Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötab kahel kohal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Töötab kahel kohal

Postitas:
Kägu

Palun selgitage, mida tähendab “töötab kahel kohal”. Päris palju olen kuulnud ütlemist, et keegi töötab kahe kohaga. Mida see reaalselt tähendab?

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikul üks töö, õhtul teine.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru, mis sulle täpsemalt küsimusi tekitab või arusaamatuks jääb? inimesel on kaks töökohta. praegusel ajal on ju vähe töökohti, kus tuleb tingimata 8-17 kohapeal istuda.

(mul on abikaasal nt neli töökohta, tõsi, ainult kaks neist on täiskoormusega kohad. samas, lisaks on ka oma väikefirma, mis vajab siiski ka mingil määral tegelemist.)

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgitage, mida tähendab “töötab kahel kohal”. Päris palju olen kuulnud ütlemist, et keegi töötab kahe kohaga. Mida see reaalselt tähendab?

Tõsiselt selline küsimus?
Mina olen samuti kahe töökohaga – üks haridusasutus, teine pereettevõte.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus tekkis sellepärast, et tihtipeale kasutatakse seda väljendit ilmestamaks tohutut töökust ja vaevanägemist. Tegelikkus on ju aga nii, et need on lihtsalt kaks erinevat töökohta, mitte inimene ei tööta kaks korda rohkem ja kauem kui teised inimesed.

Ehk et, jutt ei käi mitte sellest, et inimesel on kaks täistööajaga töökohta, vaid tal on lihtsalt kaks töökohta, millest ühel töötab ehk neli tundi ja teisel samuti neli tundi.

Eriti ei usu, et keegi jaksab ööpäevas 16 h töötada.

+6
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus tekkis sellepärast, et tihtipeale kasutatakse seda väljendit ilmestamaks tohutut töökust ja vaevanägemist. Tegelikkus on ju aga nii, et need on lihtsalt kaks erinevat töökohta, mitte inimene ei tööta kaks korda rohkem ja kauem kui teised inimesed.

Ehk et, jutt ei käi mitte sellest, et inimesel on kaks täistööajaga töökohta, vaid tal on lihtsalt kaks töökohta, millest ühel töötab ehk neli tundi ja teisel samuti neli tundi.

Eriti ei usu, et keegi jaksab ööpäevas 16 h töötada.

No nii ja naa, mõnel juhul ongi nt pärast 8h tööpäeva lisatöö nt koristamine 2-4h vmt. Mõningatel juhtudel nt töötab E-R ja teine töökoht on nädalavahetusteti. Või kuidas inimene seda ütlema peaks, et töötab kahel kohal, et sulle sobiks?

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nii ja naa, mõnel juhul ongi nt pärast 8h tööpäeva lisatöö nt koristamine 2-4h vmt. Mõningatel juhtudel nt töötab E-R ja teine töökoht on nädalavahetusteti. Või kuidas inimene seda ütlema peaks, et töötab kahel kohal, et sulle sobiks?

Lisatöö 2-4 h ei ole ju teine täiskoormusega (täistööajaga) töö. See on lihtsalt täistöökohaga töö kõrvalt väike lisaots.

Asi pole mulle sobimises. Pigem väljendumises. Olen lugenud, kuidas keegi kirjeldab oma rasket lapsepõlve stiilis, et lastel oleks midagigi süüa pidi ema töötama kahel kohaga. Tegelikult ehk tegi 4 tundi siin ja 4 tundi seal ja lõppkokkuvõttes nägi ikka sama palju vaeva ja töötas ajaliselt ikka sama palju kui ühe kohaga töötaja.

+4
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus tekkis sellepärast, et tihtipeale kasutatakse seda väljendit ilmestamaks tohutut töökust ja vaevanägemist. Tegelikkus on ju aga nii, et need on lihtsalt kaks erinevat töökohta, mitte inimene ei tööta kaks korda rohkem ja kauem kui teised inimesed.

Ehk et, jutt ei käi mitte sellest, et inimesel on kaks täistööajaga töökohta, vaid tal on lihtsalt kaks töökohta, millest ühel töötab ehk neli tundi ja teisel samuti neli tundi.

Eriti ei usu, et keegi jaksab ööpäevas 16 h töötada.

Miks sa nii arvad. Nädalas on 168 tundi. Kaks täiskoormust täidab vaid poole sellest ajast, vabalt jõuab kahe täiskohaga tööd teha. Tegin seda enne lapsi mitu aastat järjest.

Lisaks. Peaga tööd tehes ei tähenda täiskoormus tunde vaid töömahtu. Reeglina on see tehtav vähema ajaga ja kodust, mis on suur ajasäästja.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nii ja naa, mõnel juhul ongi nt pärast 8h tööpäeva lisatöö nt koristamine 2-4h vmt. Mõningatel juhtudel nt töötab E-R ja teine töökoht on nädalavahetusteti. Või kuidas inimene seda ütlema peaks, et töötab kahel kohal, et sulle sobiks?

Lisatöö 2-4 h ei ole ju teine täiskoormusega (täistööajaga) töö. See on lihtsalt täistöökohaga töö kõrvalt väike lisaots.

Asi pole mulle sobimises. Pigem väljendumises. Olen lugenud, kuidas keegi kirjeldab oma rasket lapsepõlve stiilis, et lastel oleks midagigi süüa pidi ema töötama kahel kohaga. Tegelikult ehk tegi 4 tundi siin ja 4 tundi seal ja lõppkokkuvõttes nägi ikka sama palju vaeva ja töötas ajaliselt ikka sama palju kui ühe kohaga töötaja.

Mis su saagimise ja norimise mõte on? Kaks töökohta ongi kaks kohta, aeg siinkohal pole oluline. Inimene teeb kahte eronevat tööd/kahes erinevas töökohas. 8h päevas ei ole kohustuslik, aga töö on see sellegipoolest.
Mine välja parem, mis sa saed.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina töötan küll ühe tööandja juures, kuid minu töötundide arv on tihtipeale 1,5 kordne võrreldes normaalse tööajaga. Nii et tegelikult töötan ka mina “kahe koha peale”. Kunagi oli eluperiood, kus tegin need nö. poole koha tunnid teise tööandja juures.

Minu jaoks on selline ütlus hoopis kurb mitte enesekiitmine. See tähendab seda, et palk ühel kohal on niivõrd väike, et inimene PEAB töötama veel kuskil mujal. Või siis on nii vähe töötajaid, et töö ärategemiseks peavad kõik ületunde tegema (nagu minu puhul, ka kõik mu kolleegid töötavad sisuliselt 1,5 kordse koormusega). Ma ei usu, et keegi TAHAKS töötada suurema koormusega kui peab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis su saagimise ja norimise mõte on? Kaks töökohta ongi kaks kohta, aeg siinkohal pole oluline. Inimene teeb kahte eronevat tööd/kahes erinevas töökohas. 8h päevas ei ole kohustuslik, aga töö on see sellegipoolest. Mine välja parem, mis sa saed.

Miks sa seda saagimiseks või norimiseks pead? Ma isegi mitte ei püüa norida. Täiesti siiras küsimus, miks nii väljendutakse.

Mina näiteks töötan 5 päeva nädalas järjest 13,5 tundi (sellest 0,5 h on lõuna). Aga, kuna ma töötan ühes ametis, ühe koha peal, siis kuidas ma peaksin end defineerima? Olen ma ühe kohaga töötaja või kahe kohaga? Või pooleteise kohaga?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis su saagimise ja norimise mõte on? Kaks töökohta ongi kaks kohta, aeg siinkohal pole oluline. Inimene teeb kahte eronevat tööd/kahes erinevas töökohas. 8h päevas ei ole kohustuslik, aga töö on see sellegipoolest. Mine välja parem, mis sa saed.

Miks sa seda saagimiseks või norimiseks pead? Ma isegi mitte ei püüa norida. Täiesti siiras küsimus, miks nii väljendutakse.

Mina näiteks töötan 5 päeva nädalas järjest 13,5 tundi (sellest 0,5 h on lõuna). Aga, kuna ma töötan ühes ametis, ühe koha peal, siis kuidas ma peaksin end defineerima? Olen ma ühe kohaga töötaja või kahe kohaga? Või pooleteise kohaga?

On vahe, kas töötada kahe koha peal või kahe koha eest. Saan aru, et sina oled tundidesse kinni jäänud, aga üks kägu juba selgitas, et vaget ei ole, mitu tundu, kui sul on etinevate aadressidega ja/või erineva spetsiifikaga töökohad, siis ongi see kahe koha peal töötamine.

Mis kiitlemisse puutub, siis kui töö on meeldiv ja/või osa hobist, siis milles küsimus seda pikalt teha? Keegi ei käse ju ebameeldivat tööd valida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest peetakse selle ütluse all silmas siiski töökohti, mitte niivõrd koormust.

Seda ma pole kohanud, et inimene kurdab, et näed, peab kahel kohal töötama, kui ise töötab kahes kohas, mõlemas poole koormusega. Reeglina kurdetakse siis, kui see teine töö on õhtuti või nädalavahetuseti, st täiskohale lisaks.

Päris palju on ka töökohti, kus ettevõtte või asutuse jaoks peab inimene 8h päevas olemas olema, aga tegelikult kogu seda aega reaalse tööga täita ei ole. Või siis saab reaalse töö kiiremini tehtud (inimesed on ju erinevad). Ja siis teebki muud tööd lisaks.

Kui tekib küsimus, siis tulekski küsida konkreetselt inimeselt, mida ta kahel kohal töötamise all silmas peab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et keegi TAHAKS töötada suurema koormusega kui peab.

Kui hästi teenib, siis miks mitte?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks töötan 5 päeva nädalas järjest 13,5 tundi (sellest 0,5 h on lõuna). Aga, kuna ma töötan ühes ametis, ühe koha peal, siis kuidas ma peaksin end defineerima? Olen ma ühe kohaga töötaja või kahe kohaga? Või pooleteise kohaga?

Sina töötad 1.5 koormusega ühel kohal. Miks sa seda teed, kass makstakse see ületunnitöö kinni? Või oled lihtsalt aeglane ja ei ole võimeline täiskoha tööd normaalse ajaga ära tegema?

Kahel kohal töötamine tähendab seda, et inimesel on mitu erinevat töökohta. koormus ei ole oluline. Aga enamasti on neil inimestel üks põhi töökoht, kus palk ei ole äraelamiseks piisav ning siis tehakse veel midagi lisaks. Näiteks käiakse õhtuti koristamas vmt. See teine koht võib vabalt olla ka poole koormusega, nii et tundides töötab see inimene ehk samapalju, kui sina. Aga sina töötad ühel kohal 1.5 koormusega, tema kahel kohal) mis iganes koormus see siis ka tuleb).

Tundidesse kinnijäämine on üsna tobe. Mina nt oma kodukontoris töötan täiskoormusega, ag reaalsele tööle nädalas kulutan 30-35 tundi. St enamus päevi reaalselt produktiivselt töötan 6-7 tundi ning vahel kiiretel aegadel võib tulla ka 12-tunniseid päevi vahele. teist töökohta kõrvale ma ei vaja, palk on piisav. Küll aga olen lihtsalt eneseteostuseks mingil eluperioodil tegelenud töö kõrvalt vabatahtliku tööga. See oli selline organisatoorne vabatahtlik töö põhiliselt telefoni ja emaili teel ning kulutasin sellele teist samapalju, kui põhtitööle. Osaliselt siis sain teha oma põhitöö ajal, kui seal vähem teha oli ning osaliselt siis tegutsesin õhtuti ja nädalavahetustel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina töötad 1.5 koormusega ühel kohal. Miks sa seda teed, kass makstakse see ületunnitöö kinni? Või oled lihtsalt aeglane ja ei ole võimeline täiskoha tööd normaalse ajaga ära tegema

Ei ole aeglane. See on ületunnitöö, mis tasustatakse ületunnitasuga.

Teema ei ole tehtud vaidlemiseks või norimiseks. Pigem arutlemiseks. Sain aru, et ma ise olen tõlgendanud asju valesti pidades mitmel kohal töötamist töötundide arvuga seotuks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole aeglane. See on ületunnitöö, mis tasustatakse ületunnitasuga.

Teema ei ole tehtud vaidlemiseks või norimiseks. Pigem arutlemiseks. Sain aru, et ma ise olen tõlgendanud asju valesti pidades mitmel kohal töötamist töötundide arvuga seotuks.

Noh, siis sul veab. Täiskoormus + poole koha jagu ületunde, mis suurema tasuga tasustatud, on tunduvalt lihtsam rahateenimise viis, kui täis töökoht ühes kohas ja teises kohas poole koha jagu tunde tavapalgaga. Enamik neist, kes kahel kohal töötavad, ei saaks oma põhitööl niimoodi topelttasuga tasustatud ületunde teha. Kui saaksid kasutaksid nemadki seda lihtsamat viisi rohkem raha teenida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole mulle sobimises. Pigem väljendumises. Olen lugenud, kuidas keegi kirjeldab oma rasket lapsepõlve stiilis, et lastel oleks midagigi süüa pidi ema töötama kahel kohaga. Tegelikult ehk tegi 4 tundi siin ja 4 tundi seal ja lõppkokkuvõttes nägi ikka sama palju vaeva ja töötas ajaliselt ikka sama palju kui ühe kohaga töötaja.

tegelikult oli see pigem 8 tundi põhitööd ning lisaks nt õhtuti koristamas käimine jms. minu ema tegi e-r 8-17 põhitööd ning õhtuti ja nädalavahetustel käis kodulähedases kaupluses miskit tegemas, seega töötas samuti kahe töökohaga. sama tegid toona paljud (üksik)vanemad

kahel või enamal kohal töötavad nt paljud politseinikud ja päästjad, kes on oma põhikohas 24 h tööl ning siis on sealt 3 päeva vaba ning töötavad need päevad kusagil mujal, nt ehitusel vms. paljud neist teevadki 2 täistööaja tööd sellega. samuti töötavad mitme töökohaga arstid, kes käivad erinevates haiglates ja kelle töötunde on kokku ikka palju rohkem kui 168

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahel kohal töötatakse ka siis, kui lihtsalt aega on ja töö meeldib. Mul on tuttav, kes töötab täiskohaga panganduses, teenib 2500-3000 neto ja nädalavahetustel ja mõnikord ka argipäeva õhtuti käib koristamas 15-25 eurot tunnis. Et teda koristama saada, tuleb umbes 1,5-2 kuud ette bronnida, tööd jagub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(mul on abikaasal nt neli töökohta, tõsi, ainult kaks neist on täiskoormusega kohad. samas, lisaks on ka oma väikefirma, mis vajab siiski ka mingil määral tegelemist.)

No väga tore, et inimene on endale võtnud kohad, kus ta reaalselt seda tööd ära ei tee, mis talle ette on nähtud. Töötan ka kohas, kus inimesed rabavad mitu kohta, reaalselt teevad palju vähem tööd, kui neil tegelikult oleks ette nähtud. Ja väga vahva, riik plekib selle kõik kinni.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No väga tore, et inimene on endale võtnud kohad, kus ta reaalselt seda tööd ära ei tee, mis talle ette on nähtud. Töötan ka kohas, kus inimesed rabavad mitu kohta, reaalselt teevad palju vähem tööd, kui neil tegelikult oleks ette nähtud. Ja väga vahva, riik plekib selle kõik kinni.

Mis soga sa nüüd ajad? Ega osakoormusega koht ei tähenda, et ta talle ettenähtud tööd ära ei tee :O

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis soga sa nüüd ajad? Ega osakoormusega koht ei tähenda, et ta talle ettenähtud tööd ära ei tee :O

Kui inimesel on samal ajal kaks täiskohta pluss kaks osakoormusega kohta, siis ta ilmselgelt ei tee kõiki neid töid ära, mille jaoks ta on palgatud, see pole füüsiliselt võimalik.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

telefoni ja emaili

Eesti keeles kirjutatakse see sõna häälduspõhiselt, ehk et “…telefoni ja meili teel”.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikkus on ju aga nii, et need on lihtsalt kaks erinevat töökohta, mitte inimene ei tööta kaks korda rohkem ja kauem kui teised inimesed.

Tänapäeval ei tähenda sageli nn täiskoht mitte seda, et sa istud 40 tundi nädalas kusagil kohapeal, vaid et on teatud ülesanded, mis peavad teatud ajahetkeks olema tehtud. Oma asi, kuidas seda ajastad või kus sa nende tegemise ajal viibid. See annab inimesele võimalusel oma aega paremini planeerida, võtta soovi korral lisatööd ja/või sobitada töiseid tegemisi oma isikliku eluga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

telefoni ja emaili

Eesti keeles kirjutatakse see sõna häälduspõhiselt, ehk et “…telefoni ja meili teel”.

Eesti keeles kirjutatakse “e-posti teel”. Suusõnaliselt võib öelda (ja enamasti öeldakse) “meili teel”.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on samal ajal kaks täiskohta pluss kaks osakoormusega kohta, siis ta ilmselgelt ei tee kõiki neid töid ära, mille jaoks ta on palgatud, see pole füüsiliselt võimalik.

Kuidas nii? 2 täiskohta on nädalas 80h, 2 osakoormusega kohta vb kokku 10h. 11h on ööpäevas veel, sellest 7h magamiseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei tähenda sageli nn täiskoht mitte seda, et sa istud 40 tundi nädalas kusagil kohapeal, vaid et on teatud ülesanded, mis peavad teatud ajahetkeks olema tehtud.

Jah, aga täiskoht tähendab siiski seda, et selle töö ärategemiseks on mõeldud 40 tundi tööd, milleks muidu palgatakse täiskohaga töötaja. Kui ülesandeid on vähem, pole mõtet täiskohaga töötajat võtta, võiks võtta osakoormusega töötaja. Kui inimene jõuab samal ajal pidada veel täistöökohaga töökohta ja kahte osakoormusega kohta, on ilmselgelt tööandja teinud vea, et nii väikese hulga ülesannete jaoks maksab täistöökoha palka, millele inimene tegelikkuses kulutab ehk tunnikese päevas.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii? 2 täiskohta on nädalas 80h, 2 osakoormusega kohta vb kokku 10h. 11h on ööpäevas veel, sellest 7h magamiseks.

Pealegi on täiskoht 40h nädalas ju tinglik, enamikes kohtades ei töötata juba ammu 8h päevas, aga tegu on ikka täiskohaga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga täiskoht tähendab siiski seda, et selle töö ärategemiseks on mõeldud 40 tundi tööd, milleks muidu palgatakse täiskohaga töötaja.

algajale ilmselt tõesti, kogenum teeb selle ära 5-6h. ja läheb minema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, siis sul veab. Täiskoormus + poole koha jagu ületunde, mis suurema tasuga tasustatud, on tunduvalt lihtsam rahateenimise viis, kui täis töökoht ühes kohas ja teises kohas poole koha jagu tunde tavapalgaga. Enamik neist, kes kahel kohal töötavad, ei saaks oma põhitööl niimoodi topelttasuga tasustatud ületunde teha. Kui saaksid kasutaksid nemadki seda lihtsamat viisi rohkem raha teenida.

Meile pakuti ka ületunnitöötamise võimalust, lausa piirid pandi paika, kes kui palju tunde kuus teha saab (et kõigile jaguks). Reaalsus aga oli see, et neid ületunde tegid 2-3 inimest, teisi ei huvitanud lisaraha (ei viitsinud).

Mingi aja pärast tuli ettevõttes reorganiseerimine ja osaline koondamine (ka väike palgatõus) ning need tublid sangarid jäid oma ületundidega “märkamatult” nn tavatundide kirja. Põhjendati, et aga palgatõus oli ju. Tegelikult tõusis ainult neil, kes ületunde ei teinud, need 2-3 inimest aga jäid samasse palgaklassi.
Üks protesteeris ja tal “võeti ületunnid ära”, palk ei muutunud. Teised kaks lasevad siiamaani suurema koormuse ja sama töötasuga. Suhtumine tüüpiline tuimale eestlasele – hea, et seegi koht on.
Jube kahju, et inimesed ei oska ennast väärtustada ja lasevad enda kallal seadust rikkuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötab kahel kohal