Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölt lahkumine peale nädalat

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Töölt lahkumine peale nädalat

Postitas:

Eelmise töökoha ülemus tegi äkki ahvatleva pakkumise kuid olen juba alustanud uuel töökohal ja jöunud nädala käia. Kuna uus töö ei ole eriti sobilik mulle ajaliselt ja ka muudel pöhjustel siis kaldun oma vana töö tagasi nüüd vötma. Kuidas seda nüüd uuele ülemusele öelda, nädal ainult töötanud ja juba lähen ära. Tegemist ka suht suure firmaga.Kas töölepingu löpetamise vöin saata emaili teel?
Olgu ka öeldud, et vanast firmast pole mind veel maha kirjutatudki ehk tööleping peaks seal kehtima mul veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 07:24; 05.10 07:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelmise töökoha ülemus tegi äkki ahvatleva pakkumise kuid olen juba alustanud uuel töökohal ja jöunud nädala käia. Kuna uus töö ei ole eriti sobilik mulle ajaliselt ja ka muudel pöhjustel siis kaldun oma vana töö tagasi nüüd vötma. Kuidas seda nüüd uuele ülemusele öelda, nädal ainult töötanud ja juba lähen ära. Tegemist ka suht suure firmaga.Kas töölepingu löpetamise vöin saata emaili teel?
Olgu ka öeldud, et vanast firmast pole mind veel maha kirjutatudki ehk tööleping peaks seal kehtima mul veel.[/tsitaat]

Ja uues olen muidugi katseajal praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 07:24; 05.10 07:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, nii see küll ei käi, et saadad meili ja ongi küik- katseajal on etteteatamise aeg 15p. kui lahkud varem, pead arvestama, et tööandjal on õigus sinult kahju, st töötasu, sisse nõuda.
ainus võimalus on kokkulepe tööandja(te)ga, et üks ootaks ja/või teine lubaks varem lahkuda- poolte kokkuleppel on kõik võimalik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu ajab udujuttu sulle. Uus tööandja on kohustatud sulle maksma töötatud päevade eest lepingujärgset tasu. Sina tööandjale küll midagi ei võlgne. Selleks see katseaeg ongi, et kui emmale-kummale ei sobi pakkumine, saab kiiresti otsad kokku võtta ja ära minna. Tõsi, uuele tööandjale jääb sinust kehvake ja tasakaalutu mulje. Hinda siis ise, kas see on ok sulle või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimane kägu ajab udujuttu sulle. Uus tööandja on kohustatud sulle maksma töötatud päevade eest lepingujärgset tasu. Sina tööandjale küll midagi ei võlgne. Selleks see katseaeg ongi, et kui emmale-kummale ei sobi pakkumine, saab kiiresti otsad kokku võtta ja ära minna. Tõsi, uuele tööandjale jääb sinust kehvake ja tasakaalutu mulje. Hinda siis ise, kas see on ok sulle või mitte.[/tsitaat]
Ei aja udujuttu. Katseajal on etteteatamisaeg 15 päeva. Seda mõlemal poolel. Kui töötaja lahkub omavoliliselt päevapealt, on tööandjal õigus pidada tema palgast kinni etteteatamise tasu. Samamoodi on ka vastupidi, kui tööandja lõpetab töösuhte katseajal päevapealt, on tea kohustatud hüvitama töötajale päevad, mille võrra ta talle vähem lepingu lõpetamisest ette teatas. Ntx ütleb, et lõpetab lepingu ülehomsest, siis maksab sulle 13 päeva tasu.
Etteteatamiseaeg ongi seaduses seatud mõlema poole kaitseks. Muidugi on erandjjuhud, ntx vargus vmt, siis ikka võib päevapealt lõpetada 🙂 Ja paljud tööandjad jõuavad ikka töötajaga kokkuleppele lepingu lõpetamise ja tasu maksmise suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 13:01; 05.10 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt mälusopist tuleb meelde, et niisama ei saa tööandja midagi palgast kinni pidada, vaja on siiski kas töötaja avaldust või siis töövaidluskomisjoni otsust (kohtu jätame viimaseks võimaluseks, jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu mina teeks pigem vastupidi, kui oleksin tööandja 🙂 Peaksin kinni, kirjutaksin selle kõik kenasti ka lepingu lõpetamisele (a’la töötaja lõpparve makstakse välja X kuupäeval, lõpparvest peetakse kinni Y tasu põhjusel, et…jne). Kui töötaja soovib vaielda, võib minna töövaidlusesse ja kui komisjon otsustab, et tööandja peab siiski maksma, siis maksaksin. Sest kui tööndja annab asja töövaidlusesse, siis pärast endiselt töötajalt on hoopis võimatum rahasid kätte saada.
Aga noh, see ainult teoorias.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 13:01; 05.10 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas eelmisest töökohast lahkusid vaid palga pärast? tagasi minnes on kõik ilus ja poleks muresid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vb pakkus huvitavamat tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui nad sind tõesti tagasi tahavad, siis suudavad 15 päeva oodata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole inimene ja räägi oma praeguse tööandjaga. No nii enam-vähem ausalt. Ütle, et töötamise kellaajad ei sobi ja sa ei soovi jätkata. Pole vaja uusi avanenud võimalusi väga reklaamida. Võimalik, et tööandja loobub ise 15p sind kinni pidamast. Ma küll ei viitsiks jännata välja koolitamata töötajaga, kes niikuinii 2n pärast minema jalutab. Laseks tal kohe minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölt lahkumine peale nädalat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.