Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööotsingutel ummikus

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: tööotsingutel ummikus

Postitas:

Ei ole ise personalispetsialist, aga just korraldasin konkursi. 100 CV-d laekus (kaaskiri oli nõutud, aga mitte kõik ei saatnud seda).

Väga lühidalt minu perspektiivist:
1. Kui sul on vähe/üldse mitte töökogemust või sul on \”augud\” CV-s, siis on korralik kaaskiri hädavajalik. Mida ma peaks \”tühjast\” CV-st välja lugema? Suure tõenäosusega ma ei hakka ka üle küsima, kui just midagi erilist CV-s/kaaskirjas silma ei jää.

2. Kes arvavad, et keegi neid lugeda ei viitsi, siis… Kuna mul oli ka küsitud võõrkeeles kaaskirja, siis ma lugesin neid kõiki põhjalikult. Need, kes standardsete ja kopeeritud lausetega kirjutasid, ning need, kes ei üritanud ennast kuidagi lahti rääkida, kahjuks edasi ei pääsenud teise vooru. Kui selliseid on 60 tükki kõrvuti, ei paista keegi välja ju.
Ma ei tea, mis selliste kaaskirjade vastu aitaks. Andke kellelegi lugeda, kes vaataks teise pilguga. Kui ta teid ei tunneks, kas tekiks huvi?

3. Pilt CV-s. Normaalse dokumendifoto vastu pole mul midagi, aga fotod stiilis \”mina enne peole minekut\” või \”veiniklaas käes\”… Halba ma ei arva, aga tavaliselt neil inimestel pole ka kõige paremad CV-d ja kaaskirjad.

4. Teinekord peab vist ikka bluffima ka, et tööd saada. Samas ei tea sa kunagi… Meil ei ole personalispetsi, kes CV-sid üle vaataks. Mina nokin neid ise ja igasugused bluffijad läbi ei pääse (kuna üht spetsiifilist oskust on vaja, mis kaaskirja kirjutamisel juba välja tuleb, siis…).

5. CVkeskuses on väga mugav CV-d luua ja seal igasuguseid välju täita. Aga palun ärge minge jaburaks arvutialaste oskuste märkimisega. Brauseri kasutamine spetsialisti tasemel? Mida see tähendama peaks?
Kusjuures minu arust pole paha ise CV vormistada.

6. Kui saadate CV eraldi dokumendina, palun ärge saatke ainult .odt või .doc formaadis. Ega sa ei tea, mis seal tööandja arvutis tarkvara osas olemas on. PDF on lollikindel variant.

7. Valige soovitajaid targalt. Enda sõber/sõbranna või sugulane (nime järgi võimalik aru saada) ei ole just kõige adekvaatsem soovitaja minu arust. Võin ka eksida, aga mulle tundub endine tööandja/kolleeg usaldusväärsem.

8. Kui teie omandatud eriala või senine töökarjäär on ühel alal, kuid siis kandideerite hoopis teisele alale, siis oleks hea mõte see otsus ka kaaskirjas lahti rääkida. Mul ei ole endal inimeste erialavahetuse vastu midagi (endal on \”pehmelt erialalt\” kraad, kuid töötan suhteliselt \”kõval\” erialal). Aga see ikka tekitab küsimusi ja tegelikult hoiaks see kõigi aega ja närve kokku, kui antaks aimu, miks inimene suunda vahetab. Kui nüüd ise loogiliselt mõtlete, siis ei ole kuigi loogiline, kui inimene kirjutab, et sobib hästi antud ametikohale selliste ja selliste omaduste tõttu, kuid ei tule välja, et eelnev kogemus teiselt alalt seda soosiks ning mis üldse motiveerib teda muutust tegema.
On ka selliseid juhtumeid, kus juhi kohal töötanul on \”kopp ees\” ja ta soovib vahelduseks reatöötaja olla. Kuid ka sel juhul soovitaks antud otsus lahti rääkida. Muidu ma veel hakkan mõtlema, et ei saa hakkama või… Ja kui on palju kandidaate ning see CV eriti silma ei hakka, siis pole aega ka üle küsida.

Eks ma võiks siin jätkata. Loodetavasti on kellelgi kasu neist mõtetest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, aitäh Sulle heade soovituste eest! Ma ei kandideeri hetkel kuskile, töökoht olemas, kuid lugesin läbi ja panin kõrva taha: iial ei tea, millal vaja võib minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et ülioluline on, mis info avaneb teie kohta siis, kui sisestada googlesse teie nimi. Tasub kindlasti hoolitseta, et teie kuvand internetis oleks positiivne, kui netist tuleb välja, et olete üks igavene viriseja ja ussitaja, siis ainuüksi see võib olla põhjuseks, miks vestlusele ei kutsuta. Minul on üks tuttav, kes otsib meeleheitlikult tööd juba pikka aega. Oskab ühte ja teist, aga vat suhtumine maailma on nii negatiivne kui veel olla saab. Ja kõike seda elab ta internetis avalikult välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööotsingutel ummikus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.