Esileht Koolilaps Tööõpetuse eest maksmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Tööõpetuse eest maksmine

Postitas:

Kas kõikides koolides on nii,et kui poisid tahavad oma puidust meisterdatud asju koju,siis peavad nende eest raha maksma?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõikides koolides on nii,et kui poisid tahavad oma puidust meisterdatud asju koju,siis peavad nende eest raha maksma?

Seda ei oska vastata, aga minul tütar ja peab kõk välja maksma. St. asjad tuleb ju ise osta: lõng, vardad, kangas jne, ei ole odav lõbu. Samas, mida see kool selle poiste tehtud tavaariga teeb siis, kui keegi välja ei osta?

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis ei pea poisid küll midagi maksma, omatehtud asjad ikka toob koju, tasuta. TSG.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 10.03 08:14; 10.03 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka tüdruk peab kogu oma materjali (kudumise, heegeldamise, tikkimise, viltimise, õmblemise ja toidutegemise materjalid).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 20:17; 09.03 20:17; 10.03 09:13; 10.03 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka tüdruk peab kogu oma materjali (kudumise, heegeldamise, tikkimise, viltimise, õmblemise ja toidutegemise materjalid) ise ostma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 20:17; 09.03 20:17; 10.03 09:13; 10.03 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliaasta alguses klassijuhataja kogus kunstiõpetuse ja käsitöö/kodunduse/tööõpetuse jaoks materjali raha. Minu arust oli väga mõistlikud summad (täpselt enam ei mäleta, kuid ise kõiki neid vahendeid ostes poleks nii odavalt saanud). Ise ei ole pidanud ühtegi vahendit, materjali kooli ostma. Väga mugav ning kõik tööd võib koju tuua.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliaasta alguses klassijuhataja kogus kunstiõpetuse ja käsitöö/kodunduse/tööõpetuse jaoks materjali raha. Minu arust oli väga mõistlikud summad (täpselt enam ei mäleta, kuid ise kõiki neid vahendeid ostes poleks nii odavalt saanud). Ise ei ole pidanud ühtegi vahendit, materjali kooli ostma. Väga mugav ning kõik tööd võib koju tuua.

Väga mõistlik õpetaja! Meil on sellel nädalal vaja kooli viia kangas, nööbid, niit, nõel ja lõng. Oletatavalt õpitakse nööpide õmblemist.
30 vanemat tormavad poodi ja kindlasti keegi eksib jalaga või jalata, nelja või kaheauguliste nööpide, villase või sünteetilise lõnga ning niidi jämedusega.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil tüdrukud maksavad, poisid ei maksa ja asjad viiakse koju.
Ma tegelikult isegi imestan et viimastel aastatel on igasuguseid soolise võrdsuse teemasid ohtralt lahatud, aga seda, et tüdrukute tööõpetus tunduvalt kallimaks läheb, kui poiste oma, polegi eriti räägitud laiemalt. Aga teisest küljest on see vist nii alati olnud.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 07:30; 10.03 12:58; 10.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisid on ja ei ole kunagi pidanud maksma, on enda tehtud asjad koju toonud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sellel nädalal vaja kooli viia kangas, nööbid, niit, nõel ja lõng. Oletatavalt õpitakse nööpide õmblemist.
30 vanemat tormavad poodi ja kindlasti keegi eksib jalaga või jalata, nelja või kaheauguliste nööpide, villase või sünteetilise lõnga ning niidi jämedusega.

ma ei imesta, et lapsed need asjad ise kooli peavad viima, ükski õpetaja ei tule selle pealegi, et nõne nööbi ja riidelapi jaoks peab lapsevanem poodi minema. mina emana, vastupidi, oleks päris kuri, kui õpetaja koguks raha, et selliseid asju poest osta – ajal, mil päevast päeva räägitakse, et teist maakera meil ei ole.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 08:11; 10.03 09:45; 10.03 11:40; 11.03 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pisut üllatab, et perel ei ole kodus niiti, nõela ja nööpi … Aga ma juba lubjakas kah, üle 40.
Mis võrdsusse puutub, siis tõesti paistab, et tüdrukud peavad rohkem ise panustama 🙁 Suuremates klassides on vist vaja juba kampsunitäit lõnga ja seda ei pruugi igaühel kodus enam olla.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 10.03 08:14; 10.03 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei imesta, et lapsed need asjad ise kooli peavad viima, ükski õpetaja ei tule selle pealegi, et nõne nööbi ja riidelapi jaoks peab lapsevanem poodi minema.

Nööp nööbiks aga koolis nõutakse mingi kindla numbriga heegelnõela ja vardaid ja kindla jämedusega lõnga. Järjekordse heegelnõela vajaduse peale kallasin kõik oma kümme heegelnõela ritta ja ükski ei vastanud õigele numbrile. Vanemale lapsele just kaks aastat tagasi ostsin selle õige numbriga heegelnõela, aga temal on parasjagu kodutütarde tegemiste raames sellega mingi heegeldus pooleli, ei saanud seda heegelnõela teisele lapsele kooli kaasa anda, jälle pidin uue ostma. Sama on varraste ja lõngadega, mina kasutan tunduvalt peenikesemaid lõngu ja nõelu, kui koolis nõutakse. Kästi kaasa tuua viltriiet, mul on kastitäis viltriiet aga jällegi mitte seda värvi, mis koolis oli nõutud.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 20:17; 09.03 20:17; 10.03 09:13; 10.03 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, kas ikka on veel eraldi tööõpetused poistele ja tüdrukutele? et poisse õpetatakse kasutama masinaid, mida kellelgi nagunii tänapäeval kodus ei ole ja tüdrukutele õpetatakse mehe pintsakule nööbi ette õmblemist?

kuidas saba “tüdrukute” tööõpetus kallimaks minna, kas nad ei peaks siis samu asju õppima? isegi kui grupp on jaotataud kaheks (sest liiga suurt gruppi raske juhendada), peaksid nad ju ikka sama õppekava läbima, võibolla erineval ajal lihtsalt.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 09:38; 10.03 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, kas ikka on veel eraldi tööõpetused poistele ja tüdrukutele? et poisse õpetatakse kasutama masinaid, mida kellelgi nagunii tänapäeval kodus ei ole ja tüdrukutele õpetatakse mehe pintsakule nööbi ette õmblemist?

kuidas saba “tüdrukute” tööõpetus kallimaks minna, kas nad ei peaks siis samu asju õppima? isegi kui grupp on jaotataud kaheks (sest liiga suurt gruppi raske juhendada), peaksid nad ju ikka sama õppekava läbima, võibolla erineval ajal lihtsalt.

nii mõneski koolis on see kahjuks helesinine unistus alles.

vähe sellest, et tüdrukute vanemad ostavad ise kogu materjali ja töövahendid, tüdrukud teevad oma heegeldusi-kudumisi suures osas kodus, poiste kohta pole küll kuulnud, et pooleliolev treimistöö koju kaasa antaks.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 08:11; 10.03 09:45; 10.03 11:40; 11.03 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas saba “tüdrukute” tööõpetus kallimaks minna, kas nad ei peaks siis samu asju õppima? isegi kui grupp on jaotataud kaheks (sest liiga suurt gruppi raske juhendada), peaksid nad ju ikka sama õppekava läbima, võibolla erineval ajal lihtsal

Meie koolis on lahendatud nii, et mingi perioodi aastast on tüdrukutel puutöö. Klassi poistel on samal ajal kokandus. Kokanduse tunni jaoks ostavad toiduaineid mõlemast soost lapsed.
Puutöö materjalid tellib kool.
Kindlas mõõdus heegelnõelu ja vardaid, spetsiaalset sokilõnga, riidetükke lapiteki jaoks jne ostavad ja otsivad mööda linna taga ainult tüdrukud. Lisaks see teema, mida eelmine Kägu mainis, et tüdrukud peavad trimestriga valmis kuduma paari sokke või kindaid (mis on päris aeganõudev ja tundide ajal ei jõua valmis), aga poisid ei pea vabal ajal puutööga tegelema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis teevad poisid ja tüdrukud samu asju – puutöö, kokandus, kudumine, heegeldamine, õmblemine.
Tüdrukud alustavad aastat kokandusega, siis on puutöö ja seejärel kudumine-heegeldamine. Samal ajal poistel asjad teises järjekorras.
Toidumaterjali jagavad rühma peale ära ja ostavad ise, tulemuse söövad terve klassiga koos ära. Puutöö kraam on koolis olemas, tulemused on kõik tasuta kaasa saanud (linnumaja, lõikelaud, mingi topsik jmt). Mu tütar on puutöö tunde väga nautinud ja olen koolile tohutult tänulik, et tööõpetus nõnda korraldatud on.
Kudumiseks-heegeldamiseks peavad ise materjali ostma, nii tüdrukud kui ka poisid.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, kas ikka on veel eraldi tööõpetused poistele ja tüdrukutele? et poisse õpetatakse kasutama masinaid, mida kellelgi nagunii tänapäeval kodus ei ole ja tüdrukutele õpetatakse mehe pintsakule nööbi ette õmblemist?

kuidas saba “tüdrukute” tööõpetus kallimaks minna, kas nad ei peaks siis samu asju õppima? isegi kui grupp on jaotataud kaheks (sest liiga suurt gruppi raske juhendada), peaksid nad ju ikka sama õppekava läbima, võibolla erineval ajal lihtsalt.

Iga huviline saab ju riiklikust õppekavast järele vaadata, kuidas miski on või ei ole.
Tehnoloogiat on lubatud õpetada kõigile sama programmi järgi, nagu eelmine kägu kirjutab. Aga on lubatud ka eraldi käsitöö-kodunduse suunaga grupp ja tehnoloogia suunaga grupp. 10% õppetöö ajast peavad need grupid omavahel vahetama: tavaliselt on see nii korraldatud, et poistele õpetatakse siis kodundust ja tüdrukutele puu- või metallitööd. AGA: neid gruppe ei tohi nimetada soopõhiselt poiste ja tüdrukute tööõpetuseks, samuti võib iga poiss ja tüdruk vabalt valida, kummas grupis ta soovib õppida.
Nii ütleb seadus ja koolid peavad sellest oma õppekorralduses ka juhinduma. Tegelikkuses ilmselt on mugavam õpetajatel ikkagi vanaviisi edasi toimetada, nii et käsitööõpetaja õpetab tüdrukuid ja tehhnoloogiaõpetaja poisse – v.a need vahetustunnid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis on nii, et tüdrukud saavad heal juhul kolm nädalat aastas “poiste töid” proovida. Mingite keerulisemate ja ohtlikumate tööriistade kallale neid loomulikult nii lühikese aja puhul ei lubata.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 20:17; 09.03 20:17; 10.03 09:13; 10.03 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis on nii, et tüdrukud saavad heal juhul kolm nädalat aastas “poiste töid” proovida. Mingite keerulisemate ja ohtlikumate tööriistade kallale neid loomulikult nii lühikese aja puhul ei lubata.

meie laste koolis sama, kolm nädalat ja esimene neist kulub ohutusalase instrueerimise peale. kui minu lastel veel teema aktuaalne oli, siis juhtus mitu aastat järjest nii, et samale ajal langes üks välisreis, kus poiste tehnoloogiaõpetajad saatjatena kaasas olid ehk siis ülejäänud kaks tundi jäid õpetajate puudumise tõttu ära.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 08:11; 10.03 09:45; 10.03 11:40; 11.03 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil pole ka eriti varianti kodust võtta asju – nõudmised on selleks liiga tavapäratud – nt ühevärviline linane riie, kindlates toonides mulinee,…
Heegelnõeltega lahendasin probleemi nii, et ostsin pinalitaolises kotis komplekti.
Kudumisvardaid olen varunud paljudes mõõtudes uuskasutuskeskustesse juhtudes.
Tüdrukud said kuu aega nn poiste tööõpetust ja rohkem hetkel ei paista. 8. klass.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 07:30; 10.03 12:58; 10.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga äkki peaks siis tegema seda asja üle aasta, üks aasta on tüdrukud puutööl, teine aasta poisid. ma tahaks näha, kui kiiresti need posite emad jalgu trampima hakkavad, et peavad mingeid nõulasid ja erivärvi niite taga ajama mööda poode…

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 09:38; 10.03 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on šokeeriv, et aastal 2020 on veel eraldi poiste ja tüdrukute tööõpetus. Ma teadsin, et see tehti ringi juba mõnda aega tagasi. Kas koolid ignoreerivad seadust või see ei jõustunudki?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliaasta alguses klassijuhataja kogus kunstiõpetuse ja käsitöö/kodunduse/tööõpetuse jaoks materjali raha. Minu arust oli väga mõistlikud summad (täpselt enam ei mäleta, kuid ise kõiki neid vahendeid ostes poleks nii odavalt saanud). Ise ei ole pidanud ühtegi vahendit, materjali kooli ostma. Väga mugav ning kõik tööd võib koju tuua.

Väga mõistlik õpetaja! Meil on sellel nädalal vaja kooli viia kangas, nööbid, niit, nõel ja lõng. Oletatavalt õpitakse nööpide õmblemist.

30 vanemat tormavad poodi ja kindlasti keegi eksib jalaga või jalata, nelja või kaheauguliste nööpide, villase või sünteetilise lõnga ning niidi jämedusega.

Aga nii on ju alati olnud? Teie saite oma kooliajal kõik materjalid kooli poolt tasuta? Mina küll ei saanud.
Praegu vaatan just, et lastel pole harilikke oliiateid, kustukumme, joonlaudu, sirkleid jne ning õpetaja muudkui jagab oma/kooli varudest. Infot päevikusse ei saa kirjutada, sest igat punast teadet võetakse isiklikult ja lapsevanemad on tohutult solvunud, et lapse päevik “ära rikuti”.
Iga päev näen seda lõtva suhtumist ” mul ei ole joonlauda, mul ei ole rätikut, mul ei ole vihikupaberit” jne. Lapsevanemad saadavad rahus lapsed kooli teades, et osad asjad puuduvad, aga küll õpetaja annab. Väga nõme suhtumine.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui mina koolis käisin, polnud nn tööõpetuse asju eriti saada. Nüüd on saada, aga need on üsna kallid. Lisaks see, et üksinda ostes peab liiga palju ostma ja ega nende jääkidega pärast eriti midagi teha ei ole. Mul on nt kangavirn juba lapsel tööõpetuse asjade kastis. Annaks või õpetajale järgmistele jagamise jaoks. Viimane lapse tööõpetuse ese läks mul materjalide näol natuke üle 30 euro. Kevade viimane ese – suur linik 25. Ega tüdrukute emad nii ei kipu murest aru saama küll, kui ise maksad iga asja eest. Et no miks siis poisid ei või maksta? 😀

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 07:30; 10.03 12:58; 10.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama seis, iga mingi x-aja tagant vaja midagi soetamas käia. Kes siin arvas, et kas siis kodus nööpi ja niiti pole, siis see on ikka väga naiivne arusaam kooli viidavatest asjadest. Meil pole näiteks kunagi mitte ühtegi nööpi vaja läinudki! Küll on aga vaja eelpool nimetatud kindlas mõõdus vardaid, heegelnõelu ning erinevaid heegelniite ja lõngasid – kindlates värvitoonides. Edasi jah ühevärviline linane, mitmevärviline linane, sobiv niit jne jne. Ei ole tegemist ainult proovitöö lappidega, vaid lapsed reealselt teevad mingi toote – sokid, kindad, põll, pajalapid, mobiilikott jne jne.
Omast kooliajast mäletan seda, et tüdrukud tegid süüa ja siis kutsuti poisid sööma…tere tali, ausalt…õnneks seda polnud muidugi igakordselt. Nüüd vähemalt saavad tüdrukud oma tehtud toidu igakordselt ikka ise ära süüa.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama seis, iga mingi x-aja tagant vaja midagi soetamas käia. Kes siin arvas, et kas siis kodus nööpi ja niiti pole, siis see on ikka väga naiivne arusaam kooli viidavatest asjadest. Meil pole näiteks kunagi mitte ühtegi nööpi vaja läinudki! Küll on aga vaja eelpool nimetatud kindlas mõõdus vardaid, heegelnõelu ning erinevaid heegelniite ja lõngasid – kindlates värvitoonides. Edasi jah ühevärviline linane, mitmevärviline linane, sobiv niit jne jne. Ei ole tegemist ainult proovitöö lappidega, vaid lapsed reealselt teevad mingi toote – sokid, kindad, põll, pajalapid, mobiilikott jne jne.

Omast kooliajast mäletan seda, et tüdrukud tegid süüa ja siis kutsuti poisid sööma…tere tali, ausalt…õnneks seda polnud muidugi igakordselt. Nüüd vähemalt saavad tüdrukud oma tehtud toidu igakordselt ikka ise ära süüa.

Okei, ju mul olid siis oma kooliajast ilustatud mälestused. Nõuka ajal kuidagi oli palju seda lõnga kodus, sukavardad ja kampsunivardad olid ka, õnneks vist ei nõutud kindlat numbrit. Keegi eespool mainis Uuskasutust, ma otsiks vardaid ja heegelnõelu samuti sealt (kui on muidugi aega neis ringi tuulata).
Aga kui on vaja lihtsalt nööpi ja niiti-nõela, siis need asjad ju peaksid kodus olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 19:54; 10.03 08:14; 10.03 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle puidu, mida tööõpetuse tunnis kasutatakse, ostab ju kool. Aga kui õpetaja koju viidavate asjade eest raha küsib, ei lähe see ju ometigi kooli eelarvesse tagasi? Vastasel juhul oleks see ametlikult vormistatud, direktori allkiri käskkirjal all ning raha eest annaks kool ka tseki vastu.

Praegusel juhul läheb raha õpetaja taskusse ja seda igati mitteametlikult. Seda enam, et mida tal nende laste tehtud nikerdistega ikka teha oleks peale lõkke?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõmustage, tütarde emad, mina oma pojale pidin sel aastal käsitöö jaoks kaks tööriista ostma, mida koolil ei olnud – kuna laps teeb loovtööd, idee on tema oma ja teostus erinev tavapärasest. Kokku olen kulutanud vist 15 eurot.
Aga muidu saan ma teie nördimusest väga hästi aru – kui on tasuta, olgu kõigile, kui on tasuline, siis olgu kõigile.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 23:55; 16.03 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõmustage, tütarde emad, mina oma pojale pidin sel aastal käsitöö jaoks kaks tööriista ostma, mida koolil ei olnud – kuna laps teeb loovtööd, idee on tema oma ja teostus erinev tavapärasest.

no mina tütre emana võin küll sinu üle rõõmustada, aga samas ka ütlen, et minu tütre loovtöö on väga tihedalt seotud poiste tööõpetusega ja loomulikult tuli ise osta/muretseda kõik töövahendid ja materjalid. aga valmiv asi jääb ju ka endale – kas teil ei jää?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 08:11; 10.03 09:45; 10.03 11:40; 11.03 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõmustage, tütarde emad, mina oma pojale pidin sel aastal käsitöö jaoks kaks tööriista ostma, mida koolil ei olnud – kuna laps teeb loovtööd, idee on tema oma ja teostus erinev tavapärasest. Kokku olen kulutanud vist 15 eurot.

Ma ei saa päris hästi aru, mille üle tütarde emad peaksid rõõmustama – selle üle, et üks kord üheksa aasta jooksul õnnestus ka sul oma poja vaba valiku tõttu mingi suht tühine summa käsitöö peale kulutada?
/kahe teismelise poja ema, kes teeb vahel ise käsitööd/

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Tööõpetuse eest maksmine