Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine ja lõpurahad?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Töölepingu lõpetamine ja lõpurahad?

Postitas:

Töötasin ettevõttes ligi 2 aastat ja läksin siis LHPle. Enne ühtegi puhkust välja ei võtnud. Nüüd kui laps sai 2aastaseks otsustasin töölepingu lõpetada omal soovil, 30päevase etteteatamisega. Kas mul on oodata mingeid puhkuserahasid või muid rahasid tööandjalt seoses lepingu lõpetamisega või on kõik aegunud ja LHP eest puhkusepäevi juurde ei tiksu? Mul nagu on mingi mälestus, et mingi raha peaks puhkuse päevade jms eest tulema aga TA ei ole sellest teadlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 12:02; 06.03 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga rumal on lahkuda omal soovil.

Ole rahulikult veel lhp-l lapse 3a saamiseni.

Samal ajal võid uut tööd otsida, mujal töötada jne.
Milleks kiirustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 12:27; 06.03 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on enne lapsehoolduspuhkust välja töötatud kasutamata puhkust, siis saad lõpparvega kasutamata puhkusepäevade eest kompensatsiooni. Lapsehoolduspuhkuse ajaks puhkuse aegumine peatub, s.t kuskile kadunud või aegunud need pole.

Lapsehoolduspuhkuse ajaks on tööleping peatunud ja selle perioodi eest puhkust ei kogune.

Aga milleks ometi lapsehoolduspuhkuse ajal omal soovil lahkuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks lahkud?

Kui aga ikka väga soovid, siis

lõpparve moodustab sinul kasutamata puhkuse kompensatsioon st puhkus, mis kogunes töötamise ja rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) aja eest.
Kui sa töötasid täpselt 2a ja selle aja jooksul üldse ei puhanud, siis 2 põhipuhkust+ veel 140-päevase e 4,6-kuise dekreedi aja eest kogunenud puhkus.

Ei, puhkus pole aegunud, sest dekreedi ja lhp ajaks aegumine peatub.

Lhp ajal puhkust ei lisandu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest on olemas teine töökoht, enne töötasin kahes ettevõttes korraga.

Saan aru, et need puhkusepäevad, mis enne LHP jäämist olid kogunenud on siiski alles, mitte ei ole aegunud? Nagu öeldud, pole kunagi puhkusel olnud. Tööandja väidab, et minu tööl olemise ajast on nii palju möödunud, et uue seaduse järgi (väljavõtmata puhkusepäevad aeguvad) pole mul midagi nõuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 12:02; 06.03 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks küsimus ka seoses töölepingu lõpetamisega. Nimelt leidsin uue töökoha ning lahkun praegusest kohast märtsi lõpus. St., et töötasin sellel aastal kolm kuud selles firmas. Kas mul on õigus puhkuserahale, kas ma õigesti saan aru, et kolme kuuga koguneb üks nädal puhkust? Meie firmas on ettenähtud 28 päeva korralist puhkust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sest on olemas teine töökoht, enne töötasin kahes ettevõttes korraga.

Saan aru, et need puhkusepäevad, mis enne LHP jäämist olid kogunenud on siiski alles, mitte ei ole aegunud? Nagu öeldud, pole kunagi puhkusel olnud. Tööandja väidab, et minu tööl olemise ajast on nii palju möödunud, et uue seaduse järgi (väljavõtmata puhkusepäevad aeguvad) pole mul midagi nõuda?[/tsitaat]

Palu tööandjal siis lugeda Töölepingu seadust:

§ 68. Põhipuhkuse andmine
(6) Põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse. Aegumine peatub ajaks, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust, lapsendaja puhkust ning lapsehoolduspuhkust, samuti kui töötaja on ajateenistuses või asendusteenistuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks küsimus ka seoses töölepingu lõpetamisega. Nimelt leidsin uue töökoha ning lahkun praegusest kohast märtsi lõpus. St., et töötasin sellel aastal kolm kuud selles firmas. Kas mul on õigus puhkuserahale, kas ma õigesti saan aru, et kolme kuuga koguneb üks nädal puhkust? Meie firmas on ettenähtud 28 päeva korralist puhkust.[/tsitaat]

Kui aastane põhipuhkus on 28 päeva, annab iga töötatud, korralisel puhkusel ja töövõimetuslehel oldud kuu 2,33 puhkusepäeva (28/12 = 2,33)

Seega jaanuar-märts teenid välja 3×2,33 = 7 puhkusepäeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et osa puhkust on aegunud ka. Ütled, et oled 2a olnud lhp-l. See tähendaks siis, et 06.03.2010-06.03.2012. Enne seda töötasid 2a. St 06.03.2008-05.03.2010.

Puhkus, mille teenisid perioodi eest 06.03.08-30.06.09 \”käitub\” vanade seaduste järgi. Ma täpselt ei tea, mismoodi selle aegumisega on. Peaks aeguma aeglasemalt kui uue seaduse järgi. Seega ma arvan, et selle perioodi eest võiks puhkus alles olla. Ehk keegi teadjam täpsustab.

01.07.09 hakkas kehtima uus seadus, mille järgi 2009 välja teenitud puhkus aegub 01.01.2011. Aga kuna sa olid sel ajal lhp-l, siis aegumine peatus ja 01.07.09-31.12.09 puhkus (kui 28p lepingus, siis 14p) on kindlasti alles.
2010 aasta jooksul teenitud puhkus oleks tööl edasi käies aegunud 01.01.2012, aga kuna olid lhp-l, siis ka see pole aegunud. Sellele on ka kindlasti õigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti aegus puhkus 4a jooksul, seega tema puhkus EI OLE aegunud, eui uue ega vana seaduse alusel.
Lhp on alati aegumise peatanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 12:27; 06.03 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Puhkus, mille teenisid perioodi eest 06.03.08-30.06.09 \”käitub\” vanade seaduste järgi. Ma täpselt ei tea, mismoodi selle aegumisega on. Peaks aeguma aeglasemalt kui uue seaduse järgi.[/tsitaat]

kõik enne 01.07.2009 väljateenitud korralised puhkused aeguvad kuupäevaks 01.07.2013.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kõik enne 01.07.2009 väljateenitud korralised puhkused aeguvad kuupäevaks 01.07.2013.[/tsitaat]

Kas ka need, mis on välja võtmata, sest viibisin vahepeal LHP-sel?
Mul nimelt perioodi 06.2007-06.2008 eest puhkus võtmata, aga tööle plaanin naasta alles 2013 sügisest, kui noorem laps 3 saab.
Kas siis sellel perioodil (06.2007-06.2008) teenitud puhkuserahast jään ilma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas ka need, mis on välja võtmata, sest viibisin vahepeal LHP-sel?
Mul nimelt perioodi 06.2007-06.2008 eest puhkus võtmata, aga tööle plaanin naasta alles 2013 sügisest, kui noorem laps 3 saab.
Kas siis sellel perioodil (06.2007-06.2008) teenitud puhkuserahast jään ilma?[/tsitaat]

Ei aegu.
LHP ajaks aegumine peatub.
Võid ka vahepeal LHP katkestada, võtta korralise puhkuse ning siis uuesti LHP jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu põhipuhkus on 28 päevaja
käes on 14+7= 21 puhkusepäeva
siis
need teeniksid tasa kui töötaksid 1.jaanuar 2012 kuni 1.oktoober 2012 st 9 kuud (iga kuu annab 2,33 puhkusepäeva).

Lahkusid alates 1.juuli?

Kuna sa lahkusid töölt varem, siis loomulikult tuleb enamsaadud puhkusetasu tagastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päästab pisut

sul on õigus saada puhkust perioodi eest 1.jaanuar kuni 21.august
st
7,6 k ees

7,6 x 2,33= 17 puhkusepäeva

saadud on 21
st

tagastama pead 5 p puhkusetasu, mitte 7p eest.

Küsi raamatupidajalt, millel põhineb tema väide, et oled 7p ette puhanud
st
miks sulle pole arvestatud juuli eest ja 2/3 augusti eest puhkust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine ja lõpurahad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.