Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Töölepingu lõpetamine

Postitas:

Oskab keegi öelda kas töölepingut saab lõpetada, ilma ülemust nägemata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 18:37; 15.08 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele ei saa üheselt vastata, kuna oleneb siiski su töökorraldusest.
Sisuliselt saab – saadad ülemusele digiallkirjastatud lahkumisevalduse meilile. Olenevalt siis kaua sa ette pead teama 14 v 30 päeva.
KUID lepingu lõppedes peab ka sinu käes oleva firma vara üle andma – selleks on näiteks ka töövõtmed, kiipkaart jme. Kui firmas on nt personalitöötaja või saad üle anda muul viisil, siis jah – on võimalik lõpetada ülemust nägemata.

Kui teatad ette vastavalt seadusest ettemääratud tähtadegadega, et lugeda minu viimases tööpäevaks X kuupäev siis nii ongi. Lahkumisavaldus võiks olla saadetud e-mailile ja sellega on lahkumisavaldus loetud sisse antuks. Paberil saab ülemus kiusuga ära kaotada või öelda, et pole saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti saab. Mul oli viimati sama mure, et kuidas see lõpetamine käib, peamaja asub pärapõrgus ja suuri ülemusi kah näha ei sooviks peale neid pikki nõmedaid aastaid. Aga paanikaks polnudki põhjust, lepingu lõpetamise päevaks saatis raamatupidaja kõik paberid mulle meilile, digiallkiri alla ja tagasi neile, korras. Ei pidanud kedagi nägema. Tööriided-võtmed andsin viimasel tööpäeval üle vahetuse vanemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja
Tänan vastamast
Mul pole ülemusele midagi tagasi anda, ei kiipe ega tööriideid.
Töötasin 5 a firmas, praegu emapuhkusel. Nii kui lapse lasteaeda panen jrg aasta ja uue töö leian , ilmselt saadangi meiliga:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 18:37; 15.08 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahkumisest pead teada andma hiljemalt 30 p enne lapse 3a saamist. See, et töötad juba mujal vms iseenesest pole põhjus, et peaks n ö eelmises töökohas (kust oled lhp-l) lepingu lõpetama. Lihtsalt infoks. Võid uue töö otsida, tööle asuda, katseaja läbida jne, isegi pikalt töötada enne lapse 3a saamist…ja ümber mõelda ning ikka sinna naasta, kui laps pole veel 3a. Aga loomulikult võid kas või kohe lõpetada, kui see sinu kindel soov, hoolimata, et laps ei käi lasteaias või uut tööd pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine