Esileht Tööelu, raha ja seadused. töötaja rikub järjekindlalt asutuses kehtestatud reegleid..

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: töötaja rikub järjekindlalt asutuses kehtestatud reegleid..

Postitas:

Muidu viks ja viisakas, kogu aeg kiita saanud ja esiletõstetud töötaja rikub järjekindlalt 1 asutuses kehtima hakanud reeglit. Asutus ei ole kehtestanud korda, mida reeglitest üleastujatega teha vms, aga kuna töötaja on otseses alluvuses, siis küsin, et kas tänapäeval nt küsitakse veel seletuskirja? Või tehakse kohe kirjalik noomitus (esildis?) Jagage palun teadmisi / kogemusi, minu jaos üsna uus olukord, aga leian, et nii jätkata ei saa. Kui ise n.ö kitujaks hakkan, siis olen päris kindel, et asi võib tipneda asutuse tippjuhi käskkirjaga, aga see ei ole eesmärk. Tahaksin inimest lihtsalt korrale kutsuda..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 15:34; 13.02 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas Sa temaga hakatuseks lihtsalt vestelnud oled? Inimese kombel, silmast silma enne käskkirjadega pommitamist …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tee selgeks, kas teil kehtestatud reegel on seaduslik või täiesti mõttetu ja pidetu punkt, mille keegi lihtsalt välja mõtles. On see reegel seadustega kooskõlas?
Kui rikub \”reeglit\”, et igaüks PEAB nt kuu kolmandal kolmapäeval poolekilose kohvipaki tooma vms, siis sellise reegli \”nõudmistega\” võite WC-s käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele vastajale vastuseks: jah olen rääkinud. Ja teisele: absoluutselt ametlik kord, mis on n.ö ametlikult ka läbi pressi välja kuulutatud. See on täitmiseks kõigile asutuses toimetavatele kodanikele – nii oma töötajatele kui ka külla tulnud isikutele. Mingi kohvipaki mittetoomise pärast ei viitsiks erutudagi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 15:34; 13.02 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga räägi välja, mis teeb valesti siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun, et suitsetab haridusasutuse või haigla territooriumil näiteks…
väga põnev jah, mis ta siis teeb:D

loodetavasti keegi vastab ka teemalagtaja küsitud küsimusele, et kuidas ametlikult aga leebelt korrale kutsuda alluvat.
Minu teada seletuskirja ei kirjutata, vaid tuleb ise teha kirjalik hoiatus. Hoiatus-meeldetuletus peaks olema kiretu ja viisakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke siis ometigi hoiatus töösisekorraeeskirjade rikkumise eest ning üksiti saab süüdlane ka (omapoolse) seletuskirja kirjutada.
Või laske enne seletuskiri teha ning õelge, et sisu põhjal otsustate, kas anda asjale ametlik käik hoiatuse näol või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui asutuses ei ole kehtestatud korda, kuidas reeglite rikkujatega toimida, siis polegi ju eriti midagi teha.

Kui tegemist on hinnatud töötajaga, siis tuleks leida mõistlik kompromiss läbirääkimiste teel. Igasugustel \”ametlikel käikudel\” on mõte ainult siis, kui sa soovid töötajast vabaneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on olnud firmas ka üks \”rikkuja\”, kes käitus täiesti adekvaatselt klientidega, aga absoluutselt alatult kolleegidega ning oma otsese ülemusega. Proovisime temaga sada korda rääkida, aga ikkagi…tegime järelduse, et ta on psüühiliselt haige, ometigi töötas tervishoiuasutuses (mis on kõige hullem!). Kannatus sai läbi ja otsene ülemus jagas lõpuks oma mure kõrgemale juhile, kes soovitaski käskida sel \”ebaadekvaatsel töötajal\” kirjutada seletuskirju oma tegude eest (tööle mitteilmumised, hiljaksjäämised, töölt lahkumine keset päeva hoiatamata, karjumine kolleegide peale jpm). Lõpuks oli umbes 50 neid seletuskirju, mis ei viinud mitte mingi lahenduseni. Mina olen 100% kindel, et see oli tippjuhi viga, et ta ei kaitsnud teisi \”normaalseid\” töötajaid ning ei vallandanud seda hullut..ei teagi miks. Ühesõnaga mina lahkusin sealt, sest ei suutnud enam olukorraga leppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 15:28; 14.02 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus aga teemaalgatajale, mida siis see korrarikkuja tegi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 15:28; 14.02 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta iga kord seletuskiri ja lase uuesti lugeda töö sisekorraeeskirju vms ja selle lugemise kohta ka kirjutagu alla. Paber peab jääma, seda saad hiljem kasutada, kui on vaja töötajat vallandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töötaja rikub järjekindlalt asutuses kehtestatud reegleid..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.