Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökohas survestatakse lahkuma

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Töökohas survestatakse lahkuma

Postitas:

Hoolduslehel olemine ei anna alust töölepingu lõpetamiseks. Mina sinu asemel viiks selle vestluse kirjalikule kujule üle, et hiljem vajadusel töövaidluskomisjonis vms ei oleks sinu sõna tööandja sõna vastu.

Alustuseks saadaksin hästi viisaka, aga konkreetse emaili. Seal kordaksin esmalt tööandja sõnu – umbes midagi sellist:

“Ma mõistan, et te ei ole rahul sellega, et olen olnud sunnitud viibima hoolduslehel lapse haiguse tõttu. Jagan teie tundeid – sooviksin ka ise, et ei peaks haigete laste pärast muretsema. Mõistan ka, et vajadusel asendaja leidmine on tülikas – olles korduvalt asendanud teisi töötajaid, saan aru, et see pole meeldiv, aga mõnikord vältimatu lisakohustus. Väikelaste haigused on igas peres õnneks mööduv nähtus.

Pean tunnistama, et teie küsimus, millal ma töölt lahkuda kavatsen, oli mulle ebameeldiv üllatus ja jättis mulje sobimatust survestamisest. Loodetavasti on tegu lihtsalt arusaamatusega. Selgitan igaks juhuks veelkord, et mul ei ole kavatsust nähtavas tulevikus lahkumisavaldust teha. Kui teil on põhjust kahelda minu sobivuses või plaanite töökohti koondada, andke palun sellest märku kirjalikult, mitte suuliselt – siis on tulevikus lihtsam möödarääkimisi vältida. Aitäh!”

Rohkem ära soostu sel teemal arutlema enne, kui tööandja on kirjalikult taasesitataval kujul põhjused esitanud. Kui saad kirjaliku koondamis- või muu töölt vabastamise teate, aruta oma võimalused spetsialistiga läbi.

Kindlasti ära kirjuta alla mingile lahkumisavaldust meenutavale dokumendile. Veelkord: hoolduslehel olemine on sinu seaduslik õigus ja kindlasti tööandjale ebamugav, aga elus tulebki hulk ebamugavusi ette. Seadustega ja nende täitmisest tulenevate riskidega tuleb ettevõtjal paraku arvestada.

Kasutada varjatud ähvardusi lootusega suhteid parandada? No proovida ju võib, aga tõmmata endale kaela kogu kollektiivi ja ülemuste raev…nojah. Ütleme nii, et selgroog peab kõva olema. Ja oma töö muidugi laitmatu. On muidugi ka vaeseid ja lolle tööandjaid, kes ehk tõepoolest sellise haleda ähvarduse peale saba jalge vahele tõmbavad ja niuksuvad. Natuke kogenumad inimesed saadavad selle kirja juristile edasi ja sinu edasine elu saab päris ebameeldiv olema. Vastu saad poliitkorrektse kirja teemal, kuidas ainus valestimõistmine on sinupoolne ja ainus, millega rahul ei olda, on sinu suhtumine ja töökvaliteet. Iga asja eest hakkad muidugi pabereid ka saama, sest ainult kirjalik suhtlus oli nõutav ju. Ehk siis edaspidi ei hiline, ei eksi, ei pruugi vales kohas suud jne. Lõpuks oled läinud ikkagi, sest ühelgi normaalsel inimesel ei pea närvid vastu. Isegi kui saavutad TVKs võidu, on hüvitiseks närune paari kuu kompensatsioon, mis sulle naeratusega ära makstakse ja kõik ohkavad rõõmsalt. Aga kuna vallandamine ei ole haiguslehe tõttu, vaid muudel fikseeritud põhjustel, siis isegi võitu ei pruugi tulla. Aga võib, sest õnneks TVK on peaaegu alati töötaja poolel ja kui kaebuse esitad, siis tõenäoliselt miskit ikka saad. Väikefirmadel pole tavaliselt väga häid juriste või on nende töö lihtsalt nii kallis, et odavam on sind kinni maksta.
Ühesõnaga ähvarduste letti löömiseks pead tundma ennast ja oma tööandjat. Kui su tööandja on loll lammas, kes seadusega vehkimise peale teeb MÄÄ ja sul endal pole probleemi mürgises õhkkonnas tööl käia ning briljantseid tulemusi näidata, siis ikka võib selliseid sõbralikke kirju saata. Muul juhul aga mõtleksin järele, äkki on ikka võimalik pigem lapsehoidja leida. Pealegi, usu mind, ka uues töökohas on päris hea võimalus, et mitte tööd tegevast inimesest proovitakse lahti saada. Lihtsalt võib juhtuda, et siis laps juba tervem ja äkki õnnestub nii tööl käia, et suhteid päris pekki ei keera.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 06:41; 04.12 09:12; 04.12 10:01; 04.12 23:45;
To report this post you need to login first.

Tööandja võiks näiteks vastata:

Lugupeetud xxx,
On kahju, et olete meievahelisest suhtlusest välja lugenud küsimusi, mida ma mitte kunagi esitanud ei ole. Hoolduslehel viibimise pärast ei tohi kedagi lahti lasta, kindlasti teate seda. Samas teeb mulle tööandjana muret Teie töö kvaliteet – olen lootnud, et see aja jooksul paraneb, aga kuigi olete meil nüüdseks töötanud xxx kuud/aastat, on Teie töös mitmeid puudukjääke. Toon siinkohal välja olulisemad:



jne jne

See on lihtsalt remargi korras, sest ähvarduskirjad ei ole kenad ega pruugi soovitud mõju avaldada.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 09:23; 31.12 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme selle lahendanud lihtsalt.
2 x aastas makstakse meil preemiat. Töölepingutes preemia suurust kirjas pole,. Makstakse, kui ettevõttel läheb hästi ja arvestatakse igaühe isiklikku tööpanust. Sellised pidevad haiguslehel olijad saavad 3- 4 x väiksema summa ( ilma päris siiski keegi ei jää). Oli küll alguse kommenteerimisi, aga kinni pole ka kusagilt hakata, sest preemia maksmine ( jumal tänatud!) pole Eesti Vabariigis kohustuslik.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoolduslehel olemine ei anna alust töölepingu lõpetamiseks. Mina sinu asemel viiks selle vestluse kirjalikule kujule üle, et hiljem vajadusel töövaidluskomisjonis vms ei oleks sinu sõna tööandja sõna vastu.

Alustuseks saadaksin hästi viisaka, aga konkreetse emaili. Seal kordaksin esmalt tööandja sõnu – umbes midagi sellist:

“Ma mõistan, et te ei ole rahul sellega, et olen olnud sunnitud viibima hoolduslehel lapse haiguse tõttu. Jagan teie tundeid – sooviksin ka ise, et ei peaks haigete laste pärast muretsema. Mõistan ka, et vajadusel asendaja leidmine on tülikas – olles korduvalt asendanud teisi töötajaid, saan aru, et see pole meeldiv, aga mõnikord vältimatu lisakohustus. Väikelaste haigused on igas peres õnneks mööduv nähtus.

Pean tunnistama, et teie küsimus, millal ma töölt lahkuda kavatsen, oli mulle ebameeldiv üllatus ja jättis mulje sobimatust survestamisest. Loodetavasti on tegu lihtsalt arusaamatusega. Selgitan igaks juhuks veelkord, et mul ei ole kavatsust nähtavas tulevikus lahkumisavaldust teha. Kui teil on põhjust kahelda minu sobivuses või plaanite töökohti koondada, andke palun sellest märku kirjalikult, mitte suuliselt – siis on tulevikus lihtsam möödarääkimisi vältida. Aitäh!”

Rohkem ära soostu sel teemal arutlema enne, kui tööandja on kirjalikult taasesitataval kujul põhjused esitanud. Kui saad kirjaliku koondamis- või muu töölt vabastamise teate, aruta oma võimalused spetsialistiga läbi.

Kindlasti ära kirjuta alla mingile lahkumisavaldust meenutavale dokumendile. Veelkord: hoolduslehel olemine on sinu seaduslik õigus ja kindlasti tööandjale ebamugav, aga elus tulebki hulk ebamugavusi ette. Seadustega ja nende täitmisest tulenevate riskidega tuleb ettevõtjal paraku arvestada.

Selle kirjaga ei saavuta sa midagi peale selle, et sinust hakatakse veelgi rafineeritumate meetoditega lahti saama.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks teemaalgatajal ignoreerida vastavaid märkusi. Käia tööl rahulikult edasi ja kui vaja olla hoolduslehel. Kui ikka pole kedagi, kes saaks aidata vahest, siis polegi muud midagi teha. Ilmselgelt on ka laps õnnelikum. Ilmselgelt läheb olukord ühel hetkel kindlasti selliseks, et oledki sunnitud uue töö otsima. Kui ettevõttes, ülemuse poolt või kolleegide poolt on juba selline suhtumine, siis see ei muutu kuidagi. Kevad pole enam kaugel ja siis suvel laps jälle terve. Sõltub muidugi töökohast ja elukohast, aga hetkel tundub tööturul vähemalt Tallinna ja selle lähiümbuses küll palju enam olema, kui töötajaid. Uue töö leidmine ei ole raske. Väga palju on selliseid ülemusi, kellel pole endal väikseid lapsi ja näevad ainult probleemi lahendust selles, et mitte tööle võtta selliseid töötajaid ja lahti saada neist. Samas kui lahendusi oleks erienvaid. Põhiline probleem on selles, et kui töötaja on hoolduslehel, ei pea tööandja maksma talle palka selle aja eest, aga seda ei maksta ka kaastöötajatele selle töö ära tegemise eest. Kindlasti motiveriks see nii mõndagi , kui selle asendamise eest oleks lisatasu. Isiklikult olen olnud ka sellises olukorras, kus ei olnud abi kuskilt võtta ja tööd kodus teha ei saanud. Leidsin endale juhuslikult soodsa lapsehoidja- ühe toreda pensionäri, kes oli nõus soodsalt last hoidma ja tal endal oli ka elu natuke huvitavam. Lisaks vahetsin töökoha ja laps sai suuremaks ja ei olnud enam eriti haige.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võib, sest õnneks TVK on peaaegu alati töötaja poolel ja kui kaebuse esitad, siis tõenäoliselt miskit ikka saad.

TVK ei ole töötajate poolel, TVK järgib lihtsalt seadust ning teeb otsuse neile esitatud tõendite põhjal. rumalaid tööandjaid, kes oma dokumendid lohakalt teevad, on palju, seega jääbki mulje, et TVK on töötajate poolel.
koondamist vaidlustades tasub mõelda sellele, et kui koondamine tunnistatakse tühiseks (nt koondati alla 3aastase lapse vanem, kuigi teistel polnud väikseid lapsi), siis TVK mõistab hüvitiseks kuni 3 kuupalga suuruse summa, aga tööandjal on sel juhul õigus tagasi nõuda koondamishüvitis, sest koondamine oli tühine, seega polenud töötajal õigus saada ka koondamishüvitist.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 22:19; 31.12 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus just madalapalgaliste töökohtadega kus on ka taoline suhtumine äsja emaks saanud töötajatesse. Väidetavalt pidi olemagi madalapalgalistes kohtades lihttöö tegijate hulgas hulgaliselt töötajaid, kes on kadedad kui keegi on hoolduslehel lapsega ja pidi olema suur draama miks nemad peavad tööl käima ja tema lesib kodus lapsega. Mis sellest, et ema on kodus haige lapsega ja lesimisest on asi kaugel, ja väikelaps on lasteaias stressi läinud ning haigestub seetõttu kergemini. Peamine on ikka ülejäänud kollektiivi rahulolu, mitte tööandja oma. Kusjuures need töökohad on sellised, mille tööd suudab teha suht inimene tänavalt, mitte mingi spetsialisti omad. Niiet maitse asi ja suhtumise küsimus.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 23:35; 13.12 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last, aga ma pole päevagi hoolduslehel olnud. Lapsevanemal peab olema plaan B, C ja D! Mul on ka kaksikud, kes olid haiged kordamööda. Kolm aastal järjest oleksin saanud vaid aeg-ajalt paar päeva tööl olla. No kuidas te õpetajatööd (või mistahes muud tööd) nii ette kujutate?

Üks asi on seadus, aga teine on reaalsus.

Last planeerides tuleb tõepoolest kõik läbi mõelda. Jah, on raketiteadus ja meeletu kombineerimine. Aga nii lihtsalt on.

Ma tahaks kohe kuulda sinu varuplaane siis.

Ma ei kujuta näiteks ette, et keegi siin eespool soovitas, et kõik tädid ja sõbrannad peaksid hoolduslehti võtma. Ma pole kindel, kas seadus üldse võimaldab. jah, vanavanem küll saab, aga tädid-onud, rääkimata sõbrannadest 😀 Ja rääkimata, et neil võivad ka ju omal lapsed olla, kelle tõttu vaja aegajalt hoolduslehel olla. Nii saab mõelda ainult inimene, kellele ongi suguvõsas ja tutvusringkonnas ainuke laps ja kõik lähikondlased on töötud. ka vanavanemad peavad tööl käima.

Minuarust on see mingi totaalne muinasjutt, et kasutage oma tugistruktuuri. Lõpuks kaob see tugistruktuur ka ära, kui muudkui tervet suguvõsa lapsehoidjana kasutada.

ja kõikjale pole võimalik ka lapsehoidjat leida. Meil on väga raske leida endale lapsehoidjat koha väiksuse tõttu.

Pigem soovitan teemaalgatajal laps eisaga jagada hoolduslehti. Võimalusel teha ka hoolduslehe ajal mingeid kiireloomulisi ajsu kodust, kui tööiseloom võimaldab. Ja muud ei jäägi üle, kui laps võimalikult ruttu lasteaeda tagasi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 14:33; 18.12 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta näiteks ette, et keegi siin eespool soovitas, et kõik tädid ja sõbrannad peaksid hoolduslehti võtma. Ma pole kindel, kas seadus üldse võimaldab. jah, vanavanem küll saab, aga tädid-onud, rääkimata sõbrannadest

Seadus ei sätesta, et hoolduslehe saaja peaks olema lapse sugulanegi st kui lapse isa/ema ei kasuta hoolduslehte ise võib seda kasutada(muidugi nende nõusolekul!) kes iganes-tädi, onu, vanaema,täiskasvanud õde või vend, onunaine või tädimees, tädi ämm või vanaonu tütretütar aga ka lapsehoidja, naabrinaine jne.
Informeerides lapse haigestumisest perearsti ütleb ema/isa lihtsalt, kes jääb haiget last hooldama ja talle väljastataksegi hooldusleht.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta näiteks ette, et keegi siin eespool soovitas, et kõik tädid ja sõbrannad peaksid hoolduslehti võtma. Ma pole kindel, kas seadus üldse võimaldab. jah, vanavanem küll saab, aga tädid-onud, rääkimata sõbrannadest

Seadus ei sätesta, et hoolduslehe saaja peaks olema lapse sugulanegi st kui lapse isa/ema ei kasuta hoolduslehte ise võib seda kasutada(muidugi nende nõusolekul!) kes iganes-tädi, onu, vanaema,täiskasvanud õde või vend, onunaine või tädimees, tädi ämm või vanaonu tütretütar aga ka lapsehoidja, naabrinaine jne.

Informeerides lapse haigestumisest perearsti ütleb ema/isa lihtsalt, kes jääb haiget last hooldama ja talle väljastataksegi hooldusleht.

Ja sa arvad, et selle vanaonu tütretütre või naabrinaise tööandjad on ülirõõmsad ja töökaaslased rahul, kui kuulevad, et need võtavad kauge sugualse või naabri lapse hoidmiseks hoolduslehe? Kui lapsega hoolduslehte veel mõistetakse, siis naabrilapsega hoolduslehel istumine toob töölt lahkumise ikka väga lähedale!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last, aga ma pole päevagi hoolduslehel olnud. Lapsevanemal peab olema plaan B, C ja D! Mul on ka kaksikud, kes olid haiged kordamööda. Kolm aastal järjest oleksin saanud vaid aeg-ajalt paar päeva tööl olla. No kuidas te õpetajatööd (või mistahes muud tööd) nii ette kujutate?

Üks asi on seadus, aga teine on reaalsus.

Last planeerides tuleb tõepoolest kõik läbi mõelda. Jah, on raketiteadus ja meeletu kombineerimine. Aga nii lihtsalt on.

Ma tahaks kohe kuulda sinu varuplaane siis.

Ma ei kujuta näiteks ette, et keegi siin eespool soovitas, et kõik tädid ja sõbrannad peaksid hoolduslehti võtma. Ma pole kindel, kas seadus üldse võimaldab. jah, vanavanem küll saab, aga tädid-onud, rääkimata sõbrannadest ???? Ja rääkimata, et neil võivad ka ju omal lapsed olla, kelle tõttu vaja aegajalt hoolduslehel olla. Nii saab mõelda ainult inimene, kellele ongi suguvõsas ja tutvusringkonnas ainuke laps ja kõik lähikondlased on töötud. ka vanavanemad peavad tööl käima.

Minuarust on see mingi totaalne muinasjutt, et kasutage oma tugistruktuuri. Lõpuks kaob see tugistruktuur ka ära, kui muudkui tervet suguvõsa lapsehoidjana kasutada.

ja kõikjale pole võimalik ka lapsehoidjat leida. Meil on väga raske leida endale lapsehoidjat koha väiksuse tõttu.

Pigem soovitan teemaalgatajal laps eisaga jagada hoolduslehti. Võimalusel teha ka hoolduslehe ajal mingeid kiireloomulisi ajsu kodust, kui tööiseloom võimaldab. Ja muud ei jäägi üle, kui laps võimalikult ruttu lasteaeda tagasi.

Kõik on võimalik, tahtmist peab olema, ei tooda kellelegi midagi kandikul kätte. Eks vanematest kaugele elama kolimine jms on oma valik.
Tugivõrgustik on oma teha, loomulikult on toetamine vastastikune. Naabrinaine on minu lapsega haiguslehel, ma annan tema lapsele järeleaitamistunde (tasuta) või parandab mu mees ta katuse ära või ootan ma tema juures korstnapühkijat, kui mul on vaba päev ja tema on tööl.
Mehega saab hooldamist jagada, tööaegu nihutada, kodus töötada.
Laps ja tema haigused ei tule ootamatult, juba aastaid ette saab ju läbi mõelda ja korraldada, kuidas hakkama saada.
Lapsed on kõigil, enamasti on nad ka väiksena tihedalt haiged. Mõni ema on tihti hoolduslehel, mõni mitte. Järelikult on nii võimalik, tuleb lihtsalt organiseerida ja pingutada.
Või kuidas Te näiteks ette kujutate, et 1.-3. klassi õpetaja on kogu aeg oma haigete lastega kodus, klassi ees on rodu suvalisi inimesi või üldse mitte keegi?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 07:34; 04.12 09:49; 13.12 18:02; 13.12 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa arvad, et selle vanaonu tütretütre või naabrinaise tööandjad on ülirõõmsad ja töökaaslased rahul, kui kuulevad, et need võtavad kauge sugualse või naabri lapse hoidmiseks hoolduslehe? Kui lapsega hoolduslehte veel mõistetakse, siis naabrilapsega hoolduslehel istumine toob töölt lahkumise ikka väga lähedale!

Ja teemaalgatajal pole sellest just eriti kasu, kui ta oma lapsega istub hoolduslehel küll vähem, aga see-eest istub teist sama palju kauge sugulase või naabrilapsega.

Või oli see plaan sedasi, et ainult teised hoiavad teemaalgataja last, tema teiste omi vastutasuks ei hoia?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 18:02; 04.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa arvad, et selle vanaonu tütretütre või naabrinaise tööandjad on ülirõõmsad ja töökaaslased rahul, kui kuulevad, et need võtavad kauge sugualse või naabri lapse hoidmiseks hoolduslehe? Kui lapsega hoolduslehte veel mõistetakse, siis naabrilapsega hoolduslehel istumine toob töölt lahkumise ikka väga lähedale!

Ja teemaalgatajal pole sellest just eriti kasu, kui ta oma lapsega istub hoolduslehel küll vähem, aga see-eest istub teist sama palju kauge sugulase või naabrilapsega.

Või oli see plaan sedasi, et ainult teised hoiavad teemaalgataja last, tema teiste omi vastutasuks ei hoia?

Sugulane või naaber töötab näiteks vahetustega, õhtul, öösel, puhkepäevadel, puhkused on eri aegadel. Sel ajal oled sina vaba ja saad tema haiget last vaadata. Ja vastupidi.
Vastastikune lapsehoid saab olla ka ajaliselt nihutatud, lapsed on tihedalt haiged paar-kolm, maks 4-5 aastat. Kui mul on parasjagu väike laps, hoiab tädi või sõbranna teda, kui mul parasjagu pole, hoian mina tema oma.
Sellem asemel, et raisata energiat tõestamisele, miks ei saa, pange parem pea tööle ja mõelge, kuidas saaks!

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 07:34; 04.12 09:49; 13.12 18:02; 13.12 18:11;
To report this post you need to login first.

Seadus ei sätesta, et hoolduslehe saaja peaks olema lapse sugulanegi st kui lapse isa/ema ei kasuta hoolduslehte ise võib seda kasutada(muidugi nende nõusolekul!) kes iganes-tädi, onu, vanaema,täiskasvanud õde või vend, onunaine või tädimees, tädi ämm või vanaonu tütretütar aga ka lapsehoidja, naabrinaine jne.

Informeerides lapse haigestumisest perearsti ütleb ema/isa lihtsalt, kes jääb haiget last hooldama ja talle väljastataksegi hooldusleht.

Halloo, me räägime siin alles esimesi aastaid lasteaias käivatest lastest, ehk siis vanuses 2-4. Mis vanaonu tütretütar või tädimees? Kas tõesti kellegi haige! 3-aastane on nõus olema sellise tema jaoks suht võõra inimesega? Ja enamus selliseid ei ole mingil tingimusel nõus haiget last hoidma, sest ei oska ja kardavad, et midagi juhtub. Oma tööga seoses olen kokku puutunud ka vanaemadega, kes palavikus lapselapsega ei oska mitte midagi muud teha, kui kiirabi kutsuda, kuigi tuli teadlikult hoidma haiget last.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõni ikka elab totaalses utoopias.

Minu tutvusringkonnas on täpselt 1 inimene, kes töötab vahetustega. Oma vabadel päevadel ta puhkab, mitte ei hoia teiste lapsi 😀

palun, kellel siin nii suur tugigrupp on ja koguaeg kõik hoiavad, palun kirjeldage siis lapse esimest hoiuaastat, et kui tihti keegi last hoidis 😀

vanematest kaugele kolimine on valik…paraku me kolime ikka sinna, kus on kas töö või kaasa või mõlemad. Või peaks mehi/naisi ka hakkama valima selle järgi, kus nende vanemad elavad? 😀

Kõiki töid ei ole võimalik kaugtööna teha. Ka sellega tuleb arvestada.

Ei ole nii, et mina olen super(ronga)ema ja kõik teise on saamatud.

võibolla hoopis see lapsevanem, kes EI RAATSI oma haige lapse põetamiseks hoolduslehte võtta vaid lükkab ta naabrinaise ja vanaonu tütretütre hooleks, on saamatu ema, kes ei ole osanud mõelda ette. et on vaja hoolduslehti võtta ja siis panaikas otsib facebookis lapsehoidjat homme hommikuks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 14:33; 18.12 16:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti vaatan siinsamas kommentaariumis, et pole enam vanaemasidki lapsi hoidmas. Kõigil oma elu, tahavad ise tööl käia ja puhata

Armas kägu, vanaemad mitte ei taha tööl käia, vaid nad peavad tööl käima. Te ikka teate, mis on naiste pensioniea määr tänapäeval? Jah, minu vanemad hoidsid minu lapsi, sest nad jäid pensionile. Millal meie pensionile jääme? Siis kui lapselapsed juba suured. Palun natuke mõistmist ka noorte poolt. Ma valiksin iga kell lapselapsed enne palgatööd. Usun, et minusuguseid on veel palju.
Ja kui ma tööl pean käima oma vanuses, siis kahjuks ei ole mul pärast tööpäeva või -nädalat enam eriti jaksu. Ometi võtan lapselapsi enda juurde, sest millal ma siis üldse neid võtta saan, öelge?

Pole vaja kiruda vanavanemaid, vaid ikka meie armsat koduriiki, mis on loonud nii imelised tingimused perekondadele hakkamasaamiseks. Just nimelt. Riik ongi süüdi, ma ei häbene seda öelda. Ma pole kindel, kas tuleks ehk odavam lasta vanavanemad varem pensionile kui et maksta pidevalt laste haiguspäevade eest.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 19:23; 30.12 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võibolla hoopis see lapsevanem, kes EI RAATSI oma haige lapse põetamiseks hoolduslehte võtta

Järjekordne häbitu süüdistamine! Üksikema madalapalgalisel tööl, millest vaevu elatud saab – kas küsimus on raatsimises või hädavajaduses?
Nähke palun oma tornist natukenegi allapoole, olge inimesed.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 19:23; 30.12 19:25;
To report this post you need to login first.

Samuti vaatan siinsamas kommentaariumis, et pole enam vanaemasidki lapsi hoidmas. Kõigil oma elu, tahavad ise tööl käia ja puhata

Pole vaja kiruda vanavanemaid, vaid ikka meie armsat koduriiki, mis on loonud nii imelised tingimused perekondadele hakkamasaamiseks. Just nimelt. Riik ongi süüdi, ma ei häbene seda öelda. Ma pole kindel, kas tuleks ehk odavam lasta vanavanemad varem pensionile kui et maksta pidevalt laste haiguspäevade eest.

Äkki kolid siis mõnda teise riiki, kus on seda lapsevanematele pakutavat roosamannat veel rohkem kui Eestis? Täiesti piinlik lugeda nii lolli juttu, “riik on süüdi!”. Sõnu pole ausalt.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 09:23; 31.12 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja kiruda vanavanemaid, vaid ikka meie armsat koduriiki, mis on loonud nii imelised tingimused perekondadele hakkamasaamiseks. Just nimelt. Riik ongi süüdi, ma ei häbene seda öelda. Ma pole kindel, kas tuleks ehk odavam lasta vanavanemad varem pensionile kui et maksta pidevalt laste haiguspäevade eest.

laps sünnitatakse iseendale, mitte riigile

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 22:19; 31.12 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli esimesel paaril aastal hoolduslehtedel lapse isa. Kuna minu hoolduslehe raha oleks tööle naasmise järel niikuinii olnud häbitult väike ning tööle naasmine vajas minu panust siis otsustasime nii. Ka lapse isaga kordamööda hoolduslehti võtta oleks mõistlik lahendus. Lapsel on siiski 2 vanemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandjad välistavad fertiilses eas naistele normaalse tasakaalu loomise võimalused töö ja pereelu vahel, siis peaksid nad tööjõu puuduse koha pealt suud kõvasti kinni hoidma. Naised ei hakka iial üle ühe lapse, kui sedagi, sünnitama, kui nad teavad, et on väikelapse tõttu tööl alamasse seisusesse määratud, kes tuleb võimalikult ruttu mõne lastetuga või veel parem lausa viljatuga asendada. See ei ole normaalne ühiskond ja riik on selles süüdi, et pole siiani suutnud lapsi kui ühiskonna ainumõeldavat tulevikku väärtustada.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 17:40; 04.12 17:42; 02.01 12:30; 02.01 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja kiruda vanavanemaid, vaid ikka meie armsat koduriiki, mis on loonud nii imelised tingimused perekondadele hakkamasaamiseks. Just nimelt. Riik ongi süüdi, ma ei häbene seda öelda. Ma pole kindel, kas tuleks ehk odavam lasta vanavanemad varem pensionile kui et maksta pidevalt laste haiguspäevade eest.

laps sünnitatakse iseendale, mitte riigile

Lapse endale sünnitamine on vähemõtleva inimese labane egoism, ei enamat. Seda kinnitab üsna veenvalt ka siinne arutelu, kus enamik arvab, et lapsed on ainult inimeste eraasi. Miks sa lapsi siis riigi abil koolitad ja ravid, kui lapsed ainult sinu eraasi on?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.12 17:40; 04.12 17:42; 02.01 12:30; 02.01 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemal poolel on keerukas. Nii tööandjal, kolleegidel, kui ka vanemal, kelle laps haige on. Väikelaste emade töötamine ongi keerukas teema. Ometi leitakse aina võimalusi vanemahüvitise seaduses, et vanemad saaksid võimalikult varakult tööle naasta. Selline variant sobib tõesti hästi vaid juhtudel: a) kodukontori võimalus b) suur ettevõte ja ülesanded ei vaju ainult ühe inimese kaela c) kodusolemist jaotatakse mehe või vanaema või kellega iganes.

Meie oleme mehega hoolduslehel korda-mööda. Lapsed hetkel juba suured ja kodusolemist tuleb harva ette. Kui on raskem haigus, siis põetame lapse terveks ja pärast läheb vanaema juurde nädalakeseks taastuma. Kuna vanaema elab kaugel, siis kahjuks igakuiselt regulaarset abi loota ei ole.

Kui lapsed olid väikesed, tuli haigestumisi palju ette, aga kuna olin väga innukas töötajaja tegin muul ajal vajadusel ületunde, lisaülesandeid ja tulin alati tööandjale vastu, siis tema tuli ka minule vastu. Väga hea tööandja oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nipp väikelapse kõrvalt töötamisel on see, et kui laps iga nohuga (st esimeste sümptomite ilmnedes) kohe koju jätta, siis piisab enamasti hoidjast/vanaemast, kuna laps ei jäägi nii raskelt haigeks, et ainult emaga lepiks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 18:02; 04.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna töötajaid lihtsalt ei ole enam saada. Nt Tallinnas müüjaid juba väga raske leida, rääkimata spetsialistidest. Olen praegu lapsega kodus ja kuigi töö olemas, on paari kuu jooksul juba kolm uut tööpakkumist tulnud (tööd saab vajadusel teha ka kodukontoris). Kuid jah, paljud tuttavad ettevõtjad on juba nutu äärel kuna ei leia töötajaid (üks võttis ka 5.kuud raseda tööle)

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna töötajaid lihtsalt ei ole enam saada. Nt Tallinnas müüjaid juba väga raske leida, rääkimata spetsialistidest. Olen praegu lapsega kodus ja kuigi töö olemas, on paari kuu jooksul juba kolm uut tööpakkumist tulnud (tööd saab vajadusel teha ka kodukontoris). Kuid jah, paljud tuttavad ettevõtjad on juba nutu äärel kuna ei leia töötajaid (üks võttis ka 5.kuud raseda tööle)

No küll neid töötajaid ikka leiaks ka, kui vähegi palka maksta raatsiks. Kui üle 500 euro kuus käsi kuidagi ei paindu maksma, siis tulebki viiendat kuud rasedatega leppida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökohas survestatakse lahkuma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.