Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Töölepingu lõpetamine

Postitas:

Olen nüüd olukorras kus mõtlen tõsiselt töölt äratulemisele.Kohustusi tuleb muudkui tasapisi juurde aga palk on ikka miinimumilähedane.Niisiis mõtlesin, et lähipäevil räägin ülemusele oma rahulolematusest ning kas oleks võimalust palgalisale.Olen arvestanud ka võimalusega kus öeldakse, et kui ei meeldi siis võid minna-meil järjekord ukse taga.Sellises olukorras kirjutaksin muidugi töölepingu lõpetamise kohta avalduse ning 30 päeva pärast tuleksin töölt kohe ära, mitte siis kui uus töötaja on leitud (loodan, et selline õigus mul on).Küsimus selline, et millal oleks kõige mõistlikum aeg ära tulemiseks, et ma rahaliselt ei kaotaks kui puhkus on 1.-28.juuli.Variant muidugi on, et kirjutaks avalduse 28.juuni siis hakkaks 30-päevane etteteatamisaeg jooksma, läheks kohe puhkusele ning enam tagasi ei läheks.Sinnani on aga veel aega ja ehk ei soovi-taha niikaua olla.Ma ausalt ei viitsi ise internetiavarustest asja uurida sellepärast ma siia kirjutasingi.Aitäh, kes viitsivad kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 23:59; 29.04 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei viitsi vastata.
Juristi tund maksab nii 60 eurot. Palun, konsulteeri.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul tõesti kõik segi nagu puder ja kapsad. Töösuhtes esitad avalduse lahkumiseks omal soovil ja teatad 30 päeva ette. Põhjendama ei pea ja mingit uut töötajat ootama ka mitte. Kui terve puhkuse ära kasutad, siis pead ju osa puhkuseraha tagasi maksma, mis on suhteliselt ebapraktiline. Poole aasta töötamise eest saad puhata kaks nädalat. Rahaliselt on mõistlik esitada avaldus, minna 30 päeva pärast minema ja võtta kasutamata puhkus välja rahas koos lõpparvega. Küll aga on vastu suve uues kohas päris nüri alustada, sest teised puhkavad, sina aga töötad sel suvel ilma puhkuseta ja võimalik et asendad teisi ning koormus suurem (kui just ei satu kollektiivpuhkusega ettevõttesse). Ära arva, et teises kohas keegi selle eest kindlasti lisatasu maksab. Võimalik, aga vähetõenäoline.
Lisaks, on sul üldse olemas mingi muu pakkumine? Kui mitte, siis on sul mõne kuu elamisraha? Ära usu jutte, et tööd on lihtne leida. Rämpstööd küll, kus koormus suur ja palk väike, aga selline sul juba ju on. Paremat tööd saada ülikeeruline. Konkursid on 60-400 inimest kohale enamikes kohtades. Äkki vaatad enne lahkumisavaldusega vehkimist tööturul ringi, saadad paar CV-d ja siis näed, kuidas sinu oskuste vastu huvi on. Muidu pärast istud ilma rahata kodus ja aina imestad, kuidas on võimalik, et meil väidetavalt megasuur tööjõupuudus, aga sulle ei vaevuta vastamagi. Reaalsus on hoopis teine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju kui suurt hüvitist sa loodad saada. Mina laseks end koondada. Ise ei kirjutaks mingit avaldust.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseks end koondada. Ise ei kirjutaks mingit avaldust.

Ja kuidas sa küll tööandjal seda teha “laseksid”, kui tal pole sellist kavatsustki? Olukorras, kus tööd on palju ja ametikohta ei koondata?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei viitsi vastata.

Juristi tund maksab nii 60 eurot. Palun, konsulteeri.

Kus need nii odavad juristid on? Kui mõtlen, et büroo tahab ka oma osa sellelt tunni tasu saalta + 33% töötasult läheb sotsiaalmaksuks (mis tuleb ka tunnitasult) ja juristi enda palgalt läheb ju veel tulumaks maha, palju ta siis kätte saab? 😀 Ma olen ise jurist ja sellise palga eest küll ei töötaks 😀 (büroo võtab ilmselt vähemalt 50% endale)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.Aitäh asjaliku vastuse eest.Olen sellega vägagi arvestanud, et uut tööd on raske leida.Tööandja tuleb kohe puhkuselt siis selgub kuidas see olukord laheneb.Avaldusega ei lehvita ma kohe kindlasti, pole kellelegi sellest poolt sõnagi maininud.Kolleegidele tuleks see kindlasti üllatusena.Mis puutub tasulise õigusabi kasutamisse siis leidsin, et see ei ole nii keeruline olukord, et seda kasutada.Mõtlesin lihtsalt siia kirjutada, et enda mõtetele kinnitust saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 23:59; 29.04 19:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.