Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine ja dekreeti jäämine?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Töölepingu lõpetamine ja dekreeti jäämine?

Postitas:

Olen ostsustanud dekreeti jäädes oma töölepingu lõpetada. Kuidas oleks seda kõige kasulikum teha? Kas seda saab üldse teha nii, et lõpparve loeks ka mu emapalgas? Jään septembri lõpus dekreeti, see on 70 p enne sünnitust (jah soovin 70 mitte 30). Oletame, et al 24.09 hakkab sünnitusleht, kas siis sellel päeval võin enda kontole saada oma septembrikuu töötasu ja puhkusekompi (ei tahaks puhkust välja võtta, kuna see suurendab ju mu emapalka). Samas kui lõpetan lepingu, kas siis mu tööandja peab minu sünnituslehe HK-sse saatma? Mul jookseb mõte kokku just seal, et soovin lepingu lõpetada, aga samas tahan, et tööandja saadaks lehe HK-sse 🙂 äkki keegi mõistab, mis küsin ja oskab aidata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:58; 26.05 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreet ehk rasedussünnituspuhkus on sisult haigusleht, selle aja eest saad haigushüvitist. Seega peab sel hetkel olema kehtiv töösuhe. Jah, tööandja saadab oma täidetud lehe haigekassasse, sinna ta kirjutab näiteks su palganumbri. Haigushüvitisele ei ole õigust mittetöötavatel kodanikel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreeti jäämise HETKEL peab olema veel kehtiv leping. Millal see täpselt pärast dekreedi algust lõppeb, ei ole oluline.

Aga miks sul seda lõpetada on vaja? Arusaamatu.
Dekreedi aja eest koguksid veel puhkust ja oma töösuhte lõpetamise otsust on aega veel 3 aastat ju teha. Lapsehoolduspuhkusel olles võid vabalt ka mujal tööle asuda, kui soovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga, kas võin näiteks 20. september dekreeti jääda ja 30. september TL lõpetada? Samas, kas võin saada tulu (puhkusekomp) kui olen sünnituslehel ja kas see siis läheb ikka tulevikus mu vanemahüvitise arvutusse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:58; 26.05 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, dekreedi ajal võid saada kätte eelneva perioodi töist tulu.

Jah, loomulikult läheb ka dekreedi ajal laekunud töine tulu vanemahüvitise arvestuse sisse, kui see laekub arvestuse aluseks oleval aastal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga sellest ei sõltu vh.Puhkuserahad saad ju võtta ka siis kui töölepigut ei lõpeta,ega lõpparve ei ole suurem kui puhkuseraha pigem on väiksem nende päevade võrra mis sa dekreedi eest teeniksid.Võid ju võtta puhkuse ja selle siis katkestada saad rahad kätte aga puhkad enne kui jääd lapsehoolduspuhkusele ehk peale dekreeti ja ongi kõik korras raha läheb õige aasta sisse ja töökoht on ka alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH sõltub küll puhkusetasust, kui inimese VH algab 2013, puhkusetasu aga laekub 2012.

Puhkusetasu EI SAA võtta ilma puhkamata, kui just pole tegu töölepingu lõpetamisega. Muidu saab puhkusetasu maksta vaid siis, kui inimene puhkab.

Soovitan puhkuse võtta hoopis pärast dekreeti näiteks:
Esitad hiljemalt 14p enne rsp(dekreedi) lõppu puhkuseavalduse ja alles pärast puhkuse algust lhp avalduse(hiljemalt 14p enne puhkuse lõppu).

Lihtsalt tasub teada, et kui puhkusetasu peaks ületama 278,02 eurot bruto ja laekub VH perioodil(st ei laeku enne e dekreedi ajal), vähendab see VH puhkusetasu väljamaksmise kuu eest.

Või
jätta pärast VH lõppu:
lõpetad lhp, võtad puhkuse, soovi korral jääd puhkuse lõppedes uuesti lhp-le
______________

teemaalgataja-

kindlasti ei tasu töölepingut ise lõpetada ja teha seda pärast dekreedi algust,
sest
ka dekreedi aja eest koguneb puhkust(kui põhipuhkus on 28p, siis 11p) ja saab puhkusetasu.
samuti ei tea ette, mis juhtub 3a jooksul: kuni lapse 3a saamiseni võib ju sellest töökohast olla lhp-l
ja
mujal töötada
Selles töökohas tööleping peatatakse, tööandjal pole sinuga seoses mingeid kulutusi. Lihtsalt lapse 3a saamisel on olemas töökoht. Kui siis ei soovi seal jätkata, esitad 30p varem lahkumisavalduse. samas, kui siis tööandjal pole sulle tööd, koondab. Koondatul õigus aga töötuskindlustushüvitisele.

Tasub mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine ja dekreeti jäämine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.