Kokkuleppeid saab tõesti teha erinevaid, ei ole kuskil sellist raudpoltkindlat sundust, et kindlasti peab veel 30 päeva töötama või et keegi peab kellelegi midagi kangesti maksma (iseäranis töötaja tööandjale). Minu praktikas on olnud selline lahkumine, et koondatule on ette teatatud kaks kuud, oleks pidanud veel kuu aega tööl käima. Lepiti kokku, et ei käi enam tööl, saab ühe kuu hüvitise. Muidu oleks saanud kahe kuu hüvitise. Samas polnud töötajal enam mõtet tühjas kontoris kuu aega istumas käia, sest tööd enam polnudki, mida teha. Selles suhtes win-win, et töötaja sai kuu hüvitise, tööandja ei pidanud mittetöötamise eest kuu võrra rohkem maksma, töötaja ei pidanud moe pärast iga päev tühjas kontoritoas passimas käima. Kui oleks näpuga kuskil seaduses järge ajanud, siis oleks pidanud kuu aega veel lolli mängima. Mõttetu. Aga eks on igasuguseid kiuslikke tööandjaid ja ka töötajaid, kõik sõltub osapooltest.
Palun lõpeta see jama ajamine ja tutvu Töölepinguseadusega. Tõesti valus seda rumalust lugeda. Mis mõttes ei ole kuskil kirjas, mitu päeva peab ette teatama või kui palju hüvitist maksma, kui seda ei tee. See on kirjas Töölepinguseaduses.
Juttu on selles kommentaaris ju kokkuleppest ja sel puhul ei ole tõesti kuskil kirjas kaua olema peab, mine või samal päeval, kui nii kokkuleppele saad.
Valus oli lugeda, aga loe tema esimest lauset uuesti ehk siis valu kaob ka ära.
Kokkuleppel saab lõpetada töölepingut igal ajal.
Kokkuleppeid saab tõesti teha erinevaid, ei ole kuskil sellist raudpoltkindlat sundust, et kindlasti peab veel 30 päeva töötama või et keegi peab kellelegi midagi kangesti maksma (iseäranis töötaja tööandjale).
Minu praktikas on olnud selline lahkumine, et koondatule on ette teatatud kaks kuud, oleks pidanud veel kuu aega tööl käima. Lepiti kokku, et ei käi enam tööl, saab ühe kuu hüvitise. Muidu oleks saanud kahe kuu hüvitise. Samas polnud töötajal enam mõtet tühjas kontoris kuu aega istumas käia, sest tööd enam polnudki, mida teha. Selles suhtes win-win, et töötaja sai kuu hüvitise, tööandja ei pidanud mittetöötamise eest kuu võrra rohkem maksma, töötaja ei pidanud moe pärast iga päev tühjas kontoritoas passimas käima. Kui oleks näpuga kuskil seaduses järge ajanud, siis oleks pidanud kuu aega veel lolli mängima. Mõttetu.
Aga eks on igasuguseid kiuslikke tööandjaid ja ka töötajaid, kõik sõltub osapooltest.
Kust otsast see win-win on? Töötaja kaotas kuu aja hüvitise. Tööandja lihtsalt tõmbas töötajale koti pähe. Ja töötaja lasi seda teha. Normaalne kokkulepe oleks olnud, et see töötaja saab jätkuvalt KAHE kuu hüvitise, aga kontoris niisama istumas käima ei pea.
Muidu oleks pidanud veel kuu töötama peale koondamist ja saanud selle eest palka ning alles siis saanud kahe kuu hüvitise. Aga kuna võis kohe ära minna, siis selle 30 päeva töötasu maksti kohe välja ja ei pidanud kuud töötama enam ning sai ikka ka kahe kuu koondamistasu.
Ehk tegelikult sai ta kolme kuu raha korraga, mitte ühe nagu Sina aru said. Postitaja on nõks segaselt seda selgitanud jah, aga ise võiks ju ka natuke kaasa mõelda, kui lugeda.
Selline asi on seaduslikult täiesti lubatud ja koondamiste puhul kasutatakse üsna palju.
Mind koondati kunagi kokkuleppel. Tööd eriti polnud enam peale seda, kui struktuurimuutus tehti ettevõttes ja tegin ise ülemusele sellise ettepaneku. Uus koht oli mul ka olemas juba. Koondamistasu sain nö firmapoolse kingitusena pikaajalise hea töö eest, lahkusin ka päevapealt ja ühe kuu palk maksti ka veel, et ei peaks 30 päeva töötama. Tööülesanded jagati paari kolleegi vahel ära ning juriidiliselt oli kõik ok. Koondati ju ametikoht.
Näide, et kokkuleppel on KÕIK võimalik ja seda seadus EI reguleeri, peaasi, et kogu vormistus oleks õige.