Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööpakkumised, värbamiskogemus + tagasiside

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Tööpakkumised, värbamiskogemus + tagasiside

Postitas:

Algse teemaalgataja väljatoodud probleemid on kõik loomulikult õiged, aga ilmselt seab ta ettevõtetele oluliselt kõrgema standardi, kui see reaalselt on.
Firmad ei toimi enamasti mõistlikult ega ootuspäraselt, nagu inimesed isegi.

Praktikas tehakse vahel lihtsalt libakonkursse või siis tahetakse imeinimest miinimumpalgaga. Vahel ei suuda näiteks juhtkond või osa sellest otsust langetada, seda lükatakse pidevalt edasi jne. Seega seda “põhjust”, miks mõni kandidaat ei sobi sageli polegi, vähemalt mitte sellist, mida öelda julgeks.

Igasugust tagasisidet, kui seda antakse, tasub ka võtta suhteliselt ettevaatlikult. Sellel ei pruugi olla mingit seost reaalsete puudustega või siis ei pruugi selle arvesse võtmine üldse mingeid eeliseid tulevikus anda – ühe ettevõtte jaoks oled liiga jutukas, teise jaoks liiga vaikne. Tasub mõelda, mis on selle ettevõte huvides enda aega sellele kulutada – on vist ilmne, et sellise info kvaliteet on kaheldav.

Kodutöid ei küsi ükski normaalne firma, kes tõeliselt vajab töötajaid. Ettevõte, mis reaalselt väga vajab töötajat ei hakka mingite mahukate kodutöödega aega raiskama. Aga õngitseda ju võib … eriti kui see ei maksa midagi. Äkki mõni geenius saabub ja siis võib ehk ta ka tööle võtta …

Palk – see on aastal 2020 nii, et vastupidi justkui erinevatele vanadele õpetustele, mille kohaselt pole palgast hea toon rääkida, tuleb palgateema võtta ette esimese asjana. Nii on võimalik praktiliselt kohe kindlaks teha, millisel firmal on tõsi taga ja millisesse üldse kandideerida on mõtet. Iga müügiinimene ka teab, et oluline on mõista, kas kliendil üldse raha ja reaalset ostusoovi on, muidu on tegu lihtsalt ajakuluga. Muidugi personaliosakond saab näidata, et töö käib, aga .. see pole vist tööotsija huvides. Ettevõte, kellel on reaalne palgafond olemas ja vajadus olemas, ei ole mingit põhjust sellise asjaga vassida.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 17:30; 29.07 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodutöid ei küsi ükski normaalne firma, kes tõeliselt vajab töötajaid. Ettevõte, mis reaalselt väga vajab töötajat ei hakka mingite mahukate kodutöödega aega raiskama.

Nii ja naa. Oleneb ka, millisele ametikohale töötajat otsitakse.
TA kirjutab, et mahuka kodutöö osas on tal halb kogemus Bolt Eestiga. Kas võiks täpsustada, millist tööd ja kui mahukat küsiti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodutöid ei küsi ükski normaalne firma, kes tõeliselt vajab töötajaid. Ettevõte, mis reaalselt väga vajab töötajat ei hakka mingite mahukate kodutöödega aega raiskama.

Nii ja naa. Oleneb ka, millisele ametikohale töötajat otsitakse.

TA kirjutab, et mahuka kodutöö osas on tal halb kogemus Bolt Eestiga. Kas võiks täpsustada, millist tööd ja kui mahukat küsiti?

See täpsustus oleks huvitav, kuigi Bolti puhul vist võib arvata, millega on tegu.

Ma lisaksin juurde, et mõtlesin eelkõige juhtu kui mahukas kodutöö pole tasustatud. Juhul kui see on ettevõtte poolt korralikult tasustatud “proovitöö” siis erandlikel juhtudel võib olla asjal ka mingi mõte. Lubamatu on teha sellist asja tasustamata ja tuleb mainida, et lugeda on olnud ka ettevõtetest, kes selliste kodutööde tulemi endale on “varastanud”.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 17:30; 29.07 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hetkel töökuulutus üleval ja kahe nädalaga 400 kandidaati, anda tagasisidet et aitäh kandideerimast, palun vabandust aga ???????????? Kandidaatide kvaliteedist ma jahuma ei viitsi hakata, ammugi nende käitumisest tööle kandideerimisel. Aga kui pole personalitöötajat, siis suheldaksegi nendega, kellega tekib mingi tööle tulemise variant.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 15:45; 02.08 22:39; 03.08 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hetkel töökuulutus üleval ja kahe nädalaga 400 kandidaati, anda tagasisidet et aitäh kandideerimast, palun vabandust aga ???????????? Kandidaatide kvaliteedist ma jahuma ei viitsi hakata, ammugi nende käitumisest tööle kandideerimisel. Aga kui pole personalitöötajat, siis suheldaksegi nendega, kellega tekib mingi tööle tulemise variant.

Meil ka kuulutus üleval ja pole keeruline kõikidele kandideerijatele üks masskiri saata portaali kaudu. Isegi kiri on teenuspakkuja poolt valmis kirjutatud (cvkeskus).

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 16:34; 03.08 09:44; 18.09 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hetkel töökuulutus üleval ja kahe nädalaga 400 kandidaati, anda tagasisidet et aitäh kandideerimast, palun vabandust aga ???????????? Kandidaatide kvaliteedist ma jahuma ei viitsi hakata, ammugi nende käitumisest tööle kandideerimisel. Aga kui pole personalitöötajat, siis suheldaksegi nendega, kellega tekib mingi tööle tulemise variant.

Meil ka kuulutus üleval ja pole keeruline kõikidele kandideerijatele üks masskiri saata portaali kaudu. Isegi kiri on teenuspakkuja poolt valmis kirjutatud (cvkeskus).

See kiri on rämpspost, miks seda vaja on? Kõik on ju kuulutuses öeldud ja seda, et inimene kandideeris ja kõik toimib, näeb inimene portaalis ka. Ma saan aru, et ekirja sa ei näe, kas läks ikka kohale ja automaatvastus näitab seda.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 15:45; 02.08 22:39; 03.08 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kiri on rämpspost, miks seda vaja on? Kõik on ju kuulutuses öeldud

Seda on vaja just selleks, et inimene teaks, kuidas konkurss tema poolt kandideeritavale kohale kulgenud on ja teaks ka hetke, kui tal pole enam mõtet loota ega oodata, et vestlusele kutsutakse. Kuulutuses midagi sellist olla ei saa. Ise ju väitsid, et kõikidele sa kûll vastata ei kavatse (või ei oska seda lihtsa nupulevajutusega teha? Sest saajate arv pole absoluutselt oluline).

Rämpspostiks nimetatakse kirju, mis saajaga kuidagimoodi seotud pole ja selles sisalduv info ebaoluline.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 16:34; 03.08 09:44; 18.09 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kiri on rämpspost, miks seda vaja on? Kõik on ju kuulutuses öeldud

Seda on vaja just selleks, et inimene teaks, kuidas konkurss tema poolt kandideeritavale kohale kulgenud on ja teaks ka hetke, kui tal pole enam mõtet loota ega oodata, et vestlusele kutsutakse. Kuulutuses midagi sellist olla ei saa. Ise ju väitsid, et kõikidele sa kûll vastata ei kavatse (või ei oska seda lihtsa nupulevajutusega teha? Sest saajate arv pole absoluutselt oluline).

Rämpspostiks nimetatakse kirju, mis saajaga kuidagimoodi seotud pole ja selles sisalduv info ebaoluline.

Kui ma ise tean, et olen kandideerinud ja mulle kirjutatakse aitáh kandideerimast, siis see on ebaoluline ehk rãmps. Ja kuulutus ehk loodetav töökoht kehtib täpselt nii kaua kui kuulutus kehtib, kuulutus läbi, konkurss läbi, lihtne! Paljudel on ka lisalause, et ühendust võetakse ainult sobivatega, jälle lihtne! Milleks seda sodi nii palju üldse saatma peab?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 15:45; 02.08 22:39; 03.08 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus, kus kodutöö varastatigi 🙂
Mõni aasta hiljem soovis see firma mid tööle kutsuda, loomulikult keeldusin ja ütlesin ka miks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 13:03; 07.02 14:59; 07.02 16:08; 17.09 19:34; 17.09 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutvusringkonnas on väga palju neid, kes on covidi tõttu koondatud.

Ühe tuttava hiljutine lugu: Otsiti täiskohaga “product ownerit”- ülesannete hulk oli VÄGA pikk, põhimõtteliselt otsiti turundajat, müügiinimest ja tootejuhti kõik ühes.
Käis intervjuul, rääkis oma kogemusest ja soovidest ning kuulas tööandja ootusi ja soove. Väga aus ja avatud suhtlus, ta mainis ka palganumbrit.

Pakkumine tehti naeruväärsele summale palk 1100EUR bruto!
Tegemist firmaga, mille köive on 49MILJONIT € aastas!
Tuttav vastas nende pakkumusele, et kahjuks sellise palgaga ei ole ta nõus.
Kirjas mainis, et oleks nõus pakkumise vastu vütma, kui palk on 1900€ ja rohkem talle ei kirjutatud.

Tegelikult võiks kõik ettevõtted, kes kandidaate halvasi kohtlevad kuskile avalikult kirja panna, sest kui juba värbamine lonkab, ega siis ettevõtte sees asjad ka paremad pole.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.02 13:03; 07.02 14:59; 07.02 16:08; 17.09 19:34; 17.09 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on väga hea, aga julgustan oma kogemusi jagama ka selleks mõeldud lehtedel, et see rohkemate inimesteni jõuaks

Ingl k/rahvusvahelisem glassdoor.com
Eesti k/kodumaine firmast.ee

Mõlemal saab jagada oma muljeid nii praeguse kui endise töötajana või ka ainult kandidaadina.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ka tööotsija Töötukassa kaudu ja ei osutunud alati valituks, kuid midagi erilist ma põhjendama ei pidanud. Vihane pole olnud, et mulle ei vastatud.

Pettuma olen pidanud ühe korra, ühes üsna spetsiifilise tegevusalaga firmas ei lastud mul teha proovipäeva, vaid sõlmiti kohe tähtajatu tööleping. Muidugi ilmnes, et ma pole loodud antud töö jaoks ja mind lasti minna keset tööpäeva, maksti vähem etteteatamise summa koos väljateenitud palgaga. Hiljem nad seal firmas muutsid selle ära, et inimene saab minna teha proovipäeva ja saab edasi olla töötuna arvel.

Jätan ka sinna oma kommentaari. Imelik, et neid veebilehti ei promota, sest mina sain alles täna sellest teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ise tean, et olen kandideerinud ja mulle kirjutatakse aitáh kandideerimast, siis see on ebaoluline ehk rãmps. Ja kuulutus ehk loodetav töökoht kehtib täpselt nii kaua kui kuulutus kehtib, kuulutus läbi, konkurss läbi, lihtne! Paljudel on ka lisalause, et ühendust võetakse ainult sobivatega, jälle lihtne! Milleks seda sodi nii palju üldse saatma peab?

Mis mõttes – kuulutus läbi, konkurss läbi?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 07:59; 28.07 08:06; 18.09 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ise tean, et olen kandideerinud ja mulle kirjutatakse aitáh kandideerimast, siis see on ebaoluline ehk rãmps. Ja kuulutus ehk loodetav töökoht kehtib täpselt nii kaua kui kuulutus kehtib, kuulutus läbi, konkurss läbi, lihtne! Paljudel on ka lisalause, et ühendust võetakse ainult sobivatega, jälle lihtne! Milleks seda sodi nii palju üldse saatma peab?

Mis mõttes – kuulutus läbi, konkurss läbi?

Ta mõtleb vist, et peale kuulutuse viimast kuupäeva peaks ka konkurss läbi olema. See on ajuvaba, sest siis viimastel päevadel kandideerijatega ei jõuakski üldse vestelda. Peale kuulutuse lõppemist saab ikka alles kõik kandideerijad ritta panna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 16:34; 03.08 09:44; 18.09 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan personalijuhina ja võin öelda, et loomulikult on viisakas anda tagasisidet jne aga tegelikult kui on 100 kandidaati 1) kellestki 60 pole vist kuulutustki lugenud
2) 10 räägib aiaaugust aga kuulutus aiast
Ülejäänute seast valid siis 10 välja, lepid nendega kohtumise kokku ja kohale tuleb 3. Ja nii iga kord.
No kaua sa jaksad ühepoolselt austust avaldada.
Paned siis hiljem muu konkursi üles, tuleb jälle suur osa samu inimesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 09:10; 19.09 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hetkel töökuulutus üleval ja kahe nädalaga 400 kandidaati, anda tagasisidet et aitäh kandideerimast, palun vabandust aga ???????????? Kandidaatide kvaliteedist ma jahuma ei viitsi hakata, ammugi nende käitumisest tööle kandideerimisel. Aga kui pole personalitöötajat, siis suheldaksegi nendega, kellega tekib mingi tööle tulemise variant.

Kus sul see kuulutus on, et kõigile eraldi pead saatma? Meie kasutame portaale ja kõigis neist on olemas võimalused saata samaaegselt kõigile märgitud kontaktidele.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 09:10; 19.09 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan personalijuhina ja võin öelda, et loomulikult on viisakas anda tagasisidet jne aga tegelikult kui on 100 kandidaati 1) kellestki 60 pole vist kuulutustki lugenud

2) 10 räägib aiaaugust aga kuulutus aiast

Ülejäänute seast valid siis 10 välja, lepid nendega kohtumise kokku ja kohale tuleb 3. Ja nii iga kord.

No kaua sa jaksad ühepoolselt austust avaldada.

Paned siis hiljem muu konkursi üles, tuleb jälle suur osa samu inimesi.

Ma tean, mida sa tunned. Tõepoolest on uskumatu, milline osakaal on rämpskandideerimistel. Palun ärge mingil juhul saage aru, nagu tööotsijad oleks rämps, lihtsalt töötukassa oma lolli süsteemiga on sellise olukorra tekitanud.
Nimelt on töötuna arvel olles kohustus tööd otsida ja seda iga kuu tõestada. Kui nüüd tekib olukord, kus inimene erinevatel põhjustel tööle minna ei plaani, siis ta hakkabki “kandideerima”, sest haigekassat ju tahaks. Ja pole ju ometi tema süü, et ei osutunud valituks. Ega tõesti saagi osutuda, kui ei vasta mitte ühelegi kuulutuses toodud nõudmisele. Aga linnuke ametnikule näitamiseks on ikka kirjas ja see ju põhiline. Oijummel, mis CVsid olen näinud. No kujundlikult öeldes umbes nii, et nõuete järgi vajatakse arstihariduse ja kogemusega südamekirurgi, aga kandideerivad põhikooli pooleli jätnud ja kaks kuud kassapidajana töötanud inimesed. Massiliselt.
Alguses uue kogemusena personalitööd tehes sain šoki, sest arvasin, et olen kuulutamisel vea teinud. Vaatan üle – no ei ole. Meie ettevõte ka selles mõttes tore, et ei varjata palka ega tegeleta muude lollustega nagu kandidaatide jooksutamine kümnes voorus või mahukad kodutööd või tasuta proovipäevad vmt. Kõik on aus ja töötajat väärtustav. Kuidas siis juhtub, et tulemuseks ilmselt lugeda mitteoskavate nn tööotsijate rünnak. Jupp aega ei saanud aru, aga siis panin pildi kokku. Olgu siis töötukassa õnnelik oma linnukestega.
Jah, see olukord on vihastav, aga ma pole kordagi mõelnud, et see võiks vabastada kandidaatidele tagasiside saatmisest. Eriti kuna see tänapäeval tõesti lihtne. No see on lihtsalt üks tööga kaasnev kohustus. Umbes nagu õpetajal on kohustus õpetada ka kasvatamatuid lapsi või suhelda nende veel kasvatamatute vanematega. Tuleb teha, igas töös on selliseid ebameeldivaid aspekte. Personalitöös ongi selleks ka nahaalsete ja kummaliste tööotsijatega suhtlemine. Õnneks ei pea selliseid ju vestlusele kutsuma. Saada vastus ära ja vaid imesta, kuidas maailmas asjad ikka käivad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööpakkumised, värbamiskogemus + tagasiside