Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Töökoha vahetus ja lapse saamise soov

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Töökoha vahetus ja lapse saamise soov

Postitas:
Kägu

Tere. Oleme üle aasta soovinud lapseootele jääda, kuid siiani pole õnnestunud. Peagi alustame viljatusraviga.

Siiani olen ühes firmas tööl olnud 9 aastat. Nüüd sain otsepkkumise teisest firmast ja oleksin väga huvitatud sellest töökohast küll.

Nüüd mul on aga dilemma, kas öelda kohe uuele tööandjale, et soovin lapseootele jääda või pigem mitte. Ühtepidi saan aru, et seaduse järgi pole kohustatud ja pole nende asi millal ma lapse saan. Teistpidi jälle mõtlen, et oleks aus välja rääkida, et vb aasta jooksul jään juba koduseks. Samas ju ei tea ka millla päriselt rasedaks jään. Ja kui välja selle ütlen, siis nad võivad leida muu põhjuse, miks nad mind siiski ei taha.

Kas teie ütleksite töö vahetamisel, et plaanis lapsi lähiajal saada või pigem ei?

Tegin selle teema raseduse teema alla, kuna töö teema grupis ilmselt on vähem neid inimesi, kes sellises olukorras on. St lapse saamine on keerulisem ja siiani pole õnnestunud.

Lõpliku otsuse teen ikka ise, aga aidake kaasa mõelda 🙂

 

 

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täpselt sama olukord. Siiani olen esimese lapsega kodune olnud, kes nüüd 1,4 aastane. Teist last üritame saada detsembrist, kuid pole siiani õnnestunud. Mul tegelikult otseselt polnud plaanis sügisest tööle minna, aga sama moodi tehti mulle tööpakkumine. Ja olin ka nagu kits kahe heinakuhja vahel.

Ühelt poolt mõtlesingi, et mis siis, kui ma jäängi kohe rasedaks ja pean neile ära ütlema veel enne kui ma pole töölegi asunud ja samas nad on minuga arvestanud. Sügisel on vaja see koht kohe ära täita ja mina siis vahetult enne ütlen, et ei tule ikka, sest olen nüüd rase? Uue inimese leidmine nii kiirelt oleks ka neil ikka väga ränk. Samuti oleks nõme rasedusest teatada peale paari kuud töötamist. Seega jah, tean, mida sa tunned. :/

Teise külje pealt aga mõtlen ma, et mida ma siis istun siin kodus käed rüppes ja ootan rasestumist, mis võib kohe juhtuda, aga samas ei pruugi nii pea. Saaksin ju vahepeal teenida raha (arvestades, et sügisest lõppeb ka emapalk) ja samas ka ennast arendada. Töö oleks ka poole kohaga, st nii tugevalt ma ennast töökohaga ei seoks, kuid siiski oleksin seal oluline lüli.

Rääkisin ka paari sõbrannaga sellest ning lõpuks jõudsin arusaamani, et tõesti, ma ei saa ju elu elamata jätta sellepärast, et ka rasestuda tahan. Samas on see aga mu suur soov ja üks ei peaks välistama teist. Ja sellega riskib lõpuks iga tööandja, kes viljakas eas naisterahva endale tööle võtab. 😀 Olen kindel, et see pole ei esimene ega viimane juhus, kus uuele tööle minnes keegi rasedaks jääb. Lõplik otsus oli mul selline: kui tööanda küsib, kas ma plaanin veel lapsi saada ja millal vms, siis räägin ausalt ära. Kui ta aga seda teemat ei puuduta, ei puuduta ka mina. Ja siis tõesti juhtub millal see juhtub, ju siis nii peab. Tööandja teemat ei puudutanudki, niiet eks siis kui rasedaks jään, ütlen et oih, nii juhtus. 😉

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetaks töökohta ja ei ütleks midagi. Vb õnnestub rasestuda praegu, vb aasta pärast.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti kindlalt vaheta töökohta, kui pakkumine tundub ahvatlev. See on sinu elu ja mitte keegi ei tule sind tänama pärast, et nii ennastsalgavalt heast kohast loobusid. Isegi kui jääd rasedaks (loodan, et jääd, kui see on sinu soov), siis ei pruugi see ju kohe mõne kuuga juhtuda ja siis oled sa ka veel ju mitu-mitu kuud täitsa töine, enne kui rasedus-sünnituspuhkusele ja lapsepuhkusele jääd.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen tööandja umbes 50 inimesele ja mina soovitan mitte rääkida. Sinu isiklik elu pole tööandja asi ja küll tööandja suudab lahenduse leida. Lapse saamine on väga suur õnn ja vähegi normaalne tööandja suudab sinuga koos rõõmustada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna hakkad alles ravi saama, siis ära räägi. Räägid siis, kui õnnestub rasedaks jääda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin töökohta ning tegelen viljatusraviga. Minu puhul oli olukord teine, läksin ettevõttesse kus ülemus on mulle juba tuttav. Seega tundsin, et soovin talle ära rääkida, talle sobis minu ajaraam ning seadsime tööalased eesmärgid selle järgi.

Viljatusraviga sa ei tea kunagi millal õnnestub.. Võib olla esimesest korrast või läheb ikka aastake aega. Soovitaksin ikka tööd vahetada, eriti kui see on meeldivam.. seda huvitavam on ning stress ei poe ka kohe hõlma alla 🙂

Ja nagu ka rasestumisega, kunagi ei tea.. millal juhtub ja paraku tööandaja pole midagi teha.. See on sinu isiklik elu siiski 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse saamine on väga suur õnn ja vähegi normaalne tööandja suudab sinuga koos rõõmustada.

No ma ei tea, tööandja asi on ikka firma hea käekäigu ja sujuva töökorralduse üle rõõmustada, mitte kellegi lapse saamise üle. Mitte et ta ei võiks, kuid miks ta peaks. Lapse üle rõõmustamiseks on ikka inimese perering ja sõbrad, mitte ülemused, alluvad või lihtsalt kolleegid. Sinu arvamus on kuidagi imelik ja kallutatud, justkui VÄHEGI NORMAALNE tööandja peaks iga alluva raseduse peale käsi plaksutama ja rõõmustama, muidu justkui ei olegi normaalne tööandja? Tööandja minu arvates annab tööd, mitte ei planeeri alluvate pereelu ega lapsesaamist.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei räägiks loomulikult, sest see pole tööandja asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mida teemat! Ja siis me räägime palgalõhest, sellest, et lapsed tõukavad naise vaesusesse ja sõltuvusse, majanduslikust vägivallast jne.
TA sugused naised ise põhjustavad seda, et meisse suhtutakse kui kõndivatesse emakatesse.
Lapsega võib kodus olla ka isa, rasedus ja imik ei takista töötamist. Ei pea ennast koju müürima ja hakkama “viljatusraviga tegelema”.
Ole eelkõige inimene ja ettevõtte jaoks töötaja, ei pea kõigile oma pereplaneerimisest rääkima.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed vahetavad lausa rasedana tööd.

Viljakusraviga alustamine kindlasti ei vääri mainimist, sa ei tea kui palju aastaid võib kuluda lapse sünnini sellest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee oma plaane fakte ja hetkeseisu arvestades, sellega mis võib juhtuda või mitte teadmata kauguses tulevikus, ei peaks arvesse võtma reaalsusena. Mitte midagi ei ole lahti, kui vahetad tööd ja samal ajal alles alustad viljatusravi, see on sinu delikaatne terviseinfo, mida ei ole vaja ega ei pea tööandja teadma. Peaaegu iga viljakas eas naistöötaja võib rasedaks jääda, olgu siis ups või aastate viljatusravide järel, see on lihtsalt teatud risk tööandjale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tihti just nii juhtubki, kui “lahti lastakse”, käega lüüakse ja hakatakse elus muudele asjadele keskenduma kui rasestumine, siis see juhtubki 🙂 neid näiteid on sadu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja minu arvates annab tööd, mitte ei planeeri alluvate pereelu ega lapsesaamist.

Tööandja ei planeerigi, ikka teemaalgataja planeerib lapsesaamist. Aga tööandja on õnnelik, kui tema töötajal läheb hästi. Sest siis teeb töötaja ka tööd hästi ja toob tööandjale raha sisse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul just värske kogemus olemas. Last oleme saada proovinud pool aastat ning selle aja jooksul on töökohavahetus olnud vägagi päevakorral. Osalesingi konkursil, mis kestis pea kolm kuud. Kuna konkursi lõpuks oli juba rasestuda proovitud pea pool aastat, tekkis omamoodi jonn, et ah, võtan uue töö ja keskendun sellele ning kuna last ei tule, siis paneme selle mõtte hoopis tulevikuks ootele.

Ja kõlab nagu saatuse iroonia, kuid sel päeval kui sain uuest kohast jaatava vastuse ja teatasin kodus, et nüüd beebiprojekt ootel, sain veel teisegi uudise osaliseks. Mõtlesin, et ei viska ju ometi rasedustesti lihtsalt minema ja vaataks siis viimast korda seda õnnetut üht triipu..aga nojah, tundub, et tõeks sai see, mida räägitakse, et oodatud asjad juhtuvad meiega siis, kui neid kõige vähem ootame.

Minu südametunnistus ei lubanud tööandjale rääkimata jätta, sest tegemist on tõesti kohaga, mida olen väga soovinud ja kus lisaks suurepärasele palgale palju muid hüvesid. Üllatusena tuli mulle tööandja reaktsioon. Nemad ütlesid, et no mis siis ikka, et naised on ju alati lapsi saanud ja et kas mina nüüd arvan, et see uudis nende otsust mõjutab. Iseenesest väga positiivne, võttes arvesse, kuidas noorte emade väärtus paratamatult tööturul langeb.

Murelikuks tegi teisalt aga tööandja palve, et naaseksin pärast poolt aastat lapsega kodus tagasi tööle. Nemad on nõus omalt poolt kompsenseerima hoidjad jm teenused. Mul on raske seda lubada, seat saan emaks esimest korda ning mul pole õrna aimugi, kui ladusalt selles emarollis minema hakkab.

Niisiis tundub hetkel suur koorem õlgadel olevat, seat ühest küljest sain unistuste töö ja suurepärase palga, kuid teisest küljest pannakse mind keerulise fakti ette loobuma liiga vara kodusest emarollist..

Kas on kellelgi säärast kogemust jagada?

J.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võimalus, palu algul väikest koormust ja tasapisi suurendad.

Alustasin väikeste tunniste-kaheste tööotsadega, kui laps 2 kuud. Kui oli 8 kuud, tegin 1 päev 7h-se päeva ja teised nii 3-4sed. Tehtav. Mulle tundus järkjärguline töö koormuse tõstmine endale juba emotsionaalselt kergem. Vajasin iseendale ka treeningut lapsest eemal olemisest ????.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisiis tundub hetkel suur koorem õlgadel olevat, seat ühest küljest sain unistuste töö ja suurepärase palga, kuid teisest küljest pannakse mind keerulise fakti ette loobuma liiga vara kodusest emarollist.. Kas on kellelgi säärast kogemust jagada?

Mina läksin kolmanda lapse kõrvalt täisajaga tööle, kui ta oli 7-kuune. Teaduri koht ülikoolis, seda pakkumist ei saanud edasi lükata, vastasel juhul oleksin sellest 5 aastaks ilma jäänud (tähtajalised töölepingud). Laps jäi koju hoidjaga, kes meie juures käis.

Nüüd on see laps 22 ja lõpetas edukalt baka. Mitte kellelgi meie peres ei ole olnud minu toonase otsuse tõttu mingeid probleeme, ei füüsilisi, mentaalseid, rahalisi ega psühholoogilisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on raske seda lubada, seat saan emaks esimest korda ning mul pole õrna aimugi, kui ladusalt selles emarollis minema hakkab.

Sa ei saagi seda praegu lubada ja ei peagi lubama. Nii ütledki tööandjale, et seda otsustad siis, kui see aeg käes on. Ma ei välistaks sugugi, et selleks ajaks on sul kodus olemisest siiber, rahakott tühjavõitu ja heameelega võtad vastu tööandja pakutud lapsehoiu ja naudid eneseteostust väljaspool kodu. Ja kui see nii ei ole, siis ei lähe tööle tagasi, vaid kasutad ära sulle seaduse poolt antud võimaluse kuni 3 aastat kodus olla. Küll tööandja hakkama saab.  Nii et võta seda kui võimalust aga mitte kui kohustust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul just värske kogemus olemas. Last oleme saada proovinud pool aastat ning selle aja jooksul on töökohavahetus olnud vägagi päevakorral. Osalesingi konkursil, mis kestis pea kolm kuud. Kuna konkursi lõpuks oli juba rasestuda proovitud pea pool aastat, tekkis omamoodi jonn, et ah, võtan uue töö ja keskendun sellele ning kuna last ei tule, siis paneme selle mõtte hoopis tulevikuks ootele.

Ja kõlab nagu saatuse iroonia, kuid sel päeval kui sain uuest kohast jaatava vastuse ja teatasin kodus, et nüüd beebiprojekt ootel, sain veel teisegi uudise osaliseks. Mõtlesin, et ei viska ju ometi rasedustesti lihtsalt minema ja vaataks siis viimast korda seda õnnetut üht triipu..aga nojah, tundub, et tõeks sai see, mida räägitakse, et oodatud asjad juhtuvad meiega siis, kui neid kõige vähem ootame.

Minu südametunnistus ei lubanud tööandjale rääkimata jätta, sest tegemist on tõesti kohaga, mida olen väga soovinud ja kus lisaks suurepärasele palgale palju muid hüvesid. Üllatusena tuli mulle tööandja reaktsioon. Nemad ütlesid, et no mis siis ikka, et naised on ju alati lapsi saanud ja et kas mina nüüd arvan, et see uudis nende otsust mõjutab. Iseenesest väga positiivne, võttes arvesse, kuidas noorte emade väärtus paratamatult tööturul langeb.

Murelikuks tegi teisalt aga tööandja palve, et naaseksin pärast poolt aastat lapsega kodus tagasi tööle. Nemad on nõus omalt poolt kompsenseerima hoidjad jm teenused. Mul on raske seda lubada, seat saan emaks esimest korda ning mul pole õrna aimugi, kui ladusalt selles emarollis minema hakkab.

Niisiis tundub hetkel suur koorem õlgadel olevat, seat ühest küljest sain unistuste töö ja suurepärase palga, kuid teisest küljest pannakse mind keerulise fakti ette loobuma liiga vara kodusest emarollist..

Kas on kellelgi säärast kogemust jagada?

J.

Ütledki, et kuna saad esimest korda emaks, siis ei oska ette ennustada, kui realiseeritav selline töökorraldus pooleaastase lapse kõrvalt on, kuid pead selle lahke pakkumise meeles ning kindlasti kaalud seda, kui asjaolud võimaldavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse saamine on väga suur õnn ja vähegi normaalne tööandja suudab sinuga koos rõõmustada.

No ma ei tea, tööandja asi on ikka firma hea käekäigu ja sujuva töökorralduse üle rõõmustada, mitte kellegi lapse saamise üle. Mitte et ta ei võiks, kuid miks ta peaks. Lapse üle rõõmustamiseks on ikka inimese perering ja sõbrad, mitte ülemused, alluvad või lihtsalt kolleegid. Sinu arvamus on kuidagi imelik ja kallutatud, justkui VÄHEGI NORMAALNE tööandja peaks iga alluva raseduse peale käsi plaksutama ja rõõmustama, muidu justkui ei olegi normaalne tööandja? Tööandja minu arvates annab tööd, mitte ei planeeri alluvate pereelu ega lapsesaamist.

Su kommentaar läheb küll teemast mööda, aga hea küll – valgustan sind veidi. Sellest räägitakse söögi alla ja peale, et Eestis on raske häid töötajaid leida ja hoida. Kõige parem viis jätkusuutlikuks äriks on luua töökeskkond, kus inimesi väärtustatakse ja kus nad tahaksid olla ning see eeldab nendest hoolimist. Sh ka kaasa elamist, rõõmustamist, kui neil läheb hästi. Neid uuringuid on ka üksjagu, kus on kirjeldatud õnnelikkuse ja produktiivsuse seoseid.

Tõsi, kunstlikult seda tekitada ei  saa, juhid peavad selleks loomult empaatilised olema. See on eeldus pikaajaliseks edukaks äriks.

Ja lapse saamine on selline asi, mida enamus kogeb 1-2 korda elus. Ei kujuta ette, et see mind tööandjana külmaks jätaks. Küll lõpuks mingi asendusplaani ka välja mõtleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Töökoha vahetus ja lapse saamise soov