Esileht Koolilaps Toomkool

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 141 )

Teema: Toomkool

Postitas:
Kägu

Kas TIKiga on sama moodi nagu TPLiga? Õppetase on TIKis väga palju kõrgem kui Toomkoolis?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas TIKiga on sama moodi nagu TPLiga? Õppetase on TIKis väga palju kõrgem kui Toomkoolis?

Jah, nii on. Miks esitad natuke naiivsevõitu küsimusi? See ju ongi süvaõppekoolidesse pürgimise suurte konkursside põhjus, et need koolid on õppetaseme ja seega tulemuste poolest Eestis esiviisikus. TIKi ja lütseumi on umbes 5-14 last ühele kohale, aga Toomkooli konkurssi ei olegi.

Samas oma kogemusest ütleks, et õppida saab igal pool, palju sõltub ka lapsest endast.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen vastupidist kuulnud, et Toomkool oma taseme poolest TIKile oluliselt alla ei jää. Toomkool on samuti süvaõppekool!

Seepärast küsisingi, et erinevaid arvamusi kuulda.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen vastupidist kuulnud, et Toomkool oma taseme poolest TIKile oluliselt alla ei jää. Toomkool on samuti süvaõppekool!

Milles seal süvaõpe on? Teema on nii huvitavaks läinud, et ma tegin ka lõpuks kooli kodulehe lahti ???? õppekavast ei suutnud küll mingit süvaõpet leida, suurenenud tunnimaht tuleb lõviosas usuõpetuse arvelt. Selles ongi süvaõpe?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ingl keelt on rohkem, 3s võõrkeel, usuõp, matet ka paar tundi enam tavaõppekavast. Kuidas lubatakse TPLis 37 tundi nädalas üldse teha? tundide lubatud piir on vist üldse 29 vms ja seda ju kontrollitakse. Ma ei väida, et süvaõppekool, aga tunde on rohkem küll.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen vastupidist kuulnud, et Toomkool oma taseme poolest TIKile oluliselt alla ei jää. Toomkool on samuti süvaõppekool!

Seepärast küsisingi, et erinevaid arvamusi kuulda.

Siin üks kägu üritab nui neljaks kellelegi (endale?) tõestusi otsida, et Toomkool olla kohe nii kõva kool, et jagab süveõppe/eliitkoolidega vabalt sama kohta Eestimaa esiviisikus. Kinnitab, et tunde olevat palju rohkem kui Prantsuse lütseumis (???), et tase olla “kuulu” järgi täitsa sama mis TIKs ja õppemaht olla ka vägev.

Nii need asjad siiski ei ole. Aga ma ei saa aru, miks üritad vastupidist tõestada. Kui lihtsalt oledki Toomkooli fänn, siis ole edasi ja ära juurdle selle üle, missugusel kohal su lemmikkool siis ikkagi on. Minu laps on samuti Toomkoolis ja tunneb ennast seal hästi, nii et mingeid komplekse mina selle kooli suhtes ei põe. Aga põe sinagi!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toomkool nt minu lemmik pole, suht kaugel sellest, aga süvaõppe kool on ta ka minu meelest sellegipoolest.

Las inimene küsib, kui tahab, selgust tuleb ju saada, kuulu järgi või omadest kogemusest, väga vahet pole, kui inimene on siin arutlemas, siis võiks ka viisakalt vastata. TPL jah vast pisut tugevama õppega kui TK, aga TIKi koha pealt ma nii kindel poleks. Seal suht sama tase vast kui TK.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui võrrelda näiteks 7. klasside tunniplaane, siis Prantsuse lütseumis on nädalas 37 tundi, Toomkoolis on 34 tundi.

Vaatasin huvi pärast, mis tunde siis TPL-i 7. klassil rohkem on. Selgus, et neil on juures 1 bioloogia ja 1 geograafia. Prantsuse keelt ehk 1. võõrkeelt on aga see-eest 1 tund vähem kui Toomkooli 1. võõrkeelt ehk inglise keelt. Lisaks on TPL-is kunstiajalugu ja klassijuhataja tund ning Toomkoolis usuõpetus.
Oled TPL-is miskipärast nädalatundide hulka lugenud ka Nupula. See on ju huviring. Või käivad seal tõesti kõik? Miks see siis 4.–6. klassis poistekoori ajaga kattub?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TK tunde jah rohkem kui TPLis või TIKis kui tunniplaanid kõrvuti panna.

Toomkoolis jah iga päev inglis k – süvaõpe ja 1 usuõp tund nädalas. Folkloori tund samuti ning mõned muud ainetunnid, mille arvelt tunniplaan pikemaks venib.

Kodus õppida igapäevaselt, mitte ainult tunnis lõpetamata töö vaid ikka spets lisa ül-ed ka.

Ei tea kuidas seda võtta, et tase peaks TK-s siis madalam olema?

Ei jää väga sellist muljet.

 

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Mul on kaks last põhikoolis ja üks algkoolis ja nende kõigi klassid on väga kokkuhoidvad ja sõbralikud. Õppetase on minu arust hea, aga ühel on põhikoolis super reaalainete õpetaja, teisel keskmine. See, kellel keskmine on, temaga pean aeg-ajalt asju üle vaatama, et ta ilusti järje peal püsiks, aga hetkel on tal selle õppeaasta programm väga hästi omandatud – ma ju näen kontrolltööde pealt. Algklassi lapse klass on väga tugev.
Olen kuulnud, et on mõned raskemad klassid. Ilmselt nende esimeste kommenteerijate lapsed siis juhtusidki sinna, millest on kahju ja ju siis ei tegeletud piisavalt, aga kogu kooli suhtes tunduvad nende hinnangud mulle liigselt üldistatud ja ebaõiglased. Meesõpetajad pole kindlasti mingid tallaalused. Vastupidi – üks neist on ilmselt üks kooli populaarseimaid õpetajaid, kes lisaks heale õpetamisoskusele oskab seda teha ka paeluvalt ja humoorikalt.
Suur lisaväärtus minu jaoks on see, et kõik lapsed saavad tundides kaasa rääkida, kui mingit teemat arutatakse, keegi ei jää tähelepanuta. Klassi väiksuse tõttu küsib vene keele õpetaja näiteks alati kõiki ja ei saa sõnu õppimata jätta.
Ma olen väga üllatunud ühe kommenteerija väitest, et tunnid lõpevad pidevalt varem ja jäävad ära. Võin käsi südamel ütelda, et ühegi minu klassi lapse tunnid ei lõpe enne ettenähtud aega ja väga harva, kui mõni tund ära jääb. Siis peaks rääkima selle konkreetse õpetajaga, miks nende klassis nii on.
Minu kogemus selle kooliga on selline, et siin armastatakse ja hoolitakse lastest. Igaühte suhtutakse kui isiksusse.
+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tore, et mõni norm klass ka kooli peale ikka on, aga see on loogiline ka, kõik klassid ei saagi imelikud olla, muidu oleks ammu jutud linna peal lahti juba.

Igastahes leidub selles kollis väga palju raskeid klasse, alatihti kuuled mingitest imelikest sekeldustest. Oleks varem teadnud, poleks ealeski seda kooli valinud.

Hoolivusest või armastusest ei saa kooli üldises mõttes kindlasti rääkida, muidu oleks probleemid juba ammu õigesti lahendatud! Ka nendes raskemates klassides. Asjad jätkuvad endise hooga ja keegi ei pilguta silmagi. Õpetaja ei tule klassiga toime.

Kui need õpetajad, kellele rasked klassid sattunud on, tuleks toime, poleks neid raskeid klasse ka enam. Igat olukorda saaks kasvõi pisutki parandada.

Väga masendav.

Eks igas koolis leidub selliseid olukordi, aga Toomkooli näitel leidis see nüüd küll kinnitust, et erakoolidesse satubki raskeid lapsi rohkem kokku ja tekivadki eriti keeeulised klassid, kui leebelt öelda. Nii et kui uuesti peaks valima, erakooli enam kindlasti ei valiks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igastahes leidub selles kollis väga palju raskeid klasse, alatihti kuuled mingitest imelikest sekeldustest.

Ära aja jama. Mul on mitmel tuttaval lapsed Toomkoolis, kõik on väga rahul. Mingitest sekeldustest ei tea küll keegi midagi.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teil on siis vedanud. Meil siin jällegi pärsi mitmel tuttaval suured jamad kooliga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil siin jällegi pärsi mitmel tuttaval suured jamad kooliga.

Kaks lehekülge juttu, kuidas kellegi tuttaval on suured jamad, aga keegi ei räägi, milles need jamad siis seisnevad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me lahkusime TK-st kiusamise pärast.

Võimatu. Midagi ette ei võetud. Õpetaja ei saanud lihtsalt olukorrale pihta ja süüdistas valesid lapsi. Kaua sa ikka seda kannatad? Sellises õhkkonnas ei muutu midagi paremaks, varjatult muutub hoopis hullemaks.

Laps sai eluaegsed kahjustused ja seda enam ei paranda, aga jätkata sellises koonduslaagris ka ei saa.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toomkoolis on tundide arv selgelt väiksem kui lütseumis samas klassis. Toomkoolis õppiv laps vabaneb juba varasest lõunast sellal kui lütseumis kestavad tunnid õhtuni välja. Tunniplaanid on kodulehel kirjas, saad ise veenduda. Võib-olla lugesid sa Toomkooli tundide sekka ka huviringide tunnid? Põhitunniplaan ehk kohustuslik osa on siiski lütseumi osast oluliselt lühem.

Tõesti? Võtsin mõlema kooli tunniplaanid ette ja lugesin nädala tundide arvud kokku. Toomkooli puhul jätsin välja koorilaulu, sest seal tõesti kõik ei käi. Samuti jätsin välja solfedžo, aga tavalised muusikatunnid lugesin sisse, sest kohustuslik on kas solfedžo (muusikakooli omadele) või tavaline muusikatund. Inglise keel ja algklassides ka folkloor on küll kirjas huviringina, kuid tegelikult on need kohustuslikud – aga seda sa Toomkooli lapse vanemana ju tead.

TPL-i puhul eeldasin, et ilmselt pole koorilaul sealgi kohustuslik, ja jätsin kooritunnid välja. Tantsimise lugesin igaks juhuks sisse. Tulemuseks sain, et 1. kooliastmes (1.–3. kl) on Toomkoolis tunde selgelt rohkem. 2. ja 3. kooliastmes on tunde enam-vähem ühepalju.

Erinevus on see, et TPL-is on koorilaul päeva esimene, Toomkoolis viimane tund, nii et neil, kes Toomkoolis koorilaulus ei käi, lõpebki päev koorilaulu võrra varem (ja TPL-is algab koorilaulu võrra hiljem).

Kodustest ülesannetest nii palju, et algklassides on inglise keeles iga päev midagi teha. Iga nädal tuleb pähe õppida üks luuletus, lugeda läbi üks ingliskeelne raamat ja täita selle kohta lugemispäevik (alguses kirjutada lihtsalt raamatust paar lauset välja, hiljem teha juba lühike sisukokkuvõte), õppida pähe lauseid ja sõnu, kirjutada lauseid ümber jne. Kui lapsel on hea mälu, jääb talle suurem osa sellest juba tunnis meelde ja kodus tuleb lihtsalt lõpetada mõned kirjalikud ülesanded ja tegeleda kodulugemisega. Kui pole nii hea mälu, eks siis on keerulisem. Teistes ainetes jääb enamasti lõpetada tunnitöö, kui tunnis valmis ei jõudnud, ja siis mõned pikemad ülesanded, nt referaat või ilmavaatlus.

Pärast algklasse inglise keele koduste tööde hulk väheneb ja teiste ainete oma suureneb.

Õppetase ei saa väga vilets olla: nii palju, kui ma tean, on seni enamik oma soovitud gümnaasiumisse sisse saanud.

Jap, kuna see soovitud gümnaasium on enamasti Toomkooli lastel VHK:) Millel pole taset ollagi.

Sa oled ikka täiesti pimedusega löödud, arvates tosimeeli, et Toomkool on tugevam kool kui Reaal, TIK, TPL, GAG. Või erakoolidest rääkides Rocca al Mare.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetaja ei saanud lihtsalt olukorrale pihta ja süüdistas valesid lapsi. Kaua sa ikka seda kannatad?

Mis sind takistas pöördumast kooli juhtkonna poole?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa arvad, et väikses kogukonna koolis pole õpetajad ja juhtkond üks punt, siis ekaid. Muud moodi sellised koolid ei toimiks.

Pole mõtet minna õli tulle valama seal, kus on niigi selge, et see tekitaks vaid probleeme juurde.

Oma naha peab lõpuks igaüks ikka ise päästma!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa arvad, et väikses kogukonna koolis pole õpetajad ja juhtkond üks punt, siis eksid. Muud moodi sellised koolid ei toimiks.

Pole mõtet minna õli tulle valama seal, kus on niigi selge, et see tekitaks vaid probleeme juurde.

Oma naha peab lõpuks igaüks ikka ise päästma!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jap, kuna see soovitud gümnaasium on enamasti Toomkooli lastel VHK:) Millel pole taset ollagi.

Sa oled ikka täiesti pimedusega löödud, arvates tosimeeli, et Toomkool on tugevam kool kui Reaal, TIK, TPL, GAG. Või erakoolidest rääkides Rocca al Mare.

Ma ei ütleks, et VHKl pole taset, on küll, aga tõesti pole Toomkooli lõpetajatel probleeme “soovitud gümnaasiumisse sissesaamisega” kui see gümnaasium on VHK. Väljastpoolt on sinna tsunfti peale Toomkooli lende ikka ülikeeruline sisse pääseda, kui pole just prominendi laps. Lisaks on Toomkooli õpilased harjunud õppemaksuga ega esita VHKs selle kohta liigseid küsimusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tõesti pole Toomkooli lõpetajatel probleeme “soovitud gümnaasiumisse sissesaamisega” kui see gümnaasium on VHK.

VHK gümnaasium ongi ju selle suunitlusega, et sinna lähevad oma võrgustikku kuuluvate koolide (VHK Põhikool, Püha Miikaeli kool, Toomkool, Kohila mõisakool) lapsed kõigepealt.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tõesti pole Toomkooli lõpetajatel probleeme “soovitud gümnaasiumisse sissesaamisega” kui see gümnaasium on VHK.

VHK gümnaasium ongi ju selle suunitlusega, et sinna lähevad oma võrgustikku kuuluvate koolide (VHK Põhikool, Püha Miikaeli kool, Toomkool, Kohila mõisakool) lapsed kõigepealt.

Sel juhul on nad ju nagunii eelisseisus nn soovitud gümnaasiumisse sissesaamisel ja see ei näita kindlasti üheselt Toomkooli taset, nagu keegi eelnevalt üritas väita.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tõesti pole Toomkooli lõpetajatel probleeme “soovitud gümnaasiumisse sissesaamisega” kui see gümnaasium on VHK.

VHK gümnaasium ongi ju selle suunitlusega, et sinna lähevad oma võrgustikku kuuluvate koolide (VHK Põhikool, Püha Miikaeli kool, Toomkool, Kohila mõisakool) lapsed kõigepealt.

Aga sel juhul ma ei saa aru, kuidas koolipidaja ehk Tallinna linn saab üldse lasta tekkida olukorral, kus munitsipaalgümnaasiumisse on väljastpoolt mingit “võrgustikku” praktiliselt võimatu pääseda?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sel juhul ma ei saa aru, kuidas koolipidaja ehk Tallinna linn saab üldse lasta tekkida olukorral, kus munitsipaalgümnaasiumisse on väljastpoolt mingit “võrgustikku” praktiliselt võimatu pääseda?

Ega munitsipaalkool ei tähenda seda, et kõik tuleks vastu võtta, kes soovi avaldavad. Igal gümnaasiumil on oma vastuvõtukriteeriumid. Sama hästi võiks küsida, miks TIKi ei pääse need, kes inglise keelt ei valda.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sel juhul ma ei saa aru, kuidas koolipidaja ehk Tallinna linn saab üldse lasta tekkida olukorral, kus munitsipaalgümnaasiumisse on väljastpoolt mingit “võrgustikku” praktiliselt võimatu pääseda?

Ega munitsipaalkool ei tähenda seda, et kõik tuleks vastu võtta, kes soovi avaldavad. Igal gümnaasiumil on oma vastuvõtukriteeriumid. Sama hästi võiks küsida, miks TIKi ei pääse need, kes inglise keelt ei valda.

Mida sa vingerdad, saad aru küll mida sellega mõeldi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha Miikael ongi VHK ja Toomkoolil on leping VHKga, et sinna võetakse lapsi gümnaasiumisse võrdsetel alustel oma kooli omadega. Seni on see lepind pidanud. St sisseastumiskatsed tuleb võrdselt nii Toomkooli kui VHK / Püha Miikaeli kooli lastel sooritada ja kui see nö nullkriteerium on ületatud, siis Toomkooli lapsi võetakse sama moodi eelisseisus VHKsse vastu nagu VHK ja Püha Miikaeli omigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kui tegemist pole erakooliga (VHK), kuidas saab sel olla mingi võrgustik koolidest, mille õpilasi eelistatakse teistele kandideerijatele.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kui tegemist pole erakooliga (VHK), kuidas saab sel olla mingi võrgustik koolidest, mille õpilasi eelistatakse teistele kandideerijatele.

See on sama rumal küsimus kui see, et miks kõrgema punktisummaga kandidaate mõnes koolis eelistatakse. Igal koolil on oma süsteem ja kui sellele ei vasta, siis sisse ei saa. Lepi juba sellega.

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

VHK on kirjade järgi tavaline munitsipaalkool, aga tegutseb täpselt nagu oleks erakool.
Rocca al Mare Kool esitab samamoodi vanematele igakuised arved ning eelistab oma kogukonna lapsi teistele, aga see ongi selle kooli õigus. Ma ei näe, miks VHKl peaks samasugune õigus olema.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suured umbes on Toomkoolis teie igakuised arved koos kõikide lisadega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 141 )


Esileht Koolilaps Toomkool