Esileht Väikelaps toortaimetoitlaste lapsed

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: toortaimetoitlaste lapsed

Postitas:

Kas keegi siin on oma perega toortaimetoitlane voi teab kedagi, kes on?
Mind vaga huvitab, kuidas see mojub lastele? Kas nad on taiesti terved, mis nende verenaidud on, kas kasv on eakaaslastega sama.
Meie lapsepolves ju raagiti, et inimene ei omasta toorest taimest eriti palju. Tanapaeval raagitakse vastupidi, et just peabki sooma rohelist koogivilja, eriti hea kui toorelt, et just nii saab oma raua ja kaltsiumi katte.
Samas oli ju mingi aeg tagasi eesti ekspressis artikkel yhest eesti toortaimetoitlasest (nimi ei tule meelde), kelle lapsed soid ka ainult toorest toitu. Ja koik olid vaidetavalt terved.
Kes on teemaga rohkem kursis?
Uurin selleparast, et ehkki soon vaga tervislikult ja mitmekesiselt,olen kodune, stressivaba, olen pidevalt vasinud, lihtsalt ei jaksa enam elada.
Uurin kas on hea mote minna yle toorele toidule, jatta lihasoomine maha. Ja sellisel juhul peaksid mu lapsed ka koos minuga toortaimetoitlasteks hakkama, ega ei hakka ju neile eraldi praade vaaritama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 18:30; 28.02 20:57; 29.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selline väsimus võib viidata mõne aine/vitamiini puudusele. räägi arstiga ja lase vereproov teha.
ise võid seda 100% taimetoitlust teha, aga lapsed peavad midagi loomset saama. liha söömise all ei mõelda enamasti pool siga korraga, vaid mõõdukalt. enne täielikult toortoidule minekut uuri veel. selle sinu viidatud ajaleheartiklis kirjutatud pere kohta peaks vist terve blogi netis olema. sealt võid leida huvitavaid retsepte alustuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma jätaks lapsed igasugustest katsetest siiski välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun mõtle sellele, et kas sinul on õigus otsustada lapse eest kas ta on taimetoitlane või mitte. Kui laps suur ja tal omal mõistus peas, las otsustab ise. Seniks pole kohanud veel arsti kes soovitaks lastele taimetoitlust. Sina võid katsetada, aga millegipärast kahtlen. Parem lase arstil ennast uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed on ju siiski segatoidulised, st ei ole mõeldud tarbima ainult taimetoitu ja veel toorest. Kindlasti on fanaatikuid, kes selle vastu vadlevad, kuid aegade algusest peale on inimesed loodud tarbima taimseid ja loomseid saaduseid. mitu tuhat aastat tagasi jah ainult toorest liha ja taime, kuid kui avastati tuli, hakati küpsetama, grillima. Selleks, et toorest taimset toitu omastada peaks meie seedesüsteem olema sarnane taimtoidulistele loomadele. Osadel liikidel on selleks suisa nö 2 magu, et omastada ja seedida korralikult taimset sööki. Kindlasti jätaksin lapsest sellisest eksperimendist välja, me ei ole looduse poolt loodud taimetoidulisteks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õigesti toituda, siis saab ka toortoidust kõik vajaliku kätte (ok mõnda vitamiini pead purgist juurde võtma). Ka lapsed. Aga tegelikkuses pead sa tohutu palju sööma ja see on ikka kulukas ka (kõik need seemned, pähklid, värske kraam; korralik blender). Kui on tõsine plaan, siis võta ühendust toitumisnõustajaga, ära niisama eksperimenteerima hakka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Uurin kas on hea mote minna yle toorele toidule, jatta lihasoomine maha. Ja sellisel juhul peaksid mu lapsed ka koos minuga toortaimetoitlasteks hakkama, ega ei hakka ju neile eraldi praade vaaritama[/tsitaat]

Täiesti võimalik ja üldse mitte raske on teha lastele sinust erinevat toitu. Mina olen meie pere ainus taimetoitlane, seda juba 14 aastat. Kuidagi enesestmõistetav oli, et minu taimetoitlus on minu isiklik asi ja minu lihasööjast mees ei pea selle tõttu \”kannatama\”. Sama ka lastega, las nad teevad oma olulised otsused ükspäev ise. Lapsed ja mees söövad lisaks palju taimset toitu ka ja vähemasti 2 päeva nädalas keegi liha ei söö.
Teemaalgataja, nii et sinu põhjused taimetoitlaseks hakkamisel oleksid tervislikud ja mitte eetilised? Sel juhul ei ole vist nii suur probleem ka see kui lastele hakatakse salaja koolis või lasteaias liha toppima. Sest seda hakatakse kindlasti tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma valjendasin valesti, ma ei taha lastest teha taimetoitlasi, koolis soovad ikka koolitoitu ja kylas seda mida pakutakse. Aga kodutoidul on lihtsalt koige suurem osakaal nende menyys.
Ma motlen just selle toortoidu omastamise kohapealt, need eesti toortoitlase lapsed ju on terved ja kasvavad, jarelikult keha omastab sealt koik vajaliku. Motlesin, et akki keegi teab neid lahemalt voi on muu isiklik kogemus sellega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 18:30; 28.02 20:57; 29.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka tuttav perekond, kus ema sööb mingit \”isevärki kraami\”. Ma polegi süvenenud, et mida siis ja ta pole ise ka tegelikult rääkinud. Lihtsalt vahel kuskil lauas ütleb, et ma olen taimetoitlane ja sööb ainult õunu ja kurki, mis laual vaagnal. Aga seda kord küsisin, et kas kodus siis sööte kõik sama toitu või teed mehele ja lastele eraldi ja tema teeb omale eraldi toidu, ülejäänud perele eraldi. Arvata võib, et ta ei keela oma sööki ka lastele ja mehele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole ise ei taimetoitlane ega ka toortoitlane 🙂 kalast loobuda vist ei suudaks ja ainult külma toitu ka talvel süüa ei soovi.
Aga tunnen päris palju taimetoitlasi 🙂

aga siin palju põnevat lugemist:

http://www.paikesetoit.ee/

http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html#1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söön oma dieedi tõttu palju värsket. Salatid, juurikad jne. Samuti on mul tekkinud mōned kiiksud igapäevase toidu suhtes. Algu öeldud, ei ütle ma iialgi ära heast veiselihast, tallest jne. Aga igapäevaselt ma neid oma toidulaual näha ei taha. Seevastu on mul peres mees ja poeg, kes armastavad liha ja täisväärtusliku toitu. Seega, kui mina idusid ja kodujuustu nosin soovivad nemad siiski korralikult toituda. Suurima heameelega valmistan neil toitu mida nad naudivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ammu sa oled vere analüüsi lasknud teha?
Sa ei karda, et see liha välja jätmine menüüst asja hullemaks ei tee? Äkki see väsimus on madalast hemoglobiinist, kui punast liha välja jättad, võid endale karuteenet teha.
enne igasugust radikaalset muutust toidus, alati tuleb ennast enne arsti juurest kontrollida!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru väitest, et miks lapsed peavad sel juhul sinuga sama menüüd tarvitama ja mis hull vaaritamine see on, kui lastele eraldi toitu teed?

Saab ju kombineerida. Nt teed endale hommikusöögiks mingi smuuti plenderiga. Teed sellise koguse, et lastele jätkub ka. Lisaks keedad lastele portsu putru või teed võileivad (oleneb, kuidas te harjunud olete). Lõunasöögi söövad lapsed kodust eemal ja kui koolist (väikelapse teema all oleme, äkki lasteaiast?) tulevad, siis näksivad miskit sinu puuviljadest/aedviljadest. Endale saad siis lõunaks teha, mis soovid. Õhtusöögiks teed endale nt toorsalati pähklitega. Lastele teed sinna juurde mingit liha mingil moel (soovi korral ka nt keedad kartuleid).

Saab ka kombineerida, et mõnel päeval söövad lapsed sama, teisel päeval teed neile eraldi toidu (või midagi lisaks). Lapsed ei pea liha saama ju iga päev, aga ma arvaks, et vahel siiski.

Ise olen olnud nö kuurina toortoitlane. St paar päeva korraga. Perele tegin samal ajal siiski ka muud toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled veidi valesti aru saanud, ka tänapäeval ei väideta, et inimene ainult toortoitu süües tervislikult sööb. Tänapäevane toitumisteadus räägib mõõdukusest ja mitmekesisusest, mitte ainult ühele toiduainete grupile pühendumisest. Vahepeal söödi liiga vähe toortoiduaineid, aga see ei tähenda, et kaltsiumi ja raua omastamine on parim, kui ainult toortoitu sööd. Vastupidid, kaltsium ja raud omastuvad kõige paremini just koos rasvadega süües. Lastele on lisaks vitamiinidele ja muudele mikroelementidele siiski vaja kasvuks ka süsivesikuid, valku, rasvu. Ära tekita oma lastele teistest viletsamat stardipositsiooni elus. Nad ehk on nii tugeva tervisega, et elavad tõesti selle ühekülgse menüü üle, aga sa ei tea iial, millised terviseprobleemid sellega seoses neil tulevikus võivad olla, kasvõi seoses laste saamisega jne. Tegelikult ei oska keegi seda ette ennustada, kuidas sinu laste tervis just sellisele ühekülgsele menüüle reageerib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Väga tore, et oled hakanud mõtlema oma tervisele. Aga tundub, et oled oma mõttega alles alguses.
Muidugi tasub lugeda, mida kirjutatakse toortaimetoidu kohta http://paikesetoit.blogspot.com/
ongi nt. Sille Poole blogi, kellest kirjutas Ekspress. Uuri asja ja sa näed, et see on siiski midagi ROHKEMAT, kui lihtsalt kapsa närimine. Sest kapsa närimisest ilmselgelt ei piisa.
Aga alustuseks ei pea olema nii äärmuslik. On olemas ka vegan toitumine ja ovo-lakto-veganism. Mõlema puhul ei piisa sellest, et jätad lihtsalt menüüst välja liha ja toitud edasi üksnes friikartulitest (piltlikult öeldes).
Mis ülejäänud perekonda puutub, siis lapsed saavad tohutult KASU teadlikust taimetoitlasest emast. See on uskumatu, kui palju peresid tänapäevalgi veel toitub stiilis kartul-makaronid-liha ja pole õhkagi köögiviljast. Veel enam, lapsed ei tahagi neid süüa. Oma kogemus- kui laste titepõlves õnnestus neile terve köögivilja-arsenal sisse sööta, siis nüüd enam ei midagi:( Õnneks toorelt järavad.
Samuti tuleks teha vereanalüüs, kui tunned ennast halvasti.
Muidugi on see müüt, et rauda saab ainult punasest lihast, aga ka selle ümberlükkamine eeldab teadikku toitumist. Ise söön liha 1x nädalas, olen doonor, Hgb on alati normis ja kontroll selle üle olemas. Kui mõelda selle peale, et IGAL inimesel peaks olema päevas menüüs 1 suur toorsalat (ei pea silmas kahte lusikatäit riivitud porgandit), 1 köögiviljaroog ja puuvilja, hoolimata sellest, kas ta sööb ka liha, siis tegelikult see nii ei ole! Ja mõtle, kui raske on tegelikult süüa ära need 5 peotäit puu-ja köögivilja päevas, mis on absoluutne miinimum! Alusta sellest! Lihasööjad poleks nii haiged, kui nad tasakaalustaksid oma toitumise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen meie toitumise viinud juba koige uuema toitumispyramiidi jargi, st juur- ja koogiviljad on alumine, teraviljad alles selle peal. St igal soogikorral on pool taldrikust hautatud koogivili (mingi 5-8 erinevat koogivilja koos)ylejaanud pool on siis pooleks teravilja (kartul, tatar, riis voi taisteramakaron)ja liha voi kalaga. Soogikord lopeb puuviljadega. Enamuses toidust on mahe.
Ise soon rohelist toorsalatit ka, lapsed oksendavad selle valja.
Seega peaks justkui tervislik menyy olema, aga motlen, et liiga palju hautatud koogivilja, sealt ju vitamiinid koik valja kuumutatud ja iga paev liha on ka liiast. Saaks ju liha kenasti asendada laatse ja ubadega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.02 18:30; 28.02 20:57; 29.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]. Saaks ju liha kenasti asendada laatse ja ubadega[/tsitaat]
ei saa. Lihas on hoopis teised valgud kui ubades ja ka B12 on loomses toidus. siis peaks eraldi neid aineid tarbima toidulisandite kujul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps toortaimetoitlaste lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.