Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle minek,kui saan emapalka.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Tööle minek,kui saan emapalka.

Postitas:

Mu emapalk saab läbi juulis ja augustis rahasid enam ei saa ja tuleb minna tööle tagasi.
Endal on plaan minna tagasi tööle 01.07 kuupäeval aga enne seda sain lisatöökoha hommikuti mõned tunnid.Töökoht oleks aga ametlik.Mismoodi tuleb mul nüüd toimida ja keda asjast teavitada,sest siis vist enam täies mahus emapalka ei saaks ja maksud mingid kui ma õieti aru olen saanud lähevad maha.

Kellel kasulikku infot siis oleks tore,kui seda minuga jagate.
Lisaks kas kuskil näeb ka millal emapalk täpselt läbi saab.Olen kuulnud,et kuskilt netipangast näeb aga kust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin töötama, kui laps oli 4,5-kuune, ametlikult, kuna emapalk oli maximum, siis töötasin min.palgaga lisaks ja emapalk jäi samaks.
Kuni miinimumpalgani ei pea kedagi teavitama ja emapalk jääb samaks, kui saate rohkem kui min.palka, siis emapalk väheneb ja päris korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu vastas organza: Kui teenid miinimumi juurde siis sellest kedagi teavitama ei pea, kui aga üle selle siis annad pensioni ametisse teada. Aga pead seda meeles pidama, et kahe sissetulekuga ei saa kasutada tulumaksuvaba. Ehk kui kasutada seda vanemahüvitises juba siis palgal ei saa kasutada.

Emapalga lõpukuud näed lepingult, mis said pensioniametist. Sellel kirjas ka palga summad mis võid juurde teenida jne. Ja kui teenid rohkem kui miinimum, siis kuidas arvutada välja emapalk sel juhu. Need kõik on selle lepingu peal kirjas. Vb saad sealt sellist teavet ka mida ei oska küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga oluline on teada, et kui sa töötad emapalga ajal miinimum palga eest, siis juhul kui sind peaks pärast emapalga lõppemist koondatama töö juurest ja soovid töötuna saada töötuskindlustust, siis seda hakatakse maksma selle teenitud miinimum palga pealt, mitte saadud emapalga pealt.

Lihtsalt infoks, sellest on ajakirjanduses viimasel ajal juttu olnud.

Pole vist küll ilus aga võib ju paluda ka tööandjat maksta välja töötasu siis kui emapalk on läbi saanud preemiana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa saad vanemahüvitist ja ei taha sellest midagi tagasi maksta, siis tohid teenida vanemahüvitise miinimum määra (278,02 bruto), mitte miinimumpalga (290 bruto).

Pane oma küsimus \”tööelu ja raha\” alla, sealt saad päris kiirelt asjalikud vastused Kohalikult või Zenzuselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle minek,kui saan emapalka.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.