Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööst kõrini

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tööst kõrini

Postitas:

Töötan tuntud toidupoe ketis peakassapidajana. Vahetused 12 tundi. Aina iga päevaga mõtlen,et lähen minema,sest mul on sellest tööst ja töökaaslastest nii kõrini. Rabeled nagu hull,aga ikka polda rahul. Teise vahetuse peakassapidaja keerab käkki kokku. Alatasa kui minu vahetus tuleb on seifist päris palju puudu. Alatihti on midagi arvudega programmis soperdatud ja pärast on raske parandada. Ja täna ta arvas, et et õigem oleks mitte tööle tulla. Juhataja helistas mulle mitu korda,aga ma ei võtnud vastu. Mul vaba päev ja pole minu asi kui teine kohale ei ilmunud. Ära ma minna hetkel ei saa,sest olen beebiootel. Raseduspuhkus algab juulis. Ennegi ma olen oma vabast päevast pidanud tööle minema.
Tahtsin lihtsalt auru välja lasta.

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 21:06; 05.03 14:08; 05.03 19:36; 05.03 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks polegi sul ju enam palju aega jäänud seal töötada-katsu vastu pidada. Varsti algab sul nö pikk puhkus ja lapsekesega on tore kodus olla ning siis on sul aega tulevikuplaane teha ja järele mõelda, et mida soovid tegema hakata siis, kui lapsehoolduspuhkus läbi saab. Kindlasti leiad lahenduse:) Kena ootuseaega!

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juulini on õnneks vähe aega. Mäletan, et minu jaoks oli ka tööl kõige raskem aeg viimased kuud enne lapsehoolduspuhkusele jäämist. Olin seal kohast tööl olnud selleks ajaks üle 5 a, pidevalt tuli ületunde teha jne. Närvid olid täitsa läbi, oli selline tunne, et ei jõuagi ära oodata, kuni koju jääda saan. Raseduseni oli kõik nagu talutav, aga siis hakkasin teise pilguga vaatama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa räägid ausalt ära oma ämmakale, ta paneb su haiguslehe, aga siis pead 70p varem dekreeti minema.
Tean seda tunnet. Mul esimese lapse ootuse ajal, keeras firma ikka sellise käki mulle, et anna olla. Asi läks ikka väga hulluls. Töövaidluskomisjoni, sealt kohtuni jne. Kokkuvõttes võitsin, aga tervisele pani kõva põntsu, ei saanud grammigi rasedust nautida. Dekreedirahagi sain alles siis kui laps oli juba 6-kuune!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedaid muuseas ei saa ületunde (kedagi teist asendama, kui endal on puhkepäev) tegema sundida. Tööandja võiks seda muidugi teada. Lapsehoolduspuhkuse ajal hakka endale usinalt uut töökohta otsima, nii et kui puhkus läbi saab, siis saad kohe kandideerima hakata ja endale midagi muud valida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd helistas vahetusevanem,et kas ma ikka ei saaks täna õhtul tulla. Et õhtul ei ole muidu kedagi. Valetasin,et mind ei ole kodus aga ikka tahavad mind ära moosida. Ma läksin korraks isegi endast välja pärast seda kõnet. Mu närvid on juba väga pingul. ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 21:06; 05.03 14:08; 05.03 19:36; 05.03 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa korralise puhkuse saad ka ühitada dekreeti minemisega? No selliselt, et võtad puhkuse ka enne seda välja ja nii saad veel enne minna?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahaliselt/ajaliselt on kasulik rsp-le minna 30p enne tähtaega. Nii on laps VH lõppedes kõige vanem, nii saad kõige kauem palka ja teenid enim puhkust.

Seaduse kohaselt on sul õigus võtta korraline puhkus vahetult enne rsp, nii saad varem koju jääda.

Uut tööd otsida, kandideerida, tööle asuda võid ammu enne lapse 3a saamist, olles sellelt töökohalt lhp-l (NB! v a kui lepingus on konkurentsikeeld, siis mitte kaubandusse), otsuse, et sellele kohale tagasi ei tule st lahkumisavalduse esitad 30p enne lapse 3a saamist.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:32; 05.03 19:39; 06.03 06:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean,et kasulikum on jääda 30 päeva enne tähtaega. Aga mu ämmakas pani dekreedi jäämise päevaks 15 juuli ja tähtaeg on 23 september. Ma arvan,et mul oleks suure kõhuga raske tööl rabeleda ja tervise huvides on parem varem jääda. Pärast lps lõppedes ma ei kavatse pikka aega kaubandusse tööle minna. Kui leian muu sobiva ja meeldiva töö siis iialgi ei läheks tagasi sinna orjatööle.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 21:06; 05.03 14:08; 05.03 19:36; 05.03 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikkagi soovitan võtta ka puhkus välja vahetult enne dekreeti, saad rahulikult kodus olla.
Puhkust koguneb perioodi eest 1.jaanuar kuni 1.detsember 2019 st dekreedi lõpuni st saad puhkust 11 kuu eest, mitte kogu aasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:32; 05.03 19:39; 06.03 06:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma viimati puhkasin jaanuaris. Vaevalt ma just enne dekreeti minekut puhkust saaksin. Eelmine aasta veebruaris pidin puhkust saama,aga lükati edasi kuu aega,sest polnud kes asendaks. Niigi meil töötajaid vähe ja suvel läheb veel raskemaks,sest siis inimesed reisivad ja liiguvad rohkem ja rahvast on murdu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 21:06; 05.03 14:08; 05.03 19:36; 05.03 19:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst annab stressiga haiguslehe.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa nii suhtud ja ei soovi oma seaduslikku (Töölepingu seaduses kirjas!) õigust kasutada st esitada avaldus, et soovid kogu 1.detsembrini 2019.a välja teenitavat puhkust vastavalt seadusele kasutada enne rsp, siis sinu asi.

Seaduse kohaselt peab tööandja andma.

Nagunii peavad sulle asendaja palkama. Kas alles juulis või juba juunis(et katab ka sinu puhkuse) ei tohiks erilist vahet olla.

Aga kui ei soovi puhkust siis ei soovi. Kasutamata puhkuse kompensatsiooni saad kunagi siis lõpparvega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 16:32; 05.03 19:39; 06.03 06:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tean ka seda tunnet, et oled juba parasjagu kaugel rasedusega ja siis see töötamine on viimastel kuudel eriline piin. Olen küll näinud ka naisi, kes justkui teevad seda mängleva kergusega, aga mina rasedana olin lõpmatuseni unine, oleks aina maganud ja maganud, muutusin hajameelseks, töötegemine muutus topelt koormavaks ja kui siis mingi stress ka seal veel on, siis ongi sama emotsioon, et nii kõrini ja ei jaksa enam. Mina läksin dekreeti esimesel võimalusel ja see esimene puhkepäev, kui tead, et nüüd keegi enam ei saa mingite tööülesannetega vabasse päeva sisse sõita, see oli ikka rõõmupäev. jah, kui beebi ära sünnib, siis läheb jälle hulluks tampimiseks ja magamatuseks, aga vara dekreeti minnes saad vähemalt veidi aega rahulikult puhata.

Sellises olukorras ei soovita raha peale mõelda, sa vist ei ole selles kassapidaja ametis nii suurepalgaline, et rahaline võit kuidagi märkimisväärne oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii vastumeelne, siis kaks varianti. Haigusleht või jää koju nii vara kui võimalik. St 70 päeva enne tähtaega ja lisaks kogu puhkus, mis võimalik (2018 jääk ja 2019 eest välja teenitav kuni rasedus- ja sünnituspuhkuse lõpuni).

Rasedus- ja sünnituspuhkusele eelnev põhipuhkus ei ole selles osas võrdväärne põhipuhkusega, et kui tavalist puhkust töötaja ei saa siiski täiesti suvaliselt omale sobival ajal nõuda, siis enne rasedus- ja sünnituspuhkust on tööandjal kohustus see sulle võimaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööst kõrini

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.