Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teema kustutatud

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Teema kustutatud

Postitas:

Teema kustutatud.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 12:38; 14.10 13:41; 14.10 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see konflikt välja näeb ja millest tekib?

Kui ikka tekib konflikt, siis ma ei näe võimalust, et see leping sõlmitaks. Lepingu sõlmimise hetkeks on tavaliselt kõik juba läbi räägitud, kui tööandja lepingusse midagi uut ja piiravat kirja paneks, siis ma alla ei kirjutaks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:44; 14.10 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ette tulnud. Milles konflikt seisneb?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:59; 14.10 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näiteks kokku on lepitud töötasu summas X, aga lepingus on summa Y ning küsimuse peale, miks on lepingus Y, ei tehta lepingus mitte muudatust, vaid kinnitatakse, et tegelikult ikka hakkad X palka saama ja kui sulle ei sobi selline leping, siis ära tule üldse. Muidu tööandja taust tundub normaalne olema.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 12:38; 14.10 13:41; 14.10 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näiteks kokku on lepitud töötasu summas X, aga lepingus on summa Y ning küsimuse peale, miks on lepingus Y, ei tehta lepingus mitte muudatust, vaid kinnitatakse, et tegelikult ikka hakkad X palka saama ja kui sulle ei sobi selline leping, siis ära tule üldse. Muidu tööandja taust tundub normaalne olema.

Sellist lepingut ma ei allkirjasta. Õigus nõuda on seda tasu, mis lepingus kirjas, muu kinnitus ei loe. Mingit kompromissi siin ju olla ei saa.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:44; 14.10 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näiteks kokku on lepitud töötasu summas X, aga lepingus on summa Y ning küsimuse peale, miks on lepingus Y, ei tehta lepingus mitte muudatust, vaid kinnitatakse, et tegelikult ikka hakkad X palka saama ja kui sulle ei sobi selline leping, siis ära tule üldse. Muidu tööandja taust tundub normaalne olema.

Sellist lepingut ma ei allkirjasta. Õigus nõuda on seda tasu, mis lepingus kirjas, muu kinnitus ei loe. Mingit kompromissi siin ju olla ei saa.

Ma keelduksin samamoodi allkirjastamisest. Sulaselge töötajate petmine ja ärakasutamine, mine tea, mis jamad seal veel võivad olla.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:59; 14.10 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud. Saan aru jah, et see asi ikka kahtlane.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 12:38; 14.10 13:41; 14.10 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline situatsioon olnud, et kui läks lepingu allkirjastamiseks, siis ma vaatasin, et ohhoo, mis veidralt madal palganumber. Selle peale ma hakkasin mantlit selga panema ja ütlesin tänan, headaega.

Selle peale pakuti, et okei, aga teeme nii, et alguses saad selle madala numbri, niiöelda katseaja palk, ja siis pärast katseaega palk tõuseb. Nii me siis kokku leppisimegi ja see sai ka lepingusse muudatusena sisse viidud, enne ma alla ei kirjutanud.

Jama tõusis sellest hiljem niipalju, et üks teine sama ameti peal olev inimene sai teada, et mina teenin temast rohkem ja ähvardas selle peale ka raevukalt ära minna. Tal tõsteti siis ka palka 😀

Lõpuks me lahkusime ikkagi omal soovil mõlemad, aga see oli mitu aastat hiljem ja mitte mingi kiusu või konfliktide tõttu. (parem pakkumine mujal)

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud töölepingus punkt, et töötegemise koht on see-ja-too ning polnud kirjas, et minimaalselt üks kodutööpäev nädalas ja need lepitakse järgmiseks kuuks eelmise kuu lõpul kokku. Nõudsin seda punkti lepingusse, sest vestlusel olime nii käed löönud. Öeldi, et kas suuline lepe ei aita, ma ütlesin, et suuline ei aita. Küll aga aitab, kui sa (ülemus siis) saadad mulle e-postile selle töölepingu uuesti ja kirjutad kaaskirja selle kodupäeva. Siis on see “kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis”. Muidugi saatiski ja kõik oli korras, ehkki esmalt veidi turtsatas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka nii, et lubati ühte numbrit aga lepingus oli teine.

Küsisin selle kohta siis öeldi, et see on katseajal-muidu pidi ikka see olema nagu kokku lepitud.

Ma palusin selle siis lepingusse välja kirjutada. Selle peale juhataja vihastas ja ütles, et kõigil on nii.
Ma siiski ütlesin, et ei ole nõus alla kirjutama, kui ei muudeta. Juhataja pidi kellegagi sellest rääkima ja ma sain vahepeal selle inimese käest infot, kes mind välja õpetas, et kõigil ongi nii.

Asi lahenes nii, et enne, kui juhataja lepingu korda sai pakuti mulle paremat kohta teises firmas ja ma ei läinudki sellesse firmasse tööle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsisin mõnda aega tagasi endale lisatööd. Kõik sai kokku lepitud aga siis sõlmima hakates selgus, et minuga tahetakse sõlmida hoopis töövõtuleping. Saatsin nad kukele kuna töö sisu polnud absoluutselt sellisele lepingule vastav vaid töölepinguline suhe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsisin mõnda aega tagasi endale lisatööd. Kõik sai kokku lepitud aga siis sõlmima hakates selgus, et minuga tahetakse sõlmida hoopis töövõtuleping. Saatsin nad kukele kuna töö sisu polnud absoluutselt sellisele lepingule vastav vaid töölepinguline suhe.

oleksid võinud vastu võtta ja hiljem tvk-sse pöörduda ja lasta töölepinguks muuta

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 08:35; 17.10 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleksid võinud vastu võtta ja hiljem tvk-sse pöörduda ja lasta töölepinguks muuta

See küll eriti aruka mõttena ei tundu – kõigepealt leppida vabatahtlikult kokku tingimustes, mis sulle ei sobi ja siis  joosta ametkondade uksi kulutama, et need asjad ära lahendaksid. Sellest tuleks üks suurepärane töösuhe tõesti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleksid võinud vastu võtta ja hiljem tvk-sse pöörduda ja lasta töölepinguks muuta

See küll eriti aruka mõttena ei tundu – kõigepealt leppida vabatahtlikult kokku tingimustes, mis sulle ei sobi ja siis joosta ametkondade uksi kulutama, et need asjad ära lahendaksid. Sellest tuleks üks suurepärane töösuhe tõesti.

parem on tõesti töötu või võlgades olla

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 08:35; 17.10 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahulikult. Korrigeeriti palganumber. Sisuliselt kokkuleppeline, sest tegemist tulemuspalgaga, mis väga mõõdetav ei ole e kliendirahulolu. Kuid kohe sain sellest 50%.

Teiseks lepingu osa, mis puudutab saladuse hoidmist. 1.5 aastalt 0.5 peale.

Leping ongi kokkuleppeline.

Sisse ei pannud oma auto parkimistasu ja sõidukulude hüvitamist.

Oleks pidanud, sest ülemus vahetus, aga õnneks kokkulepped kehtisid.

Ülejärgmise ülemuse puhul jälle oli ükskõik, mis lepingus. Nõudis nt öötööd, sellest keeldusin. Nüüd me enam koos ei tööta. Kergendus mõlemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teema kustutatud