Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötaja lapsega haiguslehel iga kuu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Töötaja lapsega haiguslehel iga kuu

Postitas:

mis aga puutub sellesse, et vanavanemad peaksid laste järgi vaatama…
vabandust, ma võin ka aasta-paari pärast vanaemaks saada. olen vaevu 50 täis, pensionini veel 17a. ma ei kujutaks ette, mis näo teeksid minu alluvad (olen firmajuht, seega mul teemaalgatajasuguseid ülemusi pole), kui ma peaksin istuma tulevase lapselapse iga köha või nohuga nädalatekaupa kodus ainult sellepärast, et mu minia ülemust häirib kui keskpärane kontoritöötaja oma lapsega haiguslehel on. ei kavatse.
mina esindan seda põlvkonda, kes arvab, et oma lapsi hoidku ikka iga vanem ise.

Loomulikult on lapse kasvatamine vanema enda asi, sinna hulka kuulub ka tugivõrgustiku loomine haige lapse hoiuks või oma elu ja töö ümberkorraldamine vastavalt lapse vajadusele.
Kujutad ette, et leidub siiski vanaemasid, kes on nõus aeg-ajalt lapsehoiuga aitama. Mõndadel inimestel on oma vanematega head soojad suhted ja kui häda käes (laps ootamatult nõrga tervisega), siis ikka aidatakse võimalusel üksteist.
Muuseas, kui sa firmajuht oled, siis peaks ju olema sul võimalik oma tööaega veidigi sättida, et vajadusel oma keskpärasel ametikohal olevat poega aidata – muidu jääb veel sellestki kohast ilma. Pealegi, kui oled firmajuht ja sul on tegelikult ka alluvad, peaksid ju ometi mõistma probleemi, kui mõni töötaja on sageli haigus- või hoolduslehel.
Aga miks peaks esiteks olema iga lapse nohu ja köhaga nädalatekaupa haiguslehel? Teiseks ma ei ole kusagil öelnud, et vanaema peaks iga lapse haigestumise korral lehe võtma – pigem seda, et aeg-ajalt võtab ka näiteks vanaema (kui on selline võtta) või naaber (kui on selline võtta) või lapsehoidja või tädi/onu või kesiganes. Kui üks kord on ema, teine kord isa, kolmas kord vanaema, neljas kord vanaisa, viiendal korral hoidjaga, siis ei pea ju keegi nii palju töölt puuduma, et see probleeme tekitaks. Samas kui on ikka nii haige laps ja peres 2 täiskasvanut olemas, siis eelistatult muidugi jääbki üks koju või otsib endale kodust tehtavat tööd, mitte ei koorma suguvõsa. Seda pakkusin ju ka lahendusena välja.
Aga nagu juba ütlesin: kui inimene ei soovi muud lahendust leida, siis ta lihtsalt ei ole sellest töökohast kuigivõrd huvitatud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 13:23; 15.04 17:46; 16.04 10:16; 16.04 10:48; 16.04 20:28; 26.04 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean millest jutt käib…kui üks istub pidevalt hoolduslehel peavad teised töötajad tegema selle töö ära. Samas ei suuda vahetustega tööd nii korraldada, et teised ennast vigaseks ei töötaks. Kui ma võtan uue töötaja ja proua soovib taas tööle ilmuda …mida ma teen uue töötajaga. See jutt, et mõned aastad kestab on jama, normaalsetel kestab nii, aga on alati erandeid ja nii on ka meile selline juhtunud. No ma ei saa aru kuidas need lapsed koolis käivad

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:31; 17.04 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus, et mis vabagraafikul naabrid teil on, kes saaks ja tahaks niimoodi eksprompt teie haiget last päev otsa hoida? Vanavanemast saan veel aru, ta ju perekond, aga naaber??? Kas see naaber siis ise tööl ei käigi? Miks peaks ta tahtma võtta kellegi lapse haiguse tõttu hoolduslehte ja saama vähem tasu? Mina naabrina oleksin nõus kellegi last hoidma vaid tõesti tund-paar siis, kui on mingid ennenägematud asjaolud, juhtub midagi vanemaga vms. Sel juhul tasuta muidugi. Mu sõpradel on kõigil hetkel väikesed lapsed ja me ei tuleks keegi selle peale, et paluda teisel oma last hoida, et ise saaks tööl käia.

Mulle tundus ka see naabrite jutt natuke kummaline, aga ilmselt on siin mõeldud sellist inimest, kes tööl ei käi, mõni vanem inimene näiteks, kes jõuab või tahab lisaraha teenida. Aga see on küll äärmiselt ebatõenäoline, et selline naaber juhtub olema. Ma ei saa üldse aru, miks tööandjad mõtlevad, et terve suguvõsa on nõus kellegi lapsi hoidma? Paraku on nii, et kõigil on oma kohustused isegi , kui tahaks aidata. Tavapärane on siiski see, et oma lapsega tuleb siiski ise hakkama saada. Teiste peale loota ikka väga ei saa.

Üldiselt on kasulik luua ja omada tugivõrgustikku, kus üksteist vastastikku aidatakse. Meie oma suguvõsas ja tutvusringkonnas oleme tõesti nõus üksteist erinevates asjades aitama. See teeb kõigi elu paremaks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 14:10; 15.04 14:14; 16.04 16:50; 16.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peaks esiteks olema iga lapse nohu ja köhaga nädalatekaupa haiguslehel? Teiseks ma ei ole kusagil öelnud, et vanaema peaks iga lapse haigestumise korral lehe võtma – pigem seda, et aeg-ajalt võtab ka näiteks vanaema (kui on selline võtta) või naaber (kui on selline võtta) või lapsehoidja või tädi/onu või kesiganes. Kui üks kord on ema, teine kord isa, kolmas kord vanaema, neljas kord vanaisa, viiendal korral hoidjaga, siis ei pea ju keegi nii palju töölt puuduma, et see probleeme tekitaks. Samas kui on ikka nii haige laps ja peres 2 täiskasvanut olemas, siis eelistatult muidugi jääbki üks koju või otsib endale kodust tehtavat tööd, mitte ei koorma suguvõsa. Seda pakkusin ju ka lahendusena välja.

Kas sulle sobiks rohkem, kui kõik su töötajad kordamööda seda ühe töötaja haiget last hoiaksid? St saad ju isegi aru, et kui me niimoodi kenasti hajutame, siis ega sellest kõigi töötajate puudutud aeg kokkuvõttes ei vähene (üldse kokkuvõttes – ühe ettevõtte puhul võib väheneda). Oleta kasvõi, et su seesama töötaja tekitab tugivõrgustiku kolleegidest – kas see oleks sulle parem lahendus?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:55; 25.04 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu on siin vaidlus, kes peaks haige lapsega koju jääma. Tundub, et teemaalgatajal on töötaja, kes lihtlabaselt kasutab süsteemi ära ja teda ei huvita, kuidas kolleegid või tööandja hakkama saavad. Ainult naiivne võib siinkohal soovitada tugivõrustiku loomist – inimene ei taha mingit tugivõrgustikku, ta tahab, et tal oleks töökoht, mis haigekassat ja võib olla veel midagi kataks, aga kus eriti kohal käia ei taha.
Aidata paraku ei oska, tunnen vaid kaasa.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui väike on laps. Kui vanem kui 3, peaks töötajast olema võimalik lahti saada küll. Ülemus kutsugu vaibale ja pidagu üks tõsine vestlus, sest töö pole tehtud. Pangu tähtajad ja konkreetsed ülesanded ja kui täitmata nõutud kuupäevadeks, saab ju teha käskkirja ja kui neid juba koguneb mitu, saab vallandada, kuna ei tule toime tööülesannetega. Puudumisi ei pea üldse mängu tooma.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 18:12; 16.04 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui väike on laps. Kui vanem kui 3, peaks töötajast olema võimalik lahti saada küll. Ülemus kutsugu vaibale ja pidagu üks tõsine vestlus, sest töö pole tehtud. Pangu tähtajad ja konkreetsed ülesanded ja kui täitmata nõutud kuupäevadeks, saab ju teha käskkirja ja kui neid juba koguneb mitu, saab vallandada, kuna ei tule toime tööülesannetega. Puudumisi ei pea üldse mängu tooma.

puudumised too mängu töötaja, sest ei saa nõuda sama tulemust inimeselt, kes on iga päev tööl ning inimeselt, kes kuu jooksul nt 2 nädalat on hoolduslehel.
hooldusleht ei ole tööluus, et selle ajal tegemata töö tuleks järgi teha

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 11:21; 15.04 19:09; 16.04 19:21; 23.04 21:01; 24.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on iseenesest väga hea meel, et meil on töötajate õigused, eriti lastega töötajate õigused, väga hästi kaitstud. See on kahtlemata vajalik. Samas eks me kõik saame aru, et kuskil on piir. Saan aru, et töötaja puudub 3-4 kuud aastas, lisaks 1 kuu puhkust. See tähendab, et inimest pole 4-5 kuud aastas tööl ja nii on olnud juba mitu aastat järjest? Töötajale siin otseselt midagi ette heita pole, kuid tööandjast saan väga hästi aru, sest minu hinnangul on selline olukord normaalsusest siiski päris kaugel.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kes kuu jooksul nt 2 nädalat on hoolduslehel.
hooldusleht ei ole tööluus, et selle ajal tegemata töö tuleks järgi teha

Keegi ei räägi, et selle ajal tegemata töö tuleks järele teha. Lihtsalt on töö ja on tähtajad. Sellel ajal, kui tüüp tööl on. Vaevalt selline mees viitsib muul ajal pingutada. Tuleb lihtsalt talle anda piisavalt ülesandeid selleks perioodiks, mil ta tööl on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 18:12; 16.04 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sulle sobiks rohkem, kui kõik su töötajad kordamööda seda ühe töötaja haiget last hoiaksid? St saad ju isegi aru, et kui me niimoodi kenasti hajutame, siis ega sellest kõigi töötajate puudutud aeg kokkuvõttes ei vähene (üldse kokkuvõttes – ühe ettevõtte puhul võib väheneda). Oleta kasvõi, et su seesama töötaja tekitab tugivõrgustiku kolleegidest – kas see oleks sulle parem lahendus?

Mina ei ole tööandja 🙂 Aga ilmselt oleneb ju töökohast. Minu viimases töökohas tööandja juures oleks kindlasti eelistatud, et erinevad inimesed puuduvad lühemalt kui et üks puudub palju ja pikalt ja etteteatamata.
Erinevate inimeste tööd on ju ka erinevad, mõnel töökohal on periooditi pingelisem, teisel ajal rahulikum. Mõne inimese töö on üldse vahetustega ja saab ka lehte võtmata last hoida. Mõnel pool on inimest lihtsam asendada – oleneb ju, kui palju on samas ettevõttes sarnast tööd tegevaid inimesi ja kuidas töö nende vahel jaotub.

Mõelge parem, kui see mees on näiteks teie lapse matemaatikaõpetaja. Siis oleksite rahul sellise pendeldamisega? Või teie lapse lasteaiaõpetaja on pool aega haige ja iga päev on maja pealt erinevad asendajad. Oleksite rahul või ootaksite, et kool/lasteaed midagi ette võtaks, et tagada teie lapsele stabiilne õpe ja keskkond?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 13:23; 15.04 17:46; 16.04 10:16; 16.04 10:48; 16.04 20:28; 26.04 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui väike on laps. Kui vanem kui 3, peaks töötajast olema võimalik lahti saada küll. Ülemus kutsugu vaibale ja pidagu üks tõsine vestlus, sest töö pole tehtud. Pangu tähtajad ja konkreetsed ülesanded ja kui täitmata nõutud kuupäevadeks, saab ju teha käskkirja ja kui neid juba koguneb mitu, saab vallandada, kuna ei tule toime tööülesannetega. Puudumisi ei pea üldse mängu tooma.

puudumised too mängu töötaja, sest ei saa nõuda sama tulemust inimeselt, kes on iga päev tööl ning inimeselt, kes kuu jooksul nt 2 nädalat on hoolduslehel.

hooldusleht ei ole tööluus, et selle ajal tegemata töö tuleks järgi teha

Paljud peavad siiski tegema, nääiteks õpetajad. Tunnid tuleb asendaja jaoks ette valmistada ja pärast tööd kontrollida, lisaks hiljem veel tundides topelttööd teha, et järje peale saada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 14:10; 15.04 14:14; 16.04 16:50; 16.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanavanemate olemasolu ei tähenda midagi. Minu lastel on ka vanavanemad kõik olemas, aga 2 neist käivad tööl ja ka pole minu hinnangul nende elustiil ja kodu selline, kuhu haige laps sobiks. Minu juurde on neil aga tülikas tulla (pikk vahemaa). Teistel vanavanematel oleks küll lapsehoiuks kõik tingimused ja soov olemas, kuid haiget last nemad ei taha hoida (ja mina ka ei taha neile hoida anda), sest neil mõlemal on väga niru immuunsüsteem ja nad jääksid lihtsalt ise haigeks, põdedes veel raskemalt kui laps.

Mina muidugi pole kunagi haiguslehel ja mees mul ka mitte, sest töötame vajadusel vabalt kodukontorist.

Aga teemaalgatajal soovitan töö ümber korraldada ja 1 töötaja (näiteks osakoormusega) juurde võtta, kes siis haiguslehe perioodidel ja ka muidu töökoormust kanda aitaks. Et kulu juures, jah? Aga kui töötaja on hoolduslehel (st lapsega haiguslehel), siis tööandja ju sellele töötajale ei maksa. Ehk tööandja kulu sel perioodil on 0. Ja kui poole koha palk ületab miinimumpalka (või on sellise koormusega töötaja tudeng, õpilane, alla 3-aastase vanem, 3 alaealise kasvataja, puudega jne), siis ei ole osakoormusega töötaja palkamine kuidagi suhteliselt kulukam kui täiskoormusega töötaja palkamine.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 23:29; 17.04 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajal soovitan töö ümber korraldada ja 1 töötaja (näiteks osakoormusega) juurde võtta, kes siis haiguslehe perioodidel ja ka muidu töökoormust kanda aitaks

Jube võhiklik soovitus. Ise tahaksid muidu olla töötaja, kes iialgi ei tea, millal tööle peab tulema? Teiseks ei pruugi olla töö spetsiifilisuse tõttu üldse võimalik mingit suvalist tudengit tänavalt tööle võtta. Eriti absurdne oleks samasuguse alla 3-aastase lapse vanema võtmine asendajaks. Siis on ühe peobleemi asemel juba kaks, mida pidevalt lahendada vaja.

Aga eeskätt tööaja planeerimise seisukohast on absurdne võtta tööle inimene n.ö. igaks juhuks ja ainult ajaks, kui üks töötaja juhuslikult tööle ei tule. Ja kes sellise töögraafikuga üldse nõus oleks? Igal hommikul ootad kõnet, kas on tööpäev v mitte, midagi planeerida ei saa.
Kulu töötaja peale ei seisne ju ainult palgas. Väga palju energiat ja ressursse võtab pidev töö ümberkorraldamine. Keegi peab sellega tegelema.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajal soovitan töö ümber korraldada ja 1 töötaja (näiteks osakoormusega) juurde võtta, kes siis haiguslehe perioodidel ja ka muidu töökoormust kanda aitaks

Aina paremaks läheb. Lisaks eelneva postitaja argumentidele on mul veel üks: pole võimalik palgata uut töötajat, sest kohtade arv on piiratud. Mina töötan Eesti tütarfirmas, kus töötajate arv on paika pandud välismaa emafirma poolt ja see ei ole kaubeldav. Erijuhseks on töömahu reaalne tõus, mis aga ei ole antud juhul toimunud. Uut töötajat ei saa palgata enne, kui keegi on eest ära läinud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 11:59; 15.04 13:09; 17.04 10:38; 17.04 17:29; 18.04 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajal soovitan töö ümber korraldada ja 1 töötaja (näiteks osakoormusega) juurde võtta, kes siis haiguslehe perioodidel ja ka muidu töökoormust kanda aitaks. Et kulu juures, jah? Aga kui töötaja on hoolduslehel (st lapsega haiguslehel), siis tööandja ju sellele töötajale ei maksa. Ehk tööandja kulu sel perioodil on 0. Ja kui poole koha palk ületab miinimumpalka (või on sellise koormusega töötaja tudeng, õpilane, alla 3-aastase vanem, 3 alaealise kasvataja, puudega jne), siis ei ole osakoormusega töötaja palkamine kuidagi suhteliselt kulukam kui täiskoormusega töötaja palkamine.

Nii ja nüüd paluks sellise ettepaneku peale esitada mulle töölepingu näidis millega ma töövaidlusesse ei sattuks. Ehk võtan tööle inimese osalise koormusega ja kui põhitöötaja tuleb ei tea kunas, ei ole talle tööd pakkuda, siis maksan kinni puuduvad tunnid koormusest. Oletame jälle, et põhitöötaja on kauem haige..lapsed, ise jne sellisel juhul maksan asendajale ületundide eest. Pole küll firmaomanik aga asi tõsiselt keeruline. Kust leidub asendaja kes kohe jookseb kui ma kutsun? Äkki ei kutsu, maksan lampi! Tutvuge palun enne soovituset jagamist seadustega. Eesti inimene on piisavalt sõjakas, et töövaidlusesse minna ka tundide pärast mis talle on ettenähtud ja tööandja ei võimalda.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:31; 17.04 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehel olemine, isegi lapsega, pole rahaliselt kuigi kasulik. Nii et äkki on sel mehel hoopis muu tööots kuskil? Võtab lapsega haiguslehe ja teeb samal ajal teist tööd. Meil tööl üks naine teeb nii, pidevalt haiguslehel, tegelikult hoiab last vanaema, kes perega koos elab, naine teeb samal ajal vabakutselisena ühele teisele firmale tööd. Osad töökaaslase teavad seda, aga ega midagi vist teha saagi, kuigi see häirib kõvasti, et teda pidevalt ei ole, teised peavad selle võrra pikemad päevad tegema. Tema hoiab seal firmas kohta haigekassa pärast, kuna sealt teisest firmast saab mustalt.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajal soovitan töö ümber korraldada ja 1 töötaja (näiteks osakoormusega) juurde võtta, kes siis haiguslehe perioodidel ja ka muidu töökoormust kanda aitaks. Et kulu juures, jah? Aga kui töötaja on hoolduslehel (st lapsega haiguslehel), siis tööandja ju sellele töötajale ei maksa. Ehk tööandja kulu sel perioodil on 0. Ja kui poole koha palk ületab miinimumpalka (või on sellise koormusega töötaja tudeng, õpilane, alla 3-aastase vanem, 3 alaealise kasvataja, puudega jne), siis ei ole osakoormusega töötaja palkamine kuidagi suhteliselt kulukam kui täiskoormusega töötaja palkamine.

Nii ja nüüd paluks sellise ettepaneku peale esitada mulle töölepingu näidis millega ma töövaidlusesse ei sattuks. Ehk võtan tööle inimese osalise koormusega ja kui põhitöötaja tuleb ei tea kunas, ei ole talle tööd pakkuda, siis maksan kinni puuduvad tunnid koormusest. Oletame jälle, et põhitöötaja on kauem haige..lapsed, ise jne sellisel juhul maksan asendajale ületundide eest. Pole küll firmaomanik aga asi tõsiselt keeruline. Kust leidub asendaja kes kohe jookseb kui ma kutsun? Äkki ei kutsu, maksan lampi! Tutvuge palun enne soovituset jagamist seadustega. Eesti inimene on piisavalt sõjakas, et töövaidlusesse minna ka tundide pärast mis talle on ettenähtud ja tööandja ei võimalda.

Muide on eraldi firmad, mis pakuvad seda teenust, et kui endal vastavat töötajat pole, siis muretsevad sulle võimalusel 1-2h jooksul. Igale asjale see muidugi ei sobi, aga tavalised poed, laod, ürituste korraldamine jne said küll kasutada.
Ise töötasin tudengina (tean paljud veel) nii, et hommikul tuli sms/kõne/meil, et on pakkuda ja siis ise sai valida, kas soovib või ei ja kes ees see mees. Tihti pakkusid need samas firmad ka hiljem otse inimestele, kas saaks tulla, mu enda abikaasa sai nii tööle ühete firmasse, et algul käis nö abiks, kui vaja ja pärast sai püsikoha.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 12:40; 17.04 15:34; 24.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide on eraldi firmad, mis pakuvad seda teenust, et kui endal vastavat töötajat pole, siis muretsevad sulle võimalusel 1-2h jooksul. Igale asjale see muidugi ei sobi, aga tavalised poed, laod, ürituste korraldamine jne said küll kasutada.

Saad vast ise ka aru, et sellistel ametikohtadel, kus töötaja koolitamine võtab maksimaalselt kaks tundi, tõenäoliselt see probleem nii terav ei ole.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 11:59; 15.04 13:09; 17.04 10:38; 17.04 17:29; 18.04 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajal soovitan töö ümber korraldada ja 1 töötaja (näiteks osakoormusega) juurde võtta, kes siis haiguslehe perioodidel ja ka muidu töökoormust kanda aitaks

Jube võhiklik soovitus. Ise tahaksid muidu olla töötaja, kes iialgi ei tea, millal tööle peab tulema? Teiseks ei pruugi olla töö spetsiifilisuse tõttu üldse võimalik mingit suvalist tudengit tänavalt tööle võtta. Eriti absurdne oleks samasuguse alla 3-aastase lapse vanema võtmine asendajaks. Siis on ühe peobleemi asemel juba kaks, mida pidevalt lahendada vaja.

Aga eeskätt tööaja planeerimise seisukohast on absurdne võtta tööle inimene n.ö. igaks juhuks ja ainult ajaks, kui üks töötaja juhuslikult tööle ei tule. Ja kes sellise töögraafikuga üldse nõus oleks? Igal hommikul ootad kõnet, kas on tööpäev v mitte, midagi planeerida ei saa.

Kulu töötaja peale ei seisne ju ainult palgas. Väga palju energiat ja ressursse võtab pidev töö ümberkorraldamine. Keegi peab sellega tegelema.

Eks kõik sõltub töö spetsiifikast, aga on palju ametikohti, kus on regulaarseid väiksemaid ülesandeid, mida peab pidevalt tegema ja suuremaid spetsiifilisemaid ülesandeid, mille tegemise tähtaeg võib varieeruda mingil määral. Selle lisatöötaja võiks panna regulaarsete väiksemate ülesannete peale, et asjad ei kuhjuks. Ja tõenäoliselt vajaksid need ülesanded lühemat väljaõpet. Ja sagedaselt hoolduslehel olev töötaja (kes ilmselt on juba pikemat aega seal töötanud ja teatavad spetsiifilised oskused-teadmised omandanud) peaks siis neid spetsiifilisemaid ülesandeid tegema. Kodukontori varianti tasub ka muidugi arutada, kui töö vähegi lubab.

Teine võimalus on, et üks inimene ongi nö valves. Selline valveaeg on seadustes täiesti olemas. Osakoormusega inimene võib olla tööd ootamas valves (kodus siis, või kus iganes isik soovib) ka mõni päev nädalas ja kui tööd ei ole, siis saab selle valveaja eest mingit kokkulepitud tasu ja kui tööle kutsutakse, siis tööaja eest saab tööajana kokkulepitud tasu. On inimesi, kellele selline variant sobib ja kindlasti saab seda süsteemi rakendada ka muudel ametikohtadel, kui senimaani harjutud. Lähemalt võite lugeda näiteks siit: https://www.tooelu.ee/et/tootajale/toosuhted/too–ja-puhkeaeg/valveaeg

Kui tegemist on lihtsama tööga, siis saab töövahendusfirmade teenuseid kasutada. Ja näiteks õpetajate puhul on väga tüüpiline, et koolil on oma tutvusvõrgustik, kustkaudu asendajaid kiiresti leitakse. Mu lapse koolis on ühel õpetajal laps raskelt haige juba aastaid ja sõltuvalt lapse vajadustest on õpetaja periooditi nädalaid ära, või siis üle nädala pikema aja jooksul. Tema puhul on konkreetne asendaja, kes teda asendab, nii et õpilased on pidanud harjuma ainult 2 õpetajaga.

pole võimalik palgata uut töötajat, sest kohtade arv on piiratud. Mina töötan Eesti tütarfirmas, kus töötajate arv on paika pandud välismaa emafirma poolt ja see ei ole kaubeldav.

Mu sõbranna töötab ühes sellises ettevõttes ja peab plaani lahkuda (väga keeruline töö, väljaõpe on väga pikk), sest välismaine ettevõte koorib olemasolevatelt töötajatelt 7 nahka. Paljud on juba põgenenud sealt.
Loodan, et kunagi jõuab meie töötajatele ka kohale, et nad tegelikult ei pea tegema regulaarselt ületunde 20-30 tundi nädalas ja oma era- ning pereelu ja tervise ohvriks tooma, et mingid välismaised firmaomanikud saaksid kopsakaid kasumeid (ja seda veel riigist eri skeemide abil maksusid maksmata välja viia). Mu sõbranna tegelik tööaeg on ses ettevõttes 60-80 tundi nädalas, aga palka saab ta ikka kokkulepitud 40 tunni jagu. Aga tööd olla nii palju… ja inimesi lihtsalt ei saavat juurde võtta.

Võibolla teemaalgataja kirjeldatud mees ongi lihtsalt jokk-skeemi abil tööluusi harrastaja, aga siinne suhtumine lapsevanematesse ja ka lihtsalt töötajatesse on nii tagurlik.

ps. ma tean kui keeruline on tööandjal äkitselt asendajaid leida, kui mitu töötajat näiteks korraga haigestub. Ja ma ise olen läinud sellisel juhul asendajaks.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 23:29; 17.04 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna töötab ühes sellises ettevõttes ja peab plaani lahkuda (väga keeruline töö, väljaõpe on väga pikk), sest välismaine ettevõte koorib olemasolevatelt töötajatelt 7 nahka. Paljud on juba põgenenud sealt.

Meil sellist asja pole, et peaks ületunde tegema ja see ei ole ka soositud. Hüvitatakse vaba ajaga, ülemused vastu ei vaidle, kui ütlen ette, et tahan x päeval oma ületunnid välja võtta. On ülekohtune öelda, et meilt 7 nahka kooritakse, sest kõik ongi väga hästi, kui kõik tööl käivad ja oma ülesandeid täidavad. Meil ei ole hetkel ühtegi väikelaste vanemat ja tead, see on imeline! Nii tore on, kui kõik saavad käia vastavalt kokkuleppele tööl ja keegi ei pea kellegi teise pärast end ribadeks tõmbama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 11:59; 15.04 13:09; 17.04 10:38; 17.04 17:29; 18.04 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laske lahti. Ja kui läheb töökaitsesse, mingu. Maksate trahvi ära ja asi lõpetatud. Ikka parem kui luuseri tööl pidamine, eriti kui toda absoluutselt töökoht ei huvita.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 11:50; 26.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

milline karjuv ebaõiglus. isegi mehed on tänapäeval haige lapsega kodus. kuhu see maailm nii jõuab!

Mu eksmees on iga kuu natuke hoolduslehel näiteks selleks, et kohtus oma sissetulekuid väiksemana näidata saaks. No et äkki siis ei pea nii palju elatist maksma, kui küsitakse. Oli ka siis, kui naine kodune oli.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hea mees ja väga kehv tööandja!

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellele mehele on laps töökohast tähtsam… See võib tähendada seda, et a) lihtsalt pereinimene, b) talle tema töö ei meeldi, c) ei meeldi mõni kolleeg või ülemus kellega tihedalt koos töötama peab ning kasutab hoolduslehte “põgenemiseks”.
Minul on kaks last ja kolmas tulekul. Mõlemad lapsed läksid aeda 1,5 aastaselt. Kodus olime mehega korda-mööda. Vanavanemaid kahjuks ei ole. Vahel harva saime ka sõbranna abi kasutatud, kui lapse haigus ei olnud tõsisem aga lasteaeda vastu ei võetud…
kuigi olime kodused korda-mööda, oli hoolduslehel viibitud aeg ikkagi väga pikk.. Lisandus probleem, et peale vanemahüvitise peroioodi lõppu saab haigusrahad miinimumpalga alusel-mis lõi pere eelarvesse tugeva augu.

Mina soovitaks ka inimesega rääkida. Survestamata. Uurida, et kuidas neil peres asjad seatud, rääkida töökaaslaste murest seoses tema hoolduslehtedega ning olla suunatud lahenduste otsimisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt võib tegu olla siin mingi skeemitamisega, kus vajadusel käib inimene teisel “mustal” /teisel tööl ja võtab vastavalt vajadusele hoolduslehe. Kas ta üldse tööd teeb. Ma tean inimest, kes võttis iga kuu haiguslehe raamatupidamises kuu lõpus ja selleks ajaks kogus/jättis kõik töö teisele inimesele teha. Reaalselt midagi praktiliselt ei teinudki 3 nädalat ja siis iga kuulõpp pidi teine ta töö ära tegema, kuna ei saanud ju kuud lõpetada ilma. Lahti oli ka keeruline lasta. Väga hästi tundis seadusi ja kasutas olukorda ära. Korduvalt pidi koolitama teda ja võtma lausa allkirju, et talle on näidatud/õpetatud vastavaid asju. Samas siin oli tõesti hea idee lahti lasta ja siis kasvõi ära maksta trahv. Kõigepealt tasuks siiski rääkida ja küsida, mida inimene ise arvab sellest aastaid kestvast olukorrast.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli kunagi töökaaslane, kes ka alailma oli lapsega haiguslehel. tegelikult oli asi veel nii, et naine oli veel väiksemaga alles kodune.
kah tore võimalus kvaliteetaega organiseerida endale. paraku käis see teiste töötajate arvelt. aasta kannatati, siis läksid teised töötajad sisuliselt lahkumisavaldustega ülemuse jutul.
seejärel võttis firma juht selle mehe ette ja lõpetas lõpuks töösuhte pastakast välja imetud põhjusel, oli paar tööle hilinemist ja paar asja veel, mis koheselt kirjalikult fikseeriti ja mis kokku andsid põhjuse töösuhte lõpetamiseks. juhile oli olulisem säilitada ülejäänud 3 töötajat, kes haiguslehe perioodidel selle mehe töö ära tegid.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli kunagi töökaaslane, kes ka alailma oli lapsega haiguslehel. tegelikult oli asi veel nii, et naine oli veel väiksemaga alles kodune.

kah tore võimalus kvaliteetaega organiseerida endale. paraku käis see teiste töötajate arvelt. aasta kannatati, siis läksid teised töötajad sisuliselt lahkumisavaldustega ülemuse jutul.

seejärel võttis firma juht selle mehe ette ja lõpetas lõpuks töösuhte pastakast välja imetud põhjusel, oli paar tööle hilinemist ja paar asja veel, mis koheselt kirjalikult fikseeriti ja mis kokku andsid põhjuse töösuhte lõpetamiseks. juhile oli olulisem säilitada ülejäänud 3 töötajat, kes haiguslehe perioodidel selle mehe töö ära tegid.

oled sa imiku kõrvalt haiget väikelast hooldanud? sellises olukorras on täiesti seaduslik isal hoolduslehe võtmine, sest haiget ja tervet last pole soovitav koos hoida, et pisem ka ei nakatuks.
ja siis imestatakse, et meil on sündimus nii madal, kui suhtumine väikelaste vanematesse on nii kuri 🙁 sünnitada julgevadki varsti ainult need, kes niikuinii tööl ei käi ja minna ei taha, vaid elavad toetustest

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 11:21; 15.04 19:09; 16.04 19:21; 23.04 21:01; 24.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne mees. Ega siis haige laps ei saa üksi kodus olla.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli kunagi töökaaslane, kes ka alailma oli lapsega haiguslehel. tegelikult oli asi veel nii, et naine oli veel väiksemaga alles kodune.

kah tore võimalus kvaliteetaega organiseerida endale. paraku käis see teiste töötajate arvelt. aasta kannatati, siis läksid teised töötajad sisuliselt lahkumisavaldustega ülemuse jutul.

seejärel võttis firma juht selle mehe ette ja lõpetas lõpuks töösuhte pastakast välja imetud põhjusel, oli paar tööle hilinemist ja paar asja veel, mis koheselt kirjalikult fikseeriti ja mis kokku andsid põhjuse töösuhte lõpetamiseks. juhile oli olulisem säilitada ülejäänud 3 töötajat, kes haiguslehe perioodidel selle mehe töö ära tegid.

Laste tervised erinevad, mul endal sõbrannal laps, kellel iga nohu lõppes kõrvapõletikuga ja haiglaga, seega kui naine isegi on väiksemaga kodune, siis võib olla on suuremaga vaja haiglas olla ja sinna ei lubata teist last kaasa. Haiglas on päris palju lapsi nii isadega, sest ema väiksemaga kodus, kes vajab veel ema rinda ja keegi peab suuremaga ka haiglas olema.
Lisaks, kui on mingi nakkushaigus, siis ei saa lasta imikut ja haiget kokku (tuulerõuged, gripp, kõhugripp, silmapõletik jne).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 12:40; 17.04 15:34; 24.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan poes, kus kokku kolm töötajat. Teemapüstitus oleks nagu mu enda kirjutatud. Kord-kaks kuu jooksul veedab kolleeg haige lapsega kodus – korra oli lapsega päeva kodus, sest lapsel oli hirmus köha, järgmine päev viis juba lapse lasteaeda ja tuli ise tööle – või on ise haige. Olemas on abikaasa, kellega neil on isegi mingisugune leping tehtud, et kes lapsega mis päevadel koju jääb. Tulemus on ikka selline, et lapse isa on kõik päevad kodus, isegi nendel, mis peaksid naisele jääma – naisel töö juures väidetavalt tähtajad jms. Polekski muidu hullu, kui kollektiiv oleks suurem, aga kui kõik töötajad on terved, pole lisatööjõuks lihtsalt vajadust. Haiguslehed on tal väidetavalt ette näidata – töötan Soomes, siin on väga lihtne haiguslehti saada – ja midagi nagu öelda ei saagi. Ega ta muidu ka väga tööd ei viitsi teha, aga on samas firmale kasulik, sest on siin tööl olnud aastaid ja oskab kõike teha. Lihtsalt on jama, kui iga natukese aja tagant pead olema valvel selleks, et jälle tuleb sõnum: “Jään lapsega koju.” ja pead vabal planeeritud päeval tööle minema, sest muidu oleks kauplus lihtsalt kinni.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 11:15; 24.04 13:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötaja lapsega haiguslehel iga kuu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.