Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töösuhte lõpurahad

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Töösuhte lõpurahad

Postitas:
Kägu

Tere! Kas oskate öelda, kui kiiresti need laekuma peaksid? On selle kohta seadus olemas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimasel tööpäeval

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka on seadus.

Töölepingu seadus, mis reguleerib kõike töösuhtega seotut.
Tööandjal on kohustus lõpparve välja maksta töölepingu lõppemise päeval. See tuleneb töölepingu seaduse §-st 84.

Antud juhul pole oluline, kas viimane tööpäev ja lepingu lõppemise päev langevad ühele ajale või mitte. Seega kui töösuhe pidi lõppema nt 20. märts, tuleb lõpparve välja maksta 20. märts.

https://www.riigiteataja.ee/akt/113032019173
§ 84. Nõuete sissenõutavus töölepingu lõppemisel
(1) Töölepingu lõppemisega muutuvad kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööandja peab VÄLJA MAKSMA viimasel tööpäeval. Ehk siis ta võib selle maksta su viimasel tööpäeval kell 23.10 ja kui pärast seda on kolm riigipüha ja su ettevõtte pank on Swed ja sul Inbank vms, võib see laekumine võtta hea jupi päevi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas töösuhte algusrahad ka olemas, kui on lõpurahad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud vastajatele

Olen teemaalgataja ja ma tänan. Mina ise teadsin ka endaarust et lepingu lõpetamise päeval, aga eile oli lõpupäev kuid raha pole laekunud siiani. Ja seega arvasin et äkki on miski muutunud. Siin kindlasti targemaid. Viimasele käole et ega see kurja ei teeks kui algusrahad ka olemas😀, kuna kuu aja pärast lähen samasse firmasse tagasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja seega arvasin et äkki on miski muutunud. Siin kindlasti targemaid.

Töölepingu seadus on ju sinulegi kättesaadav, ainult viitsi lugeda:

https://www.riigiteataja.ee/akt/112072014146?leiaKehtiv

Please wait...
Postitas:
Kägu

raha, mitte rahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel tööpäeval jah. Ja mulle käivad suht närvidele need inimesed, kes hakkavad seaduste linke panema. Kõik inimesed ei tea seaduste nimesid ja ei oska ka seaduseid lugeda. Kui keegi midagi teab, siis võiks lihtsalt vastata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasel tööpäeval jah. Ja mulle käivad suht närvidele need inimesed, kes hakkavad seaduste linke panema. Kõik inimesed ei tea seaduste nimesid ja ei oska ka seaduseid lugeda. Kui keegi midagi teab, siis võiks lihtsalt vastata.

äkki oleks viimane aeg avastada, et lisaks perekoolile on ka seadused olemas ning vajalikud neist vähemalt korra ka läbi lugeda?
ok, ma saan aru, et spetsiifilisi seadusi pole enamikul kunagi vaja, aga töölepinguseaduse ja perekonnaseaduse ja ka nt tarbijakaitseseaduse võiks küll iga inimene läbi lugeda, sest neid teadmisi on meil igaühel igapäevaelus vaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

äkki oleks viimane aeg avastada, et lisaks perekoolile on ka seadused olemas ning vajalikud neist vähemalt korra ka läbi lugeda?

ok, ma saan aru, et spetsiifilisi seadusi pole enamikul kunagi vaja, aga töölepinguseaduse ja perekonnaseaduse ja ka nt tarbijakaitseseaduse võiks küll iga inimene läbi lugeda, sest neid teadmisi on meil igaühel igapäevaelus vaja

Lisaks võiks näiteks läbi lugeda abieluseaduse enne kui abielulepingule alla kirjutate 🙂

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töösuhte lõpurahad