Esileht Koolilaps Toomkool / Miikaeli kool

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Toomkool / Miikaeli kool

Postitas:

Plaan panna pere esiklaps Toomkooli (kaalumisel on ka Miikaeli kool). Oleme luterlased, seega usuõpetus probleemiks pole. Kuid huvitab just Toomkooli õppetöö tase. Kas sinna on üldiselt raske sisse saada, kas toimuvad katsed vms? Olen kuulnud, seal pidid olema väiksemad klassid – kas see tähendab, et seal on palju erivajadustega lapsi?

Kas Toomkoolist gümnaasiumi pääsejaid ka on?

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 15:19; 16.10 15:46; 19.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan panna pere esiklaps Toomkooli (kaalumisel on ka Miikaeli kool). Oleme luterlased, seega usuõpetus probleemiks pole. Kuid huvitab just Toomkooli õppetöö tase. Kas sinna on üldiselt raske sisse saada, kas toimuvad katsed vms? Olen kuulnud, seal pidid olema väiksemad klassid – kas see tähendab, et seal on palju erivajadustega lapsi?

Kas Toomkoolist gümnaasiumi pääsejaid ka on?

Aitäh!

Kas koolide kodulehti ei viitsinud ise uurida? Näiteks saab sealt infot sisseastumise kohta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas koolide kodulehti ei viitsinud ise uurida? Näiteks saab sealt infot sisseastumise kohta.

Olen seda vaadanud, kuid siiski soovisin siit ka inimeste hinnanguid. Isegi, kui koduleheküljel jäetakse mulje karmidest katsetest, võidakse tegelikkuses vastu võtta enam-vähem kõik soovijad 🙂 Kristlik kool sobib meie väärtushinnangutega igati, aga samas tahaks lapsele ka tugeva tasemega kooli ja head haridust ju.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 15:19; 16.10 15:46; 19.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii poiste- kui tüdrukuteklassides on Toomkoolis maksimaalselt 15 last, Miikaeli koolis 17. Ruumid rohkem ei võimalda. Erivajadustega lapsi seal ei ole – nemad käivad VHK väikeklassides. Gümnaasiumisse minnakse VHK-sse. 1. klassi katsed on VHK, PMK ja Toomkoolile ühised ja neid viib läbi Miikaeli Ühendus. Kui on kindel soov, tasuks panna ka sinna eelkooli. Raske sisse saada ei ole, kui oled nt Toomkoguduse liige. Kõigi koolide tase on sarnane ja korralik – õpetajad on mitmes aines ühised.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 16:07; 19.10 14:21; 19.10 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taset on suhteliselt keeruline veel raudkindlalt öelda kuna eelmine aasta lõpetas Toomkoolis alles eelmine lend. Kõik said gümnaasiumitesse sisse ja välja arvatud mõned üksikud, täpselt sinna kuhu soovisid. Nii et esimese lennu järgi  tundub, et tase on OK. Õppimine on populaarne. Pead küll, nagu ka VHK-s ja Miikaelis, last näiteks inglise keelega ikka aitama ja toetama esimestes klassides kui ta just supertaibu ei ole. Sisse saamine on igal aastal aina keerulisemaks läinud, soovijaid tuleb aina juurde.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead küll, nagu ka VHK-s ja Miikaelis, last näiteks inglise keelega ikka aitama ja toetama esimestes klassides kui ta just supertaibu ei ole.

Vaidleksin vastu. Ingl k õpetamise tase on seal nii hea, et laps omandab seal keele lenneldes. Keeleõpe on loomulik ja mittekurnav (ei toimu sõnade tuupimist). Meie lapse jaoks kõige lihtsam õppeaine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see inglise keele õppimise raskus on ilmselt väga individuaalne. mul naabril käib laps VHK-s ja luuletuste/laulude  päheõppimine on poisslapse jaoks kohutavalt raske, võtab õhtuti tunde. mulle tundub jälle kummaline, sest minu lapsel jäävad luuletused kohe pähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et siin kõik räägivad inglise keelest, samas kui Toomkooli tunniplaanis on suur rõhk pigem saksa keelel. Mulle teeb muret rohkem saksa, kuna inglise keel tuleb tänapäeva lastele kätte nagunii lenneldes, aga saksa keele praktikat nad saavad tunduvalt vähem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 15:19; 16.10 15:46; 19.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead küll, nagu ka VHK-s ja Miikaelis, last näiteks inglise keelega ikka aitama ja toetama esimestes klassides kui ta just supertaibu ei ole.

Vaidleksin vastu. Ingl k õpetamise tase on seal nii hea, et laps omandab seal keele lenneldes. Keeleõpe on loomulik ja mittekurnav (ei toimu sõnade tuupimist). Meie lapse jaoks kõige lihtsam õppeaine.

Ühinen, mul 2 poega VHK-s ja pole iialgi mingit muret olnud keeleõppega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 16:07; 19.10 14:21; 19.10 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et siin kõik räägivad inglise keelest, samas kui Toomkooli tunniplaanis on suur rõhk pigem saksa keelel.

Kõigis eelmainitud koolides on inglise keele süvaõpe ehk 1. klassist alates on iga päev inglise keele tund. 3. klassis tuleb VHK-s ja PMK-s juurde vene keel, Toomkoolis saksa keel (3 tundi nädalas) ja 6. klassis tuleb VHK-s ja PMK-s juurde juurde saksa keel, Toomkoolis vene keel (3. tundi nädalas).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 16:07; 19.10 14:21; 19.10 14:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Toomkool / Miikaeli kool