Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Tööstress

Postitas:
Kägu

Tere!

 

Kas keegi on olnud sarnases olukoras või aitaks kaasa mõelda. Uuest aastast suur palgatõus, kuid ülemus vahetus, sellega seoses muutus tööiseloom ja tööülesanded, uus ülemus nõuab teistmoodi lähenemist, mis on minule väga vastukarva ja mittesobilik. Otseselt samas ülemus kukil ei ela ja ei kontrolli, st kõiki tema nõudmisi ei peaks nii rangelt täitma. Siiski reedel juba mõtlen õudusega esmaspäevale ja tahaks päevapealt lahkuda…

Erialal tööpuudust pole, aga on väike konks – nimelt olen lapseootel ja peaksin seda taluma veel väga vähe, lõpetaksin kindasti lepingu peale VH lõppu, kuid võimalik, et selleks ajaks on taas firmas muutused toimunud ja saan sobivama töö.

Psühholoogi või kellegi nõustaja toel seni proovida ellu jääda? Kergemale tööle üleviimine võib-olla variant raseduse lõpupoole, kuid tegelikult on tööaeg siiski niivõrd paindlik, et see otseselt suurt midagi ei muudaks, oma tööülesandeid peaksin ikka täitma, lisaks oleks päris suur palgakaotus (kuna kergemale tööle üleviimise puhul vaadatakse eelneva kalendriaasta tasu). Rahaliselt on piisav puhver ja hea emapalk kindlustatud, et ei peakski lapse sünnini tööl käima otseselt ja on põhitöö kõrvalt projekte, mis raha sisse tooksid. Tänan, kui oskate nõu anda, kuidas hetkel käituda või kelle poole pöörduda vaimse toe saamiseks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina (kui oleksin Sinu asemel ja naine) kannataks selle aja ära, sest tundub, et asi pole ju äärmuslikult hull. Psühholoogilt saab kindlasti nõuandeid oma mõtete korrastamiseks.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle andis arst sarnases situatsioonis haiguslehe.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei jaksa tegeleda uue tööiseloomuga, siis jah haigusleht. Samas, it’s just a job ja vajadusel harju lihtsalt mõneks ajaks ümber. Eks jah, sellised teistsugused muudatused vajavad veidi seedimist.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oled sa päris kindel, et asi on ülemuses, mitte su enda rasedahormoonid ei mölla? rase ongi ülitundlik igasuguste asjade suhtes. võta paariks nädalaks haigusleht ja puhka, siis vaata uuesti, kas ikka on nii hull

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oled rase, siis raseduskriisi nõustaja ongi see psühholoog, kelle juurde sa saaksid pöörduda. Suurem stress tööga seoses võib tõesti olla põhjustatud ka sellest, et oled praegu emotsionaalselt rohkem haavatav, hormoonid laes.

Raseduskriisi alla lähevad erinevad situatsioonid. Sinulgi on praegu seis selline, et kuna sa oled rase, siis sa ütled, et peaksid ära kannatama. Samas, kuna sa oled rase, siis võib-olla näed sa olukorda keerulisemana kui see on.

sinna saab ka e-kirja saata või helistada, ei pea kohale minema, ehk saad mingit esmast nõu, kuidas edasi käituda: https://rasedus.ee/

Vajadusel soovitan ka mina veidikeseks haiguslehte, saad rahulikult olla ja asjad selgeks mõelda. Ära ülepeakaela lahkumisavaldust lauale lööma hakka.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjeldus ei tundunud väga hull. Uue olukorra, ülemusega harjumine võtabki aega.
Stress ei ole ilmselt tööst kui sellisest, vaid muudatustega harjumisest.
Lisaks tundub, et töö ise ei meeldi (pole vaja, raha piisavalt, ei motiveeri)
Kui tõesti ei plaani tagasi minna ja rahagi pole vaja, miks mitte siis ära tulla?
Kuigi ma kahtlen, kas see koju passima jäämine stressi küsimuse lahendaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pikk periood see “vähe” siis on? Mul oleks küll täiesti suva, kui teaksin, et kohe kohe jään nagunii koju ja 2-3 aastat on rahu maa peal selle töö ja ülemusega.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saa nõu anda, sest ei tea, kui kaugel rasedus on, kuidas sul tervisenäitajad on, kui pingeline on töö päriselt jne.

Kõikide suurte haiglate juures on olemas nn töönõustaja/kriisinõustaja. Soovitaks tema jutule minna. Nad on kursis ka seadustega ja annavad soovitusi.

Ise ka kasutasin oma esimese raseduse ajal, sest mul oli väga pingeline töö, lisaprojektid ja asendamised. Tema abil pakkusin tööandjale kompromisslahendust, kus hundid söönud, lambad terved.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nimelt olen lapseootel ja peaksin seda taluma veel väga vähe

Kannata välja. Iga uus ülemus toob endaga kaasa muudatusi, aga kõigega harjub. Uutmoodi lähenemine ei pruugi alati halb olla, lihtsalt harjumatu.

Sinu kirjelduse järgi su olukord tööl kõige hirmsam siiski ei ole, nii et katsu need mõned kuud vastu pidada. Ära tulla jõuad iga kell, aga on hea teada, et ka peale lapsepuhkust on sind tagavaravariandina töökoht ootamas.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle andis arst sarnases situatsioonis haiguslehe.

Ja kaotasid kõvasti rahas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle andis arst sarnases situatsioonis haiguslehe.

Ja kaotasid kõvasti rahas.

ei pruukinud, kui nt eelmise aasta sissetulek oli suurem kui hetke palk.

ja terved närvid raseduse ajal on olulisemad kui mõnisada eurot

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannata need paar kuud veel ära. Siis on sul aega asja seedida 3 aastat. Ära praegu mingeid tuleviku avaldusi kirjuta. Aega on selleks küll ja veelkord küll. Haiguskehte ka niisama ei vôtaks. 3 aastaga vôib veel palju muutuda, vahetub veel paar korrda ülemus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )