Esileht Koolilaps Tööõpetuse tund.

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Tööõpetuse tund.

Postitas:

Juba pikemat aega mõtlen et kuidas see on nii et lausa riiklikult on koolidele ette kirjutatud sooline diskrimineerimine. Pean silmas poistele ja tüdrukutele kehtivaid erinevaid nõudmisi tööõpetuse tundides. Poisid ei pea pennigi kulutama töövahenditele. Tüdrukutel seevastu kulub erinevate töövahendite soetamiseks aasta jooksul üsna märkimisväärne summa. Poisid teevad tunnis oma töö ära ja asi sellega piirdubki. Tüdrukud jällegi peavad kodus tundide kaupa kuduma, heegeldama, tikkima ja õmblema. Ja siis me imestame et miks meil täiskasvanutena makstakse naistele vähem palka ja miks naised üksi peavad kodus rabama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgatajaga igati päri.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ühe teema mitmesse alafoorumisse postitamine pole lubatud!

0
0
Please wait...
Postitas:

ja kui nüüd poistelt nende \”tasuta\” tööõpetus ära võtta, siis nende tulevased naised on nördinud, et kallis kaasa ei oskagi \”meestetöid\” teha.

Kodus tegemisest – mina ei tea, kuidas teistel, kuid minu poiss pidevalt lihvib miskit, teeb kavandeid. Järgmine töö on kella tegemine. Selleks peab küll ise materjalid (kellamehanism jms) muretsema. Poisi kavandiks on hobuserauast kell.
Ja poisi kokandustundideks pidin ka ikka toiduained ostma. Samuti nagu omal ajal olen pidanud talle heegeldamiseks lõngad muretsema.

Nii et päris nii ei ole, et poisid kõik tasuta saavad ja kodus midagi tegema ei pea :o)

0
0
Please wait...
Postitas:

poiste emana olen rahul kui neil vähemalt tööõpetuse tundgi on. paljudes koolides pole sedagi.st mul üks poistest on nüüd koolid lõpetanud ja oli aastaid kus tal polnud tööõpetuse tundi kuna koolil polnud õpetajat. samal ajal tüdrukud kudusid ja heegeldasid.
ja ostnud olen mingeid tööriistu küll ja materjali.

0
0
Please wait...
Postitas:

Elasime vahepeal mõned aastad Inglismaal ja mulle väga meeldis sealne tööõpetuse süsteem. Seal oli aine nimi \”Design and Technology\”. Muidugi mitte mingit poiste-tüdrukute eraldi õpetamist ei olnud. Aastas võeti ette väga erinevaid projekte. Näiteks õmmeldi müts (ise tuli disainida ja pärast ka valmis õmmelda), olid ka kokanduse tunnid (õppisin siis oma 12a pojalt, kuidas õigesti puuviljasalati jaoks mangot tükeldada, samuti sain talt suurepärase lihtsa kaerahelbekoogi retsepti), konstrueeriti lihtsaid elektri abil töötavaid mehhanisme, ehitati lego-roboteid. Mingil ajal vist prooviti natuke puutööd ka. Algkoolis kudusid nad natuke ka.
Tahaks loota, et ka meie koolis tööõpetus mingil ajal veidi kaasajastuks. Ei pea ju igavesest ajast igavesti nii olema, et naisterahvas ei oska naela seina lüüa ja mehe kokanduslik suursaavutus on kartulite praadimine.

0
0
Please wait...
Postitas:

õpin õpetajaks (käsitöö ja tööõp.) ja üldine suund on ikka nii,et poisid ja tüdrukud saavad tulevikus võrdselt mõlemat ala.ja suundumus ka ikka sinnapoole,et laps mõtleks rohkem ise,saaks disainida,nuputada, erinevaid tehnikaid katsetada mitte hambad ristis pudrunui ja tikkimine õpetaja ette antud mustril.paratamatult maksavad käsitöövahendid rohkem ja kujunenud nii,et metalli ja puitu ostavad koolid.

0
0
Please wait...

Loe õppekava. Tegelikult peab kool võimaldama kõik õppevahendid, ka tüdrukute omad. Kool on aga vaene. Kodus ei tohi jätta midagi teha, kui siis nipet-näpet, aga kui vana on Teie käsitöö õpetaja? Neid ei huvita, mida tänapäeval tohib või ei tohi.
Nii et – ei ole riiklikult ette kirjutatud, sest Riiklik Õppekava räägib hoopis muud. Seda, kas koolid ja õpetajad õppekavast kinni peavad, see on juba eraldi teema.
PS. Mina pean oma V klassi poisile küll sealehti ostma:D Aga mind ei häiri, talle õnneks tund väga meeldib.

0
0
Please wait...

viimasele- mõned näpukad on kohe toredad- need \”sealehed\” siis 🙂

0
0
Please wait...

Mul endal hakkas ka naljakas:D

0
0
Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Koolilaps Tööõpetuse tund.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.