Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölt lahkumise avaldus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Töölt lahkumise avaldus

Postitas:
Kägu

Tere

Kui ma kirjutasin 11. augustil avalduse, et soovin töösuhte lõpetamist alates 11. septembrist, siis see peaks ju olema piisav, kas pole nii?

Avaldus oli digiallkirjastatud, saatsin selle osakonnajuhatajale meilile. Teavitasin osakonnajuhatajat ka suuliselt, kes ütles, et saadab avalduse ülemusele edasi. Aga vastatud ei ole mulle midagi. Kui ruttu peaks vastus tulema ja mis kujul, kas keegi oskab öelda? Mind teeb murelikuks mõte, et kui mulle nüüd ei vastata, kas ma pean seda töölepingut siis kauem täitma? Null reaktsiooni lihtsalt.
Ma ei taha seal kauem töötada. Juba 11.septembrini on raske vastu pidada, aga seaduse järgi on 30 päeva etteteatamist nõutav. Kui see veel pikemaks peaks venima…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et osakonnajuhataja käest üle küsida ei saa, ta on ära, ja ülejäänud juhtkonnaga ei ole mõtet ega tahtmist suhelda, kuna just nende suhtumine on olnud see, mille tõttu ma lahkun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei peagi mingit vastust tulema. Sa oled piisavalt ette teavitanud ja avalduses märgitud kuupäeva saabumisel annad asjad tagasi ja rohkem sinna ei enam ei lähe.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru mis vastust sa ootad. Keegi ei pea midagi vastama ja avalduses märgitud kuupäeval töösuhe lõppeb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru mis vastust sa ootad. Keegi ei pea midagi vastama ja avalduses märgitud kuupäeval töösuhe lõppeb.

No viisakas oleks küll vähemalt teada anda, et avaldus on kätte saadud.

Aga teemaalgatajale – kui oled juhile e-kirjaga (st tõendataval moel) õiges vormis (digiallkirjaga) avalduse saatnud, siis 30 päeva hiljem lahkud töölt.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru mis vastust sa ootad. Keegi ei pea midagi vastama ja avalduses märgitud kuupäeval töösuhe lõppeb.

No viisakas oleks küll vähemalt teada anda, et avaldus on kätte saadud.

Aga teemaalgatajale – kui oled juhile e-kirjaga (st tõendataval moel) õiges vormis (digiallkirjaga) avalduse saatnud, siis 30 päeva hiljem lahkud töölt.

Kuhu see meil kaduda saab? Ei saadetud ju lihtkirjaga, et postiljon ära kaotab.
Orjapidamine pole seaduslik- inimene teavitas, et soovib töösuhte lõpetada ja tal on täielik õigus seda teha.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru mis vastust sa ootad. Keegi ei pea midagi vastama ja avalduses märgitud kuupäeval töösuhe lõppeb.

No viisakas oleks küll vähemalt teada anda, et avaldus on kätte saadud.

Aga teemaalgatajale – kui oled juhile e-kirjaga (st tõendataval moel) õiges vormis (digiallkirjaga) avalduse saatnud, siis 30 päeva hiljem lahkud töölt.

Kuhu see meil kaduda saab? Ei saadetud ju lihtkirjaga, et postiljon ära kaotab.

Orjapidamine pole seaduslik- inimene teavitas, et soovib töösuhte lõpetada ja tal on täielik õigus seda teha.

Ma ütlesin, et viisakas oleks. Et teine pool ei peaks praegu juurdlema, nagu teemaalgajata.

On juhtunud küll seda, et kiri on kahe silma vahele jäänud või edastamata ununenud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Kui ma kirjutasin 11. augustil avalduse, et soovin töösuhte lõpetamist alates 11. septembrist, siis see peaks ju olema piisav, kas pole nii?

Avaldus oli digiallkirjastatud, saatsin selle osakonnajuhatajale meilile. Teavitasin osakonnajuhatajat ka suuliselt, kes ütles, et saadab avalduse ülemusele edasi. Aga vastatud ei ole mulle midagi. Kui ruttu peaks vastus tulema ja mis kujul, kas keegi oskab öelda? Mind teeb murelikuks mõte, et kui mulle nüüd ei vastata, kas ma pean seda töölepingut siis kauem täitma? Null reaktsiooni lihtsalt.

Ma ei taha seal kauem töötada. Juba 11.septembrini on raske vastu pidada, aga seaduse järgi on 30 päeva etteteatamist nõutav. Kui see veel pikemaks peaks venima…

milleks nii keeruliselt? kui enam töötada ei taha siis saada kiri, et lahkusin tänasest tööt bye bye  ja nii ongi. mingit kohustust pole olla 30 päeva tööl kui sa enam ei taha. ega tööandjad ju sulle ka vastu ei tule, miks pead sina neile tulema? vallandada saavad nemad sind päevapealt või teha ettepanek mida sa ei võtaks 100% vastu ja töösuhe oleks ikkagi lõpetatud päevapealt.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina töötasin kunagi sellises kohas, kus vaimselt oli väga raske. Esitasin lahkumisavalduse ja kuna mul ei olnud enam jaksu seal füüsiliselt edasi käia ja vaimse terrori all kannatada, siis läksin haiguslehele ja olin seal kuni viimase tööpäevani.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mingit kohustust pole olla 30 päeva tööl kui sa enam ei taha. ega tööandjad ju sulle ka vastu ei tule, miks pead sina neile tulema? vallandada saavad nemad sind päevapealt

On küll kohustus, samamoodi on tööandjal kohustus 30 päeva ette teatada. Vastasel korral peaks olema erakorraline töölt lahkumine aga seda peab põhjendama ja põhjendusi peab tõestama ja kuna ülejäänud töötajad värisevad oma naha pärast ning juhtunut tunnistama ei tule, siis läheks tõestamine raskeks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll kohustus, samamoodi on tööandjal kohustus 30 päeva ette teatada. Vastasel korral peaks olema erakorraline töölt lahkumine

Töölepinguseaduse punktid kehtivad samaväärselt. Teine punkt ütleb, et korraliselt varem lahkudes on tööandjal üigus nüuda hüvitist. Aga see pole keelatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll kohustus, samamoodi on tööandjal kohustus 30 päeva ette teatada. Vastasel korral peaks olema erakorraline töölt lahkumine aga seda peab põhjendama ja põhjendusi peab tõestama ja kuna ülejäänud töötajad värisevad oma naha pärast ning juhtunut tunnistama ei tule, siis läheks tõestamine raskeks.

Absoluutselt mitte mingit kohustust pole töötada veel 30 päeva. Mitte ükski seadus ei saa kedagi tööl kinni hoida, kui ta tahab minema kõndida. Inimese vaba tahe, mida ta teha soovib, seda teeb.
Tööandjal on õigus nõuda hüvitist varem lahkutud päevade eest, kui ta tõendab, et sai kahju.
Niisama pole tal õigust  ka lõpparvest hüvitist kinni pidada –  TLS § 78.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru mis vastust sa ootad. Keegi ei pea midagi vastama ja avalduses märgitud kuupäeval töösuhe lõppeb.

No viisakas oleks küll vähemalt teada anda, et avaldus on kätte saadud.

Aga teemaalgatajale – kui oled juhile e-kirjaga (st tõendataval moel) õiges vormis (digiallkirjaga) avalduse saatnud, siis 30 päeva hiljem lahkud töölt.

Kuhu see meil kaduda saab? Ei saadetud ju lihtkirjaga, et postiljon ära kaotab.

Orjapidamine pole seaduslik- inimene teavitas, et soovib töösuhte lõpetada ja tal on täielik õigus seda teha.

Ma ütlesin, et viisakas oleks. Et teine pool ei peaks praegu juurdlema, nagu teemaalgajata.

On juhtunud küll seda, et kiri on kahe silma vahele jäänud või edastamata ununenud.

ma kuupäeva lähenedes uuriks raamatupidamisest üle, kas neid on ka teavitatud saabuvast lõpparve tegemise vajadusest. mul kunagi juhtus nii, et ülemus sai küll paberid kätte, aga unustas raamatupidamisele teada anda ja pidin siis ise neid asju ajama viimasel tööpäeval, et raha kätte saada 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegelikult ei ole õigust sul oodata mingit suhtlust, lõppkannet ainult.
Kui oled ette puhanud, siis nad selgitavad sulle seda ja suhtlevad.

Usu mind, sinu avaldus on 1 kahesajast meilist, mis ülemus saab ja sellega toimetab edasi raamatupidamine. Ülemusele lihtne teema, ennegi ta sellega kokku puutunud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töölt lahkumise avaldus