Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine, kas olete vastanud?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Tööle kandideerimine, kas olete vastanud?

Postitas:
Kägu

Kas olete vastanud ka kirjale, kui pole valituks osutunud?

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

oleneb tujust. vahel tänan info eest, vahel küsin põhjuseid. tavaliselt ei vasta ja enamasti osutun valituks, kui kandideerin.

Küll sul paistab ikka neid va kogemusi olema kandideerimisega – vahel ja tavaliselt ja enamasti ja … kas sa pidevalt otsid uut tööd?

Teemale vastuseks, et kuidas su enda enesetunne käsib. Kui midagi küsida soovid, siis kindlasti küsi, aga lihtsalt viisakuskirja võid küll saatmata jätta, seda ei vaja tegelikult keegi.

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole kunagi vastanudki. Asukoht ja kandideerimised siis Eestis. Ameerikas ja võibolla nende kaudu Lääne-Euroopas on jah teised kombed, peale igat intervjuud pead viisakuskõne tegema või emaili saatma, vastupidine oleks ebaviisakas, aga meil vist nii (veel) ei tehta.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oleneb tujust. vahel tänan info eest, vahel küsin põhjuseid. tavaliselt ei vasta ja enamasti osutun valituks, kui kandideerin.

Küll sul paistab ikka neid va kogemusi olema kandideerimisega – vahel ja tavaliselt ja enamasti ja … kas sa pidevalt otsid uut tööd?

Teemale vastuseks, et kuidas su enda enesetunne käsib. Kui midagi küsida soovid, siis kindlasti küsi, aga lihtsalt viisakuskirja võid küll saatmata jätta, seda ei vaja tegelikult keegi.

vahel ja tavaliselt, aga enamasti osutub valituks

Ma olen elus käinud võibolla 3 konkursil ja viimane oli 12 aastat tagasi. Kui Sa nii suur spetsialist oled, siis peaks tulema sulle pakkumised, mitte Sa enam ei osale konkurssidel.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei vasta loomulikult. Miks? Sest see on tööandja valik, kelle ta tööle võtab, mitte mina ei lähe kusagile end pakkuma. Ma ei taha näida pealetükkiv, sest kunagi hiljem äkki saan just sealt firmast tööd.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, see tekitab mõttetut digiprügi.

https://www.pcmag.com/news/reduce-your-carbon-footprint-dont-send-thank-you-emails

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühe korra kandideerisin kohta, kus vastasin kõigile nõuetele ja kõik “tuleb kasuks” punktid olid samuti olemas. Lõpuks saadeti kiri, et mina nende nõudmistele ei vastanud ja kui küsisin täpsemat tagasisidet, siis ei suvatsetud vastata.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

alati tänan, et ei pea tööle minema

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kadideerisin kunagi Viru malevasse tööle. Kutsuti isegi vestlusele, olin ainuke kandidaat ka, lubati teada anda kui otsus tehakse. Kaks aastat on möödas, keegi ühendust pole võtnud. Sinna ametikohale nad kedagi ei leidnudki.

A ja, et ma valituks ei osutunud, seda kuulsin ma ühe tuttava käest. 😂

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõttetu midagi vastata ja veel vähem küsida, et miks ma valituks ei osutunud. Vastu tuleb nagunii üldised stamplaused ,et oli väga palju kandidaate jne selline.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kadideerisin kunagi Viru malevasse tööle. Kutsuti isegi vestlusele, olin ainuke kandidaat ka, lubati teada anda kui otsus tehakse. Kaks aastat on möödas, keegi ühendust pole võtnud. Sinna ametikohale nad kedagi ei leidnudki.

A ja, et ma valituks ei osutunud, seda kuulsin ma ühe tuttava käest. 😂

Päris valus ilma konkurentsita kohast ilma jääda. Stampkiri on ju täname kandideerimast, kahjuks seekord osutus valituks keegi teine. Kuna seda ei saanud saata, siis ei saanudki midagi.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kandideerisin kunagi ammu Tartu Annelinna ääres asunud mööblitööstusse, käisin vestlusel, head muljet ei jäänud. Saatsin meili, et enam ei kandideeri. Ja mõne aja pärast sain teate, et nemad ei valinud mind. Sellele vastasin, et mina ikka ei valinud teid, mitte vastupidi. Möödus ca pool aastat kui see firma üllatas oma töötajaid tööpäeva hommikul suletud ustega ja suletuks need jäidki.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Enne kandideerimist vaatad ega ettevõttel pole võlgu, kas on tööjõumaksed olemas. Siis alles hakkad kandideerima. Kummalistesse ettevõtetesse pole mõtet kandideerida.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole vastanud, milleks inimese postkasti ilmaasjata spämmida.

Tulevad jah, stamplaused vastu, kui ei osutu valituks või ei kutsuta kandideerimisele, kuid kena, et siiski vastati. Küll aga on tekkinud uus stamplause “me siiski otsime inimest, kes rohkem sobiks”. Kahel korral olen sellise vastuse saanud. Jääb mulje, et kusagil on koolitaja, kes personaliinimestele ninakas olemist õpetab.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne kandideerimist vaatad ega ettevõttel pole võlgu, kas on tööjõumaksed olemas. Siis alles hakkad kandideerima. Kummalistesse ettevõtetesse pole mõtet kandideerida.

Ega siis kõik riigile võlgu jää, värskemaid võlgu tarnijatele ei pruugi ka aastaaruandest näha, sest see on kandideerimise ajaks juba ammune lumi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega siis kõik riigile võlgu jää, värskemaid võlgu tarnijatele ei pruugi ka aastaaruandest näha, sest see on kandideerimise ajaks juba ammune lumi.

Sul on raskusi loetust arusaamisel, jutt on ikkagi maksuvõlgadest mis on kohe netis üleval. Maksuvõlad omakorda ongi tööjõumaksuvõlad, ehk siis sots.maks jne. Kandideerid tööle, sulle makstakse küll palk aga ravikindlustust polegi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega siis kõik riigile võlgu jää, värskemaid võlgu tarnijatele ei pruugi ka aastaaruandest näha, sest see on kandideerimise ajaks juba ammune lumi. Sul on raskusi loetust arusaamisel, jutt on ikkagi maksuvõlgadest mis on kohe netis üleval. Maksuvõlad omakorda ongi tööjõumaksuvõlad, ehk siis sots.maks jne. Kandideerid tööle, sulle makstakse küll palk aga ravikindlustust polegi.

riigile=maksuametile=maksuvõlad (sisaldab tööjõumakse jm makse). Keeruline??

Näiteks Eestist ostval ja välismaale müüval firmal saab ainult erandjuhtumil makse võlgu jääda. Palju ta teistele firmadele võlgu on, teavad ainult asjaosalised.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole vastanud, milleks inimese postkasti ilmaasjata spämmida.

Tulevad jah, stamplaused vastu, kui ei osutu valituks või ei kutsuta kandideerimisele, kuid kena, et siiski vastati. Küll aga on tekkinud uus stamplause “me siiski otsime inimest, kes rohkem sobiks”. Kahel korral olen sellise vastuse saanud. Jääb mulje, et kusagil on koolitaja, kes personaliinimestele ninakas olemist õpetab.

No sellisele vastusele tahaks küll kohe midagi vastata. See ei olegi ilmselgelt ettevõte kuhu tahaks kandideerida.

Näiteks, et tänan vestluse eest või tänan vastuse eest, aga ma ka otsin sobivamat ettevõtet 🙂

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sellisele vastusele tahaks küll kohe midagi vastata. See ei olegi ilmselgelt ettevõte kuhu tahaks kandideerida. Näiteks, et tänan vestluse eest või tänan vastuse eest, aga ma ka otsin sobivamat ettevõtet 🙂

Ma sain ükskord veel naljakama vastuse. Subject oli: meil on teile rõõmus uudis. Sisu oli selline, et meil on hea meel teatada, et leidsime väga hea kandidaadi kohale, millele ka teie kandideerisite. Ja siis oli kiidulaul sellele kandidaadile ja lõpus, et soovime edu.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

käisin vestlusel, head muljet ei jäänud. Saatsin meili, et enam ei kandideeri. Ja mõne aja pärast sain teate, et nemad ei valinud mind.

Jajah, see on nagu koolikatsetel, kui laps on esimese valiku kooli sisse saanud ja ülejäänutesse vestluse aja ära ütleb, siis mõni kool reageerib sellele “kahjuks pole sind vestlusele kutsutud” teatega. Kelle kahjuks siis? Või miks saata kandideerimisest loobujale teade, et teda pole valitud, selle asemel, et tänada vastuse eest või lihtsalt kasvõi vastamata jätta?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sellisele vastusele tahaks küll kohe midagi vastata. See ei olegi ilmselgelt ettevõte kuhu tahaks kandideerida. Näiteks, et tänan vestluse eest või tänan vastuse eest, aga ma ka otsin sobivamat ettevõtet 🙂

Ma sain ükskord veel naljakama vastuse. Subject oli: meil on teile rõõmus uudis. Sisu oli selline, et meil on hea meel teatada, et leidsime väga hea kandidaadi kohale, millele ka teie kandideerisite. Ja siis oli kiidulaul sellele kandidaadile ja lõpus, et soovime edu.

See annab ikka mõnitamise mõõdu juba välja. Egotsentriline ettevõte- kuidas saab sinu jaoks olla pealkirjaks “rõõmus uudis”? Brr. Ei kujuta ette, mis sisekliima seal veel on, ainult ettevõttest lähtuv ja töötajaid mahatalluv.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See annab ikka mõnitamise mõõdu juba välja. Egotsentriline ettevõte- kuidas saab sinu jaoks olla pealkirjaks “rõõmus uudis”? Brr. Ei kujuta ette, mis sisekliima seal veel on, ainult ettevõttest lähtuv ja töötajaid mahatalluv.

See oligi üks päris tuntud inimene, kes seda asutust juhtis ja tema ongi paras egotsentrik. Mõtles vist enda arust olla erinev ja eriline. Töövestlus oli ka kummaline ja mind saadeti ka psühhiaatrilisele hindamisele, ju siis oli selle teemaga neil probleeme olnud. Või on härral endal, ega ei tea, et kandidaate selles kahtlustab, et need on peast veidi soojad. Huvitav kogemus igal juhul.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga miks seda vastust üldse oodata? 3 päeva peaks olema ju piisav kui ettevõttel on huvi. Tavaliselt kui huvi on, võetakse lausa poole tunnipärast ühendust. Kui läheb üle 3 päeva, tähendab mingit huvi pole. Või ongi kandideerimised riigiametitesse?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on täitsa esimene kiri pärast CV jm saatmist, siis pigem vist mitte. Aga kui oled ikkagi mõned voorud läbinud ja siis kuskil lõpus viimaste kandidaatide hulgas valimata jäänud, siis olen küll vastanud. Olen ka küsinud põhjust ja olen saanud nii ümmargusi vastuseid kui ka ausat tagasisidet. Seega vastata-küsida ja muidu viiskas olla tasub minu meelest alati.

+4
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine, kas olete vastanud?