Esileht Pereelu ja suhted Toon inimestes negatiivse esile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Toon inimestes negatiivse esile

Postitas:

Kurtsin ükspäev mehele et laps(7a) ei kuula enam üldse minu sõna, hakkab vastu ja on kohati ka suhteliselt kiuslik.  Palun mänguasjad kokku korjata, laps ei kuula sõna. Palun riided ära vahetada või need toa põrandalt üles korjata, ei kuula.   Samas kui laps märkab aknast et mees tuleb tuppa, siis kiiruga hakkab mänguasju maast kokku korjama ja mehe juuresolekul käitub ilusti, ei kiusa ega midagi.

Mees siis vastas sellepeale, et mina toon inimestes nende negatiivsed omadused välja, et mina teen temast halvema inimese kui ta tegelikult on ja ilmselt on see nii siis ka lapsega. Kui küsisin et mis mõttes, siis ta sellele vastata ei osanud ega seda lahti seletada vaid ütles, et nii lihtsalt on. Põhimõtteliselt andis mõista, et kõik halvad teod, mis ta meie kooselu jooksul on teinud, siis mina olen oma olemusega selle tinginud ja põhjustanud, mismoodi, seda ta seletada ei oska, aga nii lihtsalt on.

Ma olen selle peale nüüd üsna palju mõelnud, ma tunnen mõningast solvumist ja kurbust, tema sõnad tegid mulle haiget. Kõige enam aga kardan, kas see võibki nii olla.  Kas ma tõesti mõjun negatiivselt temale ja oma lapsele.

Laps on olnud nüüd üle kuu aja lasteaiast kodus( lasteaias oli koroonajuhtum), see tähendab seda et hommikust õhtuni olen mina lapsega.  Mees käib tööl ja peale tööd leiab muid vajalikke tegemisi, et siis meiega suurt aega ei veeda. Üsna tihti tuleb tuppa alles lapse magama minemise ajaks. Kõik kodused tööd ja tegemised on minu teha. Lisaks töötan poole kohaga kodus, teenime võrdselt.

Minul lapsega on soe suhe, kallistame palju ja ta tunneb ennast vabalt. Isaga on mõningane hirm, isa on natukene kuri, konkreetne ja karm. Lapse kallistused on talle pigem tüütu kohustus, ütleb et ära aele.  Meie lapsega vahel mürame ja naerame liiga valjusti, mehele käib see närvidele ja tihti läheb ta välja kui me liiga lõbusad oleme.  Ütlesin siis et minumeelest on asi selles, et laps veedab kogu aja ainult minuga, et emad ongi natukene pehmomad( enamjaolt).  Lisaks on lapsel kodus igav, tüdinenud kodus istumisest. Tihti läheme välja jalutama kui näen et laps on tüdinenud, aga see on ajutine lahendus.

Aga tuju on suht nukker, mehe sõnad tegid mulle haiget. Enda arvates annan endast parima, ütlesin seda ka mehele.

 

+28
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 00:06; 03.04 14:26; 03.04 17:28; 04.04 15:58; 05.04 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees siis vastas sellepeale, et mina toon inimestes nende negatiivsed omadused välja, et mina teen temast halvema inimese kui ta tegelikult on ja ilmselt on see nii siis ka lapsega. Kui küsisin et mis mõttes, siis ta sellele vastata ei osanud ega seda lahti seletada vaid ütles, et nii lihtsalt on. Põhimõtteliselt andis mõista, et kõik halvad teod, mis ta meie kooselu jooksul on teinud, siis mina olen oma olemusega selle tinginud ja põhjustanud, mismoodi, seda ta seletada ei oska, aga nii lihtsalt on.

Esiteks, eksisteerib rida inimesi, kes oma olemuselt on sellised, kes ei mõju kaaslasele kuigi innustavalt, kannustavalt, motiveerivalt – st positiivselt. Mul on olnud elus kaks pikka kooselu, millest üks partner on olnud ülimalt demotiveerivalt mõjuv ja tõepoolest minus kõik mu halvemad küljed võimendanud – nt laiskus, lohakus, käegalöömine jne. Teine partneritest aga on olnud selline, kes möödaminnes haarab sind lennult oma optimismiga kaasa nii jalutama, koristama, sugulastele külla sõitma, ühesõnaga lust ja lillepidu, sest sellist olukorda, kus keegi hakkab millegi üle vinguma, mis tegemata, ei tekigi, sest kõik on tehtud.

Mis puudutab seda, et “mees andis mõista”, siis siin ma vaidleks sulle vastu. Mehed ei anna üldiselt midagi mõista, see on naiste pärusmaa läbi lillede rääkida. Mehed ütlevad üsna otse ja nii nagu asjad on. See, et sa tegid sellise järelduse, nagu süüdistanuks mees sind selles, et tema on oma halvad teod teinud sinu tõttu, on küll sinu enda interpretatsioon ja on üsna kindel, et mees seda nii ei mõelnud. Seega solvusid tegelikult iseenda tõlgenduse peale.

 

+9
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Minul sama seis, olen püüdnud ka kasvatusmeetodeid, mille hulka kahjuks kuulub ka olukord kus laps protestib, siis mees astus ligi et miks ma kiusan last ????
+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees väljendus äärmuslikult, ju on ka väsinud koroonaajast jne
Aga teemaalgataja ilmselt näägutab ja vingub palju. Kas on harjunud käitumine, et “mitte tüli tõsta”, ei ütle pikalt mehele midagi kui miskit häirib ning lõpuks kui endal päris üle keeb, prahvatad kõik korraga välja?
Rääkige mehega rohkem, suhelge omavahel, ka sinu raskustest kodusolekul jne
Eks see nö eriolukord on kõigi jaoks pingeline
Aga kui teil ainult üks laps on, siis veel isegi hästi 🙂

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 09:15; 03.04 21:11; 04.04 08:47; 08.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps(7a) ei kuula enam üldse minu sõna, hakkab vastu ja on kohati ka suhteliselt kiuslik.

Minul lapsega on soe suhe, kallistame palju ja ta tunneb ennast vabalt. Isaga on mõningane hirm, isa on natukene kuri, konkreetne ja karm.

Sa oled pigem lapsele sõber. Mehel on autoriteet. Mees on teil majas kindlasõnaga ja poeg peab temast lugu. Soovitan mehega rääkida, kui laps halvasti käitub, võiks ta vahele tulla lapsele tõsiselt otsa vaadata ja öelda, et nii emaga ei käituta. Mitte et kallistustest peaksid loobuma, aga piirid paika.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 10:00; 03.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga noii ongi tavaliselt, põhihooldajaga ollakse lõdvem. Mehe juuresolekul laps on korralikum, sest isa on karmim, vast ta ei karda oma isa, aga pingutab rohkem, et mitte isale pahameelt teha.

Äkki sa keelad-käsutad liiga tihti ja liiga mitmeid kordi, et sinu käsud on nagu tapeet, mis koguaeg käib ja tähelepanu ei ärata. Kui isa (kes nagunii on lapsega vähem) midagi ütleb, siis kuulatakse, sest seda ei juhtu kogu aeg.

On semu ja on ema, kes siiski on lapsevanem ja kelle sõna peab kuulama, igasuguse allumatuse ja vastuplärtsumise ma neutraliseeriks oma autoriteediga- ei karju “mitu korda ma pean ütlema, ratatatatata!” tavaline emmerepertuaar, vaid rahulikult ja mõjuvalt, pigem just madala rahuliku hääletooniga. Rahulik, autoriteetne “kuidas mina ütlen, nii peab olema” hoiak (loomulikult pole 7a enam titt ja võib üht-teist ka ise otsustada). Nii tore on targutada ja õpetada, nagu omal see kogu aeg nii mõjusalt välja tuleks 😀

Arvan, et lapse ja sinu suhet niiviisi kritiseerida on mehest alusetu, ta on teiega palju vähem, et midagi siin hinnata. Kas mehe-maise suhtena sellele kriitikal ehk hoopis rohkem alust on, pead ise hindama ja mehelt küsima, on tal veel “ettepanekuid”, mida teie suhtega siis viltu on ja mida teha. Solvuda võib siis, kui tunned, et see on täiesti alusetu ja alatu väide. Aga kui seal on oma tõetera? Siis tasub sellega tegeleda.

Ja isegi kui tood temas halvema esile, siis see on selline iómavahelise keemia teema, kellegi teisega võid olla hoopis teistsugune ja mõjutada parimaid külgi. Muidugi on selliseid toksilisi suhteid, kus inimesed toovadki üksteise halvemad küljed esile, teevad haiget üksteisele või kellelegi kolmandale.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 12:44; 03.04 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki sa toodki teistes negatiivse esile? Sellega saab siis kindlasti tööd teha.

On üks naistuttav, kellega suhtlesime vahepeal aastaid sageli. Hakkasin vaikselt märkama, et just temaga suheldes muutun salvavaks. Tahaks nagu mingit eksitust, valet või nõrka kohta leida tema jutus. Tahaks otse öeldes kuidagi talle ära panna. Olla targem kui tema ja panna ta tundma end kuidai ekslikuma ja vähemtähtsana kui ta ise ennast tunneb. Ise tundis ta ennast väga heasoovliku ja sooja inimesena. Minu (meie) arvates poseeritult. Samas ise kutsusin teda külla ja olin võimalikult viisakas, külalislahke, hea võõrustaja. Aitasin teda. Kuulasin.

Ta tõi minus välja mu halvima poole. Seda oli endalgi väga raske tunistada. Ma enam ei meeldinud endalegi, kui temaga koos olin. Kui ise aru sain, et tegelikult kohtlen teda kui inimest, keda lausa peabki ootamatult, valusalt ja peenelt torkama. Ta näis mulle kui nimene, keda peabki panema end tundma ühest küljest relvitukstegevalt hinnatuna ja kutsutuna, teisest küljest haavatuna – kõige valusamate punktide pihta.

Teemaalgatajale – ei oska öeldagi, mida ta tegi, et teistes see negatiivsus esile tuua. Lõpetasin suhtluse ebaviisakalt, lihtsalt enam ei võtnud ta kõnesid ega vastanud kirjadele. Meie ühiste sõpradega suhtlesin edasi ja suur oli mu hämmastus, kui meie ühiste sõprade vestluses ükskord ütlesid veel 2-3 inimest, et ta toob neiski esile halva ja kurja poole. Tahaks teda kuidagi maha tõmmata, ignoreerida, põgeneda, vältida….ja kui see pole võimalik, siis haavata.

Tänini ei tea, mis selles inimeses sellist on. Võibolla selline soov kuidagi olla kõige hoolitsevam, vajalikum, hingelisem, armastavam. Kõige valgemate tiibadega. Ta soov oma toimekuse ja hoolivusega domineeerida, mis paneb teisi tundma, et ta tuleb sealt tornitipust alla raputada.

Küll sõimas teda mees, küll lasti töölt lahti päevapealt, Küll oli mingi jama hobiringis, küll naaber või laps ütles halvasti – pole minu asi mõelda, millega ta selle esile kutsus.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 13:12; 03.04 16:40; 03.04 17:11; 03.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta

No ma siis parandan ennast, mees ei andnud mõista, vaid ütles otse, et kõik halvad teod, mis tema on teinud meie kooselu jooksul ( vaimne ja füüsiline vägivald k.a.) , et see on minu süü, mina oma olemusega olen selles süüdi, ainult mina. Et ilma minuta tema oleks palju parem inimene. Siis ma ei õelnud midagi, nüüd aga mõtlen , et miks kõik need varasemad kooselud tal purunenud ja kestnud suhteliselt lühikest aega. Eks algusaastatel sai ikka eelnevatest suhetest räägitud ja ma pole siiani aru saanud, miks tema suhted ei ole püsima jäänud.  Minul oli enne praegust meest kaks suhet ja tean konkreetseid põhjuseid, miks suhted otsa said.

Mis puudutab koroonat ja et mees sellest väsinud, siis vastupidi. Nii kohustustevaba elu pole tal varem olnud  kui viimane aasta, mina töötan ju kodus. Varasemalt viis või tõi last, nüüd pole seda enam ammu juhtunud. Kui tahab, jääb kauemaks tööle, kui tahab, tuleb töölt ja läheb otse garaaži mitmeks tunniks, kui tahab, remondib sõbra autot terve õhtu, kui tahab, kolab tunde ehituspoes jne jne

Ja mis puudutab vingumist või näägutamist nagu keegi arvas, siis sellist asja ei ole üldse. Ma näen oma meest selleks liiga vähe et oleks aega näägutada või vinguda.  Olen vaid üritanud rääkida ja selgitada  kuidas laps minuga olles käitub, mille peale mees vastab et ma ei viitsi seda kuulata, et see on sinu kasvatus. See jutt talle kohale ei jõua et kui tegeleks ise ka lapsega ja et laps ei oleks ainult emaga hommikust õhtuni, siis võibolla seda vastuhakkamist oleks vähem. Poisslaps vajab ju isa, aga praegu ja päris pikalt olen ma olnud nagu üksikvanem, kes saab veel kriitikat. Tegelikult on see suht algusest peale nii olnud et laps on rohkem minu hoolitseda ja mul tegelikult polegi selle vastu kunagi midagi olnud, küll on aga uus asi see vastuhakkamine, kohati ka löömine, vihapursked ja jalgade trampimine. Olen proovinud lapsega rahulikult rääkida, kurjemat häält teha, konkreetne olla, miski nagu ei toimi ja ma olen väsinud päevad läbi võitlemisest.  Mees on selline vanakooli mees kelle meelest väikesed lapsed on naiste rida ja teades seda, olengi rassinud kahe eest, aga seitsme aastane ei ole ju titt enam.

Ma olengi üritanud mehega rääkida, et ta lapsele selgitaks et nii ei tohi emaga käituda, aga mees ütleb et teda ei huvita minu jutt ja ära räägi seda mulle, see on su oma süü jne jne.  Ja ta ikka kardab isa, ei julge temalt asju küsida, tahab et mina tema eest küsiks.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 00:06; 03.04 14:26; 03.04 17:28; 04.04 15:58; 05.04 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik halvad teod, mis tema on teinud meie kooselu jooksul ( vaimne ja füüsiline vägivald k.a.)

küll on aga uus asi see vastuhakkamine, kohati ka löömine, vihapursked ja jalgade trampimine.

Laps  püüab omal moel isa jäljendada?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on ju lihtsalt vägivaldne jobu, see “sina viisid mu selleni” on vägivaldse inimese kuldseim eneseõigustus. Kui sa ise suudaksid oma teksti kõrvalseisja pilguga lugeda, siis saaksid ise teemast aru, kui jube suhe see on.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 12:44; 03.04 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki sa toodki teistes negatiivse esile? Sellega saab siis kindlasti tööd teha.

On üks naistuttav, kellega suhtlesime vahepeal aastaid sageli. Hakkasin vaikselt märkama, et just temaga suheldes muutun salvavaks. Tahaks nagu mingit eksitust, valet või nõrka kohta leida tema jutus. Tahaks otse öeldes kuidagi talle ära panna. Olla targem kui tema ja panna ta tundma end kuidai ekslikuma ja vähemtähtsana kui ta ise ennast tuneb. Samas ise kutsusin teda külla ja olin võimalikult viisakas, külalislahke, hea võõrustaja. Aitasin teda. Kuulasin.

Ta tõi minus välja mu halvima poole. Seda oli endalgi väga raske tunistada. Ma enam ei meeldinud endalegi, kui temaga koos olin. Kui ise aru sain, et tegelikult kohtlen teda kui inimest, keda lausa peabki ootamatult, valusalt ja peenelt torkama. Ta näis mulle kui nimene, keda peabki panema end tundma ühest küljest relvitukstegevalt hinnatuna ja kutsutuna, teisest küljest haavatuna – kõige valusamate punktide pihta.

Teemaalgatajale – ei oska öeldagi, mida ta tegi, et teistes see negatiivsus esile tuua. Lõpetasin suhtluse ebaviisakalt, lihtsalt enam ei võtnud ta kõnesid ega vastanud kirjadele. Meie ühiste sõpradega suhtlesin edasi ja suur oli mu hämmastus, kui meie ühiste sõprade vestluses ükskord ütlesid veel 2-3 inimest, et ta toob neiski esile halva ja kurja poole. Tahaks teda kuidagi maha tõmmata, ignoreerida, põgeneda, vältida….ja kui see pole võimalik, siis haavata.

Tänini ei tea, mis selles inimeses sellist on. Võibolla selline soov kuidagi olla kõige hoolitsevam, vajalikum, hingelisem, armastavam. Kõige valgemate tiibadega. Ta soov oma toimekuse ja hoolivusega domineeerida, mis paneb teisi tundma, et ta tuleb sealt tornitipust alla raputada.

Küll sõimas teda mees, küll lasti töölt lahti päevapealt, Küll oli mingi jama hobiringis, küll naaber või laps ütles halvasti – pole minu asi mõelda, millega ta selle esile kutsus.

Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 15:04; 03.04 16:11; 03.04 16:53; 03.04 17:03; 03.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki sa toodki teistes negatiivse esile? Sellega saab siis kindlasti tööd teha.

On üks naistuttav, kellega suhtlesime vahepeal aastaid sageli. Hakkasin vaikselt märkama, et just temaga suheldes muutun salvavaks. Tahaks nagu mingit eksitust, valet või nõrka kohta leida tema jutus. Tahaks otse öeldes kuidagi talle ära panna. Olla targem kui tema ja panna ta tundma end kuidai ekslikuma ja vähemtähtsana kui ta ise ennast tuneb. Samas ise kutsusin teda külla ja olin võimalikult viisakas, külalislahke, hea võõrustaja. Aitasin teda. Kuulasin.

Ta tõi minus välja mu halvima poole. Seda oli endalgi väga raske tunistada. Ma enam ei meeldinud endalegi, kui temaga koos olin. Kui ise aru sain, et tegelikult kohtlen teda kui inimest, keda lausa peabki ootamatult, valusalt ja peenelt torkama. Ta näis mulle kui nimene, keda peabki panema end tundma ühest küljest relvitukstegevalt hinnatuna ja kutsutuna, teisest küljest haavatuna – kõige valusamate punktide pihta.

Teemaalgatajale – ei oska öeldagi, mida ta tegi, et teistes see negatiivsus esile tuua. Lõpetasin suhtluse ebaviisakalt, lihtsalt enam ei võtnud ta kõnesid ega vastanud kirjadele. Meie ühiste sõpradega suhtlesin edasi ja suur oli mu hämmastus, kui meie ühiste sõprade vestluses ükskord ütlesid veel 2-3 inimest, et ta toob neiski esile halva ja kurja poole. Tahaks teda kuidagi maha tõmmata, ignoreerida, põgeneda, vältida….ja kui see pole võimalik, siis haavata.

Tänini ei tea, mis selles inimeses sellist on. Võibolla selline soov kuidagi olla kõige hoolitsevam, vajalikum, hingelisem, armastavam. Kõige valgemate tiibadega. Ta soov oma toimekuse ja hoolivusega domineeerida, mis paneb teisi tundma, et ta tuleb sealt tornitipust alla raputada.

Küll sõimas teda mees, küll lasti töölt lahti päevapealt, Küll oli mingi jama hobiringis, küll naaber või laps ütles halvasti – pole minu asi mõelda, millega ta selle esile kutsus.

Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

Aga kindlasti ei ütle kõik inimesed, et ma toon neis negatiivse esile. Paljud räägivad, et mul on hea aura ja olen väga mõnus. Pigem tekib vastasseis selliste ise võimukate ja manipuleerivatega, kes nagu kuidagi ei suuda aktsepteerida, et minu pealtnäha pehme olemu taga, on mul ikkagi oma tahe ja arvamus. Nendel inimestel on kohe soov alandada, nad nagu tunnetavad sellise heatahtliku käitumise taga mingit üleolekut või nõrkust.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 15:04; 03.04 16:11; 03.04 16:53; 03.04 17:03; 03.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

Aga millega sa sellise reaktsiooni esile kutsud inimestes? See ei ole ju lambist nii, et sind tahavad kõik vaenata ja torgata, aga näiteks mind mitte.

Ei tea selle nõrkuse kohapealt. Tugev inimene ei taha kunagi (üldiselt) sooja ja head inimest torgata. Pigem nagu ka minu näites, tekib soov tõmmata alla inimene, kes on pingutatult, ebaloomulikult, poosetavalt heatahtlik, nii siiras – nii siiras, rõhutatult ja samas kunstlikult tähelepanelik. See, kes on enda meelest nagu üksik valge lilleke keset pasamerd. Alandades selle suhtumisega ise paljusid teisi.

Mul küll rohkem kogemusi inimestega, kes äratavad minus halva poole, pole. Ainult see, mis eelkirjeldatud.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 13:12; 03.04 16:40; 03.04 17:11; 03.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõlab nagu vaimne vägivald.

Miks mees üldse sinuga koos on, kui sina “teed temast halvema inimese”? Kes kurat niisuguseid sõnu üldse oma abikaasale/elukaaslasele ütleb? Kui sa veel lisaks kirjutad, et te kardate teda ja ta on kuri, siis on täiesti selge, et mees  on vägivalne manipulaator.

Ära lase ennast ebakindlaks muuta ja ära lase endale sellist asja sisendada, et sa oled halb ja ei väärigi paremat. See on ju klassikaline vägivallatseja esimene etapp, partner vaimselt tümaks teha.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:47; 03.04 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

Aga millega sa sellise reaktsiooni esile kutsud inimestes? See ei ole ju lambist nii, et sind tahavad kõik vaenata ja torgata, aga näiteks mind mitte.

Kõik ei torka ega vaena. Ikka teatud tüüpi inimesed.

Ma võin ju vaid oletada, et olen siiras ja otsekohene, ei keeruta. Mul olid ja on suured traumad, ju ma ei olnud lõbus naerupall, pigem hädas, pahur laps.

Aga mind väga ei huvita ka enam, olen leppinud, ja hoian isiklikest suhetest üldiselt eemale. Mul on hea mees, ju ma siis nii halb ei ole. Kui tuleb mõni inimene, kellele ma sobin sellisena nagu olen, siis hoian.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 15:04; 03.04 16:11; 03.04 16:53; 03.04 17:03; 03.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

Aga millega sa sellise reaktsiooni esile kutsud inimestes? See ei ole ju lambist nii, et sind tahavad kõik vaenata ja torgata, aga näiteks mind mitte.

Ei tea selle nõrkuse kohapealt. Tugev inimene ei taha kunagi (üldiselt) sooja ja head inimest torgata. Pigem nagu ka minu näites, tekib soov tõmmata alla inimene, kes on pingutatult, ebaloomulikult, poosetavalt heatahtlik, nii siiras – nii siiras, rõhutatult ja samas kunstlikult tähelepanelik. See, kes on enda meelest nagu üksik valge lilleke keset pasamerd. Alandades selle suhtumisega ise paljusid teisi.

Mul küll rohkem kogemusi inimestega, kes äratavad minus halva poole, pole. Ainult see, mis eelkirjeldatud.

Ei tea, kuidas päriselt on, aga miks sa arvad, et inimene on kunstlikult tähelepanelik, ebaloomulikult siiras? Kui inimene ju pingutab, et tähele panna, siis see ei ole ju halb ometi. Ma ei väida, et ei ole olemas hunte lambanahas, kuid kas inimese mahategemine ja vaenamine sellepärast, et ta üritab olla heatahtlik pole mitte pahatahtlikkus sinu poolt? Kõigil ei ole see kehakeel ja maneerid võibolla nii sujuvad, inimesel on endal probleemid, aga ta üritab. Sellist sama suhtumist kogesin ka mina, et ma pole siiras jms. Väga solvas, sest ma tegelikult olin, aga ei osanud võibolla loomulikumalt käituda, mu madal enesehinnang ehk põhjustas sellist ebaloomulikkust. Seetõttu ma hoiangu inimestest eemale pigem, ei taha suuri sõbrannatamisi, aitan anonüümselt jms.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 15:04; 03.04 16:11; 03.04 16:53; 03.04 17:03; 03.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3733119:
#3732994:
Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

Aga millega sa sellise reaktsiooni esile kutsud inimestes? See ei ole ju lambist nii, et sind tahavad kõik vaenata ja torgata, aga näiteks mind mitte.

Ei tea selle nõrkuse kohapealt. Tugev inimene ei taha kunagi (üldiselt) sooja ja head inimest torgata. Pigem nagu ka minu näites, tekib soov tõmmata alla inimene, kes on pingutatult, ebaloomulikult, poosetavalt heatahtlik, nii siiras – nii siiras, rõhutatult ja samas kunstlikult tähelepanelik. See, kes on enda meelest nagu üksik valge lilleke keset pasamerd. Alandades selle suhtumisega ise paljusid teisi.

Mul küll rohkem kogemusi inimestega, kes äratavad minus halva poole, pole. Ainult see, mis eelkirjeldatud.

Ei tea, kuidas päriselt on, aga miks sa arvad, et inimene on kunstlikult tähelepanelik, ebaloomulikult siiras? Kui inimene ju pingutab, et tähele panna, siis see ei ole ju halb ometi. Ma ei väida, et ei ole olemas hunte lambanahas, kuid kas inimese mahategemine ja vaenamine sellepärast, et ta üritab olla heatahtlik pole mitte pahatahtlikkus sinu poolt?

Seda ma just rääkisin, et kui sain aru, et ta toob minus esile vastiku varjatud poole, siis lõpetasin temaga suhtlemise. Et mitte rohkem ise vastik olla ega temale haiget teha. See etwas jääb tema sisse ju alles, mis tema suhtes sades inimestes negatiivse külje välja toob. Ega teda ju muuta ei saa. Saab kas muuta iseennast või olukorrast lahkuda. Iseennast muuta ei osanud, oli see ju ainus inimene, kes elus selliseid tundeid esile kutsunud on. Jäi üle olukorrast lahkuda.

Kui ma teaksin, miks ta selle negatiivse minus (meis mõnes, kellega ta hiljem üldse jutuks oli) esile tõi, siis ilmselt ei kirjutaks siin teemas.

Igatahes on ta paraku nüüd üsna üksik. Pere on, aga sõbrad on suhteliselt kadunud. Millest mul oleks kahju, kui ma tahaks temast väga mõelda. Lihtsalt teinekord torkab silma.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 13:12; 03.04 16:40; 03.04 17:11; 03.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3733119:

#3732994:

Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

Aga millega sa sellise reaktsiooni esile kutsud inimestes? See ei ole ju lambist nii, et sind tahavad kõik vaenata ja torgata, aga näiteks mind mitte.

Ei tea selle nõrkuse kohapealt. Tugev inimene ei taha kunagi (üldiselt) sooja ja head inimest torgata. Pigem nagu ka minu näites, tekib soov tõmmata alla inimene, kes on pingutatult, ebaloomulikult, poosetavalt heatahtlik, nii siiras – nii siiras, rõhutatult ja samas kunstlikult tähelepanelik. See, kes on enda meelest nagu üksik valge lilleke keset pasamerd. Alandades selle suhtumisega ise paljusid teisi.

Mul küll rohkem kogemusi inimestega, kes äratavad minus halva poole, pole. Ainult see, mis eelkirjeldatud.

Ei tea, kuidas päriselt on, aga miks sa arvad, et inimene on kunstlikult tähelepanelik, ebaloomulikult siiras? Kui inimene ju pingutab, et tähele panna, siis see ei ole ju halb ometi. Ma ei väida, et ei ole olemas hunte lambanahas, kuid kas inimese mahategemine ja vaenamine sellepärast, et ta üritab olla heatahtlik pole mitte pahatahtlikkus sinu poolt?

Seda ma just rääkisin, et kui sain aru, et ta toob minus esile vastiku varjatud poole, siis lõpetasin temaga suhtlemise. Et mitte rohkem ise vastik olla ega temale haiget teha. See etwas jääb tema sisse ju alles, mis tema suhtes sades inimestes negatiivse külje välja toob. Ega teda ju muuta ei saa. Saab kas muuta iseennast või olukorrast lahkuda. Iseennast muuta ei osanud, oli see ju ainus inimene, kes elus selliseid tundeid esile kutsunud on. Jäi üle olukorrast lahkuda.

Kui ma teaksin, miks ta selle negatiivse minus (meis mõnes, kellega ta hiljem üldse jutuks oli) esile tõi, siis ilmselt ei kirjutaks siin teemas.

Igatahes on ta paraku nüüd üsna üksik. Pere on, aga sõbrad on suhteliselt kadunud. Millest mul oleks kahju, kui ma tahaks temast väga mõelda. Lihtsalt teinekord torkab silma.

Ta ei ole ju üksik, kui tal pere on. Pere on ikka olulisem kui sõbrad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 15:04; 03.04 16:11; 03.04 16:53; 03.04 17:03; 03.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõlab nagu vaimne vägivald.

Miks mees üldse sinuga koos on, kui sina “teed temast halvema inimese”? Kes kurat niisuguseid sõnu üldse oma abikaasale/elukaaslasele ütleb? Kui sa veel lisaks kirjutad, et te kardate teda ja ta on kuri, siis on täiesti selge, et mees on vägivalne manipulaator.

Ära lase ennast ebakindlaks muuta ja ära lase endale sellist asja sisendada, et sa oled halb ja ei väärigi paremat. See on ju klassikaline vägivallatseja esimene etapp, partner vaimselt tümaks teha.

Nagu ma aru sain on ta minuga ainult lapse pärast koos. Kui ta oli kõik need süüdistused välja käinud,et mina temast halva inimese teen,  siis ütlesin et kui ma nii pahasti sulle mõjun, siis võid ju lahutuse sisse anda. Vastas et ei saa, et meil on ju laps ja et kui ma peakski lahutada tahtma, siis laps jääb temale.  Et mina olen emana suht läbikukkunud ja ei oska teda kasvatada. Praalis veel et tema lähisugulaste seas oli naine, kelle kaks last mõisteti isaga elama. See naine oli korralik inimene, aga polnud oma elukohta ja see olevat olnud piisav põhjus.   Ja ma praegu üldse ei imestaks kui ta kohtus sõdima hakkaks, lihtsalt sõdimise pärast.

Eks sealt tuli ka muid süüdistusi, piinlik kirjutada, aga heitis mulle ette, et ma piisavalt märjaks ei lähe. Kusjuures ma ei ole seda kunagi ise tähele pannud, minumeelest on sellega kõik korras. Küll aga puudub meil eelmäng, tema eelmäng on selline kus näpistab nibust ja topib järsult käe jalgevahele. Mitte midagi erutavat kummaski tegevuses ei ole.  Üritasin selgitada et kui naine ei lähe märjaks, siis on viga olematus või puudulikus eelmängus, seepeale ütles et jätku ma möla, et tal on enne ka naisi olnud ja küll tema juba teab kuidas naistel asjad käivad. Et mina olen vigane naine ja viga on minus, mitte selles et meil on olematu eelmäng.  Varasemalt olen ka õelnud et naistel hakkab kõik peast, et kui sa päeva jooksul kehvasti käitud või nähvad, siis kajastub see ka voodis, eriti kui seda ei üritata hiljem kallistustega siluda vaid surutakse ootamatult käsi  sisse ja ronitakse selga.  Ütlesin et see on pigem tema tegemata töö kui tunneb et ma pole piisavalt märg.  See oli küll koht kus oleks tahnud rahulikult naiste kohta käivat anatoomiat selgitada, aga mulle ei antud võimalustki, mind hakati võrdlema teiste naistega ja mina olen vigane, punkt.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.04 00:06; 03.04 14:26; 03.04 17:28; 04.04 15:58; 05.04 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ei ole ju üksik, kui tal pere on. Pere on ikka olulisem kui sõbrad.

Ok, ütleme siis selgemalt…üksildane.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 13:12; 03.04 16:40; 03.04 17:11; 03.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõlab nagu vaimne vägivald.

Miks mees üldse sinuga koos on, kui sina “teed temast halvema inimese”? Kes kurat niisuguseid sõnu üldse oma abikaasale/elukaaslasele ütleb? Kui sa veel lisaks kirjutad, et te kardate teda ja ta on kuri, siis on täiesti selge, et mees on vägivalne manipulaator.

Ära lase ennast ebakindlaks muuta ja ära lase endale sellist asja sisendada, et sa oled halb ja ei väärigi paremat. See on ju klassikaline vägivallatseja esimene etapp, partner vaimselt tümaks teha.

Nagu ma aru sain on ta minuga ainult lapse pärast koos. Kui ta oli kõik need süüdistused välja käinud,et mina temast halva inimese teen, siis ütlesin et kui ma nii pahasti sulle mõjun, siis võid ju lahutuse sisse anda. Vastas et ei saa, et meil on ju laps ja et kui ma peakski lahutada tahtma, siis laps jääb temale. Et mina olen emana suht läbikukkunud ja ei oska teda kasvatada. Praalis veel et tema lähisugulaste seas oli naine, kelle kaks last mõisteti isaga elama. See naine oli korralik inimene, aga polnud oma elukohta ja see olevat olnud piisav põhjus. Ja ma praegu üldse ei imestaks kui ta kohtus sõdima hakkaks, lihtsalt sõdimise pärast.

Eks sealt tuli ka muid süüdistusi, piinlik kirjutada, aga heitis mulle ette, et ma piisavalt märjaks ei lähe. Kusjuures ma ei ole seda kunagi ise tähele pannud, minumeelest on sellega kõik korras. Küll aga puudub meil eelmäng, tema eelmäng on selline kus näpistab nibust ja topib järsult käe jalgevahele. Mitte midagi erutavat kummaski tegevuses ei ole. Üritasin selgitada et kui naine ei lähe märjaks, siis on viga olematus või puudulikus eelmängus, seepeale ütles et jätku ma möla, et tal on enne ka naisi olnud ja küll tema juba teab kuidas naistel asjad käivad. Et mina olen vigane naine ja viga on minus, mitte selles et meil on olematu eelmäng. Varasemalt olen ka õelnud et naistel hakkab kõik peast, et kui sa päeva jooksul kehvasti käitud või nähvad, siis kajastub see ka voodis, eriti kui seda ei üritata hiljem kallistustega siluda vaid surutakse ootamatult käsi sisse ja ronitakse selga. Ütlesin et see on pigem tema tegemata töö kui tunneb et ma pole piisavalt märg. See oli küll koht kus oleks tahnud rahulikult naiste kohta käivat anatoomiat selgitada, aga mulle ei antud võimalustki, mind hakati võrdlema teiste naistega ja mina olen vigane, punkt.

See on ju sulaselge vaimne vägivald. Jube. Tunnen kaasa sulle ja lapsele.
Loomulikult laps jäljendab isa käitumist, et ema on “tühi koht” ja teda kuulama ei pea.
Lapsed ei ole rumalad ja saavad sellistest asjadest üsna varakult aru.
Mina ei suudaks sellisega koos enam elada. Isegi mitte vaid lapse pärast. Ma pöörduks ise lastekaitsesse ja annaks lahutuse sisse.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kustkohast see poeg siin selgus?
Emme oskamatusest kasvatab lapsest lumehelbekest ja issi on oma tavalise ranguse tõttu kohe kurjategija?
Lapsed jätavad mööda elamist oma mänguasjad laokile põrandale, issi tormab öösel käivitunud suitsuandurit kontrollima ja astub end vigaseks ja on nädal töövõimetu. Emme aga nunnutab vati sees edasi?

+2
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

ja et kui ma peakski lahutada tahtma, siis laps jääb temale.

Sa oled vägivaldses suhtes.

See on klassikaline ähvardus vägivallatseja poolt. Sinusse suhtub halvasti, lapsega tegeleda ei taha, aga lahkuminemise jutu peale hakkab sind hirmutama ja ähvardama.

Hakka parem mõtlema sellele, kuidas sa sellest abielust välja saaksid, enne kui asjad hullemaks lähevad kui praegu on.

 

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:47; 03.04 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja,miks sa olid nõus sellisega lapse saama?  Ma ealeski ei usu, et teil alguses kõik jumalikult kaunis ning romantiline oli.

Peale sellist sõnavõttu, oleks minu poolt seksil temaga kriips peal ning veidi pikemas perspektiivis tegeleksin uue elukoha otsimisega.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki sa toodki teistes negatiivse esile? Sellega saab siis kindlasti tööd teha.

On üks naistuttav, kellega suhtlesime vahepeal aastaid sageli. Hakkasin vaikselt märkama, et just temaga suheldes muutun salvavaks. Tahaks nagu mingit eksitust, valet või nõrka kohta leida tema jutus. Tahaks otse öeldes kuidagi talle ära panna. Olla targem kui tema ja panna ta tundma end kuidai ekslikuma ja vähemtähtsana kui ta ise ennast tuneb. Samas ise kutsusin teda külla ja olin võimalikult viisakas, külalislahke, hea võõrustaja. Aitasin teda. Kuulasin.

Ta tõi minus välja mu halvima poole. Seda oli endalgi väga raske tunistada. Ma enam ei meeldinud endalegi, kui temaga koos olin. Kui ise aru sain, et tegelikult kohtlen teda kui inimest, keda lausa peabki ootamatult, valusalt ja peenelt torkama. Ta näis mulle kui nimene, keda peabki panema end tundma ühest küljest relvitukstegevalt hinnatuna ja kutsutuna, teisest küljest haavatuna – kõige valusamate punktide pihta.

Teemaalgatajale – ei oska öeldagi, mida ta tegi, et teistes see negatiivsus esile tuua. Lõpetasin suhtluse ebaviisakalt, lihtsalt enam ei võtnud ta kõnesid ega vastanud kirjadele. Meie ühiste sõpradega suhtlesin edasi ja suur oli mu hämmastus, kui meie ühiste sõprade vestluses ükskord ütlesid veel 2-3 inimest, et ta toob neiski esile halva ja kurja poole. Tahaks teda kuidagi maha tõmmata, ignoreerida, põgeneda, vältida….ja kui see pole võimalik, siis haavata.

Tänini ei tea, mis selles inimeses sellist on. Võibolla selline soov kuidagi olla kõige hoolitsevam, vajalikum, hingelisem, armastavam. Kõige valgemate tiibadega. Ta soov oma toimekuse ja hoolivusega domineeerida, mis paneb teisi tundma, et ta tuleb sealt tornitipust alla raputada.

Küll sõimas teda mees, küll lasti töölt lahti päevapealt, Küll oli mingi jama hobiringis, küll naaber või laps ütles halvasti – pole minu asi mõelda, millega ta selle esile kutsus.

Ma olen sellise inimesega väga sarnane. See on väga kurb tegelikult, kuidas juba lapsena üritati mind paika panna, mulle halvasti öelda. Ma olen südames väga hea inimene, aitangi kogu südamest (mite sellepärast, et olla parim) ja olen hooliv. Kahjuks paljudele mõjub see vastupidiselt. Olen õppinud inimesi ignoreerima ja hoopis kavalalt ülbe olema. Siis ei taha keegi nähvata. Loodetavasti leiab kunagi ka inimesed, kellega saan olla siiras ja aitav, ennast pidevalt kaitsmata.

See on jah kurb… sinusugused inimesed lihtsalt mõjuvad osadele inimestele nii, sest miski nende sees ei talu headust…see vajutab nendel teatud punktidele. Usu,on parem kui nad su elust kaovad. Sulle parem siis…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on küll veidra pöörde võtnud.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 09:15; 03.04 21:11; 04.04 08:47; 08.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiviliseeritud valgete naiste eluvõõrad ja kõrgendatud nõudmised on pereelu pea peale pööranud. Nad on kätte saanud millegi, millega nad midagi teha ei oska. Valged naised elavad kõikidest värvilistest igas eluvaldkonnas peajagu kõrgematel standartidel, aga rahulolematus staatus-kvooga üha kasvab. On õigus hääletada, on edukalt läbi surutud sookvoodid isegi jõustruktuurides. Palgad ebavõrdse töö phul ühtlustuvad jne. Aga nende rahulolematus saavutatuga süveneb. Võrreldes mahasurutud miljardite naistega on heaolu ühiskonna naiste seas lokkav frustratsioon midagi eriskummalist

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 21:37; 08.04 01:33; 11.04 02:59;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

näpistab nibust ja topib järsult käe jalgevahele.

Räägime me nüüd ikka eesti mehest? või väljamaa ahvatlusest.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 10:00; 03.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralik liba siia kokku kirjutatud. Algas kõik sellega, kuidas mees pahasti ütles ja nüüd juba loeme kirjeldusi mehe seksialgatuse võtetest. Mida iganes.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralik liba siia kokku kirjutatud. Algas kõik sellega, kuidas mees pahasti ütles ja nüüd juba loeme kirjeldusi mehe seksialgatuse võtetest. Mida iganes.

Just

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 09:15; 03.04 21:11; 04.04 08:47; 08.04 10:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Pereelu ja suhted Toon inimestes negatiivse esile