Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tööleping

Postitas:
Kägu

Sain koristusega seotud tööotsa. Erainimene, välismaalane. Soovitakse deklareerida, aga ma ei ole FIE ega mingi firmaga seotud. Mis leping mul peaks olema tulevase tööandjaga, et seadusega pahuksisse ei läheks? Tema soovis, et esitaksin talle arve ja lisaksin sinna otsa ka 20% ja tema teeks siis mulle ülekande (mina maksaks selle 20% ise riigile). Lugesin aga, et lihtsalt erainimesena ei tohiks ma talle arvet esitada, vaid peaks olema mingi leping. Oskate aidata?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alustuseks püüa sellele välismaalasele selgeks teha, et 20% on meil riigis KÄIBEmaks (suurtel firmadel).

Töötasult makstakse riigile 33,8% (sotsiaalmaks + töötuskindlustus). Sellele lisanduvad veel tulumaks, kogumispension ja eraisiku tulumaks. ehk siis umbkaudu 55% on maksud kokku.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastamast! Kas tulumaks ja eraisiku tulumaks on erinevad asjad?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://pilvebyroo.ee/lepinguliigid/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee iga korra kohta  müügileping.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtluskonto oleks mõistlik, seal maksadki 20% käibest maksudeks ja kogu lugu. Kiirelt googeldades saad ka arve esitada, vt https://sliptree.com/et/ettevotluskonto-mis-see-on-ja-kes-voiks-seda-kasutada/ ja “Kas ja kuidas ettevõtluskontot kasutades arveid esitada?” peatükk.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las aga lisab käibe otsa 20%. Sina tee ettevõtluskonto ja see 20% läheb kohe riigile. Arve saad ka esitada siis, kui ettevõtluskonto on.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alustuseks püüa sellele välismaalasele selgeks teha, et 20% on meil riigis KÄIBEmaks (suurtel firmadel).

Töötasult makstakse riigile 33,8% (sotsiaalmaks + töötuskindlustus). Sellele lisanduvad veel tulumaks, kogumispension ja eraisiku tulumaks. ehk siis umbkaudu 55% on maksud kokku.

Tegin selgeks. Mis lepingu peaksin sõlmima, et saaks tervisekindlustuse ja muud hüved?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las aga lisab käibe otsa 20%. Sina tee ettevõtluskonto ja see 20% läheb kohe riigile. Arve saad ka esitada siis, kui ettevõtluskonto on.

Kas see ettevõtluskonto annab mulle kuidagi õiguse tervisekindlustusele? Ma võin konto teha, aga kas mul mingit lepingut ka ikkagi vaja läheks ja millist? Või kas on olemas mingi riigiorgan,mkuhu ma võiksin selle küsimusega pöörduda? Tänud vastamast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtluskonto oleks mõistlik, seal maksadki 20% käibest maksudeks ja kogu lugu. Kiirelt googeldades saad ka arve esitada, vt https://sliptree.com/et/ettevotluskonto-mis-see-on-ja-kes-voiks-seda-kasutada/ ja “Kas ja kuidas ettevõtluskontot kasutades arveid esitada?” peatükk.

Kas ettevõtluskonto annab õiguse tervisekindlustusele?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtluskonto oleks mõistlik, seal maksadki 20% käibest maksudeks ja kogu lugu. Kiirelt googeldades saad ka arve esitada, vt https://sliptree.com/et/ettevotluskonto-mis-see-on-ja-kes-voiks-seda-kasutada/ ja “Kas ja kuidas ettevõtluskontot kasutades arveid esitada?” peatükk.

Kas ettevõtluskonto annab õiguse tervisekindlustusele?

Tervisekindlustuse saab siis, kui inimene on töölepinguga tööle võetud ja sotsiaalmaks on makstud. Võid nt luua oma ettevõtte, esitada kliendile arveid ja samas võtad iseennast tööle ja maksad maksud, siis on ka sotsiaalsed hüved. Teine variant, teed ennast FIE-ks, maksad kvartaalselt sotsiaalmaksu miinimumi ja samamoodi sotsiaalsed hüved garanteeritud. Võta Google lahti ja loe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alustuseks püüa sellele välismaalasele selgeks teha, et 20% on meil riigis KÄIBEmaks (suurtel firmadel).

Töötasult makstakse riigile 33,8% (sotsiaalmaks + töötuskindlustus). Sellele lisanduvad veel tulumaks, kogumispension ja eraisiku tulumaks. ehk siis umbkaudu 55% on maksud kokku.

Tegin selgeks. Mis lepingu peaksin sõlmima, et saaks tervisekindlustuse ja muud hüved?

Kas sa pole kunagi varem tööl käinud, et sellist asja ei tea?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema olukorras on kõige kindlam ja seaduslik, kui sõlmitakse tööleping. Sel juhul maksab tööandja sotsmaksu ja töötajal on nii ravikindlustus kui muud hüved (õigus tasulisele puhkusele nt).

Kui inimene töötab(täidab isiklikult tööülesandeid) kindlate tööandja juhiste järgi st ette määratud kohas, ajal jne siis see on puhtalt TÖÖLEPING, mitte töövõtu-, käsundus- vms. Viimaseid proovib tööandja vahel soovitada, et oma raha kokku hoida st mitte makse maksta.

Ettevõtluskonto võib ju olla aga see ei anna garantiisid st ikka tuleks end FIE-ks registreerida ja kvartaalset sotsmaksu ise maksta, et saada ravikindlustus jms.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see ettevõtluskonto annab mulle kuidagi õiguse tervisekindlustusele? Ma võin konto teha, aga kas mul mingit lepingut ka ikkagi vaja läheks ja millist? Või kas on olemas mingi riigiorgan,mkuhu ma võiksin selle küsimusega pöörduda? Tänud vastamast!

Maksuameti lehel on kõik lahti seletatud, ka näited ja arvutuskäik toodud.

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksustatavad-tulud/ettevotlustulu-ja-ettevotluskonto#ravikindlustus

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab üldse eeladada, et ettevõtluskonto tegemine annaks tervisekindlustuse ja ka paneks mingeid puhkusepäevi jooksma? ????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab üldse eeladada, et ettevõtluskonto tegemine annaks tervisekindlustuse

Annab ikka, kui sellele laekuv summa on ravikindlustuse tekkimiseks piisav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtluskonto puhul makstakse samamoodi sots. maksu (see 20% jagatakse proportsionaalselt sots. maksuks, tulumaksuks ja kui oled liitunud, siis kogumispensioniks). Seega, kui käive on piisavalt suur, et sotsiaalmaksu alammäär täis tuleb, siis saad tervisekindlustuse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )