Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine ( uute piirangute tõttu)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Teema: Töölepingu lõpetamine ( uute piirangute tõttu)

Postitas:
Kägu

Tere,

uued piirangud on mind seadnud raske otsuse ette ja peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Kuidas edasi? Milline lepingu lõpetamise versioon oleks kõige mõistlikum minu jaoks? Kas lepingu lõpetamine mõlema poole kokkuleppel?

Kellelgi kogemusi?

+9
-46
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

??? Kui sina ei ole nõus kliente “diskrimineerima” siis esitad lahkumisavalduse ning lahkud omal soovil.

+45
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk jah, see on poolte kokkuleppel lõpetamine kuid mida sa selle endale kasuliku all mõtled tõesti ei saa aru. Loodad veel koondamishüvitist saada?

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uued piirangud on mind seadnud raske otsuse ette ja peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

😀

Leidub ikka rumalaid meie hulgas, dziisas küll.

Meil tööl õnneks normaalsed inimesed, kõik vaktsineeritud ning saame asjadest ühtmoodi aru.

+27
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Tõlge: Tööandja peab su lahti laskma, kuna sa keeldud seadust täitmast ja sead ohtu klientide ja personali tervise.

+35
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sulle riigi poolt kehtestatud reegel ei sobi, ja lahkud omal algatusel. pole siin miskit, et meie peame lõpetama töösuhte, oled sina ainsuses koos oma isikliku hoiakuga.

kui varem pole töölepingut lõpetanud, siis saad kogemuse, mida mällu talletada.

+19
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Tõlge: Tööandja peab su lahti laskma, kuna sa keeldud seadust täitmast ja sead ohtu klientide ja personali tervise.

Ainult, et see pole seaduslik.

+6
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Tõlge: Tööandja peab su lahti laskma, kuna sa keeldud seadust täitmast ja sead ohtu klientide ja personali tervise.

Ainult, et see pole seaduslik.

Paluks tõlget

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Jama jah. Minut küsiti eile lausa piletit 🙁 ühes kohas. Diskrimineerimine. Miks ma pean pileti ostma, et sisse saada? Miks nad jagavad inimesi kaheks – piletiga ja piletita inimesed? Mina siis olen nagu mingi teise sordi mats, keda ei kõlba sisse lasta. Ja lihtsalt seepärast, et ma ei TAHA raha piletile raisata, sest siis jääks mul vähem toiduraha, mis omakorda oleks otsene oht mu tervisele 🙁

Pagana diskrimineerijad. Mõnda riiki ei saa lausa ilma viisata! Nagu mis mõttes ma pean oma aega ja tervist ja raha kulutama, et mingites saatkondades ja konsulaatides järjekorras seista? Kes vastutab sellise diskrimineerimise eest, ma küsin?

Vean kihla ka, et välistatud pole, et ainult seetõttu, et mu poeg ei vaja lisa vaimset pinget mingite sisseastumiskatsete ajal ning igasugune mõõduvõtmine sellises tundlikus eas võib noort inimest maha suruda ja sõna otseses vaimselt lõhkuda, ei lasta teda kooliaasta alguses Trefffneri klassi sisse! Ja ainult seepärast, et ta ei käinud katsetel! Inimene kardab ja see on siis põhjus, miks teda diskrimineerida ja saata Annelinna kooli, mille nimestikus ta septembrist on??? Tema tahab ju ka suurepärast haridust! Ja nii lüükaksegi inimesed kaheks ainult selle järgi, kes käis katsetel, saab ette näidata immatrikuleerimise? Lihtsalt seepärast, et mõni julges katseid teha ja mõni nõrgem kartis, et see mõjub ta vaimule ja närvidele halvasti ja viis paberid kehvemasse kooli??

Masendav riik. Diskrimineerimine diskrimineerimises kinni! Igatahes kavatsen ma selle eest võidelda, et poiss 1. septembril Treffneris klassi saaks, kuigi teda ka nimekirjas pole ja paberit tal näidata pole. Lähen kasvõi ise kaasa, aga mõnitamist ma ei luba!

+49
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud inimesed ei saa üldse sinu käest teenust osta, sest nad on liiga vaesed. Kas neile annad niisama tasuta või kõva allahindlusega  sest palka saavad kõik kliendid ju erinevalt. Milline diskrimineerimine küsida kõigilt sama hinda.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tööandja korraldustele mitteallumine ehk siis on tööandjal õigus tööleping lõpetada, kui sa jätkuvalt keeldud tööandja korraldusi täitmast. Mõistlik on ise töölt ära minna n.ö. omal soovil.

Arvan et teema on liba, lihtsalt provotseeriv.

Samas, mis õigusega nõutakse ujulas ujumisriiete kandmist? See on ka diskrimineeriv juhul, kui inimesele meeldib ujuda alasti või hoopis dressides.

+21
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Tõlge: Tööandja peab su lahti laskma, kuna sa keeldud seadust täitmast ja sead ohtu klientide ja personali tervise.

Ainult, et see pole seaduslik.

Kahjuks nii on jah.
Saab vallandada nt. meditsiinitöötaja, kes pole nõus hepatiidi- või tuberkuloosivaktsiiniga, aga sundida suvalist piletimüüjat kontrollima inimeste terviseandmeid, ei ole tööandjal õigust. Ei maksa tuua lolle võrdlusi riietega basseinis ujumisest või poes tasuta kauba jagamisest. Sellega olete samal tasemel nagu umbluust TA.

Nt. on valitsuse määruses öeldud, et maski ei pea kandma need, kel pole see võimalik tervislikul põhjustel. Ometi pole ühelgi poe turvamehel õigust nõuda paberit nende põhjuste kohta. Õigus seda teha on Terviseameti töötajatel ja politseil. Mis tähendab seda, et turva ei saa kliendilt nõuda maski kandmist ja olukorra lahendamiseks peaks ta kohale kutsuma pädeva ametniku.

Et selge oleks- ma olen vaktsiinide ja maskide pooldaja, aga selliste totakate võrdlustega ei ole mõtet lagedale tulla, see naeruvääristab teemat. Ootan huviga, et mõni antivaxxer maskide ja tõendite kontrollimise teema kohtusse annaks. See oleks huvitav vaidlus.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

maski ei pea kandma need, kel pole see võimalik tervislikul põhjustel. Ometi pole ühelgi poe turvamehel õigust nõuda paberit nende põhjuste kohta. Õigus seda teha on Terviseameti töötajatel ja politseil. Mis tähendab seda, et turva ei saa kliendilt nõuda maski kandmist

Nii, aga avalikku korda ju rikkuda ei tohi? Ma ei või palja tissiga poodi minna ka siis, kui just on rindkere- või rinnaop olnud ja iga riideese põhjustab rämedat valu. Kes ei ole pidanud siis riideid selga panema, ei tea seda. Ei või ma palja tissiga poodi minna. Päriselt.

Ma võin toidu koju tellida, aga teistele inimestele häirivalt riietuda või käituda ma poes ei või, kuigi pluusi kandmine põhjustab jõhkraid probleeme. Või liikumisuudega inimesel pükste jalgapanek – kolmveerad tundi läheb vähemalt ja olenevalt puudest ka läbi raske valu (minul näiteks). Aga mind heidetaks poest välja, kui ma oma veduripiltide ja küljenööpidega trussikutes kahe karguga riiulite vahel tuterdaks. Avalikku moraali rikkuvalt ja inimesi häirivalt. Kusjuures ma ei nakka midagi.

Koroona ajal on iga maskita inimene häiriv ja kuigi kaaskodanikul ei ole õigust küsida tervisetõendit, saab ta alati kutsuda politsei või turvamehe kes kutsub politsei vms.

Huvitav oleks näha, kui inimesed hakkaksid politseid kutsuma massiliselt. Ei, seda ei juhtu, aga mingile tatistajale või maskita köhijale kutsutakse varem või hiljem kindlasti.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab vallandada nt. meditsiinitöötaja, kes pole nõus hepatiidi- või tuberkuloosivaktsiiniga, aga sundida suvalist piletimüüjat kontrollima inimeste terviseandmeid, ei ole tööandjal õigust. Ei maksa tuua lolle võrdlusi riietega basseinis ujumisest või poes tasuta kauba jagamisest. Sellega olete samal tasemel nagu umbluust TA.

Mis sellisest hoida, kes tööd ei tee? Normaalne firma pakub võimalusel teist töökohta, näiteks koristamist. Paar käskkirja töökohuste mittetäitmise eest ja saab lahti lasta.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt. on valitsuse määruses öeldud, et maski ei pea kandma need, kel pole see võimalik tervislikul põhjustel. Ometi pole ühelgi poe turvamehel õigust nõuda paberit nende põhjuste kohta. Õigus seda teha on Terviseameti töötajatel ja politseil. Mis tähendab seda, et turva ei saa kliendilt nõuda maski kandmist ja olukorra lahendamiseks peaks ta kohale kutsuma pädeva ametniku.

 

Ega ei saagi sundida maski kandma ning küsima töneidt selle mittekandmise öiguse kohta.

Aga samas on poel, kinol vms asutusel öigus mitte lubada oma territooriumile inimesi, kes nende poolt kehtestatud reeglitele ei vasta.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Tõlge: Tööandja peab su lahti laskma, kuna sa keeldud seadust täitmast ja sead ohtu klientide ja personali tervise.

Kas tõesti on keegi veel nii rumal, et seda usub, nagu vaktsineeritud inimesed ei kannaks viiirust? Mis see tervise ohutus siia üldse puutub?

+7
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on keegi veel nii rumal, et seda usub, nagu vaktsineeritud inimesed ei kannaks viiirust? Mis see tervise ohutus siia üldse puutub?

Kuidas see siia puutub? Kui on eeskiri, siis tuleb seda täita. See, mis su isiklik arvamus on, ei koti kedagi. Kui raha palju, siis teemaalgataja võib paar aastat töötuna kodus istuda, äkki hakkavad kunagi piirangud leevenema ka.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Tõlge: Tööandja peab su lahti laskma, kuna sa keeldud seadust täitmast ja sead ohtu klientide ja personali tervise.

Ainult, et see pole seaduslik.

Kahjuks nii on jah.

Saab vallandada nt. meditsiinitöötaja, kes pole nõus hepatiidi- või tuberkuloosivaktsiiniga, aga sundida suvalist piletimüüjat kontrollima inimeste terviseandmeid, ei ole tööandjal õigust. Ei maksa tuua lolle võrdlusi riietega basseinis ujumisest või poes tasuta kauba jagamisest. Sellega olete samal tasemel nagu umbluust TA.

Nt. on valitsuse määruses öeldud, et maski ei pea kandma need, kel pole see võimalik tervislikul põhjustel. Ometi pole ühelgi poe turvamehel õigust nõuda paberit nende põhjuste kohta. Õigus seda teha on Terviseameti töötajatel ja politseil. Mis tähendab seda, et turva ei saa kliendilt nõuda maski kandmist ja olukorra lahendamiseks peaks ta kohale kutsuma pädeva ametniku.

Et selge oleks- ma olen vaktsiinide ja maskide pooldaja, aga selliste totakate võrdlustega ei ole mõtet lagedale tulla, see naeruvääristab teemat. Ootan huviga, et mõni antivaxxer maskide ja tõendite kontrollimise teema kohtusse annaks. See oleks huvitav vaidlus.

Aga mis oleks sinu ettepanek riigi avatuna hoidmiseks nii, et haiglad ja plaaniline ravi vastu peaksid?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peame tööandjaga töösuhte lõpetama, kuna ma pole nõus kliente diskrimineerima ja koroonatõendit küsima.

Tõlge: Tööandja peab su lahti laskma, kuna sa keeldud seadust täitmast ja sead ohtu klientide ja personali tervise.

Kas tõesti on keegi veel nii rumal, et seda usub, nagu vaktsineeritud inimesed ei kannaks viiirust? Mis see tervise ohutus siia üldse puutub?

Kannavad. Kuigi vähem. Ja seepärast MASKID ETTE! Mina vaktsineerituna panen maski ette nende pärast, kes ise ei viitsi. Mitte enda pärast.
Ja seda juttu, st kui haigestuvad, siis vastutavad nad ise, ei maksa rääkida. Kas neil on oma haigla ja arstid-õed olemas? Kui nad haigestuvad, kas nad siis käivad ja paluvad vabandust kõigilt, keda nad nakatasid? Kindel?

Mina ei suuda kõiki kindlasti leida, keda võiksin nakatada, seepärast on vajalikus kohas mask ees. Ja kui on kehvema tervisega päev, et maski hingamine ei kannata, siis ei lähe poodi ja apteeki ja kogu jutt. Vähemalt 1 poekett ja vähemalt 2 apteegiketti saadavad kraami kulleriga koju.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on keegi veel nii rumal, et seda usub, nagu vaktsineeritud inimesed ei kannaks viiirust? Mis see tervise ohutus siia üldse puutub?

Kuidas see siia puutub? Kui on eeskiri, siis tuleb seda täita. See, mis su isiklik arvamus on, ei koti kedagi.

Mida rohkem inimesi sellele jaburdusele ei allu, seda kiiremini see asi läbi saab. Ikka väga kotib inimeste isiklik arvamus, kui neid on piisavalt palju.

+6
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga mis oleks sinu ettepanek riigi avatuna hoidmiseks nii, et haiglad ja plaaniline ravi vastu peaksid?

Kas see hoiab riigi avatuna sinu meelest, kui pooltel inimestel lastakse nakkust vabalt levitada? On juba küllalt näiteid riikide kohta, kus pandeemia möllab hoolimata kõrgest vaktsineerituse määrast jätkuvalt edasi.

Esialgu võiks alustada ravimisest, et haiged ei satukski haiglasse.

 

 

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannavad. Kuigi vähem. Ja seepärast MASKID ETTE! Mina vaktsineerituna panen maski ette nende pärast, kes ise ei viitsi. Mitte enda pärast. Ja seda juttu, st kui haigestuvad, siis vastutavad nad ise, ei maksa rääkida. Kas neil on oma haigla ja arstid-õed olemas? Kui nad haigestuvad, kas nad siis käivad ja paluvad vabandust kõigilt, keda nad nakatasid? Kindel? Mina ei suuda kõiki kindlasti leida, keda võiksin nakatada, seepärast on vajalikus kohas mask ees. Ja kui on kehvema tervisega päev, et maski hingamine ei kannata, siis ei lähe poodi ja apteeki ja kogu jutt. Vähemalt 1 poekett ja vähemalt 2 apteegiketti saadavad kraami kulleriga koju.

Mask ei hoia sul mingit viirust kinni. Ka see peaks viimselegi lollile nüüdseks selge olema.

+3
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui raha palju, siis teemaalgataja võib paar aastat töötuna kodus istuda, äkki hakkavad kunagi piirangud leevenema ka.

Nii põhimõttekindel ja paigas väärtustega inimene leiab endale kindasti kergelt uue töökoha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on keegi veel nii rumal, et seda usub, nagu vaktsineeritud inimesed ei kannaks viiirust? Mis see tervise ohutus siia üldse puutub?

Kuidas see siia puutub?

Puutub niipalju, et kui keegi väidab “<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; font-style: italic; background-color: #ffffcc;”>sead ohtu klientide ja personali tervise”, </span>siis see on lihtsalt ülirumal väide.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On juba küllalt näiteid riikide kohta, kus pandeemia möllab hoolimata kõrgest vaktsineerituse määrast jätkuvalt edasi.

Nakatumine möllab, aga haiglates on kordi vähem inimesi ning surnuid samuti palju vähem. See ongi ju eesmärk. Kuidas sinu arust siis vaktsineerimine ei aita.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On juba küllalt näiteid riikide kohta, kus pandeemia möllab hoolimata kõrgest vaktsineerituse määrast jätkuvalt edasi.

Nakatumine möllab, aga haiglates on kordi vähem inimesi ning surnuid samuti palju vähem. See ongi ju eesmärk. Kuidas sinu arust siis vaktsineerimine ei aita.

Ei ole ju vähem, väga halvasti on Iisraelis. Nüüd on lõpuks võetud kasutusele muud meetodid, nagu näiteks ravimine varases staadiumis.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

haiglates on kordi vähem inimesi ning surnuid samuti palju vähem.

Kust sa seda võtad? Iisraelis on päevane surmade arv jõudnud pea samale tasemele, mis oli esimese laine tipus. Uuri ometi ametlikku statistikat.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa seda võtad? Iisraelis on päevane surmade arv jõudnud pea samale tasemele, mis oli esimese laine tipus. Uuri ometi ametlikku statistikat.

Uuri ometi ise: https://www.google.com/search?q=israel+covid&oq=israel+covid&aqs=chrome..69i57j0i512j0i457i512j0i512l7.4452j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Tippajaga võrreldes on asi palju parem. Seega oleneb, mis ajaga sina siin nüüd võrdled. Ja ka Iisraelis on väga suur osa vaktsineerimata, lisaks hakkab vaktsineerimise mõju juba nõrgenema, hakkavadki juurde süstima. Surnutest siiski suur osa on vaktsineerimata. Seega iga numbrit annab väänata nagu vaktsiinivastane tahab.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa seda võtad? Iisraelis on päevane surmade arv jõudnud pea samale tasemele, mis oli esimese laine tipus. Uuri ometi ametlikku statistikat.

Uuri ometi ise: https://www.google.com/search?q=israel+covid&oq=israel+covid&aqs=chrome..69i57j0i512j0i457i512j0i512l7.4452j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Tippajaga võrreldes on asi palju parem. Seega oleneb, mis ajaga sina siin nüüd võrdled. Ja ka Iisraelis on väga suur osa vaktsineerimata, lisaks hakkab vaktsineerimise mõju juba nõrgenema, hakkavadki juurde süstima. Surnutest siiski suur osa on vaktsineerimata. Seega iga numbrit annab väänata nagu vaktsiinivastane tahab.

Vaata ise ja kas tõesti näed, et olukord on parem kui esimese laine ajal? Jah, teise laine tipp pole veel saavutatud, aga see alles krutib praegu ülespoole ja selge, et vaktsiin ei ole siin päästerõngaks.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega iga numbrit annab väänata nagu vaktsiinivastane tahab

Täpselt sama saab ju väita vaktsiinipooldajate kohta (vaktsiini mõju hakkab kaduma – irw). Ravimise teed ei oleks mindud, kui seal endiselt arvataks, et vaktsiinist kasu on. Suurem osa teadlastest juba tunnistavad, et praegu kasutuselolevad vaktsiinid on täiesti kasutud.

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölepingu lõpetamine ( uute piirangute tõttu)