Esileht Hobinurk Toortoit kassile

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Toortoit kassile

Postitas:

Minu kõuts armastab toortoidu valikust sea südant. Ta lausa kugistab seda.
Tekkis küsimus, et kui palju koguseliselt seda päevas anda võiks?
Ostan külmutatuna. Lisaks saab ta konservi ööpäevas 85g(pool hommikul ca 7 ajal, teine poole 16 ajal). Krõbinad on koguaeg ees. Pisikese kausi sööb ta tühjaks enamjaolt kahe päeva jooksul(mõnikord ka ööpäevaga). Muid maiuseid saab meie käest väga harva.

Kaalub ta veidi üle 4kg. On isane, kastreeritud. Arsti sõnul normaalkaalus(käime kord aastas, kuna reisime, siis vaktsiini saades kontrollitakse ka muud).
Välisel vaatlusel minu arvates on ta isegi vähe kõhnake. Aga ta on kõrge, pikkade jalgadega ja üleüldse nagu pikkusesse. Selline kleenuke. Vanust on 5.5 aastat.

Ühesõnaga minu küsimus on, et kui palju grammides(sulatatuna) ma seda südant talle anda võin, et ma üle ei toidaks? Ja kas peaks konservi siis üldse ära jätma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:23; 25.01 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ülekaaluliseks vaevalt et läheb. Aga kui annad toortoitu siis pigem jah jäta konserv ära. Ise siis otsustad, kas annad iga päevaselt toortoitu või ei. Kui nt mõni kord nädalas, siis teistel päevadel võid konservi anda. Minu kassil on ka krōbin alati ees ja saab konservi 2x päevas. Ka sama kogus umbes. Ma kaldun arvama, et su kass ei söö seda kõike ära lihtsalt ja jääb seisma, see konserv, kui ta toortoitu eelistab. Aga kui päevajooksul nii toortoidu kui ka konservi ära sööb, siis mängi kogustega. Nt konservi 1x päevas ja toortoitu siis selle teise konservikorra arvelt. Iseasi, kas ta seda natuke külmkapis seisnud konservi tahab, jälle sõltub kassist ja konservist. Aga katseta erinevalt ja vaata, et lihatoit kaussi liiga kauaks ei jääks. St et sööb kõik ära ja ei lähe ülekaaluliseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis toidud need ülejäänud on? Mis krõbinaid ja mis konservi annad? Võimalik, et see süda on väga tervitatav lisasöök. Kui kaaluprobleeme ei ole, siis teed ilmselt kassile teene talle naturaalset sööki andes. Aga süda on üsna rammus kraam paljude toitainete poolest, seega ei saa midagi öelda enne kui ei tea mis see ülejäänud dieet on.

80/10/10 ratsioon on toortoitumise alustala küll, aga see kehtib ainult juhul kui söödetakse ainult toorest. Ja paraku on see siis samuti väga vähe tasakaalustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 23:11; 27.01 19:21; 28.01 11:32; 28.01 14:07; 28.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krõbinad on Applaws või Prima Cat ja konserv tavaline marketite(Whiskas ja Latz-Soomes) jama. Ta neid kallimaid ei söö millegipärast. Olen proovinud igasugu gurmeepasteete jms aga neid ma võin ise süüa kui tahan. Kuivavad lihtsalt kausis ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 21:23; 25.01 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krõbinad on Applaws või Prima Cat ja konserv tavaline marketite(Whiskas ja Latz-Soomes) jama. Ta neid kallimaid ei söö millegipärast. Olen proovinud igasugu gurmeepasteete jms aga neid ma võin ise süüa kui tahan. Kuivavad lihtsalt kausis ära.

Krõbinad on sul head, seega pigem vähenda toortoidu arvelt neid konserve. Annagi konservi asemel toorest kraami. Kui hoiad selle toore osakaalu kuskil seal 20% juures (kaloraažist), siis ei tohiks sa väga balansist välja ajada tema toitumist kah. Sea süda on umbes 120 kcal 100 grammi kohta.

Applaws kana kuivtoit sisaldab 3750 kcal 1 kg kohta. 5kilone kass peaks saama ainukese toiduna seda 60g päevas, seega tema päevane kuivtoidust saadav kalorite kogus oleks umbes 225 kcal. 20% toortoitu oleks siis 45 kcal, ehk siis lisaks päevas ca 40g sea südant, selle võrra muidugi võiks ka seda kuivtoidu hulka vähendada. Kui söödad südant paar korda nädalas, siis kalkuleerigi poole nädala portsu järgi see kogus (40x*7/2=140g kaks korda nädalas).

Kui sa juba sinna toortoitmise poole vaatad, siis äkki proovid kassi ka kontidega harjutada? Näiteks kanatiiva otsad on head alustamiseks. Kondist saab kass endale väga vajalikku kaltsiumit ja fosforit ning lisaks puhastab kondi närimine hambaid. NB! Mitte kunagi keedetud või küpsetatud konti, eks. Ainult toores kont. Kui kass hea meelega neid tiivaotsasid närib, siis saad ka anda tiiva suuremaid osasid. Mul on üks kass kes pistab terve kanatiiva koos kondiga pintslisse nii, et mitte purugi ei jää järele. Samas teised kaks söövad tiivaotsa ja sealt järgmise kondi, aga selle õlavarre kondist närivad vaid otsad ära. Kanakaelad on samuti väga hea pehme kont, millega kontidega tutvuse tegemist alustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 23:11; 27.01 19:21; 28.01 11:32; 28.01 14:07; 28.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus – miks sa ostad külmutatuna? Kas teil värsket ei müüda? Meil on värske kraam ja ma ostan seda umbes kaks kilo kahele kassile nädalaks. Enne ostsin kolm, aga üks kass suri ära (vanadusse ja tal oli vist vähk ka, mitte halvast toidust). Vahel ostsin neeru, vahel südant, aga neeru armastasid nad rohkem. Aga värske süda on hea puhas toit, no kelmeid on natuke, mida kassid väga ei armasta; ja ma olen sellest kogusest ühe või kaks südant ka endale vahel praadinud (tükkidena).
Üks süda kaalub umbes 300-400 grammi, ma olen lõiganud terve südame peenteks tükkideks ja andnud hommikul. Suurema osa söövad nad kahekesi ühe jutiga ära, siis natuke jääb lõunaks ka. Vahel olen õhtul ka andnud, aga enamasti mitte, krõbin on kogu aeg ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem jätku kuivtoit ära, olgu või aplaus. Maksad lihtsalt rohkem nende juurikate eest, mis sinna pandud on. Kassile need midagi juurde ei anna.

Kui valikus on tasakaalustatud kuivtoit või tasakaalustamata toortoit, siis kuivtoit on kassi tervise suhtes parem valik.

Loomaarstid puutuvad paraku igapäevaselt kokku patsientidega, kellel on suured probleemid, mis on tingitud tasakaalustamata toortoidust. Inimesed tahavad oma loomadele parimat, aga teadmatusest rikuvad hoopis nende tervise ära. Ekstreemsemad juhud on luumurdudega kassipojad – kassipoeg hüppas diivanilt maha ja murdis käpa – kassipoega toideti toortoiduga, mis ei sisaldanud kasvamiseks vajalikus koguses kaltsiumit. Pankreatiidiga kassid on teine levinud toortoiduhäda. Seega ei ole õige suhtumine, et toortoit on hea ja kuivtoit halb, kõik sõltub konkreetsest toidust.

Ma olen ise juba mitme aastase kogemusega toortoitja ja te peaks nägema kui pikad ja laiad on mu exceli tabelid, kus kasside menüüd koostan. Jälgin kõiki mikro- ja makrotoitaineid, lisan ka puudujäävaid vitamiine (näiteks E-vitamiini ei ole ainuüksi toortoidust võimalik vajalikus koguses saada; kui kassitoidu sisse ei ole lisatud näiteks merekarpe, siis ei tule vajalik mangaanikogus täis jne). Keskmine inimene ei pühenda nii palju aega enda koolitamisele kassitoidu pärast, eks? 🙂 Aga kvaliteetse kuivtoidu puhul on keegi eelnevalt selle töö juba ära teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 23:11; 27.01 19:21; 28.01 11:32; 28.01 14:07; 28.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ütles, et annab konservi. Sinna on vitamiinid ja vajalik juba sisse lisatud.

Ma Whiskasi konservi küll tasakaalustatud toitumiseks ei peaks 😀

Tegelikult olen ma sinuga 100% nõus selles osas, et tasakaalustatud toortoitumine on kassile parim võimalik toit. Selle tasakaalustamine on paraku üsna keeruline ja õppimiskõver üsna järsk. Seega risk teadmatusest oma loomale liiga teha on suur. Kahju, et Eestis valmis toortoidu valik nii kesine on. Paar varianti üldse on müügil ja needki ainult ratsioonipõhiselt (80/10/10) tasakaalustatud, mida ei saa reaalsuses kuidagi tasakaalustatuks nimetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 23:11; 27.01 19:21; 28.01 11:32; 28.01 14:07; 28.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kogu aeg kvaliteetsed krõbinad ees, millest kass peaks siis kõikvajalikud ained+vitamiinid kätte saama. Lisaks saab konserve, neid erinevas hinnaklassis, kuna kallimatest (nt applaws) tüdineb vahepeal ära ja siis sööb hea meelega vahepeal ka sheba konserve jmt. Õnneks ei ole seda juhtunud, et peale soodsamaid (samuti maitsetugevdajaid jmt täis) kallimad enam ei sobiks. Üldiselt on nii, et krõbinad on kogu aeg ees ja hommikul ja õhtul saab konservi juurde. Kui annan toortoitu siis ühe toidukorra (enamasti õhtuse) asendan sellega.

Toortoitu saab lisaks. Peamiselt kanasüdameid ja kanafileed, maksa jmt miskipärast ei söö. Ise toortoidu puhul seepärast ka koguseid väga ei jälgi, aga samas mu kass pole ka ahne – kui enam ei mahu/ei taha siis võibki kausis vedeleda kuni ära kuivab, seega ületoitmist tema puhul ei pea kartma. Südameid lähevad ette tervelt ja kanafilee ka üpriski suurte tükkidena – eelkõige just seepärast, et säiliks natuke loomuomast käitumist (et saaks ka närida) kui see, et nii närides hoiab hambad puhtamana ja ei pea tulevikus niiväga hambakivi jmt kartma.

Räägin nüüd muidugi enda kassi seisukohast, kui ta sul ikka kõik, mis ees on sisse ahmib, nii, et pärast oksendab siis ei saa jah suuremat portsu ette panna. Muidu aga kui isegi üks toidukord päevas asendada toortoiduga, kõrvale saab konserve ja krõbinaid siis ma üldse koguste pärast ei muretseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedanud on nendel kassiomanikel, kelle kass ise endale sobivat toidukogust reguleerib ja saab hoida toidu pidevalt ees. Minu neljast kassist vähemalt 2 söövad ennast palliks sellisel juhul. Ülejäänud kahest üks reguleerib ise ja üks on alles kassipoeg, seega temal ma pean selle söögi kogu aeg ees hoidma nagunii ja kasvav poeg ei saa paksuks minna.

Igasugustes Facebooki kassigruppides on paraku näha väga suurt hulka tõsiselt rasvunud kasse. Mine tea, kas on tegemist sellega, et inimesed on kuskilt kuulnud, et kassil peab kogu aeg toit ees olema või soovitakse oma lemmikut parimaga hellitada. Lihtsalt ülekaaluline kass ei paista isegi sealt taustalt enam väljagi ja inimesed ei oska hinnata, kust läheb kassi ülekaalu piir, kõik, kes ei ole sama pikad kui laiad on tituleeritud normaalkaalulisteks.

Lihtsalt infoks, et kui sa ütled, et su kass on normaalkaalus, siis kontrolli see üle. Kaks väga lihtsat testi. Seisa seisva kassi kohal ja vaata ülevalt alla, kas sa näed välja joonistuvat taljet. Kui kass on sama lai rinnakorvist, puusast ja taljekohast, siis on aeg toitu piirata. Ja siis tee ribitest. Pane oma peopesa lauale, libista sõrm üle rusikanukkide. Nüüd võta kass ja tee sama liigutus sõrmega üle tema ribikontide. Kui tunned ribisid rohkem kui oma nukke tundsid, siis on kass alatoitumuses. Kui ribisid sama moodi ei tunne, siis on kass pekine ja tasub hakata toitu piirama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 23:11; 27.01 19:21; 28.01 11:32; 28.01 14:07; 28.01 21:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Toortoit kassile