euro võrra ja mu meelest on see täiesti adekvaatne hinnang.

Millises postituses on muidu öeldud, et need kulud märgatavalt tõusevad? Mingil määral tõusevad kindlasti kõigil, aga kui suur see tõus on, sõltub juba oludest. Natuke siia ja sinna, võimalik tõesti, et keskmiselt 5-10 eurot kuus, mis teeb kokku 60-120 eurot aastas. Suur see tõus ei ole, aga midagi siiski.

Minul isiklikult oli laud varem olemas, tool lubati kontorist kaasa võtta, läpakas ja monitor on ka kontorist kaasas. Kui tooli ja monitori ei oleks, siis peaksin tõesti ostma, sest minu silmadele ja seljale ei ole küll päev läbi diivaninurgas väikese ekraani suunas silmi pingutades tööd teha.

Minu reaalsed kulud, mis suurenesid on pisut elekter, kohv/tee ja noh WC-paber ilmselt ka. Vesi on mul elektrikulu sees, sest oma kaevust oma pumbaga tuleb vesi. Rahasse kokku kulusid arvestada ei oska. Aga päris olematu see kulu ka ei ole. Ja arvestades, et mina elan töölt kaugel, siis transpordilt kokkuhoiuga säästan rohkem, kui need lisandunud kulud. Ja kodukontoris töötamine sobib mulle ka mentaalselt väga hästi, nii et mina olen tõesti rahul, et ei pea igapäevaselt enam kontorisse sõidule aega ja raha raiskama.

Ja noh, tegelikult on muidugi suur kulu ka piiramatu internet. Kui mõne väiksema paketi võtaksin, siis maksaksin 10-20 eurot kuus vähem. Et kui kodus tööd ei teeks, võiks ju oma netikasutust kokku tõmmata, aga tööga ei ole see võimalik.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koju jäädes on ju puhas võit juba aeg-vähemalt tund päevas, mis kulus tööle mineku/tuleku jaoks. Lisaks saab jooksvaid asju töö kõrvalt teha.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kulub samuti 4 kuupi-6 eurot. Palju siis ühel inimesel kuluma peaks?

Vee hinnad on ju erinevad. Tallinnas ligi 2 eurot kuupmeeter, Maardus üle kolme.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kulub samuti 4 kuupi-6 eurot. Palju siis ühel inimesel kuluma peaks?

Vee hinnad on ju erinevad. Tallinnas ligi 2 eurot kuupmeeter, Maardus üle kolme.

Ja siis?! See 1 euro hinnvahe on sinu jaoks nii suur, et peab selle eraldi välja tooma? Muidu laristatakse siin vett mõnuga – käiakse mitu korda päevas duši all ja pestakse iga riideeset peale ühekordset kandmist – aga nüüd on see kodukontori veekulu korraga nii suur, et selle ümber peab jaurama mitu lehekülge. Loobuge siis ometi kodukontorist, kui see teie jaoks nii kallis on!

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vee hinnad on ju erinevad. Tallinnas ligi 2 eurot kuupmeeter, Maardus üle kolme.

Tallinnas elan, 1,52 oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loobuge siis ometi kodukontorist, kui see teie jaoks nii kallis on!

Keegi ei räägi siin seda, et kodukontor on kindlasti halb või et see oleks ülejõu käivalt kallis.

Siiski, alati ei ole kodukontor mõistlik valik, see sõltub väga palju kodustest tingimustest, töö iseloomust, ja ka inimese enda iseloomust. See ei ole rusikareegel, et kodus on kindlasti parem töötada.

Minule sobib kodukontor, aga ma ei julge seda pimesi teisele inimesele soovitada, isegi kui see teine inimene on mulle tuttav. Ma saan ainult välja tuua selle, et kodukontoril ei ole ainult plussid ja seda eriti siis kui sa ei ela oma kodus üksinda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi eelistab isiklikult kodukontorit või tööl käimist, on täiesti eraldi teema. Miks hämada mingi muu teema sisse toomisega? Jutt käis sellest, et mingi inimene arvutab kodukontori kulude sekka vetsupaberi, sest ei saa enam tööl pissil käia, kätepesuseebi ja pannilabida amortisatsiooni. Ja siis väidab, et kodukontoris kulud suurenevad märgatavalt.

Tsitaat:

…mul suurenes elektrikulu ja muu kodukulu kõvasti, kui kodukontorisse jäin.

Ma ei tea, kui vähe peab üks inimene palka saama, et aastane kulu u 100 eurot (ja see on ka kõvasti liialdatud) on nii märkimisväärne, et seda üldse kodu vs kontor arutelus välja tuua. Aasta palgast moodustab see keskmise palga saajal nii väikse osa, et ei maksa mainidagi. Suurema palga saajatest ei hakka üldse rääkimagi.

Isegi kui ma kodus ei töötaks, oleks mul internetiühendus kodus ikkagi olemas. Sellega seoses null lisakulu. Mööbel on ka nagunii kodus olemas, jälle null lisakulu. Söön ma ka nagunii (oma raha eest), käiks ma siis tööl või töötaks kodust, kodus pigem säästab. Riideid kannan samuti sõltumata sellest, kus ma töötan, jälle null lisakulu. Vetsupaber ja arvuti elektritarve on tõesti nii väiksed kulud, et neid ei saa muust arvest eristada. Ehk et olen elav näide, kuidas on võimalik kodukontoris töötada ilma, et kodukulud kõvasti kasvaks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kätepesuseebi ja pannilabida amortisatsiooni.

See on su enda peas kõik võimendunud üle võlli liialdus.

Näide oli selleks toodud, et sa saaksid aru, kui palju tööandja inimeste pealt kokku hoiab, kes on nõus istuma kodukontoris. Sa ei ole ju selles firmas ainus inimene.

See, et sul kodus tööelu peale kulub tühine summa, on sul samuti kahjuks soovunelm, kui sul just pole mingi mitu aastat tagasi kehtima hakanud fix elektripakett. Keskküte sul ilmselt on, sest sa jätsid sujuvalt kahe silma vahele selle, et kodus töötamise kulud kasvasid ka selle arvelt, et kodus ei ole selline küttesüsteem, mis nagunii kogu aeg samamoodi töötaks.

Iga inimene peabki reaalselt ise läbi mõtlema selle, kas ikka on kodus sedavõrd palju parem töötada, et see tasub ära, olgu siis vaeva või raha. Aga see ei mahu sinu pisikese pea sisse.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sul kodus tööelu peale kulub tühine summa, on sul samuti kahjuks soovunelm, kui sul just pole mingi mitu aastat tagasi kehtima hakanud fix elektripakett.

Minul oli enam kui aasta sõlmitud fixpakett hinnaga 10,90 senti.(+võrk kokku 17 senti)

Uus universaalteenus riigisoodukaga kõik kokku 21 senti. Jube tõus või?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kulub samuti 4 kuupi-6 eurot. Palju siis ühel inimesel kuluma peaks?

Vee hinnad on ju erinevad. Tallinnas ligi 2 eurot kuupmeeter, Maardus üle kolme.

Meil on külm vesi ligi 3 ja soe üle 7 euro kuupmeeter. Veekulu u 10 kuupmeetrit kuus.

Tahaks ka 5 eurot selle kõige eest maksta.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus universaalteenus riigisoodukaga kõik kokku 21 senti. Jube tõus või?

Eks see olegi suhteline. Neli senti on iseenesest väga väike raha. Aga sellest väikesest rahast saab piiskhaaval suurem summa. Kuu lõikes on su hinnatõus ilmselgelt suurem kui see tühine 4 senti.

Lisaks ei kehti see riigi kompensatsioon igavesti, see 50€ soodustus oli vist aprillikuuni? Millal see võrgutasu jälle tõusma pidi, 1. detsembrist?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks ei kehti see riigi kompensatsioon igavesti, see 50€ soodustus oli vist aprillikuuni? Millal see võrgutasu jälle tõusma pidi, 1. detsembrist?

Lõpetage ära, te sendilugejad! Vene keeles öelda enam ei saa, hakatakse vigisema. Jube piinlik teiesuguste pärast. Rotlus ei ole kunagi veel rikkaks teinud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rotlus ei ole kunagi veel rikkaks teinud.

Pigem siiski öeldakse, et kes senti ei loe, see eurot ei saa. Ehk siis kui sinu jaoks on ükskõik sellest, kui palju miski asi maksab, siis see ei tähenda küll seda, et sa rikas oleksid. Mu meelest on pigem just vaestel see mentaliteet, et peab võtma poosi, et hinnasilti ei vaata, sest siis justkui oleks rikka inimese tunne.

Rikas oskab oma raha kasvatada, aga selleks on eeldus ka see, et ta peab teadma seda, kuhu tema raha kulub. Ei taha rikas niisama kellegi teise hüvanguks oma raha tuulde loopida, kui selle eest midagi vastu ei saa.

Kui elektri hind tõuseb 17 pealt 21 peale ehk on 4 senti kilovati eest rohkem vaja maksta, siis sul elektri hind tõusis üle 20%. 4 senti 17st on 23,5%. Ma ütleks, et üsna suur hinnatõus.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem siiski öeldakse, et kes senti ei loe, see eurot ei saa. Ehk siis kui sinu jaoks on ükskõik sellest, kui palju miski asi maksab, siis see ei tähenda küll seda, et sa rikas oleksid. Mu meelest on pigem just vaestel see mentaliteet, et peab võtma poosi, et hinnasilti ei vaata, sest siis justkui oleks rikka inimese tunne. Rikas oskab oma raha kasvatada, aga selleks on eeldus ka see, et ta peab teadma seda, kuhu tema raha kulub. Ei taha rikas niisama kellegi teise hüvanguks oma raha tuulde loopida, kui selle eest midagi vastu ei saa. Kui elektri hind tõuseb 17 pealt 21 peale ehk on 4 senti kilovati eest rohkem vaja maksta, siis sul elektri hind tõusis üle 20%. 4 senti 17st on 23,5%. Ma ütleks, et üsna suur hinnatõus.

Ma olen rikas. Eesti mõistes kuulun esimese 1 % hulka.

Sinu suhtumine on õõvastav.

S

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need käod kes vetsupaberi kulu suurenemist ja vee tõmbamise kulu suurenemist ja kohvi või tee kulu suurenemist loete, kas üritate ikka  kindlasti tööl vetsus käia et kulusid kukku hoida ja kodus kohvi ei tee, sest tööl saab ju tasuta?

Mul on olnud noorpõlves periood kui kodus vetsus pigem ei käinud, meil oli väljakäik aia nurgas ja talvel oli seal pagana külm, siis saigi hommikul koolis käidud.

Pigem ühinen nende kägudega, kes sarnaste kulude suurenemist paari euro suuruseks arvavad. Samas kodune toit on kindlasti odavam kui kohviku või söökla toit, transpordile ei kulu (vähemalt aega mitte), riiete kulu on väiksem. Isegi videokoosolekul piisab kui viisakas pluus on seljas, jalas võivad ju pidzaamapüksid ja sokid olla.

Ma ise ei oleks kodukontoris hea töötaja, mul on raske hoida motivatsiooni ja distsipliini, pigem kipun ma olema seda tüüpi kes lastele vahepeal võileibu valmistab või siis vahepeal mingit majapidamistööd teeb. Aga sellest vetsupaberi ruutude lugemisest ei saa aru, küsige siis tööandjalt mingit majanduskulude kompensatsiooni või rull vetsupaberit ja pakk kohvi kuus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaadata, mis praegu tööturul toimuma hakkab, ei ole mõttekas tormata nii suure palgavahega ametialale. Kes garanteerib, et seal ussitamist ja pingelisi suhteid pole?

Mina sinu asemel vaataks rahulikult, kandideeriks sobivatele, mitte hädapärastele töökohtadele. See ei ole keelatud. Negatiivsed töösuhted – millised need õigupoolest on? Äkki oled isegi neis osaline?

Kui eraettevõttest koondatakse, saad oma hea palga pealt koondamishüvitist. Kui närvid läbi, jää haiguslehele, alustaks sellest siis.

Kasuta õigusi, mida seadus sulle annab, mitte ära torma “turvalisele riigitööle”, see ainult paistab nii, et maru turvaline on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem ühinen nende kägudega, kes sarnaste kulude suurenemist paari euro suuruseks arvavad. Samas kodune toit on kindlasti odavam kui kohviku või söökla toit, transpordile ei kulu (vähemalt aega mitte), riiete kulu on väiksem. Isegi videokoosolekul piisab kui viisakas pluus on seljas, jalas võivad ju pidzaamapüksid ja sokid olla.

Jah, eks see kulu ongi väike, mis juurde tuleb. Aga midagi siiski tuleb. Pigem küll elektri arvelt – selle vaidluse peale arvutasin just oma monitori ja läpakat arvestades, et nii 30 kWH kuus tuleb elektrikulu sellega juurde. Pluss lambid ka, aga nende kulu väiksem, päris kogu tööaega need ju ei põle. Ja ei, see summa, mis 30-40kwh pealt juurde tuleb (minu fix hinnaga kuni 8 eurot, börsihinnaga enne praeguseid soodustusi rohkem), ei ole midagi, mille pärast viriseksin. Lihtsalt see teadmine on, et mingid kulud on olemas. Ja no tööandja vaates on tema kokkuhoid ikka päris suur, kui nt 90% inimestest kodukontoris töötavad.

Asi ei ole ju mingis koonerluses minu (ega ka selle teema sisse toonud käo) poolt. Lihtsalt fakt on, et kulud on olemas. Kuigi mitte suured, aga on.

Ja kui teemaalgatuse juurde tagasi tulla, siis olgem ausad. Juhul, kui tal hetkel jääb üle täpselt 900 eurot nagu ta kõhklus on kas minna 900 eurot väiksemale sissetulekule, siis temale on see teadmine, et kodukontoriga mingid kulud ka suurenevad, on väga oluline teema. Seda, kas ta transpordi ja väljas söömise pealt raha kokku hoidma hakkab, suudab ta ehk isegi näha  – kui siiani tööl jala käinud ja toidu kodust kaasa võtnud, siis ei hakka. Kui käis autoga ja sõi töölõunat söögikohas, siis hakkab. Aga igal juhul on praeguse inflatsiooniga enda sissetulek täpselt igakuiste kulude piirile laskmine ohtlik. Lõpuks võibki see 8 eurot lisakulu tähendada, et peab hakkama laste toidu peal selle 8 eurot kokku hoidma vmt. Ja kuna kõik hinnad järjest tõusevad, siis võibki tulemus üsna nutune olla.

 

PS. tänan küsimast, olen ikka kogu aeg ka kodus kohvi joonud ja WC-d kasutanud ja isegi käsi pesnud 🙂 Lihtsalt tavaliselt kontori tööpäevadel osa neist kohvitassidest, WC-s käimisest ja käte pesemisest toimusid tööandja kohvi, vee ja seebiga. Ja kui nüüd tööandja peab varasemate koguste asemel 10 korda vähem kohvile, veele jmt-le raha panema, siis see ongi tööandja vaates juba ikka suur kokkuhoid.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina püüaks leida paremate tingimustega töö erasektoris. Samaväärse palgaga.Ka riigiasutuses võib olla ussitamist ja halb töökliima.

Mul on enamus ajast kodukontor. Minu jaoks on pluss see, et olen vähem viirushaigustes, silmad on tervemad kuna mulle ei sobi päevavalguslambid, otsest suhtlemust on vähem ja vajadusel saan lastega tegeleda. Samas süüa teen ja koristan õhtul. Mul on lapsed juba teismelised, soojendavad või keedavad ise toitu.

Kulud on samaks jäänud ka kodus töötades. Ei ole täheldanud et rohkem raha kuluks arvetele, pigem jääb väljas söömine ja transpordi ning riiete kulu väiksemaks.

Tool, laud, kuvarid, läpakas on mul tööandja poolt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei ole väitnud, et tööandjal ei ole kontori ülalpidamisega seoses suured kulud. On küll. Aga see, kui tööandja need kulud tegemata jätab, ei suurenda kodus töötajate kulusid samal määral.

Valdav enamus tavalistest inimestest ei küta sellepärast kodus rohkem, et nad kodukontorisse jäävad. Enamikul on kodus ka keset päeva soe. See on väga erandlik, et inimesel on tööajal kodus täielik hundilaut (mida 13 kraadi kohe kindlasti ka on) ja alles siis, kui pere kodus, hakatakse kütma. Selliseid üle võlli näiteid ei saa normaalsusena presenteerida, sest see lihtsalt pole normaalsus.

Kulud vetsupaberi lisaruutudele ja lambi amortisatsioonile on nii väikesed, et neist pole mõtet rääkida lihtsalt. Kokkuhoid ajas või näiteks transpordilt teeb selle vahe mitmekordselt tasa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei ole väitnud, et tööandjal ei ole kontori ülalpidamisega seoses suured kulud. On küll. Aga see, kui tööandja need kulud tegemata jätab, ei suurenda kodus töötajate kulusid samal määral.

Just. Lisaks on kõige suuremaks kuluks kontori rent, mis ei vähene kuidagi, kui pooled kodus töötavad. Kommunaalid samuti.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Lisaks on kõige suuremaks kuluks kontori rent, mis ei vähene kuidagi, kui pooled kodus töötavad. Kommunaalid samuti.

Kusjuures ma juba ammu imestan,  et miks suured firmad lihtsalt kontoripinda kokku ei tõmba. Kui paljud kodukontorites töötavad, võiks ju pinda nt poole võrra vähendada. Saaks nt jagatavad töökohad luua – kui keegi tahab kontorisse minna broneerib endale töökoha ja läheb. Sellise süsteemiga hoiaks ju ka neid üüri ja kommunaalidele kuluvaid summasid kokku. Ma alati mõtlen seda, kui käin meie korrusel, kus kohti 36-le inimesele, aga kontoris neid kohal 3-4.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetus