Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööotsija – konkurssi lõpp ja edasine info

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Tööotsija – konkurssi lõpp ja edasine info

Postitas:

Kuidas on teie kogemused, mis aja jooksul olete peale konkurssi lõppu saanud mingitki infot konkurssi käigust? Või olete intervjuukutse saanud hoopiski juba enne tähtaega?

Konkurssi lõpust on möödas 7 tööpäeva (lõpp 7. august) ja hakkab vägisi tunduma, et kui juba infot pole, siis ehk ei tule ka.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 11:27; 18.08 12:53; 26.08 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 11:37; 19.08 11:22; 20.08 12:22; 22.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahte sorti kogemused.
1. Ilmub kuulutus, saadan cv, hiljemalt nädala pärast tuleb kutse vestlusele (konkurss pole veel lõppenud).
2. Ilmub kuulutus, saadan cv, konkurss saab läbi, u kuu pärast tuleb täname kandideerimast, kahjuks ei osutunud valituks kiri.

Päris ilma vastuseta pole kordagi jäänud. Ma valin hoolega, kuhu kandideerin ja enamasti läheb mööda rada nr 1.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:41; 18.08 14:53; 18.08 14:55; 18.08 21:31; 20.08 07:45; 24.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan, et tegu on riigiasutusega.
Ise olen tööotsijana suhteliselt algaja. Varasemalt vaid ühe korra kandideerinud. Siis kutsuti kohe vestlusele ja nädalaga tuli kõne, et olen osutunud valituks. Seetõttu ei tea kas ja kui tavaline selline vaikus on.
Aitäh kogemusi jagamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 11:27; 18.08 12:53; 26.08 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus, et kui kutsutakse vestlusele, siis üsna ruttu pärast CV saatmist. Kui ei kutsuta ja kirjutatakse, et ei osurunud valituks, siis üsna pea pärast konkursi lõppu. Kui kutsutakse ja ei osutu valituks, siis kas tuleb üsna kohe äraütlemine (ei meeldinud neile) või siis umbes kuu aja jooksul (ootavad ära, kuni valitu on tööle asunud, siis saadavad äraütlemise). Väljavalituga võidakse ühendust võtta ka enne konkursi lõppu ja leping sõlmida. Mõnikord soovitakse ka kaks korda kohtuda.

Paljud ei reageeri muidugi üldse, kui ei soovi vestlusele kutsuda. Aga seda pole küll olnud, et alles pärast konkursi lõppu on vestlusele kutsutud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On erinev. Suurte ettevõtete puhul on läinud ka 2 ndl, enne kui kutsutakse vestlusele. On olnud ka, et enne konkursi lõpptähtaega juba alustatakse vestlustega või mingi ülesande vooruga. Väikettevõtetes on asjad kiiremini liikunud (samas ei pruugi alati üldse mingit tagasisidet saada).

Palju sõltub, kui kiire on ametikoha täitmisega ja kui palju aega on vahetul juhil nüüd ja praegu küsimusega tegeleda. Alati ei olda ka planeerimises kõige teravamad pliiatsid, eriti suures asutuses, kuson erinevad rollid erinevatel isikutel. Nt personalispetsialist paneb kuulutuse üles tavapärase 2 nädalase kandideerimisajaga, aga ei vaata, et vahetu ülemus, kes peaks cv-de seast lemmikud valima, on just sellest kuupäevast 2 nädalat puhkusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägin tööpakkuja seisukohast, just hiljuti läbitud teema. Panime kuulutuse üles, saabuvad CV-d vaatasime järjekorras läbi ja märkisime ära. Päris kohe ei kutsunud kedagi intervjuule, kuigi siis on risk paremaid kandidaate kaotada. Kuskil konkursi lõpupoole hakkasime intervjuusid läbi viima (selleks ajaks enam eriti CV-sid ei laeku ka), sellega võib minna kuni nädal, et ajad klappima saada. Seejärel saatsime välja äraütlemiskirjad neile, keda inervjuule ei kutsunud. Seega kuskil paar päeva peale konkursi lõppu said suurem osa kandideerijatest info kätte. Veidi kauem läheb nendega, kes intervjuule tulid. Üldiselt pakun, et kui nädal peale konkursi lõppu pole intervjuulegi kutsutud, siis ei kutsuta ka.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 14:13; 22.08 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil suuremas riigiasutuses on nii – personalispetsialist paneb kuulutuse üles. Ca nädal või vähem enne lõppu osakonnajuhataja küsib, kuidas konkurss läheb, personalispetsialist vaatab üle ja annab enam-vähem seisu teada, näiteks ca 10 kandideerimist, aga keegi ei tundu eriti vastavat; palju kandideerimisi, paar tükki tunduvad asjalikumad; ca 20 kandidaati, asjalikke on palju vms. Osak.juhataja enamasti osakaupa ei vaata. Vajadusel pikendatakse konkurssi ja antakse kandideerijatele sellest teada. Konkursi lõppkuupäev kukub, personalispetsialist vaatab laekunud materjalid üle, teeb osak. juhatajale kättesaadavaks ja palub oma valik teha. Osak. juhataja vaatab ca 2-3 päeva jooksul üle, vahel kaasab veel teemaga seotud kolleegi või kellegi teise. Valib välja ca 3-6 kandidaati, keda vestlusele kutsuda. Neile, kes kindlasti ei sobi, antakse teada, et nad ei osutunud valituks. Osad, keda intervjuule ei kutsuta, aga võiks teises ringis sobida, jäetakse ootele. Ma ei tea, kas neile ka kohe midagi teada antakse. Personalispetsialist hakkab osakonnajuhataja ja kandidaatidega aegu klapitama.
Kuna hetkel puhkuste periood, siis võivad tähtajad venida, sest tööl olevad inimesed peavad ju teisi ka samal ajal asendama ja töökoormus võib ajuti ka suurem olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan, et tegu on riigiasutusega.

Ise olen tööotsijana suhteliselt algaja. Varasemalt vaid ühe korra kandideerinud. Siis kutsuti kohe vestlusele ja nädalaga tuli kõne, et olen osutunud valituks. Seetõttu ei tea kas ja kui tavaline selline vaikus on.

Aitäh kogemusi jagamast.

Riigiasutuses võtavad asjad tihti aega. Kindlasti ei tule nädalaga mingit kõnet selle kohta, et olete valituks osutunud – enne ikka CVde ülevaatus (võib ka aega võtta), siis otsustamine, keda kutsuda vestlusele, siis vestlused, siis otsustamine, keda kutsuda järgmisse vooru, siis näiteks kodutöö, siis veel vestlus (otsese juhiga, kõrgema juhiga), vahel veel testid vms. Vahel saadetakse esimestes voorudes välja kukkunutele äraütlemiskirjad vahepeal ära, kuid tihti mitte. Kui pole just täielikult ebasobiv kandidaat, siis vast enne vestluste ära tegemist ei öelda ära ka neile, keda esimese hooga vestlusele ei kutsuta.
Praegu veel suvi ka, see omakorda mõjutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:41; 18.08 14:53; 18.08 14:55; 18.08 21:31; 20.08 07:45; 24.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemused, et võidakse vastata jooksvalt või alles konkursi lõpus. Aga praegu on veel lisaks ka paljud puhkusel ja see võib ka põhjustada vastustega viivitamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

Et kui nädal pärast tähtaega ei ole otsus tehtud, siis on kehv firma? Nojah, kõik siis kehvad.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:41; 18.08 14:53; 18.08 14:55; 18.08 21:31; 20.08 07:45; 24.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peale konkurssi lõppu

Pärast konkursi lõppu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peale konkurssi lõppu

Pärast konkursi lõppu.

Jah, õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:41; 18.08 14:53; 18.08 14:55; 18.08 21:31; 20.08 07:45; 24.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

räägib küll, kui tegu pole riigifirmaga, kus paljudele küsimustele vastatakse 30 päeva pärast, mitte jooksul

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 11:37; 19.08 11:22; 20.08 12:22; 22.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tööandja keskmise suurusega ettevõttes. Kandidaate praegu ühele kohale kuni 300, väga suur tõus võrreldes koroonaeelse ajaga, kus võis olla 20-30 inimest kohale. Konkursi CV-de läbihekseldamine, otsuse tegemine ja teadete väljasaatmine võib võtta rohkem aega, kui kandideerijad oskavad arvata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 00:46; 21.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

räägib küll, kui tegu pole riigifirmaga, kus paljudele küsimustele vastatakse 30 päeva pärast, mitte jooksul

Ma siiski ei teeks selliseid järeldusi, kogemus ei toeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:41; 18.08 14:53; 18.08 14:55; 18.08 21:31; 20.08 07:45; 24.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

räägib küll, kui tegu pole riigifirmaga, kus paljudele küsimustele vastatakse 30 päeva pärast, mitte jooksul

Ma siiski ei teeks selliseid järeldusi, kogemus ei toeta.

Olen tööandja keskmise suurusega ettevõttes. Kandidaate praegu ühele kohale kuni 300, väga suur tõus võrreldes koroonaeelse ajaga, kus võis olla 20-30 inimest kohale. Konkursi CV-de läbihekseldamine, otsuse tegemine ja teadete väljasaatmine võib võtta rohkem aega, kui kandideerijad oskavad arvata.

ja sellepärast annabki ettevõte teada kandideerijale, kellega juba suheldud, orienteeruvalt mis aja jooksul tehakse otsus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 11:37; 19.08 11:22; 20.08 12:22; 22.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

räägib küll, kui tegu pole riigifirmaga, kus paljudele küsimustele vastatakse 30 päeva pärast, mitte jooksul

Ma siiski ei teeks selliseid järeldusi, kogemus ei toeta.

Olen tööandja keskmise suurusega ettevõttes. Kandidaate praegu ühele kohale kuni 300, väga suur tõus võrreldes koroonaeelse ajaga, kus võis olla 20-30 inimest kohale. Konkursi CV-de läbihekseldamine, otsuse tegemine ja teadete väljasaatmine võib võtta rohkem aega, kui kandideerijad oskavad arvata.

ja sellepärast annabki ettevõte teada kandideerijale, kellega juba suheldud, orienteeruvalt mis aja jooksul tehakse otsus

Seda loomulikult. Aga just nimelt nendele, kellega on suheldud. Mina postkasti kaekunud CV-d veel suhtlemiseks ei loe. Kindlasti ma ei suhtle kõigi 300 kandideerijaga. Päris paljud neist saavadki üksnes äraütleva vastuse, et nad vestlusvooru pääsenud ei ole ja ka nende teadete väljasaatmine võtab mahu tõttu aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 00:46; 21.08 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljud neist saavadki üksnes äraütleva vastuse, et nad vestlusvooru pääsenud ei ole ja ka nende teadete väljasaatmine võtab mahu tõttu aega.

Tänapäevaste tehniliste vahendite juures pole küll vahet, kas saata sama sisuga vastus ühele või sajale inimesele. Ega mõni tööandja ometi nii rumal pole, et saadab igaühele eraldi kirja?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 14:13; 22.08 00:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

räägib küll, kui tegu pole riigifirmaga, kus paljudele küsimustele vastatakse 30 päeva pärast, mitte jooksul

Ma siiski ei teeks selliseid järeldusi, kogemus ei toeta.

Olen tööandja keskmise suurusega ettevõttes. Kandidaate praegu ühele kohale kuni 300, väga suur tõus võrreldes koroonaeelse ajaga, kus võis olla 20-30 inimest kohale. Konkursi CV-de läbihekseldamine, otsuse tegemine ja teadete väljasaatmine võib võtta rohkem aega, kui kandideerijad oskavad arvata.

ja sellepärast annabki ettevõte teada kandideerijale, kellega juba suheldud, orienteeruvalt mis aja jooksul tehakse otsus

Seda loomulikult. Aga just nimelt nendele, kellega on suheldud. Mina postkasti kaekunud CV-d veel suhtlemiseks ei loe. Kindlasti ma ei suhtle kõigi 300 kandideerijaga. Päris paljud neist saavadki üksnes äraütleva vastuse, et nad vestlusvooru pääsenud ei ole ja ka nende teadete väljasaatmine võtab mahu tõttu aega.

kas siis hakkate cv-d menetlema alles siis, kui konkursi kuupäev on kukkunud? Mina tean, et hakatakse kohe menetlema ja need, kes üldse ei sobi, praagitakse kohe välja, nii et, kui tähtaeg läbi on kohe teada, kes ei sobi. See standardne äraütlemise teavitus käib kiiresti ja neid saadetakse ikka korraga välja ehk see toiming, millega enam tegelema ei pea lõpetatakse kiiresti ära, et saaks teiste asjadega tegeleda.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 11:37; 19.08 11:22; 20.08 12:22; 22.08 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see räägib midagigi sellest ettevõttest

7 päeva peale konkursi lõppu ei räägi veel midagi.

räägib küll, kui tegu pole riigifirmaga, kus paljudele küsimustele vastatakse 30 päeva pärast, mitte jooksul

Ma siiski ei teeks selliseid järeldusi, kogemus ei toeta.

Olen tööandja keskmise suurusega ettevõttes. Kandidaate praegu ühele kohale kuni 300, väga suur tõus võrreldes koroonaeelse ajaga, kus võis olla 20-30 inimest kohale. Konkursi CV-de läbihekseldamine, otsuse tegemine ja teadete väljasaatmine võib võtta rohkem aega, kui kandideerijad oskavad arvata.

ja sellepärast annabki ettevõte teada kandideerijale, kellega juba suheldud, orienteeruvalt mis aja jooksul tehakse otsus

Seda loomulikult. Aga just nimelt nendele, kellega on suheldud. Mina postkasti kaekunud CV-d veel suhtlemiseks ei loe. Kindlasti ma ei suhtle kõigi 300 kandideerijaga. Päris paljud neist saavadki üksnes äraütleva vastuse, et nad vestlusvooru pääsenud ei ole ja ka nende teadete väljasaatmine võtab mahu tõttu aega.

kas siis hakkate cv-d menetlema alles siis, kui konkursi kuupäev on kukkunud? Mina tean, et hakatakse kohe menetlema ja need, kes üldse ei sobi, praagitakse kohe välja, nii et, kui tähtaeg läbi on kohe teada, kes ei sobi. See standardne äraütlemise teavitus käib kiiresti ja neid saadetakse ikka korraga välja ehk see toiming, millega enam tegelema ei pea lõpetatakse kiiresti ära, et saaks teiste asjadega tegeleda.

Ja toimitaksegi erinevalt ning see on normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.08 12:41; 18.08 14:53; 18.08 14:55; 18.08 21:31; 20.08 07:45; 24.08 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie paneme kirjavigadega kandideerimised kohe prügikasti. millalgi saad vastuse ka, aga sellega pole kiiret. mõistlik oleks lasta oma cv üle kontrollida.

Kuidas sa ise tööle oled saanud, sa ju lausa kirjaoskamatu?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile kogemuste jagamise eest! Infoks, et 11 päeva pärast konkurssi lõppu tuli äraütlev otsus – tänati ja teatati muuhulgas ka kandidaatide arvust. 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.08 11:27; 18.08 12:53; 26.08 10:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööotsija – konkurssi lõpp ja edasine info