Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle Tallinna Kaubamajja.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Tööle Tallinna Kaubamajja.

Postitas:
Kägu

Kuna olen tööotsingul ,käisin Tallinna Kaubamajas vestlusel ja pakuti sinna tööd.Küsimus kas Kaubamajas on hea töötada.Kellel on kogemusi ,kirjutage plussid ja miinused.Tundub olema suht nõudlik töökoht.

+7
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, kirjaoskust nõutakse…

+14
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele käole on mitme erineva teema all õpetatud, kuidas õigesti kirjavahemärke panna, aga ta on absoluutselt õpivõimetu. Järjekindlalt ajab oma joru. Vaevalt, et ta seal Kaubamajaski õppimisvõimelisem on.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on kõvad eesti keele õpetajad.Aga mina vastan küsimusele Kaubamaja on esinduslik koht ja sellepärast ka nõudmised natuke  suuremad.Muidugi ega seal palk nüüd eriti suur pole aga olen rahul .Olnud seal jub viis aastat.

+7
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on kõvad eesti keele õpetajad.Aga mina vastan küsimusele Kaubamaja on esinduslik koht ja sellepärast ka nõudmised natuke suuremad.Muidugi ega seal palk nüüd eriti suur pole aga olen rahul .Olnud seal jub viis aastat.

Ise küsin, ise vastan? Sinu kirjaviis on ju täpselt samasugune kui teemaalgataja oma.

+26
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen teinud tööampse, meeldis küll. Ikkagi normaalne pood, ajalooga ja palju kliente.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on kõvad eesti keele õpetajad.Aga mina vastan küsimusele Kaubamaja on esinduslik koht ja sellepärast ka nõudmised natuke suuremad.Muidugi ega seal palk nüüd eriti suur pole aga olen rahul .Olnud seal jub viis aastat.

Mis esinduslik koht?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on kõvad eesti keele õpetajad.Aga mina vastan küsimusele Kaubamaja on esinduslik koht ja sellepärast ka nõudmised natuke suuremad.Muidugi ega seal palk nüüd eriti suur pole aga olen rahul .Olnud seal jub viis aastat.

Aga sa ise oledki ju teemaalgataja! Teed teema ja siis ise vastad oma küsimusele?

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on ka pereelus suured probleemid. Lahutus, mehe armukese pidamine jne. Lisaks käis kohtamas mingi tinderi tüübiga, kel olid jalas groksid ja varbad pesematta.

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on kõvad eesti keele õpetajad.Aga mina vastan küsimusele Kaubamaja on esinduslik koht ja sellepärast ka nõudmised natuke suuremad.Muidugi ega seal palk nüüd eriti suur pole aga olen rahul .Olnud seal jub viis aastat.

Päris õudne! Teemaalgatuses kirjutad, et oled tööotsingul ja oled huvitatud Kaubamajas töötamisest. Selles kommentaaris ütlesid, et oled töötanud seal juba viis aastat.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on ka pereelus suured probleemid. Lahutus, mehe armukese pidamine jne. Lisaks käis kohtamas mingi tinderi tüübiga, kel olid jalas groksid ja varbad pesematta.

Mees on hooldamatta

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus vist ei vastagi keegi Kaubamaja kõrgetele nõudmistele ja müüjaid samahästi kui polegi. Need vähesed, kes seal on, kogunevad riiuli vahele pläkutama ja iga kord ma tunnen, et pean vabandama, kui oma küsimustega neid kiirel tööajal segan. Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

Kunagi oli selline mõõtmine Tartu Lõunakeskuse poekestes (butiigid-ha-ha) kombeks. Näljapalgaga seal seisev tibin mõõtis ostja rahakotti välimuse põhjal. Tartus ongi vist palju idioote.

+15
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

Soovitaks pigem enesehinnanguga tegeleda, kui nii kindel oled, mida teised mõtlevad. Ma ei tuleks selle pealegi, et veidi üle miinimumi teeniv müüja kellegi maksevõimet hindab.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

Soovitaks pigem enesehinnanguga tegeleda, kui nii kindel oled, mida teised mõtlevad. Ma ei tuleks selle pealegi, et veidi üle miinimumi teeniv müüja kellegi maksevõimet hindab.

Miskipärast mul see enesehinnangu probleem ainult Kaubamajas ilmneb. Teistes poodides saan vabalt müüjatega suheldud. Ju see väärikas asutus mõjub mulle kuidagi kehvasti.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

Soovitaks pigem enesehinnanguga tegeleda, kui nii kindel oled, mida teised mõtlevad. Ma ei tuleks selle pealegi, et veidi üle miinimumi teeniv müüja kellegi maksevõimet hindab.

Hindab küll! Ma töötan pangas ja sissetulek on normaalne. Samas, välimuselt olen pigem tagasihoidlik. Ei ole eriti trendi- ja hilbuhuviline. Kord lõunapausil läksin töökohast üle tee mingisse suvalisse hilbupoodi. Sisse astudes tajusin tibi-müüjataride halvakspanu. Ehkki olukorrast on aastaid möödas ja ilmselt pole seda pisibutiiki enam olemaski, mäletan siiani seda kõrkust, halvakspanu ja üleolevust. Jah, tibid olid noored ja “trimmi aetud”, aga üsna tõenäoliselt miinimumpalgalised ja lühiajalisel tööl. Aga olek oli selline, et kui oled tavaline ja keskmine, siis ära siia oma nägu näita!

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tuleks selle pealegi, et veidi üle miinimumi teeniv müüja kellegi maksevõimet hindab.

Selle mittenägemiseks peaks lausa pime olema. Need alampalka teenivad kõige ülbemad ongi.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tuleks selle pealegi, et veidi üle miinimumi teeniv müüja kellegi maksevõimet hindab.

Selle mittenägemiseks peaks lausa pime olema. Need alampalka teenivad kõige ülbemad ongi.

Võib-olla mingi juhtkonna koolitus. Ma kunagi olin mõnda aega müüja väikeses poes ja siis mulle ka õpetati, et ikka tasub hinnata, kas see isik üldse jaksab osta neid asju. Et kui ikka näeb mingi suvaline vaene välja, siis tasub ikka tema tähelepanu hinnaklassile juhtida. Kuigi tegelikult on seda ikka päris raske viisakalt ja taktitundeliselt teha ilma nõmedaks muutumata. Aga kui lient ikka tundub ostujõuline, siis peaks ikka soovitama hakkama igasugu kallimat kraami just. Ilmselt mõni saab sellest soovitusest niimoodi aru, et peab kohutavalt kriitiliselt kohe pilguga hakkama ostjaid paika panema ja vales kohas olijaid välja juhatama. See on muidugi lollus igal juhul, vähemalt kui tahetakse kasumit teenida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, millest te räägite, ma olen suurema osa oma elust kaltsukaprintsessina ringi kõndinud ja kuna selliseid tegumoode ja materjale, mis mulle meeldiks, on vähe, siis olen oma rõivad tavaliselt ka suht ribadeks kandnud (perekooli klassika, 6 euro eest villane mantel, jne). Aga mingit üleolevat suhtumist rõivabutiikides pole elu sees märganud. Pigem üritatakse mulle alati pähe määrida oluliselt kallimaid hilpe ja jalatseid, kui ma endale lubada saaksin. Ja ei ole mul ei tuuninguid ega lisandeid ega poolde selga meekarva juukseid… Tavaline täis-sale eesti mutt olen eluaeg olnud.

Vot toidupoes on küll kiiksuga müüjad need, kes mu üles leiavad ja oma kiikse väljendavad 😀

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on kõvad eesti keele õpetajad.Aga mina vastan küsimusele Kaubamaja on esinduslik koht ja sellepärast ka nõudmised natuke suuremad.Muidugi ega seal palk nüüd eriti suur pole aga olen rahul .Olnud seal jub viis aastat.

Ajaviite all kirjutad, et töötad Grossi poes.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tartus vist ei vastagi keegi Kaubamaja kõrgetele nõudmistele ja müüjaid samahästi kui polegi. Need vähesed, kes seal on, kogunevad riiuli vahele pläkutama ja iga kord ma tunnen, et pean vabandama, kui oma küsimustega neid kiirel tööajal segan. Enne vastamist mõõdetakse pilguga pealaest jalatallani üle, kas mul üldse raha on, et seda saabast ära osta, mida ma proovimiseks küsima läksin.

Võin öelda, et see vist ongi Kaubamajade stiil. Kogemused Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Paides. Igal pool on suhtumine, et müüja on poe kõige tähtsam element ja klient peab piisavalt meeldima, kui tahab jutule pääseda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tuleks selle pealegi, et veidi üle miinimumi teeniv müüja kellegi maksevõimet hindab.

Selle mittenägemiseks peaks lausa pime olema. Need alampalka teenivad kõige ülbemad ongi.

Võib-olla mingi juhtkonna koolitus. Ma kunagi olin mõnda aega müüja väikeses poes ja siis mulle ka õpetati, et ikka tasub hinnata, kas see isik üldse jaksab osta neid asju. Et kui ikka näeb mingi suvaline vaene välja, siis tasub ikka tema tähelepanu hinnaklassile juhtida. Kuigi tegelikult on seda ikka päris raske viisakalt ja taktitundeliselt teha ilma nõmedaks muutumata. Aga kui lient ikka tundub ostujõuline, siis peaks ikka soovitama hakkama igasugu kallimat kraami just. Ilmselt mõni saab sellest soovitusest niimoodi aru, et peab kohutavalt kriitiliselt kohe pilguga hakkama ostjaid paika panema ja vales kohas olijaid välja juhatama. See on muidugi lollus igal juhul, vähemalt kui tahetakse kasumit teenida.

Oeh, ma olen taolist “koolitust” parfümeeriapoodides/osakondades kohanud! Vähe sellest, et seal hakkab pea nendest erinevatest lõhnadest valutama, on liiga kiiskav, ülevalgustatud, libe, klaasine ja “äkki teen midagi katki?” tunne, on ka sealsed müüjad “selgeltnägijad”, kes su materiaalset võimekust enda arvates eksimatult hindavad.
Mul oli vastupidine juhus: armastan silmatorkavalt riietuda, kulinaid, sallikesi, tutikesi, pitsikesi jne kanda ning ilmselt näen siis “rikas” välja. Tegelikult tavaline alla-keskmise teenistuja.
No ja siis juhatati mind `a 500€ maksvate pudelikeste juurde, et las rikas daam nüüd valib.
Ütlesin, et minu jaoks natuke krõbedad hinnad, aga lähen kohe varsti lendama ja vaatan lennujaamast v lennukist soodsamalt. Lõhnad sutsutasin muidugi läbi, mida ma iseseisvalt vist teha ei julgeks.
Igatahes müüja-tädi kadus, sest ilmselgelt sai ta oma eksimusest aru ????

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot toidupoes on küll kiiksuga müüjad need, kes mu üles leiavad ja oma kiikse väljendavad ????

Ju nad sind vargaks peavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mäletan üheksakümnendatel sellist koolitust, et vaadake kliendi kingi ja kellasid, et kui on kohe päris nahast ja kell mitte päris Hiina saast, siis on ikka maksujõuline klient. Kas tõesti tänapäeval ka veel midagi sellist toimub?  Rikas just ei osta su lolle kulinaid, seda teeb vaene neiukene, kes alles loodab kedagi jõukat õnge meelitada. Tänapäeval jõuab tavalist kaupa ka vaene osta, ei ole vaja siin pealaest jalatallani mõõta, et kas ikka ostab 60 eurose kleidi ära või ei osta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jube tobe, aga viimaste kommentaaride peale meenus kord 90ndatel toimunud seik. Olime noor pere ja tahtsime osta automaatpesumasinat. Läksime poodi, valisime välja, ja siis palusime lisainfot müüjalt. Oli meesmüüja, kes rääkis pikalt ja laialt. Järsku mees vaikis ja mõõtis meid pealaest jalatallani, ja ütles, et näidake meile oma autot (poel olid maast laeni klaasaknad, mis avanesdi parklasse). Me olime tõesti – pealaest jalatallani lihtsad noored, aga täiesti maksevõimelised. Aga pesumasina-müüja-onu järsku hakkas mõtlema, et äkki me ei ole maksevõimelised – korraga väljaostmas (järelmakse tollal polnud), ja kas ta üleüldse peaks oma aega raiskama meie peale. Üks naismüüja oli ka kõrval ja pärast mehe küsimust (näha meie autot) nägin, kuidas ta piinlikkusest väikseks vajus. Ütleme nii, et me ostsime selle pesumasina, aga hoopis teisest poest.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1994/1995 elasin Tartus Annelinnas (seal elavad ju ainult näljarotid, ja jah) ja kui sealsest apteegist lapsele mähkmeid ostsin, siis apteeker alati enne paki järele käe sirutamist ütles hinna. Oli mingi lollakas vanamoor, käisin küll korduvalt, aga ikka talle meelde ei jäänud, et mul ON raha.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures tänapäevane müügitkoolitus on ju hoopis midagi muud. Lase aga kõigile müügijutt valla, kohtle sõbralikult ja viisakalt ka prügikolli, sest kes teab, kes ta päriselt on. Välimuse põhjal mingeid järeldusi teha, kellele üldse tasub oma aega kulutada, küll enam ei soovitata, sest need järeldused võivad olla väga ekslikud. Pigem öeldakse, et kui sulle palka makstakse, mis siis niisama passid, kogu aeg tuleb müüki teha ükskõik kellele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • 1994/1995 elasin Tartus Annelinnas (seal elavad ju ainult näljarotid, ja jah) ja kui sealsest apteegist lapsele mähkmeid ostsin, siis apteeker alati enne paki järele käe sirutamist ütles hinna. Oli mingi lollakas vanamoor, käisin küll korduvalt, aga ikka talle meelde ei jäänud, et mul ON raha.

    Seda tehakse ka praegu paljude ravimite puhul. Mulle ei tundu selles midagi halba ega alandavat, väga hea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda tehakse ka praegu paljude ravimite puhul. Mulle ei tundu selles midagi halba ega alandavat, väga hea.

Kas arvad, et mähkmed olid ka toimeaine põhistena müügil?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1994/1995 elasin Tartus Annelinnas (seal elavad ju ainult näljarotid, ja jah) ja kui sealsest apteegist lapsele mähkmeid ostsin, siis apteeker alati enne paki järele käe sirutamist ütles hinna. Oli mingi lollakas vanamoor, käisin küll korduvalt, aga ikka talle meelde ei jäänud, et mul ON raha.

Seda tehakse ka praegu paljude ravimite puhul. Mulle ei tundu selles midagi halba ega alandavat, väga hea.

Ei, ta ei pakkunud mulle erinevaid variante. Õigemini neid ei olnudki pakkuda, sel ajal ainult paari firma omad olidki seal valikus. Kui ma ütlesin firma nime ja suuruse, mida mooril siis veel kahelda oli?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle Tallinna Kaubamajja.