Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötaja lapsega haiguslehel iga kuu

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Töötaja lapsega haiguslehel iga kuu

Postitas:

Lihtsalt on jama, kui iga natukese aja tagant pead olema valvel selleks, et jälle tuleb sõnum: “Jään lapsega koju.” ja pead vabal planeeritud päeval tööle minema, sest muidu oleks kauplus lihtsalt kinni.

Ega Soomes teisi töötajaid ka niimoodi nöökida ei tohi. Kui on vaba päev, siis on vaba päev. Kui oled ise väsinud ja tüdinud, siis saadad hommikul sõnumi vastu: “Oih, olen laeval teel Tallinnasse, mul täna vaba päev”. Ega sa sunnimaine ju ole, et vabal päeval pidevalt valves pead olema. Kui see pidevalt kodus istuv töötaja on muidu firmale nii kasulik, siis tuleb kaupluse juhatajal ehk mingi firmaga, kes asendustöötajaid välja rendib, leping teha? Või ongi siis pood kinni. Minu kodu lähedal on üks R-Kiosk, mis on viimasel ajal pidevalt “töötaja haiguse tõttu” kinni.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 11:34; 24.04 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt on jama, kui iga natukese aja tagant pead olema valvel selleks, et jälle tuleb sõnum: “Jään lapsega koju.” ja pead vabal planeeritud päeval tööle minema, sest muidu oleks kauplus lihtsalt kinni.

Ega Soomes teisi töötajaid ka niimoodi nöökida ei tohi. Kui on vaba päev, siis on vaba päev. Kui oled ise väsinud ja tüdinud, siis saadad hommikul sõnumi vastu: “Oih, olen laeval teel Tallinnasse, mul täna vaba päev”. Ega sa sunnimaine ju ole, et vabal päeval pidevalt valves pead olema. Kui see pidevalt kodus istuv töötaja on muidu firmale nii kasulik, siis tuleb kaupluse juhatajal ehk mingi firmaga, kes asendustöötajaid välja rendib, leping teha? Või ongi siis pood kinni. Minu kodu lähedal on üks R-Kiosk, mis on viimasel ajal pidevalt “töötaja haiguse tõttu” kinni.

Selles on sul õigus, et ma ei ole kohustatud tööle minema, aga olen selline, kes ei oska ei öelda. Viimasel ajal olengi öelnud, et pole võimalik tulla, aga päris igakord ka ei tahaks. Kaupluseketi omanik üritab raha kokku hoida ja tarvitavad asendused teeb ise ära, kui keegi poest asendada ei saa, aga see on päädinud sellega, et enamuse ajast ta lihtsalt ei jõua ja ongi pood kinni. Talvehooajal oli veel eriti meeldiv, kui ülemus oli mitu nädalat kuskil teises linnas teises kaupluses abis, lihtsalt selle pärast, et raha kokku hoida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 11:15; 24.04 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles on sul õigus, et ma ei ole kohustatud tööle minema, aga olen selline, kes ei oska ei öelda. Viimasel ajal olengi öelnud, et pole võimalik tulla, aga päris igakord ka ei tahaks. Kaupluseketi omanik üritab raha kokku hoida ja tarvitavad asendused teeb ise ära, kui keegi poest asendada ei saa, aga see on päädinud sellega, et enamuse ajast ta lihtsalt ei jõua ja ongi pood kinni. Talvehooajal oli veel eriti meeldiv, kui ülemus oli mitu nädalat kuskil teises linnas teises kaupluses abis, lihtsalt selle pärast, et raha kokku hoida.

no ja mida rohkem selliseid ohvrimeelseid lollikesi, seda väiksem motivatsioon on omanikul mingit muud lahendust leida.
soomlane saadab ülemuse sellise jutuga, et tule vabast päevast kolleegi asemel tööle, pimedasse kohta, kui see talle ei sobi või meeldi. eestlane põlise orjarahvana aga läheb hambad ristis tööle 🙁

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.04 11:21; 15.04 19:09; 16.04 19:21; 23.04 21:01; 24.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu on siin vaidlus, kes peaks haige lapsega koju jääma. Tundub, et teemaalgatajal on töötaja, kes lihtlabaselt kasutab süsteemi ära ja teda ei huvita, kuidas kolleegid või tööandja hakkama saavad. Ainult naiivne võib siinkohal soovitada tugivõrustiku loomist – inimene ei taha mingit tugivõrgustikku, ta tahab, et tal oleks töökoht, mis haigekassat ja võib olla veel midagi kataks, aga kus eriti kohal käia ei taha.

Aidata paraku ei oska, tunnen vaid kaasa.

Absoluutselt õige sõnavõtt.
Selline töötaja tuleb lahti lasta, kasvõi läbi töövaidluskomisjoni. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Olles ka ise ettevõtja (küll Harjumaal, kus on töötajaid siiski leida; hoopis teine on olukord ju ääremaal) siis pikalt ei kannata sellist olukorda, eriti on see teiste töötajate suhtes ebaõiglane.

Kusjuures mul on oma vend sellise suhtumisega ja tean täpselt kuidas nad põhjendavad, neile ongi kõik muu tähtsam aga palk peab õigel kuupäeval üle tulema ja iga kuu käib õiendamas, miks nii väike. Ei oska tõesti aidata, kuid piinlik on vaadata kõrvalt.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult on sel mehel piisavalt kõrge palk, et pidevalt haiguslehel olemine pere eelarvet ei mõjuta ja ta meelega kodus istub. Vastasel juhul ei saa ma aru, kuidas see “süsteemi ära kasutamine” kasulik olla saaks.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 21:11; 25.04 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult on sel mehel piisavalt kõrge palk, et pidevalt haiguslehel olemine pere eelarvet ei mõjuta ja ta meelega kodus istub. Vastasel juhul ei saa ma aru, kuidas see “süsteemi ära kasutamine” kasulik olla saaks.

Naiivne veidi? 🙂 Vaba aega saab ju selle süsteemiga, nt muu töö tegemiseks, niisama kodus lebotamiseks. Haiguslehe saamiseks muud pole vaja teha kui kõne perearstile, paar päeva hiljem veidi nohune laps üle näidata ja jokk. Või siis ütled, et oli jaa palavik, näe, enam ei ole (tglt pole kunagi olnudki).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult on sel mehel piisavalt kõrge palk, et pidevalt haiguslehel olemine pere eelarvet ei mõjuta ja ta meelega kodus istub. Vastasel juhul ei saa ma aru, kuidas see “süsteemi ära kasutamine” kasulik olla saaks.

Naiivne veidi? ???? Vaba aega saab ju selle süsteemiga, nt muu töö tegemiseks, niisama kodus lebotamiseks. Haiguslehe saamiseks muud pole vaja teha kui kõne perearstile, paar päeva hiljem veidi nohune laps üle näidata ja jokk. Või siis ütled, et oli jaa palavik, näe, enam ei ole (tglt pole kunagi olnudki).

Miks naiivne.
Kui inimesel piisab hoolduslehe rahast (80% palgast), et lihtsalt kodus lebotada, siis peabki ju palk piisavalt kõrge olema, et ära elada.
Ja mis mõte on hooldusleht selleks võtta, et mujal töötada? Ma tõesti ei mõista, minu tutvusringkonnas võetakse hoolduslehte nii vähe kui võimalik, sest rahaliselt on see kahjulik. Aga see siiski ei tähenda, et laps ei või iga kuu haige olla. Mõni laps kahjuks on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 21:11; 25.04 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis mõte on hooldusleht selleks võtta, et mujal töötada?

Kui mujal saab sama ajaga rohkem teenida kui kaotatu, siis on sellel suur mõte sees.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 19:21; 26.04 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal mujal tuleb siis mustalt töötada, ma oletan? Või kas tohib hoolduslehe eest raha ja palka samaaegselt saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:55; 25.04 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal mujal tuleb siis mustalt töötada, ma oletan? Või kas tohib hoolduslehe eest raha ja palka samaaegselt saada?

Ei pruugi. Võib näiteks oma firma alt tööd teha või muul moel, mis välja ei paista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 19:21; 26.04 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja- mina soovitan natuke seda asja uurida ka. Tean meest, kes samamoodi tegi ja lõpuks kui tööandja helistas nii lasteaeda kui ka kooli siis selgus, et lapsed kõik ilusti kohal. Haige ei olnud neist keegi aga ometi oli mees hoolduslehel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja- mina soovitan natuke seda asja uurida ka. Tean meest, kes samamoodi tegi ja lõpuks kui tööandja helistas nii lasteaeda kui ka kooli siis selgus, et lapsed kõik ilusti kohal. Haige ei olnud neist keegi aga ometi oli mees hoolduslehel.

Ma väga kahtlen, et ükski kool/lasteaed tänapäeval julgeb sellist infot asjasse mittepuutuvale isikule avaldada.

Aga samas võib silma peal hoida töötaja Facebookil – paljud petturid tabatakse just nimelt seal postitavate piltide põhjal.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 11:50; 26.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal mujal tuleb siis mustalt töötada, ma oletan? Või kas tohib hoolduslehe eest raha ja palka samaaegselt saada?

Ei pruugi. Võib näiteks oma firma alt tööd teha või muul moel, mis välja ei paista.

Lisan, et sageli on inimestel lisaotsad töövõtulepingutega. See toimib ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.04 13:23; 15.04 17:46; 16.04 10:16; 16.04 10:48; 16.04 20:28; 26.04 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju ometi aastaid ette teada, et nii hakkab olema, on aega läbi mõelda ja organiseerida

Kuidas sa aastaid ette teadsid, et just täpselt siis saad täpselt kaksikud? Mul pole küll aimugi, kas ma 4 aasta pärast saan lapse või lausa kaksikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus asi, mida ma soovitada oskan, on see, et sama tööd tegevate inimeste ametinimetused ära muuta ja tööülesandeid ka muuta. Kui teistel on ka kõriauguni sellest, siis nad ehk hakkavad nõusse. Kohe, kui see laps on 3 saanud, koondada see ametikoht, millel see mees ainsana on, ära. Enne saaks ka, aga tõenäosus, et ta vaidlustab ja võidab, on palju suurem. Samuti võiks iga eksimuse eest vaibale kutsuda ja käskkirjaga noomitust avaldada. Siis on lisaabi, kui vaidluseks läheb. Muidugi kui tegu on välisfirma tütrega ja ametikohad kõik ette määratud, siis seda ei saa teha. Koondamisel peab pakkuma võimalusel teist tööd firmas ju.

Muidugi kui inimene on kogu aeg lapsega haiguslehel, siis võib püüda proovida ka haigekassasse pöörduda, et kas töövõimetuslehed on ikka põhjendatult antud, ja paluda perearsti tööd kontrollida. Kui õnnestub perearstil see haiguslehe andmine ebamugavaks teha, siis ta vast ei ava hoolduslehte telefonikõne peale. Kui laps tegelikult pole haige ja mehel on mingi teine tööots, siis see kärbib väheke tiibu.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 00:44; 27.04 20:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötaja lapsega haiguslehel iga kuu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.