Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööpraktika

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: tööpraktika

Postitas:

Kuidas on teil läinud Töötukassa tööpraktikaga – kes on saanud selle abil tööle, kes katkestanud või millised kogemused teil on? Registreeritud töötu saab tööpraktikal Töötukassalt stipendiumi 3,84 eur päevas (ametlikult on miinimum tunnipalk 3,21 eur), ja seda olenemata tundide arvust (kas 3-4h või 8-9 h päevas) ja lootuse, et ehk pärast praktikat võetaksegi ta palgalisele tööle.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:21; 16.07 22:22; 30.08 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ise elus Töötukassaga pidanud kokku puutuma, aga mulle tundub see mõnitamisena. Praegu on tööjõupuudus ja sellised “tööpraktikaid” tehakse ilmselt madalapalgalistel ametikohtadel?
Minu valdkonnas ega ka mu tutvusringkonna tegutsemisvaldkondades selliseid asju ei esine. Praktika on küll, aga palk selle ajal alates miinimumpalgast ja sellise praktika läbimine on tõesti kasulik olnud ning ka tööle aidanud.
Kui ma hoolega järele mõtlen, siis aastaid tagasi üks sugulane vist proovis seda “tööpraktikat” ja talle oli see küll kasutu. Ta on üle keskea keskharidusega naine, väga korralik inimene, aga eluaeg lihttöid teinud ja nüüd on probleem, et enam füüsis ei võimalda. Aga osaline töövõime olevat (reaalselt küll pole) ja seepärast saab teda Töötukassas nörritada. Siiski rohkem kui see ammune proovimine, tööpraktikal enam käinud pole. Töökohti, kuhu ta saaks kohe minna, on palju, sellega pole mingit muret, ainult et talle endale 99% ei sobi tervise tõttu.

Võibolla on sellisest asjast abi neile, kes pole elus tööd teinud, puudub igasugune kvalifikatsioon ja ise on ka nappide vaimsete võimetega inimene. Aga nendegi puhul tundub see rohkem mõnitamisena ja mõistlikum tundub siis toetatud töö.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu see töötukassa on mõnitamisasutus ja mingit kasu sellest töölesaamisel küll ei ole. Inimesed kannatavad neid “programme” vaid hüvitiste ja haigekassa pärast. Kõiki koheldakse juba ette sulleritena, kes vaid toetusi välja pressivad, samal ajal tööle ei soovigi minna. Eks neid ole muidugi ka päris palju, aga suur osa on ka neid, kes on päriselt töötuks jäänud, sellest küllaltki traumeeritud ja soovivad tõsiselt uut töökohta leida. Kui aga seni kõrgel kohal töötanud juhile öeldakse, et paneme sind Selverisse kasssapidajaks nagu naksti, siis sellest ei ole väga abi. Ei sobi see inimene sellele tööle ja ei sobi ka tööandjale sellised töötajad. Kui inimene ikka ise üldse pakutavat kohta ei taha, ei ole sinna sundimisest kasu. Tööharjutustega sama lugu.

Endal on töötukassaga kogemus olemas. Koondati ja soovisin siis kasutada vaba aega enesearenguks jne. Midagi sellest muidugi välja ei tulnud, vähemalt töötukassal puudus selles küll igasugune roll. Põhimõtteliselt kästi mingitele kohtadele kandideerida, kust sain väga ülbeid vastuseid, et nad ei soovi mind tööle. Sest töötukassa kaudu kandideerimine oli juba iseenenest märk, et see on mingi luuser ja loll, kes kuskile ei kõlba. Võiksin siin pikalt jätkata.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 15:14; 22.07 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul täiskasvanud laps erivajadusega(ei ole vaimupuudega, psüühikahäire ja osaline töövõime on), siis olen kokku puutunud. Enne kui ta ettevõttes päriselt tööle asus, oli Töötukassa rahastataval tööpraktikal samas ettevõttes. See oli nagu enda tõestamise aeg kuna esimene töökoht peale kaitstud tööd.
Eks iga ettevõte võtab riski kui palkab pikaaegse töötu või erivajadusega inimese, tööpraktika mõte on seda eraettevõtja riski maandada ideaalis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtumise küsimus minu meelest. Tegin tööpraktika ära. Minu jaoks oli töötukassal ikka plusse, mis olid mulle kasulikud ja mis ka ettevõttele kasuks. Kasutasime nii mina kui ettevõte neid pakutavaid toetusi ja hiljem tööandja lihtsalt kompenseeris selle sisuliselt rahatu tööpraktika aja lisatasuga. Kui ise ennast madalana tunned, küllap siis võib ka töötukassa alandav tunduda, aga kui oled üle sellest, et pead kellelegi nägu näitama ja teatavaid ülesandeid tegema, siis on töötukassa ikka toetav küll.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:59; 14.07 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin paar aastat tagasi 11 kuud töötu ja mind suunati tööpraktikale ühte suurde erafirmasse – minu hariduse ja varasema töökogemusega võrreldes täiesti vastupidisele erialale (lihttöö välitingimustes). Õnneks sain nädal hiljem teisest asutusest vastuse, et olen tööle võetud, vastasel juhul oleksin tööpraktika katkestanud. Minu jaoks oli see täiesti mõttetu.

Kuigi pean ütlema, et mõne jaoks võis see töökoht kindlasti uus algus olla, lihtsalt minu jaoks jäi liiga “lihtsaks”.

Kui aga Töötukassast üldisemalt rääkida, siis väga palju oleneb konsultandist. Mina otsisin endale töökohti ise, konsultant ei soovitanud midagi, kuid kord kuus vastuvõtul käies ja järjekorras oodates nägin kõrvalt, et mõned konsultandid siiski oma klientidele üht-teist ka pakkusid ja soovitasid.

Tööpraktika osas olen ma tegelikult suht neutraalselt häälestatud, ilmselt on nii mõnigi praktikakohale tööle jäänud. Mina tundsin end kergelt mõnitatuna siis, kui küsisin võimalust inglise keele koolitusele minna ja konsultant andis mulle selle peale ühe Tallinna kesklinna baari numbri, et ma seal vabatahtliku nõudepesijana töötades inglise keelt harjutada saaksin.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 16:30; 20.07 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud töötu . Kohal tuleb käia kuskil kolme nädala tagant, st pole midagi “kord kuus”. Ise olen tööpraktikast pääsenud, sest oli väga mõistlik konsultant. See võib muidugi lihtsalt külajutt olla, aga tööpraktikat pakkuvat kas firmad, kus on raske töö ja väike palk ning tõsine tööjõupuudus või firmad, kelle äriplaanis ongi tasuta töö sisse kirjutatud. Väidetavalt makstavat firmale juhendamise eest paremini kui praktikandile töötamise eest.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 01:52; 17.07 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud töötu . Kohal tuleb käia kuskil kolme nädala tagant, st pole midagi “kord kuus”. Ise olen tööpraktikast pääsenud, sest oli väga mõistlik konsultant. See võib muidugi lihtsalt külajutt olla, aga tööpraktikat pakkuvat kas firmad, kus on raske töö ja väike palk ning tõsine tööjõupuudus või firmad, kelle äriplaanis ongi tasuta töö sisse kirjutatud. Väidetavalt makstavat firmale juhendamise eest paremini kui praktikandile töötamise eest.

Jah, praktikant sai 3 eurot kopikateg, ettevõte 24eurot kopikatega päev.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:59; 14.07 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud töötu . Kohal tuleb käia kuskil kolme nädala tagant, st pole midagi “kord kuus”. Ise olen tööpraktikast pääsenud, sest oli väga mõistlik konsultant. See võib muidugi lihtsalt külajutt olla, aga tööpraktikat pakkuvat kas firmad, kus on raske töö ja väike palk ning tõsine tööjõupuudus või firmad, kelle äriplaanis ongi tasuta töö sisse kirjutatud. Väidetavalt makstavat firmale juhendamise eest paremini kui praktikandile töötamise eest.

Jah, praktikant sai 3 eurot kopikateg, ettevõte 24eurot kopikatega päev.

täpselt nii see ongi.
töötukassa poolt pakutav tööpraktika ja üliõpilaste erialane praktika asutustes on nagu öö ja päev:
esimesel juhul peab töötu tööpraktikal olija kohustuslikus korras tegema mingit rasket lihttööd ja hea kui pika päevaga bussipileti rahagi tagasi teenib.
teisel juhul aga inimene töötab JA õpib oma erialat tööd ning lisaks makstakse kas pool kuni täispalk antud spetsialisti ametikohal.

see, mida töötukassa “tööpraktika” nime all pakub, on orjus, mitte praktika.

lisaks ei saa absoluutselt aru, mis alusel töötukassa oma koolitusi ja praktikaid sisse ostab. riigihangete keskonnast loeb välja ikka igasuguseid imelikke nõudeid: nt otsiti “töötutele IT-oskuste tõstmise koolituse läbiviivat koolitusfirmat” ja kohustuslike nõuete hulgas oli, et kõik koolituse läbiviijad peavad olema… psühholoogi kvalifikatsiooniga. huvitav, kui palju meil eestis üldse neid it-koolitajaid on, kes lisaks psühholoogi diplomit omavad.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööpraktika peaks ideaalis olema nagu ÕPPIMINE – ettevõte saab juhendamistasu 25 eur päevas ja töötu ei saa töötasu, vaid päevas stipendiumi 3,84 eur kuni tööle asumiseks vajalikud teadmised-oskused selged. Siis lõpetatakse praktikaleping ja sõlmitakse tööleping:
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/arilehe-lugeja-tootukassa-maaratud-praktikas-pettunud-8-tunnise-toopaeva-eest-maksti-3-85-eurot-ja-lepingut-varjati?id=82739459

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:21; 16.07 22:22; 30.08 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööpraktika peaks olema nagu ÕPPIMINE – ettevõte saab juhendamistasu ja töötu ei saa töötasu, vaid päevas stipendiumi 3,84 eur kuni tööle asumiseks vajalikud teadmised-oskused selged. Siis lõpetatakse praktikaleping ja sõlmitakse tööleping:

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/arilehe-lugeja-tootukassa-maaratud-praktikas-pettunud-8-tunnise-toopaeva-eest-maksti-3-85-eurot-ja-lepingut-varjati?id=82739459

Peaks olema jah, aga reaalselt on see ikkagi enamasti orjatöö. Ja kui töölepingu sõlmimiseni jõutakse, siis pakutakse miinimumpalka. Kusjuures kui konsultant on leidnud, et see töökoht on inimesele sobilik, siis saab kord või kaks keelduda, ilma et raha või töötuna arvel olemise kallale mindaks. See artiklis viidatud lugu oli tüüpiline orjatöö näide – inimene ei pidanud seda tööd õppima, aga sunniti tasuta töötama.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 01:52; 17.07 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud töötu . Kohal tuleb käia kuskil kolme nädala tagant, st pole midagi “kord kuus”.

Kohal tuleb käia vähemalt kord 30 päeva tagant, mis on siiski pigem kord kuus kui kolme nädala tagant. Oleneb muidugi konsultandist, millal ta järgmise aja määrab ja kas kutsub kohale või piisab e-töötukassa täitmisest. 2-3 nädala tagant kutsutakse kohale vast neid, kelle puhul on kahtlus, et reaalselt ta tööd ei otsi või töötab mitteametlikult/väljaspool Eestit.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 16:30; 20.07 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohal tuleb käia vähemalt kord 30 päeva tagant, mis on siiski pigem kord kuus kui kolme nädala tagant. Oleneb muidugi konsultandist, millal ta järgmise aja määrab ja kas kutsub kohale või piisab e-töötukassa täitmisest. 2-3 nädala tagant kutsutakse kohale vast neid, kelle puhul on kahtlus, et reaalselt ta tööd ei otsi või töötab mitteametlikult/väljaspool Eestit.

Jumala vale, kõik, keda mina tean, on pidanud käima 3 nädala tagant. Võib-olla jah neil ongi kõigi suhtes vaid kahtlused. Aga mida sealt oodatagi, kui töötukassa konsultant saab ka 600-700 eurot netos kuus. Ega see konsultant siis ka eriti terav pliiats olla ei saa.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 15:14; 22.07 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa tööpraktika tasustamine on täielik jama: tööandjale makstakse päeva eest 27 eur (!!) ja töötegijale 3 eur……..https://www.tootukassa.ee/content/tooandjale-ja-partnerile/toopraktika

See peaks olema vastupidi ehk praktikant-töötegijale riiklik miinimumtunnitasu.

Tublid tööotsijad, mõelge, milline on teie minimaalne tunnihind ja püüdke see kokku leppida! Või  otsige edasi inimväärset tasu Eestis, välismaal, proovige ettevõtlust.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:21; 16.07 22:22; 30.08 16:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööpraktika

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.