Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Tööotsing

Postitas:

Kas keegi on veel hetkel tööotsingutel?

Ma olen juba 3-4 kuud üritanud leida Tallinnasse/Harjumaale tööd ja mitte midagi. Kõrgharidusega, eelneva töökogemusega umbes 4 aastat, noor inimene. Öelda ära, kuna “töökogemust ei ole” ja “vanus on täpselt selline, et oht on jääda lapsehoolduspuhkusele”. Nii öeldaksegi jah.

Mida teha? Oodata, kuni see lapsehoolduspuhkuse vanus läbi saab? Oodata vanal töökohal, kuni kogemust 15 aastat täis saab?

On siin meie seas tööandjaid? Kuidas suhtute sellisesse värbamisse?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 11:05; 24.05 12:24; 24.05 14:35; 02.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis valdkonnas töökogemust omad?

Muidu vastuseks su küsimusele- ei tea küll, et tänapäeval normaalsed ettevõtted seda vanust vaataks ja sel moel diskrimineeriks. Noored naised saavad ikka lapsi ega see pole põhjus mitte värbamiseks.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 11:23; 24.05 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles valdkonnas on ju noori naisi lademetes 😀 pigem kaldun arvama, et konkurents on tihe.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 11:23; 24.05 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles valdkonnas on ju noori naisi lademetes ???? pigem kaldun arvama, et konkurents on tihe.

Seda kindlasti.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 11:05; 24.05 12:24; 24.05 14:35; 02.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“vanus on täpselt selline, et oht on jääda lapsehoolduspuhkusele”. Nii öeldaksegi jah.

Kui konkreetselt selline põhjus tuuakse, siis tegu on diskrimineerimisega. Tänapäeval võivad ka mehed jääda lapsehoolduspuhkusele, aga ainult noored naised on need, kelle peale taolised tööandjad viltu vaatavad. Mina sinu asemel esitasin võrdõiguslikkuse volinikule sellise asutuse kohta kaebuse: https://volinik.ee/vota-meiega-uhendust/

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka tööd otsimas samas piirkonnas, töökogemust 17 a, juhiabi, spetsiifiline sektor, vanus 42. Lappan kuulutusi ja isegi ei leia, kuhu kandideerida. Küll on vene keel nõutud c1 või mingil spetsiifilise eriala haridus. Nii et mul on küll see, mis teemaalgatajal puudub, aga tööd pole kummalgi.

Ahjaa – lapsi enam ei saa ilmselt, ka soovides ja olen vallaline nagunii…

 

Aga mis minul on silma jäänud paari kuu jooksul on see, et tööandja ei vasta esitatud küsimustele, justkui polekski huvitatud töötajast. Ja ma ei ole mingeid suvalisi asju küsinud, ikka asjakohaseid.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 14:32; 28.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka tööd otsimas samas piirkonnas, töökogemust 17 a, juhiabi, spetsiifiline sektor, vanus 42. Lappan kuulutusi ja isegi ei leia, kuhu kandideerida. Küll on vene keel nõutud c1 või mingil spetsiifilise eriala haridus. Nii et mul on küll see, mis teemaalgatajal puudub, aga tööd pole kummalgi.

Ahjaa – lapsi enam ei saa ilmselt, ka soovides ja olen vallaline nagunii…

Aga mis minul on silma jäänud paari kuu jooksul on see, et tööandja ei vasta esitatud küsimustele, justkui polekski huvitatud töötajast. Ja ma ei ole mingeid suvalisi asju küsinud, ikka asjakohaseid.

Jah, sama märganud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 11:05; 24.05 12:24; 24.05 14:35; 02.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha? Oodata, kuni see lapsehoolduspuhkuse vanus läbi saab? Oodata vanal töökohal, kuni kogemust 15 aastat täis saab?

Siis oled jälle liiga vana ja keegi taas ei taha. Ikka edasi tuleb otsida, võibki kaua minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis erialale TA kandideerib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel 30 ringis Tallinnas töötav turundusalase kõrgharidusega naine ja ütleks nii, et viimase kümne aasta jooksul pole ühtegi head tööd kunagi paari kuuga leidnud olgu siis masuaeg või buum. Keskmiselt läheb 6-12 kuud ja ikka päris palju CVde saatmisi, vestlustuure jne. Samas töökohad kuhu saanud väga meeldinud ja liikusin edasi kuna sain veelgi paremaid tingimusi kaubelda. Nii 23-24 aastaselt sain ka samas stiilis kartusi nagu TAl, aga lõpusirgel see enam ei mänginud rolli. Viimases töökohas sain töötada ca 2 aastat ennem kui beebipuhkusele läksin ja eks kollektiivi jaoks ei tulnud sealt mingeid üllatusi kuna olin just abiellunud.

Seega peaks ikka edasi otsima. Eriti praegusel ajal kui tööandjatel nii palju kartusi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hetkel täidetakse kõik vabad kohad lapsepuhkuselt tulijate või sisekonkursiga. Paar aastat tagasi oli koondamine .

Finantsasutus Tallinnas, palju kõrgharidusega kontoritöötajaid. Noori ja vanu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase vastaja pakutud situatsioonis ilmselgelt ju poleks mõtet avalikku konkurssi korraldada ja lapsepuhkuselt tulijale peabki töökohta säilitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 14:32; 28.05 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen. lähen reedel viimasele töövestlusele. kandideerisin nelja kohta, ühte kohta ei kutsutud vestlusele, kahest on tööpakkumine tehtud. vanud 53, haridus magister.

Mis mõte on sellisel postitusel? Magister on väga lai mõiste, eriala on määrav!

Minu kunagine sõbranna on infoteaduste magister (loe: raamatukogutöötaja) ning sellise haridusega leiab alati töökoha, no problem!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille poolest sa potentsiaalsele tööandjale väärtuslik oled? Kui palju suudad enda tegevusega ettevõttele tulu teenida ja kas see tulu, mida suudad igakuiselt toota või kulu, mida kokku hoida katab ära sinu palgakulu? Töötaja on ressurss ettevõtte eesmärkide saavutamiseks. Mille poolest sina seda ettevõtet nende eesmärkidele lähemale aitad?

Kui sul on mida ettevõttele müüa ja oskad seda teha, ei ole takistuseks ei napp töökogemus ega reproduktiivses vanuses olek. Ja ole tänulik, et sa ei saanud tööle ettevõttesse, mis täiesti varjamatult diskrimineerimisega tegeleb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseselt ei otsinud, kuulutus sattus juhuslikult näppu ja tekitas huvi. Kandideerisin, konkursi lõppedes helistati ja kutsuti vestlusele ja osutusingi valituks. Esimese kõne ja valiku teatamise vahe oli kuus päeva.

Varem, kui aktiivselt otsisin, siis ootasin ikka nädalaid, enne kui midagi kuhugi liikus. Ju praegu on tööturg kuumem kui mõned aastad tagasi ja hea kraam tuleb kiirelt ära rabada, muidu jääd ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk alustaks esialgu madalamalt positsioonilt ja siis samas firmas karjääri teha ? Tõestad ennast ettevõttes ja liigud kõrgemale.

Millegipärast noored kardavad seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk alustaks esialgu madalamalt positsioonilt ja siis samas firmas karjääri teha ? Tõestad ennast ettevõttes ja liigud kõrgemale.

Millegipärast noored kardavad seda.

Noored kardavad seda sellepärast, et elu on väga kallis – ei ole aega oodata kõrgemat positsiooni. Enamasti noored üürivad eluaset, mis tähendab 450-500 eurot keskmiselt kuus läheb elukohale (võtsin hetkel sellise keskmise Tallinn-Tartu üürikorteri).

Sinna juurde paneme toidu ja transpordi (Tallinna puhul ühistransport ei ole tasuta, kui ei ole Tallinna elanik/ mõne inimese puhul on auto sobivaim variant – siinkohal leiduvad muidugi need, kes ütlevad, et auto ei ole vajalik).

Nendel madalamatel ametikohtadel on brutopalk keskmiselt 800-900 eurot, mis tähendab 716-794 eurot kätte kuus. Võtame nüüd maha korteri hinna: 375 eurot on jäänud meil. Vahepeal on vaja osta uued sokid, särgid, püksid, majapidamistarbed, hügieenitarbed (tüdrukutel ka iga kuu). Nüüd mõtleme – kuidas sealt veel midagi kõrvale panna, et tulevikus saaks millalgi ikka enda elamise sissemaksuks ka omada raha? See on minu vaade ja arvamus. Mõni ei ole minuga nõus ja mõni on.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 11:05; 24.05 12:24; 24.05 14:35; 02.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“töökogemust ei ole” – kas töökogemus on samas vallas?

vanus on täpselt selline, et oht on jääda lapsehoolduspuhkusele – seda võib-olla uuritakse ääri-veeri, mida vastad. Sellele võib vastata, et mis on siis ideaalne? Sageli on ka see – liiga vana, liiga aeglane,väiksed lapsed, palju lapsi,  pole tööl käinudki. Meest pole – intrigant kindlasti. 🙂 Vastadki, et hetkel on soov tööl käia ja seda tööd teha.

Head tööd ongi raske leida ja konkurents ongi hetkel väga kõrge ja kindlasti tööandjal on oma eelistus. Kollektiivi peab ju ka sobima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )