Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööpakkumised, värbamiskogemus + tagasiside

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Tööpakkumised, värbamiskogemus + tagasiside

Postitas:

Millised on teie kandideerimiskogemused Eestis?
Tööotsimise protsess võib olla aeg täis huvitavaid võimalusi ja väljakutseid. Aga tihti on see pealtnäha põnev toiming tüütu ja pingeline tegevus. Olen hetkel aktiivne tööotsija ning täheldanud erinevaid probleeme, millest tööandjad ei õpi ega õpi.
Ettevõtted reklaamivad end kirevates värvides, aga tegelikult lonkab kandideerimis protsess mõlemat jalga!
Kirjutan siia, mis on minu kui kandidaadi jaoks värbamise puhul oluline ning mis on kitsaskohad ja probleemid, millega tööotsijad praegusel tööturul minu arvates silmitsi seisavad.


1. Esmane Tagasiside.

Kõige olulisem aspekt kandidaatide jaoks on kahtlemata tagasiside. Paljud ettevõtted ei anna mingit tagasisidet. ( Lihtne email „Tänan kandideerimast vms viisakus oleks ju kena?“)
Halb kogemus firmadega:
KOTRYNA OÜ
Deloitte Estonia
Estonian Business School
COINMETRO OÜ

2. Poolik tagasiside
Kui inimene on kohale kutsutud ja teda on intervjueeritud, oleks kena anda talle tagasisidet MIKS ta valituks ei osutunud. Ümmarguse mulli ajamine ei jäta esiteks head muljet, ei aita kaasa tööandja kuvandile ega ole abiks kandideerijal end edaspidi parandada või saada infot vajaliku enesearengu osas.
Näiteks töötukassa uurib tihti põhjusi, miks inimene valituks ei osutunud. Sellises olukorras on suhteliselt alandav minna taas ettevõttega kontakti otsima ja uurida neilt „ Aga miks te mind ei valinud, mis põhjusel mind ei valitud?“
Halb kogemus firmadega:
Orkla Eesti
SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid
Telia Eesti


3. Kodutööd

Kui esmaseks kontaktiks kandidaadiga on nõue teha mahukas kodutöö ja seda juba enne esmast intervjuud. Minul tekkis kohe küsimus, miks ma peaksin seda tegema enne intervjuud? Kandidaadina soovin ma ju tajuda, millisesse kollektiivi astun ja sellest esimese tunde annab esmane intervjuu ja kohtumine ettevõtte esindajatega.
Halb kogemus firmaga:
Bolt Eesti


4. Palk

Milleks raisata minu ja enda aega ja hoida palgavahemik saaduses? Me elame nagu kiviajas? Lätis ja Leedus ja paljudes EU riikides on töökuulutuses seadusega kohustuslik palk avalikuks teha, siis Eestis pole ei seadust ega ka kommet. Teine stsenaarium- avaldad intervjuul palgasoovi ja hiljem teed neile veel lisaks kodutöö. Lõpuks antakse tagasiside, et sa ei ole valitud, kuna küsisid liiga palju palka? Miks te siis palute veel kodutöö teha? Täielik ajaraisk! Minu nägemus on see, et Eestis soovivad tööandjad palgad saladuses hoida, kuna uued töötajad saavad enamasti rohkem palka, samas vanad olijad rügavad edasi madalama palgaga. Hoides palga saladuses ei pea palgafondi ju suurendama.
Halb kogemus firmadega:
Omniva
CityBee
Bolt Eesti

5. Online intervjuu robotiga
Väga tore, et oleme E-riik ja kõik on digitaalne 🙂 , aga kõik inimesed ei suuda kaamerasse rääkida ja esineda. Kusjuures antud tööpostil ei nõutud esinemisoskust.
Selline formaat ei ole miskit pidi kandidaadisõbralik. Pidin mitmeid kordi oma vastuseid uuesti lindistama, sest iga kord oli midagi, millega ise rahul ei ole. Inimene on natuurilt juba enda suhtes kriitiline, kui tegemist on videode või fotodega.
Halb kogemus
Telia Eesti.

Leidsin ühe Swedbanki kommentaari: Swedbanki personalijuht Ülle Matt: liigume samm-sammult
Suhtume töökuulutuste juures palgavahemike avaldamisesse positiivselt ning oleme seda ka ise juba aeg-ajalt praktiseerinud. Liigume samm-sammult, sest palgavahemike avaldamine nõuab põhjalikku organisatsioonisisest ettevalmistust. Näiteks alates sellest aastast oleme kõiki oma töötajaid teavitanud nende ametikoha palgavahemikust.
https://www.cv.ee/toopakkumised/swedbank-as
siit küll ei paista, et see jutt vett peab 🙂

Millised on teie kogemused ja mis ettevõtetega on teil ebameeldivad kogemused?

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 13:03; 07.02 14:59; 07.02 16:08; 17.09 19:34; 17.09 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba ammu tahtnud siia ise sarnase teema teha. Endal Swedbankiga lausa selline kogemus (hoolimata nende agarast tööandja brändi kujundamisest ja kampaaniatest), et kutsuti suure õhinaga vestlusele – kandideerisin ning juba ülejärgmine päev helistati – vestlus läks hästi, räägiti järgnevatest voorudest, sammudest ja ajaplaanist… ning ma ei kuulnud neist rohkem mitte midagi. Ei ühtki meili, et täname kandideerimast ja te ei osutunud valituks (ausalt – ma ei solvu, see on täiesti normaalne, kui leitakse ideaalne inimene ja teised head kandidaadid heidetakse kõrvale, küll aga võiks olla ELEMENTAARNE sellest teavitada), vaid täielik vaikus. Ghosted, nagu öeldakse. Olen üsna spetsiifilise valdkonna spetsialist ja õnneks leidsin mulle igati sobiva töö ja tingimused kiiresti, Swed aga avas selle sama positsiooni konkursi peagi uuesti. Tegemist on värske kogemusega mõne kuu tagant.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:40; 27.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegelesin viimati kandideerimisega 2 aastat tagasi. CV saatmisest lepingu sõlmimiseni kulus 1 kuu. Mingeid probleeme ei täheldanud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks miinustada? 🙂
Aitäh Kägu 07.02.2020 14:40. Hea, et mainisid solvumist.
Just nii, asi ei olegi solvumises 🙂 Ma ka ei solvu.
Ma vaid soovisin jagada oma kogemused nn “hinnatud” tööandjate osas.
Nende ettevõtete personaliosakond ei oska lihtsalt oma tööd korraldada.
Ei ole ju raketiteadus saata mass e-mail kõigile, kes 1. ringis välja praagitakse.
Kes kohale tuleb, võiks ju mingi tagasiside anda. Miks teda ei valitud.
Lisaks väheneks HRi töökoormus, kui palgavahemik kirja panna 😀 Kõigi osapoolte aeg on raha!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 13:03; 07.02 14:59; 07.02 16:08; 17.09 19:34; 17.09 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassale ei ole minu arvates vaja midagi ülearu põhjendada. Ütled, et sind
seekord kahjuks ei valitud või said ise intervjuul aru, et see töö pole sinu jaoks. Tingimused, asukoht, palk-mis iganes. Selleks sa tööotsija ju oledki, et alles otsid, mitte et kõik sobiks.

Ma lõpetaks igale poole kandideerimise ära ja läheks hoopis töötukassas karjäärinõustaja vastuvõtule. Laseks cv-d muuta ja kuulaks asjalikke nõuandeid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:18; 29.07 09:32;
To report this post you need to login first.

Kotryna Eesti OÜ
Delloite Eesti
Coin Metro

Krediidiinfo selliste nimedega ettevõtteid ei tunnista…
On sarnase nimega, aga kui juba nii pikk algatus teha, siis võiks täpselt kirjutada.

Mida sulle annab tagasiside vormis “Täname kandideerimast”? Tore muidugi, kui keegi selllise saadab, aga kui ettevõttel pole HR osakonda/inimest, ja ka personaliotsingu firmat ei kasutata, siis see vaene töötaja, kelle kaela kogu protsess on pandud, tõesti ei jõua. Küllalt selliseid firmasid.

Ka spetsiifiline tagasiside on keeruline – nii tihti on lihtsalt nö ebasobiv keemia, aga sellise tagasisidega võib mõni hull lausa tõrjutuse tõttu kohtusse minna…

Kodutöö – loomulik asi, kui tegemata, siis järelikult sind ei huvita.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:44; 07.02 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on vaja Töötukassale põhjendada, kui soovid saada koolitusi.
Igale inimesele on ette nähtud 2000€ koolitusteks. Selleks, et neid saada pead korraliku kadalipu läbi tegema.
Lõpuks otsustab Töötukassa konsultant, kas annab sulle loa või mitte.
Kui sa ei tea, mida parendada ei saa sa ka koolitusi.
Kunagi sain sõimata, et olen liiga haritud ja minusugusele koolitusi ei anta 🙂
Mina ei ole hetkel töötu, lihtsalt jagan enda kogemusi.
Ühel heal sõbral oli selline kogemus Töötukassaga. Ta oli kogemusega turundusspetsialist ning soovis end edasi arendada ja karjääri veidi muuta. Nimelt soovis ta töötada digiturundajana, sest teda huvitas Google reklaam ja SEO. Kuna tema eelnev kogemus oli vaid traditsioonilise meediaga, siis soovis ta erinevaid digiturunduse koolitusi.
Töötukassa konsultant arvas, et seda talle vaja pole, digimeedia koolitus ei ole tänapäeval vajalik ja üldsegi on antud koolituse kvaliteet kaheldav. ( See oli neil Töötukassa lehel ja nende ametlik koostööpartner) 🙂 Konsultanti ei huvitanud et 90% turundusvaldkonna töökuulutusi nõudis digimeedia oskusi.Tegemist Saaremaa osakonnaga. Samuti oli teine juhus, sõbranna soovis karjääri muuta ja raamatupidaja koolitust teha. Talle öeldi Töötukassast, et ei saa. Eestis on küllaga raamatupidajaid…
Samas on selline koolitus Töötukassa lehel valikus olemas.
Mõlemad vaidlesid oma konsultantidega mitu kuud enne, kui lõpuks koolitusele sai. Ja ülla ülla, said hiljem ka tööle soovitud erialadele.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 13:03; 07.02 14:59; 07.02 16:08; 17.09 19:34; 17.09 19:52;
To report this post you need to login first.

Tegu pole ju ühe meili saatmisega, vaid vahel on kandideerijaid sadu!
Aga kollektiivis (just väiksema töötajate arvuga firmad) on keemia ülioluline. Inimesed on koos tundi päevas, uus peab sobima. Mõne puhul lööb kohe lambike põlema – sellega tekib hiljem probleeme. Pole ratsionaalset seletust, kõhutunne ainult.
Teadmisi saab anda, iseloom on juba olemas.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:44; 07.02 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ha, ma võiksin neid näiteid veel lõputult tuua. Eriti nõme on see, et läbid kõik voorud, siis tuleb jutt “me nädala aja jooksul siis tõenäoliselt kutsume lepingut sõlmima, anname märku!” Ja siis ootad ja ootad. Samal ajal mõtled, kas väinad veel intervjuusid, mida teistele ütled, kes samamoodi “ha, me siis helistame varsti töölepingu asjus!” ütlevad. On ka kogemus, et kutsuti töölepingut sõlmima, 3 h enne aega helistati, et “oi, meil jäi see ja too haigeks.. ma täpsustan tänase homse jooksul uue aja” ja siis ei helistata enam kunagi 😀
Need kogemused jäänud siis 2 a tagusesse aega, kus ülikooli magistri tegemise kõrvalt(kaugõpe) tööd otsisin. Ja muidugi väga vähe palka maksvates firmades on kogemus, et juba esimesel kohtumisel soovitakse tööleping ruttu ruttu sõlmida. Tööandjate nimesi täpsustama ei hakkaks.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 17:48; 27.07 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu pole ju ühe meili saatmisega, vaid vahel on kandideerijaid sadu!
Aga kollektiivis (just väiksema töötajate arvuga firmad) on keemia ülioluline. Inimesed on koos tundi päevas, uus peab sobima. Mõne puhul lööb kohe lambike põlema – sellega tekib hiljem probleeme. Pole ratsionaalset seletust, kõhutunne ainult.
Teadmisi saab anda, iseloom on juba olemas.

Olen ka väikefirmas tööandja esindajana töötajaid otsinud. On küll kandideerijaid sadu, aga väikefirmas ei otsita töötajaid ka nii tihti, et ei jõuaks sellega tegeleda. See pole pidev protsess. Aga tundub, et paljudel on ikka see ülbuse moment sees, sina oled tööotsija, mina tööpakkuja, olen nagu kõrgemal positsioonil. Kuigi tänapäeval see enam nii ei ole. Portaalide kaudu töötajat otsides on kõigile ühesuguse meili saatmine üldse ühe nupuvajutuse teema. Ja ei ole ka raske juba töökuulutusse kirja panna, et sobivate kandidaatidega võetakse ühendust selleks ja selleks tähtajaks. Ka ei ole raske vestlusele kutsutud kandidaatidele personaalsemat tagasisidet anda. Lihtsalt ei vaevuta, aga võiks aru saada, et kui töötajaid halvasti kohtled, pead rohkem palka maksma, et keegi normaalne sinu juurde tuleks, seega lõppkokkuvõttes tuleb selline suhtumine kallim.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis imeoskustega teemaalgataja on kui kandideerib nii erinevatesse ettevõtetesse?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, täpselt sama kogemus. Väga vähe firmasid annavad tagasisidet. Ei saa aru, miks kardetakse palgasummasid avaldada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks tööandja arvestab ka sellega,et töötaja ei kandideeri ainult nende juurde ja kui liiga vara palganumber välja käia võib heast”odavast” töötajast ilma jääda, kui teises kohas kasvõi 100€ rohkem pakutakse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa peaks olema ikka neile kellel pole põhiharidustki, kõik kes on ikka vähegi targemad, ei peaks sinna minema. Karjäärinõustamine ka selline teema, kas kõrgharidusega inimene ei suudagi ise väljamõelda mis ametis ta elatist teenida tahaks või ei ole julgust ja keegi peab kätt hoidma…

Töökuulutused on muidugi absurdiminutid, ettevõtte enda poolsed pakkumised on copy-pastega üksteise pealt maha kirjutatud. Ise ka vaatan uut töökohta, aga peened ettevõtted ja “peened” töökuulutused jätan kõik vahele. Need kus palgavahemikku pole kirjas, neid ka ei vaata ja väiksemate ettevõtete puhul alati maksehäired üle vaadata. Ametis tuleb natuke madalamalt alustada, siis kui valdkonnas kogemused, küll siis keegi üle pakkuma tuleb. Nii tehakse karjääri. Sinu vastu tuntakse juba huvi ja sind ei solgutata mingite intervjuudega jne.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 22:55; 08.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles probleem, oled põhjalik, tunned turgu, tee oma ettevõte ja saad neid vigu kõiki kohe homme parandama hakata 🙂

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui paljud kandideerijad oleksid tagasiside sisuga nõus või võtaksid seda arvesse? Inimesele endale ju ikka tundub, et ta on kõige parem ja kõige targem. Ja üldse, “te saite minust valesti aru”.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest kui sulle lähipäevadel ei vastata (peale kandideerimisaja lõppu), siis sinu vastu huvi ei ole, kui oleks, siis leiatakse kohe aega ühenduse võtmiseks. Kui võetakse mitu nädalat hiljem ühendust, siis on jama töökoht/ettevõte kui esimesed kandidaadid ei sobinud või loobusid.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 22:55; 08.02 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis keemiat sa seal otsid? Ega sa endale sealt ju meest ega sõbrannat otsi. Ikka tööks sobivust hindad, kas kvalifikatsioon, oskused, teadmised on piisavad, on inimene kohusetundlik, õppimisvõimeline vms..Mis keemia?

Väga lihtne. Kui kandideerid positsioonile, kus tuleb koos teiste inimestega töötada, siis keemia on väga oluline. Kas sa sobituksid oma tõekspidamistega, ellusuhtumisega, töökultuuriga, isiksuseomadustega juba olemasolevasse meeskonda või mitte? Kui olemasolev meeskond on selline, kus teineteise kallal aasitakse, oodatakse sealt vastu teravmeelseid paikapanekuid või konkreetset enesekehtestamist, siis pind perses puritaani, kes ei julge ka öelda, kui talle miski ei sobi, ei võeta sinna meeskonda tööle sest keemia ei klapi. Tühja sest, et kvalifikatsioon, teadmised, oskused on olemas – see inimene on selles kollektiivis õnnetu ja lõppkokkuvõttes teeb ka kõik teised õnnetuks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiega liialdus. Teemaalgataja on ehk algaja tööotsija?

Mis muu põhjus saab olla mittevalituks osutumisel, kui et teine kandidaat oli parem? Ükskõik siis, kas tausta mõttes või jättis vestlusel parema mulje. Ega lõpuks tööandja ennustab ka suht kohvipaksu pealt, kas saab hea töötaja.

Ülesanded – ise eelistan just enne ülesanded lahendada ja siis vestlusele. Ma ei viitsi käua vestlusel, kui hiljem selgub, et mu erialased teadmised liiga nõrgad näiteks. Pigem just vestluse ajaks olen siis veendunud, et mu teadmised on piisavad, nüüd sõltub kõik muljest ja teistest kandidaatidest.

Ei tasu nii dramaatiliselt võtta seda asja. Kui on 30 kandidaati, siis ei jõua igaühele peendetailset tagasisidet anda.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule väga teema algatus meeldib, loodame, et ka personalitöötajad seda loevad. Endal mul õnneks pole viimased 10 aastat vaja olnud kandideerda, kuid näen noore lähisugulase pealt, kuidas kohati tööotsijatega inetult ümber käiakse. Tõepoolest puudutab see pigem väiksema töökogemusega tööotsijaid. Kui oled mingi 7 aasta kogemusega programmeerija, siis saad tõepoolest juba ise valida. Paljud annavad tõesti suuri lootusi, kiidavad proovitööd ja tulevast töötajat, on valmis juba lepingut sõlmima ja siis äkki kas kaovad või tuleb lakooniline vastus, et leidsime kellegi suurema kogemusega. Jutt jumala õige, aga miks siis üldse neid väiksema töökogemusega inimesi välja kutsuda ja töid tegema panna, kui nad on välistatud juba algselt. Siin on eelnevalt pankadest juttu ja tõepoolet nende suhtlemine (nimesid nimetamata) annab soovida. Ka palgavahemik võiks muidugi kirjas olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen siia teemasse varem korra kirjutanud, aga Covid-19 tõttu koondati ja olen tagasi aktiivsetel otsingutel. Asi on tagasiside osas hullem kui iial varem – räägin siinkohal ka suurtest, tuntud ettevõtetest, kes hetkel värbavad ja ei ole võimelised ka kõige lihtsamat tagasisidet andma ja seda nädalate kaupa. Selge see, et on puhkused ja protsessid võtavad aega – ma saan sellest aru. Aga kuskilt läheb mingisugune piir, eriti kui on mängus mahukad kodutööd, testid jms.

Kas töö otsimise “uus normaalsus” ongi see, et juba eos võiks eeldada, et pärast võrdlemisi edukat vestlust võib juhtuda, et ei kuulegi rohkem mitte midagi, ja mingi aja pärast võtta teadmiseks, et ju siis osutus keegi teine valituks?

Kuidas teistel, kes hetkel samas paadis?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:40; 27.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No samas, tööandjatega käitutakse üsna sarnaselt. Tullakse intervjuule, lepitakse järgmine voor kokku, ei ilmuta kunagi välja. Vahetult enne töölepingu sõlmimist kaotakse ära. Intervjuule ei tulda kohalegi jne. Siiski võiksid firmad oma mainele ja selle olulisusele mõelda – osav ja hea töötaja ehk ei kandideerigi eal sulle, kui negatiivset kuulnud.
Enda suurim pettumus oli ühes Tallinna linna allasutuses. Intervjuud läksid edukalt, räägiti samuti detaile, nagu oleksin juba tööle võetud, leppisime koolitusajad kokku jmt. Küsiti väga detailseid küsimusi, millele vastasin ainult seetõttu, et arvasin, et olen tööle võetud. Mitu vooru oli mul ka juba läbitud. Kui 2 ndlat hiljem esimene koolituse aeg terendama hakkas, saatsin meili, et millal siis leping ja kas pean kuidagi veel koolitusele registreeruma? Vastust ei tulnud. Nädal hiljem saatsin uue meili. Siis vastati lühidalt “te ei osutunud valituks”, ei mingit “tere” ega “lugupidamisega”. Hiljem kuulsin, et neil sellised asjad tavalised, linn käsib konkurssi korraldada ja jälgib neid, aga tegelikult on siseringis juba ametikoha täitja valitud ja muu on lihtsalt tsirkus, et riigile näidata “vaata, täiesti päriselt otsisime kedagi!” Ma olin selleks hetkeks juba mitu muud tööpakkumist ära öelnud, korralik elukogemus.
Enda praegune tööandja helistas mulle kell 23:20, 3 nädalat peale intervjuud ja ütles, et noh, ülehomme ootan sind tööle. Senini pole kahetsenud, tööajad ja palk on vägagi sobivad, aga ülemus on endiselt selline, omapärane.
Positiivsed kogemused on Tele2 ja Veriffiga. Kumbagi ma neist tööle ei läinud, aga kandideerimisprotsess oli aus, kiire, meeldiv.
Paar aastat tagasi kandideerisin ka läbi firma, mis erinevatele asutustele töötajaid otsib, minuga võeti ise ühendust. Läbisin nende sada erinevat testi ja kodutööd, tööd ma ei saanud, aga sain veidra telefonikõne sealselt spetsialistilt, kes mind õhtusöögile kutsus. Kuu aega hiljem saatis mulle POSTKAARDI, milles seisis, et õhtusöögikutse on jõus kui edasist karjääri edendada soovin. Senini tekitab hirmujudinaid.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 17:48; 27.07 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui paljud kandideerijad oleksid tagasiside sisuga nõus või võtaksid seda arvesse? Inimesele endale ju ikka tundub, et ta on kõige parem ja kõige targem. Ja üldse, “te saite minust valesti aru”.

Loomulikult ei oota keegi tööandjalt pikka analüüsi inimese isikuomaduste kohta, mis täpselt intervjueerijale ei sobinud. Küll aga on tihti täiesti kenasti võimalik tagasisidet anda, millega inimene arvestada saab – valiti kogenum kandidaat, ootasime paremat inglise keelt, otsime rahvusvahelist kogemust, valisime valdkonna kogemusega kandidaadi vms. Kasvõi lihtsalt info, et leidus kandidaat, kes oli seekord parem. Tõsi, esimeses voorus sellist tagasisidet oodata on natuke palju, esimeses voorus piisab ka sellisest vastusest, millest inimene saab aru, et konkurss on läbi ja teda ei valitud. Lõppvoorudes siiski võiks anda rohkem tagasisidet, ka 5 inimesele tagasisidet anda ei ole kontimurdev.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 07:59; 28.07 08:06; 18.09 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olemasolev meeskond on selline, kus teineteise kallal aasitakse, oodatakse sealt vastu teravmeelseid paikapanekuid või konkreetset enesekehtestamist

See, mida kirjeldad on töökiusamine, mis on seadusest tulenevalt keelatud. Ma ausalt ei kujutakski ette end sellises töökeskkonnas töötamast, kuidagi nii teine eesti. Aasitakse, naerdakse ja mõnitatakse. Töö on ikkagi töötegemiseks, mitte kellegi paika panemiseks mõeldud, ehk siis tööl käiakse tööd tegemas, mitte kolleegidega võimuvõitlust pidamas, kedagi nöökides, alla surudes, tema üle naerdes, lollakate kommentaaride tegemises jne..

No just, sa ei tahakski seal töötada. See, et klapi puudumine kohe üles leitakse sellisel juhul ja sind edasi ei solgutata, on ju hea asi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 07:59; 28.07 08:06; 18.09 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olemasolev meeskond on selline, kus teineteise kallal aasitakse, oodatakse sealt vastu teravmeelseid paikapanekuid või konkreetset enesekehtestamist

See, mida kirjeldad on töökiusamine, mis on seadusest tulenevalt keelatud. Ma ausalt ei kujutakski ette end sellises töökeskkonnas töötamast, kuidagi nii teine eesti. Aasitakse, naerdakse ja mõnitatakse. Töö on ikkagi töötegemiseks, mitte kellegi paika panemiseks mõeldud, ehk siis tööl käiakse tööd tegemas, mitte kolleegidega võimuvõitlust pidamas, kedagi nöökides, alla surudes, tema üle naerdes, lollakate kommentaaride tegemises jne..

mulle jälle meeldib selline õhkkond ja olen sellises kohas ka ligi 10 aastat töötanud, nende inimestega suhtlen siiani. kujuta ette, seal oli lisaks aasimisele kombeks ka üksteist (vastassoost inimesi) aeg-ajalt kallistada või tagumikust näpistada 😀 kõigil oli sarnane huumorimeel, keegi ei saanud pahaseks või ei pidanud seda ahistamiseks. töö oli ka alati tehtud

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal oli lisaks aasimisele kombeks ka üksteist (vastassoost inimesi) aeg-ajalt kallistada või tagumikust näpistada ???? kõigil oli sarnane huumorimeel, keegi ei saanud pahaseks või ei pidanud seda ahistamiseks. töö oli ka alati tehtud

Tagumikust näpistamine ja selline kallistamine nt, et inimene üritab kuhugi minna ja tööd teha rahus ja siis üks kukub lihtsalt kallistama, on kindlasti ahistav ja rõve. Kui teil just seal kari perverte või väga seksikaid ja üksteise suhtes tõmmet tundvaid svingereid koos ei ole, siis on tõenäoline, et tegelikult nii mõnigi tundis end seal ikkagi ahistatuna, aga proovis lihtsalt ebameeldivast olukorrast üle olla ja halva mängu juures head nägu teha, kuna tööd oli ju vaja.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ka tööotsija Töötukassa kaudu ja ei osutunud alati valituks, kuid midagi erilist ma põhjendama ei pidanud. Vihane pole olnud, et mulle ei vastatud.

Pettuma olen pidanud ühe korra, ühes üsna spetsiifilise tegevusalaga firmas ei lastud mul teha proovipäeva, vaid sõlmiti kohe tähtajatu tööleping. Muidugi ilmnes, et ma pole loodud antud töö jaoks ja mind lasti minna keset tööpäeva, maksti vähem etteteatamise summa koos väljateenitud palgaga. Hiljem nad seal firmas muutsid selle ära, et inimene saab minna teha proovipäeva ja saab edasi olla töötuna arvel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:18; 29.07 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedbanki personalijuht Ülle Matt: liigume samm-sammult
Suhtume töökuulutuste juures palgavahemike avaldamisesse positiivselt ning oleme seda ka ise juba aeg-ajalt praktiseerinud. Liigume samm-sammult, sest palgavahemike avaldamine nõuab põhjalikku organisatsioonisisest ettevalmistust. Näiteks alates sellest aastast oleme kõiki oma töötajaid teavitanud nende ametikoha palgavahemikust.
https://www.cv.ee/toopakkumised/swedbank-as

Ei tea, miks teemaalgatajal nii hulgaliselt kandideerimise kogemusi, aga süvenemise ja arusaamisoskuse treenimine ei teeks paha enne plärtsuma hakkamist.
Tsitaadis on ju selgelt välja öeldud, et palgavahemike väljapoole organisatsiooni avaldamine vajab eeltööd ja seni on jõutud sinnamaale, et töötajad teavad oma ametikoha palgavahemikke (organisatsiooni sees).

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 09:50; 29.07 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedbanki personalijuht Ülle Matt: liigume samm-sammult

Suhtume töökuulutuste juures palgavahemike avaldamisesse positiivselt ning oleme seda ka ise juba aeg-ajalt praktiseerinud. Liigume samm-sammult, sest palgavahemike avaldamine nõuab põhjalikku organisatsioonisisest ettevalmistust. Näiteks alates sellest aastast oleme kõiki oma töötajaid teavitanud nende ametikoha palgavahemikust.

https://www.cv.ee/toopakkumised/swedbank-as

Ei tea, miks teemaalgatajal nii hulgaliselt kandideerimise kogemusi, aga süvenemise ja arusaamisoskuse treenimine ei teeks paha enne plärtsuma hakkamist.

Tsitaadis on ju selgelt välja öeldud, et palgavahemike väljapoole organisatsiooni avaldamine vajab eeltööd ja seni on jõutud sinnamaale, et töötajad teavad oma ametikoha palgavahemikke (organisatsiooni sees).

Ja kuidas see mulle, asutusevälisele inimesele tööotsimisel abiks on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas see mulle, asutusevälisele inimesele tööotsimisel abiks on?

Miks sa seda minu käest küsid? Ilmselt ei olegi. Viitasin sellele, et teemaalgataja sai panga jutust valesti aru kui seda usinalt kritiseerima asus. Ei öeldudki ju, et palganumbrid juba kuulutuses avaldatakse. Küll aga saab sellest kindlasti rääkida vestlusel ja sellest personalijuhi tsitaadist võib välja lugeda, et mingil ajal ehk ilmuvad need vahemikud ka töökuulutustesse.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 09:50; 29.07 14:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööpakkumised, värbamiskogemus + tagasiside