Esileht Kodunurk Toolidele uued katted

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Toolidele uued katted

Postitas:

Mul on söögilaua toolidel originaalis kunstnahast kate, mis on nüüdseks iganenud, kulunud ja pudiseb ning tuleks välja vahetada.
Toolidel on nii seljatugi kui istmeosa kunstnahaga kaetud, katted pole eemaldatavad.
Midagi sarnast stiililt: https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_20_45435007.jpg

Pean nüüd mõtlema uute katete peale, aga pole selle teemaga väga kodus. Kindel on see, et kunstnahka enam ei taha.
Mis variandid siis veel oleks? Mööbliriie? Kas mõni neist on nt oma omadustelt paremini puhastatav kui teine?
Kas taolistele toolidele oleks mõeldav-võimalik teha katted, mida saaks ka eemaldada ja pesta?

Igasugused ideed võhikule on teretulnud 🙂

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 19:04; 12.08 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis variandid siis veel oleks? Mööbliriie? Kas mõni neist on nt oma omadustelt paremini puhastatav kui teine?
Kas taolistele toolidele oleks mõeldav-võimalik teha katted, mida saaks ka eemaldada ja pesta?

Variant 1 on see, et kaalud ka kunstnaha uuesti kasutamist.
Tänapäevane kunstnahk ei ole kindlasti enam see, mis seal kunagi oli; k.nahk on teinud tohutu arengu.

Riie on samuti väga kena.

Kas riiet äravõetavat saab teha, sõltub ju toolist; sellele küsimusele sa siit küll vastust ei saa.
Mõnele toolile saab teha ärakäiva katte, mõnele mitte.
Äravõetav on kindlasti pisut kallim töö, äravõetava all peab ju tavaline, mitteäravõetava kattega tool olema.

Ehk siis otsi paar tegijat enda elukoha ümbrusest välja, mine näita üks tool ette ja küsi pakkumist. (ja samu küsimusi)
Neil on sulle kohe pakkuda ka kõikvõimalikke kanga- ja nahavariante.
Samuti teevad oma pakkumise nii ärakäivale kui stats. kattele.
Koos otsustate, kas tulevad ka keedrid või mitte jne.

Kui need toolid ongi just sellised nagu sinu pildil, siis on see sadulsepale/mööblirestauraatorile täiesti tavaline ja lihtne töö. (loe: ka mitte eriti kallis)

Üks Räpina mees näitab oma FB-s sellist tehtud tööd.
Tundub suht sarnane?

P.S. Sel ajal, kui katted tegemises on, mina võtaks ka toolide puitosadega midagi ette, puitu on ju lihtne ise taastada.
Saad tulemuseks täiesti uued asjad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.08 19:47; 10.08 20:07; 11.08 10:15; 11.08 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske küsimus, sest mul oli ka üks seda tüüpi tool kodus, millelt kunstnahk ajaga maha murenes. Mõtlesin, et milles küsimus, lasen mööbli remontijal ära vahetada katte. Tõsiasi oli, et uuena 40 eurot ostnud tooli katteriide vahetuse eest küsiti 90 eurot. Seda siis Tallinnas. Räpinas võibolla saab odavamalt, aga sõit Lõuna-Eestisse ja tagasi koos tooli(de)ga läheb ikka üle mõistuse kalliks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsiasi oli, et uuena 40 eurot ostnud tooli katteriide vahetuse eest küsiti 90 eurot.

See, kas sa selle tooli uuena ostsid 1€-ga või 1000€-ga, ei huvita ju kedagi.
Toote ostuhinnaga restaureerimistöö hinda võrrelda on üsna tobe mõte.
Ja 90 noh, nii ja naa.
Kui üks tool, siis vast isegi ok, kuue või 12 tooli puhul tingiks vähe alla.

Meister kujundab oma töö hinna nii, et enam vähem teab, mitu tundi tal kulub, kui palju maksab materjal, klambrid, keedrid jne ja ütleb oma töö hinna kokku.
(Tallinna, Tartu jne suuremate kohtade mehed maksavad reeglina veel lisaks kõigele mingit üsna soolast töökojarenti, mis kindlasti mõjutab tunnihinda. Palju neid kodus tegijaid ikka on.)

Kui sulle ei sobi, mine osta neid toole 40-ga hulgi kokku ja kõik on õnnelikud; nii sina, kes said odavalt, kui meister, kes leiab järgmise kliendi.

……….

Ja lõppude lõpuks, kui ikka omal käed otsas ja õmblusmasin olemas, võib need katted ise ka valmis õmmelda.
Riiet saad ka ise poest (kasvõi Abakhan) osta.
Ja klambripüstoliga peale klammerdada.
Kui mingi lihtsama kujuga tool, siis see pole mingi eriline kosmoseteadus.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.08 19:47; 10.08 20:07; 11.08 10:15; 11.08 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mööbli restaureerimine on kallis lõbu. Samas vahetab mu sõbranna oma toolidel katteid ise, võttis lahti, vana katte järgi lõikas uued välja, vahetes porolooni ära ja pani uue katte peale. Esialgu kasutas klammerdajat, aga soovitab lüüa väikeste naeltega riide kinni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nendele toolidele on väga kerge äravõetavaid tekstiilkatteid teha/tellida. mina tellisin 3-4 aastat tagasi ja maksin kindlasti alla 20€ tükist. kangas oli odav, abakhanist leidsin soodsa mööblikanga resti.

söögitoa toolidele tellisin katted, aga lastetubadesse tegin täpselt samadele toolidele ise ja polnud ka mingi ülesaamatu ülesanne, kuigi võib öelda, et mul on pigem kaks vasakut kätt.

praegu on ju igasugust vett- ja mustusthülgavat kangast saada. või lased ise mingi spreiga üle.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 21:15; 11.08 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mitmetel toolidel ise katteid vahetanud, sh kontoritoolidel. Vahetan tavaliselt ka porolooni välja, sest enamasti on seegi oma aja ära elanud.
Viimati tehtud kontoritooli katteriidele olid mehel väga spetsiifilised soovid ja seetõttu oli kanga valik keerulisem, aga rahule ta jäi ja tool näeb välja nagu uus:) Tool oli muidugi sellise konstruktsiooniga ja materjalidest, et oli mõtet vahetus ette võtta ja tõenäoliselt kestab tool veel 20 aastat. Või ka rohkem.

Kui teemaalgataja lingitud pildil olevad toolid on samasuguse ehitusega ja katteriie sama moodi toolile “otsa tõmmatud” nagu tema toolid, siis sedasorti toolidele on eemaldatavaid katteid tõesti lihtne teha. Tegelikult nägin Jyskis lausa valmis katteid. Küllap on ka mujal müügil ja ehk leiab ka sobivate mõõtmetega.
Aga kui ise teha või lasta teha, siis tasub arvestada, et isegi kui katteriie on eemaldatav, peab tooli pehmenduse (poroloon, mingi vaht vms) peal kindlasti mingisugune katteriie olema. Muidu ei hoia see pehmendus vormi ja ei õnnestu katteriiet nii eemaldada, et jälle tooli remondiks ei lähe. Ehk, eemaldatava katteriide korral peaks neid katteriideid olema 2 kihti – üks permanentselt tooli küljes kinni (mis ei pea olema dekoratiivne) ja teine siis eemaldatav.

Mööbliriideid on erinevaid muidugi. Mina olen lihtsalt kangapoodi läinud, katsunud ja vaadanud. Katteriie peaks olema mööbliriie, ehk selline spetsiaalne tihe ja tugev paksem kangas.

Kui teha lased, arvesta päris hea summaga, sest see on käsitöö, mis võtab natuke aega ja koos kõigi maksudega on tööjõukulu päris suur. Kui ise teed, siis: lõika ettevaatlikult ja täpselt mööda õmblusi ühelt või mõnelt toolilt kate ära. Neid tükke saad kasutada šabloonina uuest kangast sobivate mõõtudega tükkide välja lõikamisel (arvesta kindlasti õmblusvaru juurde, nii 1 cm igas suunas ja õmblemisel õmble siis servast 1 cm kauguselt). Mõne tooli võid esialgu ka lahti lõikamata jätta, et oleks silma ees kuidas kokku tuleb õmmelda. Toolipõhja jaoks porolooni saab ka kangapoest, kui peaks olema vaja vahetada. Aga see tuleb ise sobivasse mõõtu lõigata ja vajadusel mitu tk üksteise peale panna, et õiget kõrgust saavutada.
Õmblemiseks on vaja tugevat niiti ja õmblusmasinat.
Ja selle permanentselt tooli külge kinnitatava katteriide kinnitamiseks on vaja klambripüstolit või väikseid naelu ja haamrit. Ning kedagi appi, kes riiet vajalikust kohast pingul hoiaks:)
Äravõetava katte võib sellise tooli puhul jättagi alt lahti (aga siis pisut pikem serv teha, et istmelt ära ei nihkuks) või siis paelade või takjapaela abil kinnitada. Süsteemi võid ise välja mõelda ja loominguliselt läheneda. Netis on ka ideid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele toolidele on katted IKEAs. Ise ostsin, mõõdud enamvähem sobisid – Henriksdal tool. Kui ei sobi, saad tagasi saata.
https://www.ikea.ee/et/products/kook/toolid/toolid-ja-tooli-osad/henriksdal-toolikate-naturaalne-varvitoon-art-80187683

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 08:53; 11.08 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele toolidele on katted IKEAs.

No päris nii need asjad ka ei käi, et selline tool ja lähen ostan katte ja sobib.

See sinu lingitud IKEA kate sobib AINULT konkreetsele Ikea HENRIKSDALi toolile, SELLELE.

Kui sul on mingi teine, mitte Ikeast ostetud täpselt selle nime ja mõõtudega tool, siis enam ei sobi.
Et kasvõi 1cm kitsam või laiem või kõrgem jne. Sest kas jääb lotti või ei mahu üldse peale.
Aga odavad on nad muidugi, masstootmise värk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.08 19:47; 10.08 20:07; 11.08 10:15; 11.08 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu köögitoolidel seljatugi kaetud pole. Istmetel kevadel just vahetasime. Mina nahka kindlasti ei tah, läksime Abachani, ostsin kaalukaubana musta, natukene ruudulise mustriga mööbliriide. 4 uut porolooni ja mees vahetas klambripüstoliga ära. Lihtne ja päris kena jäi. Aga kuidas seljatoele ilusasti porolooni saaks, ei tea. Ostaksin uued toolid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas seljatoele ilusasti porolooni saaks, ei tea.

Mismõttes, kuidas?
Samamoodi nagu istumise allagi ju.

Mõõtulõigatud porolooni liimid spreiliimiga seljatoele külge ja valmisõmmeldud katte tõmbad peale.

Kui kate on liiga väga hästi mõõtu lõigatud- ja õmmeldud, siis tõmbad porolooni kasvõi tavalise pakkekilega väiksemaks pingule kokku, paned siis selle katte seljatoele peale, alt avast lõikad kile katki, võtad kile välja ja klammerdad katte alumise serva kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.08 19:47; 10.08 20:07; 11.08 10:15; 11.08 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele toolidele on katted IKEAs.

No päris nii need asjad ka ei käi, et selline tool ja lähen ostan katte ja sobib.

See sinu lingitud IKEA kate sobib AINULT konkreetsele Ikea HENRIKSDALi toolile, SELLELE.

Kui sul on mingi teine, mitte Ikeast ostetud täpselt selle nime ja mõõtudega tool, siis enam ei sobi.

Et kasvõi 1cm kitsam või laiem või kõrgem jne. Sest kas jääb lotti või ei mahu üldse peale.

Aga odavad on nad muidugi, masstootmise värk.

Kirjutasingi, et kui ei sobi, saab tagastada.
Mul endal on 10 aastat vanad kunstnahast kattega Asko toolid, sinna peale sobisid. Enne muidugi kontrollisin, et mõõdud enamvähem sobivad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 08:53; 11.08 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sellised toolid nagu teemaalgataja pildil. Ja ma vahetasin ühel toolil riide ja porolooni. See on ikka paras nikerdamine ja võitab mitu-mitu tundi aega.
Kui neid toole on ikka aastaid kasutatud siis väsinud pole ainult poroloon. Seal raamipeal on ka sellised 4cm laused rihmad ja vedrud mille peal see poroloon püsib, seljatoel on eespool rihmad ja taga õhuke vineer.
Istumisele panin 5cm porolooni ning külgedele ja seljatoele panin 1cm porolooni.
Seljatoe riidele panin taha luku, et seda oleks lihtsam peale tõmmata, sest porolooni peal riie ei libise üldse. Need rihmad või õigemini need olid laiad kummid, mis olid juba ammu surnud, asendasin turvavööga aga see polnud kõige parem mõte. Need on liiga jäigad, lai kummipael oleks parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele toolidele on katted IKEAs.

No päris nii need asjad ka ei käi, et selline tool ja lähen ostan katte ja sobib.

See sinu lingitud IKEA kate sobib AINULT konkreetsele Ikea HENRIKSDALi toolile, SELLELE.

Kui sul on mingi teine, mitte Ikeast ostetud täpselt selle nime ja mõõtudega tool, siis enam ei sobi.

Et kasvõi 1cm kitsam või laiem või kõrgem jne. Sest kas jääb lotti või ei mahu üldse peale.

Aga odavad on nad muidugi, masstootmise värk.

Kirjutasingi, et kui ei sobi, saab tagastada.

Mul endal on 10 aastat vanad kunstnahast kattega Asko toolid, sinna peale sobisid. Enne muidugi kontrollisin, et mõõdud enamvähem sobivad.

tõsiselt või? mul ka 10+ aastat vanad asko kunstnahaga toolid ja hädasti juba uusi katteid vaja. siis tasub ilmselt proovida – ega sa naha peale ei pannud? siis saaks veel paar aastat edasi lükata naha vahetust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 21:15; 11.08 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju mõtteid, aitäh!

Mul on mees selline pedant, et ise ma/me kindlasti neid katteid vahetama ei hakka. Toolid iseenesest on tugeva konstruktsiooniga ja täispuidust (võetud pilt oli esimene nn sarnane netist, ei ole täpselt samasugused) ja muidu väga korralikud, välja pole ta neid ka nõus vahetama.

Mu kõige suurem mõttekoht ongi, mis materjalist kate sinna peale panna. Tahaksin, et oleksid võimalikult lihtsasti puhastatavad. Selles osas oli see kunstnahk hea, aga uuesti ta vist ei ole nõus seda varianti kaaluma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 19:04; 12.08 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaksin, et oleksid võimalikult lihtsasti puhastatavad. Selles osas oli see kunstnahk hea, aga uuesti ta vist ei ole nõus seda varianti kaaluma.

Las ma pakun: mees otsustab ja naine puhastab.
Pedandid tavaliselt ise oma pedantlust omaenda käekeste tööga ei toeta. Pigem nõuavad teistelt.

Aga pange ehtne nahk. Ei ole kunst ja kannatab puhastada ka.
Autonahk on vist paksem, kui diivaninahk.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Toolidele uued katted