Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötab kahel kohal

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Töötab kahel kohal

Postitas:
Kägu

Jajah. no mina rääkisin ikka nendest, kes kõrvalt lisatööd teevad ehk kahel kohal töötavad. Kui see töö on neil raha pärast, siis suure tõenäosusega eelistaksid nad ikka oma põhitöökohal ületunnitasu eest töötada. Inimene, kellele raha ei ole argument, muidugi ei taha ületunnitööd teha.

sõltub ikka palju ka sellest, mida see ületunnitöö endast kujutab.

nt õpetajatel on võimalus oma tööjuures nn ületunnitööna teha asendustunde puuduvate kolleegide asendamisel (11€ tund), aga ka klassijuhatamist (tänamatu, praktiliselt 24/7 töö, sõltuvalt kooli ja KOV rahakoti paksusest 100-300€/kuu). Samas võib seesama õpetaja teha mõnele erafirmale tõlketööd või anda mõned eratunnid (60-80€/90 min) või pidada mõne õpetajatele mõeldud koolituse, mis toob kuus samamoodi ca 100-300€ sisse, aga närvide ja ajakulu oleks võrreldes klassijuhatajatööga palju kordi väiksem.

Mis maailmas sina elad, et eratunnid 60-80 eurot? Tallinna eliitkoolide parimad õpetajad annavad eratunde 20.- euro eest.

20 euro eest ôpetaja eratunde täna enam ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole mulle sobimises. Pigem väljendumises. Olen lugenud, kuidas keegi kirjeldab oma rasket lapsepõlve stiilis, et lastel oleks midagigi süüa pidi ema töötama kahel kohaga. Tegelikult ehk tegi 4 tundi siin ja 4 tundi seal ja lõppkokkuvõttes nägi ikka sama palju vaeva ja töötas ajaliselt ikka sama palju kui ühe kohaga töötaja.

tegelikult oli see pigem 8 tundi põhitööd ning lisaks nt õhtuti koristamas käimine jms. minu ema tegi e-r 8-17 põhitööd ning õhtuti ja nädalavahetustel käis kodulähedases kaupluses miskit tegemas, seega töötas samuti kahe töökohaga. sama tegid toona paljud (üksik)vanemad

kahel või enamal kohal töötavad nt paljud politseinikud ja päästjad, kes on oma põhikohas 24 h tööl ning siis on sealt 3 päeva vaba ning töötavad need päevad kusagil mujal, nt ehitusel vms. paljud neist teevadki 2 täistööaja tööd sellega. samuti töötavad mitme töökohaga arstid, kes käivad erinevates haiglates ja kelle töötunde on kokku ikka palju rohkem kui 168

Mul on su emast kahju. Milline elu:( Mille nimel ja millal ta üldse elu nautis ja lapsega koos oli?

Vähemalt ei kerjanud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli vahepeal mitu töökohta. Kõigepealt töötasin esimeses kohas 4 tundi, siis läksin teise kohta ja seal töötasin 8 tundi, seejärel tulin esimesse kohta tagasi ja tegin veel 4 tundi tööd. Seega tööpäevad olid 16 tunni pikkused. 8 tundi jäi magamiseks, aga proovisin ka 5 tunniga hakkama saada.

Minu ema töötab ka mitmes kohas – teeb ühes haiglas oma vahetuse ära, siis läheb teise haiglasse. Ta töötab õena – vahetuse pikkused on kindlalt paika pandud; varem töölt ära minema ei tule kõne allagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema töötab ka mitmes kohas – teeb ühes haiglas oma vahetuse ära, siis läheb teise haiglasse. Ta töötab õena – vahetuse pikkused on kindlalt paika pandud; varem töölt ära minema ei tule kõne allagi.

kui ta nüüd kahel täiskohal töötab, siis see on küll lausa kuritegelik. öisest vahetusest tulnud õde jätkab veel päev otsa – siia on eksimine sisse kirjutatud, küsimus on ainult ajas, millal see juhtub.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda tähendabki, et on mitu tööd. Näiteks minul on põhitöökoht, kus olen töölepinguga, samas teen lisatööd teistele firmadele, nii et kui kell 18 põhitöö lõpetan, teen pea iga õhtu veel paar tundi teist tööd + nädalavahetustel tavaliselt 4-5 h päevas. Kahjuks on minu eriala selline, et kõrgharidusest ja töökogemusest hoolimata jääbki see ilmselt selliseks, mille palgad kunagi Harju keskmiseni küündima ei hakka, nii et selleks, et ei peaks lastega püksirihma koomale tõmbama, saaks mõnikord ka mõne väikse reisi teha või midagi meeldivat endale lubada, pean sellise rütmiga töötama. Kuna eriala ise mulle meeldib, siis pole ka seda motti olnud, et täiesti ümber õpiks mingi tasuvama eriala peale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti tehtav. Mul ka mitu töökohta. Ühes kohas tuleb käia kellaajaliselt kohal, teine on “kontor kotis kaasas” ja seda saab teha sõidu ajal, pausidel kellaajalises töökohas, õhtul enne magama jäämist jne, lisaks vajadusel võimalus teha nädalavahetustel 10-14h töömaratone, mida on mõned korrad aastas.

Teised libistavad moblaekraani niisama, mul saab selle käigus töö tehtud. Kõigele lisaks mulle meeldib see töö.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks klienditugi on selline töökoht, kus on vaja olla valves ja olemas, aga tihti tegelikult ei tule küsimusi kõik 8h. Ja oleneb palju inimese kogemusest/organiseeritusest, kui palju muud aega üle jääb. Meie firmas pakutakse tuge emaili teel. Mõnel töötajal on päris palju vaba aega, kuna ta on omale süsteemi loonud, kuidas kliendile kiirelt vastus koostada ja saata. Sellisel võiks vabalt olla teine töökoht veel kõrval. Ja üks siis ägab koguaeg, kuna ta trükib igale kliendile uuesti sisuliselt sama kirja ja iga kord lahendeb probleemi nagu uut asja. Kuigi kaastöötajad on korduvalt tähelepanu juhtinud, siis ta ikka jätkab seda. Ja lahti ka ei saa lasta, sest ta ikkagi teeb ära lõpuks oma töö.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud 2-4 kogu aeg korraga töökohta sellest ajast saati, kui esimest korda tööle läksin. Ja kokku ikka suurem koormus, kui 1.0. Üks töö e-r täistundidega (lühendatud tööaeg), teine töö 2 x nädalas peale lõunat, kui põhitöö lõpeb. Kolmas töö graafiku algusel, kus ise valin päevad ja neljas töö 2 x kuus õhtuti. Kuskil 1,5 koormust tuleb kokku ma arvan. Kui ma käiksin ühes kohas tööl, oleks minu palk ca 1800 eurot, millega eriti ära ei elaks (baka+magister spetsialist). Aga tegelikult on mul siiski väga rohkem vaba aega ja päevi selle kõrvalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud 2-4 kogu aeg korraga töökohta sellest ajast saati, kui esimest korda tööle läksin. Ja kokku ikka suurem koormus, kui 1.0. Üks töö e-r täistundidega (lühendatud tööaeg), teine töö 2 x nädalas peale lõunat, kui põhitöö lõpeb. Kolmas töö graafiku algusel, kus ise valin päevad ja neljas töö 2 x kuus õhtuti. Kuskil 1,5 koormust tuleb kokku ma arvan. Kui ma käiksin ühes kohas tööl, oleks minu palk ca 1800 eurot, millega eriti ära ei elaks (baka+magister spetsialist). Aga tegelikult on mul siiski väga rohkem vaba aega ja päevi selle kõrvalt.

Väga tubli inimene, müts maha ja eeskujuks kerjus test kuldmuna mammadele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et tänapäeva maailmas on palju inimesi, kes ei piirdu ühe töökohaga.

Mina töötan ettevõtes, kes hiljutis ühines teise ettevõtega. Minu töökoht oli ühendatud teise töökohaga, mida varem tegi teine inimene ja sellest ajast seda tööd, mida varem tegid 2 inimest, teen nüüd üksi.

Lisaks on ka väike ettevõte, kus siis iga päev midagi juhtub, raamatupidamine, dokumentatsioon, administratiivtöö, kliendisuhtlus – minu kanda, veel üks töökoht.

No ja siis selle kõrvalt ka kodutööd, ega need kuskile kao ja lastega tegelemine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina töötan kahel kohal.
Üks on enda mikroettevõte, mille tunde ei loe, aga on päevi, kus tuleb 16 tundi vabalt ära ja on päevi, kus ei tee suurt midagi.
Teine on palgaline töökoht, kus nädalas tuleb 40-50 tundi kindlasti täis. Mõni päev 12 tundi, mõni päev 9, mõni päev 0. Otseselt puhkepäevi mul pole. Kui on vaja mõni päev kuskil käia või tahan ntx nädalaks minna, siis annan oma klientidele teada, et mind pole ning teises kohas on teine inimene veel, kes siis on minu päevadel ka tööl.
Praegu plaanin veel ühte teenust pakkuma hakata oma ettevõttega, mis on mu senisest tegevusest täiesti erinev. Mõtlengi, et kui teen uue ettevõtte, siis on juba 3 töökohta ????, aga kui teen olemasoleva alt, siis jätkuvalt kaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötab kahel kohal