Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööleping ning sellest kinnipidamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Tööleping ning sellest kinnipidamine

Postitas:

Töötan tavalise lepingu alusel, so 40 tunnine töönädal ning sisekorraga paika pandud tööajad. Tegelikkuses ootab, aga tööandja, et oleksin vahel tööl ka väljaspool sisekorra aega tööl. Kirjalikult ta seda muidugi ei vormista, ütleb, et minu asi kuidas oma tööaega planeerin. \”Vahest\” on muutunud väga tihedaks. Lisaks on mul töötelefon, mis heliseb lakkamatult ka nädalavahetusel. Tööandjaga sellel teemal, et millal on ikkagi minu aeg ning millal tööaega, vestelda ei saa, sest see pole nagu teema vaid minu enda asi kuidas oma töö tehtud saan. Kes ja kuidas mind aidata saab? Mida tegema peaksin? Soovin et nädalavahetus oleks ikka minu päralt ning kui teen ületunde või väljaspool tööaega tööd, siis oleks see fikseeritud ning tasustatud. Kardan et kui väga suud pruugin saan tööst lahti :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 21:30; 15.02 18:35; 15.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest tuleb kohe järgmisel päeval hirmus tüli ning jupp selgitamist, miks telefon väljas oli. Ei tohi ju olla, aga kirjas seda muidugi kuskil ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 21:30; 15.02 18:35; 15.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sinuga umbes ühes paadis. Mul lepingus 40 tundi nädalas, aga pole tööaega fikseeritud. Tööspetsiifika ka selline, et tihti tegemist õhtuti ja nädalavahetuseti, aga tööandja eeldab nagu ma peaksin esmaspäevast reedeni istuma 9-17 kontoris ja siis veel nädalavahetuseti ka käima ning 24/7 töötelefonitsi kättesaadav olema.

Rääkimisest pole väga kasu olnud, aga mu kogemus näitab, et ei tohi jääda ka jalamatiks ning peab oskama end maksma panna.
Ükskord, kui oli järjekordne ving sellest, et ma mingil suvalisel kolmapäeval kell 16 koju läksin (kordan, mu lepingus pole töökellaaegu fikseeritudki), ütlesingi, et teeme nii nagu nemad soovivad – kui tahavad, et ma nn kontori tööaegadel seal oleksin, siis käingi tööl 9-17, pärast tööpäeva lõppu lülitan töötelefoni välja ja reede õhtul jätan selle üldse tööle laua peale, sest mul on puhkepäevad.

Esiti võeti seda ähvardusena, aga kui esimene nädal nii ära käisin, reede ja laupäeva õhtul kaos oli ning mind keegi kätte ei saanud (ometi olin lepingujärgsed kohustused täitnud – töötunnid täis, ülesanded täidetud, oma viga, et nädalavahetuseks jäetud manuaali jälgida ei suutnud), muututi väga palju paindlikumaks. Enam ei tee keegi kellaaegadest probleemi ja ilma tõsise põhjuseta helistatakse märkimisväärselt vähem nädalavahetustel.

Tõsi, ma olen selles mõttes suhteliselt heas positsioonis ka, et kui mul kõrini saaks ja ma ära otsustaks minna, siis oleks ülejäänud kaader tükk aega ilma peata, sest mingite asjade liikumist firmas tean ainult mina ja keegi teine pole siiani viitsinud end kurssi viia, kuidas üks või teine asi käib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuidagi anonüümset vihjet tööinspektsioonile ei saa teha. Las lähevad ja vestlevad töötajatega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 21:30; 15.02 18:35; 15.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööleping ning sellest kinnipidamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.