Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine pole kasulik, sest kaotan rahas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Töötamine pole kasulik, sest kaotan rahas

Postitas:

Selline olukord siis seoses osalise töövõimetusega. Mõistan, et 1700+ palka teeniv inimene peaks ise oma sissetulekuga juba kenasti toime tulema, kuid juba kolmandat kuud osaliselt või täielikult toetusest ilma jäädes (243 euri kuus), sai mul lõpuks villand ja loobusin oma pisikesest lisatööst tugispetsialistina, kus teenisin netos 280 eurot.
Samas tundub see ikkagi veidi jabur.
Minu põhipalk on 630 eurot (osakoormus). Kuid aasta lõpus sain preemiat ning ühel kuul lisatasu ühe projekti eest.
Kuna mu tervis pole ka kogu aeg stabiilne, siis loobusin. Nüüd on jälle üks haridusasutus spetsialistita ning mina siis kindlama, kuid väiksema sissetulekuga.
Samas jäin mõtisklema, et kas see on ikka hea, et see süsteem toetab vähem töötamist. Mõistlik oleks ju toetada inimese tööturule naasmist.

+19
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist ongi jabura süsteemiga, kus riiklikult on pandudki osalise töövõimega inimestele sissetulekupiirid. Miks on nt. minulgi keelatud teenida suuremat palka ja selle arvelt koguda, et saaksin tervise halvenemisel (mis praegu toimubki) elada säästudest? Inimlikul tasemel. Või kasvõi see, et osalise töövõimega inimestel puuduvad vajalikus määras riiklikult toetatud rehabilitatsioonivõimalused ja see lisakopikas lähekski ehk taastusravile? Tean 2 ratastoolis olevat inimest, kes on lõpuks loobunud palgast ja tegelevad OÜ-tamisega, et natukenegi midagi teenida. Ühe puhul on tegemist kõrgelt hinnatud IT-spetsialistiga, kelle tunnipalk ongi kõrgem tänu tema omandatud oskustele.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise samas olukorras.
Aga nagu kõnekäänd ka ütleb, kui ise valisime sellised rahvasaadikud (“iga rahvas väärib oma valitsust/valitsejaid), kes siis otsustasid üht ühiskonna osa niimoodi diskrimineerida, vaatame ise peeglisse.
Kohati tundub tõesti imelik, et miks peab mitmetuhandelist palka teeniv ratastoolis inimene veel töövõimetuspensioni või siis töövõimetoetust saama (puudetoetusega saab ehk vähemalt need ravimid, mida terved inimesed üldjuhul tarbima ei pea/tohigi). Sellisel juhul ei tohiks liikumispuudega miljonärile ka nö sinist invaparkimiskaarti väljastada: raha sul ju on, köhi pappi. Siit saab kohe veel paralleele tõmmata: meditsiinilise eriharidusega inimene peaks ennast ise oma raha eest ravima! Maksumaksja raha eest on ju sind õpetatud, et ei tohi suitsetada ja alkotada jne … vaat lüpsja ja karjak seda ei tea, nendele siirdame uue maksa ja kopsud.
Teema algatanule, peate veel “õppima”, kuidas “ühekordse projektikese” maksud ilusti ära maksta ja Teie siiski täismahus töövõimetoetuse kätte saate, lisaks mingis määras siis ka ühekordse projektikese raha.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 17:12; 23.02 21:22; 23.02 22:08; 23.02 22:13; 23.02 23:37; 23.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algatanule, peate veel “õppima”, kuidas “ühekordse projektikese” maksud ilusti ära maksta ja Teie siiski täismahus töövõimetoetuse kätte saate, lisaks mingis määras siis ka ühekordse projektikese raha.

Kuulaks huviga “nippe” kuidas.
Nt. 800eurone projekt riigiasutusega? Või preemiad kahest asutusest, mille saamisest sain detsembrikuu jooksul teada? Ma ei lähe ju ütlema, et aitäh, mul pole jôulupreemiat vaja, sest kaotan veebruaris seetõttu raha.

Osa sutse oma tööandjaga olen saanud küll mitme kuu peale ära jagada, et mitte teatud summasid ületada, aga iga projektiga nipitada ei oska. Seetõttu peangi alati mõtlema, kas see toob mulle rahaliselt pigem kasu või kahju.
PS. Kõigile ei taha oma töövõimetusest väga rääkida ka.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usalduslik suhe …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 17:12; 23.02 21:22; 23.02 22:08; 23.02 22:13; 23.02 23:37; 23.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usalduslik suhe …

Olen nõus, kuid kõikide projektidega pole see kahjuks võimalik. Nii tunduski lihtsam ühest tööst loobuda, siis on tõenäosus “liiga palju teenida” veidi väiksem.

Kuigi peale märtsi mul ilmselt mõnda aega lisatasusid ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usalduslik suhe …

Olen nõus, kuid kõikide projektidega pole see kahjuks võimalik. Nii tunduski lihtsam ühest tööst loobuda, siis on tõenäosus “liiga palju teenida” veidi väiksem.

Kuigi peale märtsi mul ilmselt mõnda aega lisatasusid ei tule.

Kuupõhine arvestus on, so näiteks laske kõik maksed ühte kuusse ja leppige toetuse ilmajäämisega. Alustuseks …

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 17:12; 23.02 21:22; 23.02 22:08; 23.02 22:13; 23.02 23:37; 23.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ei tohiks liikumispuudega miljonärile ka nö sinist invaparkimiskaarti väljastada: raha sul ju on, köhi pappi.

Selle eesmärgiks on ju see, et liikumispuudega inimesed saaksid võimmalikult sisse/väljapääsude lähedale parkida, mitte väikese sissetulekuga inimestele soodustust anda. Mingi rahasumma eest ei saa osta endale lähemale parkimiskohta, kui tavaparkla on puupüsti täis.

Miljonär ei pea parkima õkva poe välisukse juures: tal raha küll, soetab endale kasvõi invagolfikäru, kui ratastooli jaoks raha pole. Tuvastatav eelnevate kas siis sots.maksude või dividendide temaatika jmt jne taustalt.
Point ongi selles, et kui riik, ehk kelle me ise valisime ja edaspidigi valime, teeb mingi erandi, siis see peaks olema ka õiglane. Hetkel see vast nii pole (arvestades ka eelnevaid õigusnorme) elik ka õiguslik järjepidevus.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 17:12; 23.02 21:22; 23.02 22:08; 23.02 22:13; 23.02 23:37; 23.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõimetuspension on inimestele, kel pole võimalik töötada. Kui inimesel on võimalik töötada, siis miks ta peaks saama töövõimetuspensionit?

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, ma läksin huvi pärast neid tingimusi vaatama ja ei saa aru. Kirjutad, et põhipalk 630 eurot ja selleks et töövõimetoetust saada loobusid lisatööst, mis tõi 280 eurot. Aga see töövõimetoetuse vähendamine algab ju alles 1200-st eurost ja siis on ka järkjärguline, mitte ei võeta kohe kõike ära. Ja sinu 630 + 280 on ju vähem kui 1200, mis sul siis veel ära võetakse?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, ma läksin huvi pärast neid tingimusi vaatama ja ei saa aru. Kirjutad, et põhipalk 630 eurot ja selleks et töövõimetoetust saada loobusid lisatööst, mis tõi 280 eurot. Aga see töövõimetoetuse vähendamine algab ju alles 1200-st eurost ja siis on ka järkjärguline, mitte ei võeta kohe kõike ära. Ja sinu 630 + 280 on ju vähem kui 1200, mis sul siis veel ära võetakse?

Ma ei saa ka aru, postituse alguses räägitud veel 1700+ sissetulekust.

Minus tekitab natuke hämmingut see, et inimesele on määratud osaline töövõime, aga nüüd loobus ta ühest tööotsast, kus ta tegelikult oli võimeline käima.

Mõni saab ka tervena vähem palka, aga osad tahavad meie kõigi ühisest rahast endale säästusid koguda, kuigi oleks võimelised ka rohkem tööd tegema.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 23:14; 23.02 23:43; 24.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimesed, puudetoetus pole midagi, mis on osade inimeste eesõigus. See on toetus inimestele, kes tervise tõttu ei suuda ise piisavalt teenida, et elus püsida. Kui suudad nii palju teenida, et puudetoetus ära võetakse, siis järelikult ei ole sa nii äbarik.

Ja üleüldse tark inimene ei lahmi, vaid uurib asja. Meil võttis üks osalise töövõimega ja osakoormusega õpetaja korraga välja kogu oma puhkusetasu (mai palk ja juuli-augusti puhkuseraha samas kuus) ja jäi muidugi puudetoetusest ilma. Töötaja võttis töötukassaga ühendust. Ta pidi esitama avalduse ja tööandja pidi väljastama tõendi, mis perioodi eest see tasu tuli. Täpselt samamoodi peaks teemaalgataja kurtma oma probleemi töötukassale, mitte hakkama riiki sõimama.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, ma läksin huvi pärast neid tingimusi vaatama ja ei saa aru. Kirjutad, et põhipalk 630 eurot ja selleks et töövõimetoetust saada loobusid lisatööst, mis tõi 280 eurot. Aga see töövõimetoetuse vähendamine algab ju alles 1200-st eurost ja siis on ka järkjärguline, mitte ei võeta kohe kõike ära. Ja sinu 630 + 280 on ju vähem kui 1200, mis sul siis veel ära võetakse?

Ma ei saa ka aru, postituse alguses räägitud veel 1700+ sissetulekust.
Minus tekitab natuke hämmingut see, et inimesele on määratud osaline töövõime, aga nüüd loobus ta ühest tööotsast, kus ta tegelikult oli võimeline käima.
Mõni saab ka tervena vähem palka, aga osad tahavad meie kõigi ühisest rahast endale säästusid koguda, kuigi oleks võimelised ka rohkem tööd tegema.

Võimalik, et närin tähte, aga paljud pole võimelised isegi käima.
Teie ilmselt terve inimesena lähete tööpäeva järgselt koju autoga/ühistranspordiga, mina mõtlen, millal tuleb madala tasemega buss või KOV/kaasa vastava transpordiga.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 17:12; 23.02 21:22; 23.02 22:08; 23.02 22:13; 23.02 23:37; 23.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on toetus inimestele, kes tervise tõttu ei suuda ise piisavalt teenida, et elus püsida.

See on kõige värdjalikum põhjendus, mida eal lugenud. Kurb, et meie seas sellised elavad.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.02 17:12; 23.02 21:22; 23.02 22:08; 23.02 22:13; 23.02 23:37; 23.02 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas jäin mõtisklema, et kas see on ikka hea, et see süsteem toetab vähem töötamist. Mõistlik oleks ju toetada inimese tööturule naasmist.

Osalise töövõimega inimene ei peakski ju olema võimeline rohkem töötama, kuidas muidu puuduv töövõime on määratud?

Ja mida selle tööturule naasmise toetamise all on mõeldud? Sa oled ju praegu juba tööturul, sa töötad. Tundub, et oled tegelikult võimeline tööl käima küll, aga tahaks saada riigilt lisaraha lisaks palgale.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 23:14; 23.02 23:43; 24.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et närin tähte, aga paljud pole võimelised isegi käima.

Teie ilmselt terve inimesena lähete tööpäeva järgselt koju autoga/ühistranspordiga, mina mõtlen, millal tuleb madala tasemega buss või KOV/kaasa vastava transpordiga.

Ma tunnen inimlikult muidugi kaasa ratastoolis olijale, aga kui inimene on võimeline teenima mitu tuhat eurot palka, siis miks peaks maksma lisaks toetust? Et korvata töölkäimisega seotud ebamugavusi transpordiga seoses? Sarnaseid ebamugavusi võivad kogeda ka terved inimesed, kes saavad oluliselt vähem palka. Eesti sotsiaalsüsteemis on oluliselt kriitilisemaid probleeme, kuhu raha rohkem vaja on.

Rootsi sotsiaalsüsteem ongi seetõttu kriisis, et kohalikud ei kasuta süsteemi ära, isegi kui palk oleks väiksem kui töötutoetus, lähevad ikka pigem tööle kui elavad toetuste peal, aga sisserändajad teevad vastupidi.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 23:14; 23.02 23:43; 24.02 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja:
Mõnel inimesel on puue, mis ei võimalda üldse töötada. Minul on üks terviseprobleem, mis välistab täielikult mõned tòökohad ning teine probleem, mida püüan hoida madala töökoormusega kontrolli all.

Sel (õppe)aastal otsustasin veidi koormust juurde võtta. Brutotasu kahe koha peale (0,8 koormusega) kokku ligi 1100 eurot, mis jääb siis tõesti alla 1200 euro. Kuid aegajalt on mind palutud projektidesse, mille eest saan veel lisatasu. Nt 9 kuu töötasu 800 eurot, sellelt läks maha tulumaks ning kaotasin ka toetuse, st reaalne tasu üle poole aasta töö eest 400 eurot.
Paraku polnud võimalik sellele lepingule oma tingimusi seada ja nii tõstiski see muu töötasu üle 1700 euro ja kui esialgu pidin kõik lisatasud saama detsembris ning seetõttu olin arvestanud, et kaotan veebruari toetuse, mis tundus igati õiglane. Kahjuks projektitasu laekus 2.01 ning seega läks mul kahe kuu tasu lõhki. Kaotasin ca 400 eurot.
Teise töökoha lisandudes on mu tervis mõnevõrra halvenenud, kuid ilmselt oleksin veel pingutanud, kui poleks pidevalt rahaliselt kaotanud.

Üheltpoolt saan sellest seadusest ja süsteemist aru ning kui teeniksin iga kuu 1500+ palka, siis ma enam ei vajaksi seda toetust, kuid hetkel häiribki, et miks ma peaksin skeemitama või kogu aeg arvet pidama, kas saan sel kuul toetusega arvestada või mitte.
Mul on ka kodulaen ja perekond toita ning nendel kuudel, kui saan vaid vaid põhipalka, on see toetus mulle suureks abiks. Lisaks sellele pean alati olema valmis selleks perioodiks, kui olen pikemal haiguslehel.
Tänud kaasamõtlemast!

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise töövõimega ininene ei peakski oma tervise huvides lisatööd võtma. Kõik on õige, tööta nii vähe nagu ette nähtud ja võta vastu abistav toetussumma. Enese rebestamine pole tark isegi tervele, ammugi siis puudega inimesele.

Edit. Lugesin kommentaare, saan aru, et töötad õpetajana? Jessas, see töö on tervist kahjustav ükskõik kui madalal koormusel töötades! Unusta lisatöö.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 07:30; 24.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edit. Lugesin kommentaare, saan aru, et töötad õpetajana? Jessas, see töö on tervist kahjustav ükskõik kui madalal koormusel töötades! Unusta lisatöö.

Töötasin lisatööl eripedagoog-logopeedina, sest mind paluti ja lootsin pinges eelarvet veidi lahedamaks muuta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on puuduv töövõime määratud meeleoluhäire tõttu. Tegelikult oleksin võimeline väga hästi töötama, aga ei saa inimsuhetest tuleneva stressiga hakkama, seetõttu olen mitu korda läbi põlenud. Nüüd tunnengi kodus ennast süüdi, et tegelikult nagu ju olen võimeline töötama, aga ei saa hakkama…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 11:05; 26.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõimetuspension on inimestele, kel pole võimalik töötada. Kui inimesel on võimalik töötada, siis miks ta peaks saama töövõimetuspensionit?

Kes seadusega kursis, need teavad, et osalise töövõimega inimesel on KOHUSTUS käia tööl, õppida või olla arvel töötukassas tööotsijana.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise töökoha lisandudes on mu tervis mõnevõrra halvenenud,

Aga palun. Mitte rahas ei kaota sa, vaid ka tervises.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 07:30; 24.02 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise töökoha lisandudes on mu tervis mõnevõrra halvenenud,

Aga palun. Mitte rahas ei kaota sa, vaid ka tervises.

No see ongi pidev “nokk kinni, saba lahti olukord”.
Kas on raha ja pole tervist või on tervis parem, aga pead iga sendi kulutamist hoolikalt kaaluma.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vabandan oma rumalust, aga kas tōesti on olemas mingi ülempiir, millest alates osalist töövõimetoetust ei saagi?

Kus see kirjas on? Palun linki. Töötukassa kodulehel ei näinud sellist kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise töövõimega ininene ei peakski oma tervise huvides lisatööd võtma. Kõik on õige, tööta nii vähe nagu ette nähtud ja võta vastu abistav toetussumma. Enese rebestamine pole tark isegi tervele, ammugi siis puudega inimesele.

Kas sa seda oled kuulnud, et palgad on eri ametites erinevad?

Ma ei suudaks ka täistööjõus inimesena mõnes ametis päevagi vastu pidada, samas mul on näiteks selline töö, mille eest ma võin saada 10-minutilise sutsu eest kätte miinimumpalga, mille eest teine inimene peab terve kuu 8h päevas töötama.

Töötasu ei sõltu ilmtingimata sellest, kui palju sa rabeled. Osalise tööajaga töötamine ei tähenda ilmtingimata seda, et palk on madal. Kõik sõltub sellest, mis ameti peal inimene on. Ja ma ei usu, et kõik osalise töövõimega inimesed on lihttöölised. Seega ongi see palganumbri jälgimine töötamisel täiesti jabur. Ma saan aru, et jälgitakse seda, et inimene ei teeks osalise töövõime juures täistööpäevi ja ei püüaks töötada kahel töökohal, aga selle asja piiramine rahanumbriga on täiesti absurdne. Kui palgad oleks igas ametis ühtlaselt võrdsed, siis oleks sellel mingi loogika sees, aga olukorras, kus tööde eest makstakse kümnetes, isegi sadades kordades erinevaid summasid, on niisugune rahaline piiramine jabur.

No teine asi on muidugi see, et kui ilma suurema pingutuseta saab teenida normaalse summa, siis polegi enam vaja seda puudetoetust taotlema hakata, aga teisest küljest võiks ka rikkamatel puudega inimestel siiski mingid soodustused ja sotsiaalsed garantiid säilida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vabandan oma rumalust, aga kas tōesti on olemas mingi ülempiir, millest alates osalist töövõimetoetust ei saagi?

Kus see kirjas on? Palun linki. Töötukassa kodulehel ei näinud sellist kohta.

https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/toovoimetoetuse-suurus-ja-uleminekuaeg

Kui teenid üle 1712,72, siis jääd toetusest täiesti ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 13:41; 23.02 18:38; 23.02 21:38; 24.02 07:20; 24.02 07:56; 24.02 14:09; 24.02 17:02; 26.02 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osalise töövõimega ininene ei peakski oma tervise huvides lisatööd võtma. Kõik on õige, tööta nii vähe nagu ette nähtud ja võta vastu abistav toetussumma. Enese rebestamine pole tark isegi tervele, ammugi siis puudega inimesele.

Kas sa seda oled kuulnud, et palgad on eri ametites erinevad?

Ma ei suudaks ka täistööjõus inimesena mõnes ametis päevagi vastu pidada, samas mul on näiteks selline töö, mille eest ma võin saada 10-minutilise sutsu eest kätte miinimumpalga, mille eest teine inimene peab terve kuu 8h päevas töötama.

Töötasu ei sõltu ilmtingimata sellest, kui palju sa rabeled. Osalise tööajaga töötamine ei tähenda ilmtingimata seda, et palk on madal. Kõik sõltub sellest, mis ameti peal inimene on. Ja ma ei usu, et kõik osalise töövõimega inimesed on lihttöölised. Seega ongi see palganumbri jälgimine töötamisel täiesti jabur. Ma saan aru, et jälgitakse seda, et inimene ei teeks osalise töövõime juures täistööpäevi ja ei püüaks töötada kahel töökohal, aga selle asja piiramine rahanumbriga on täiesti absurdne. Kui palgad oleks igas ametis ühtlaselt võrdsed, siis oleks sellel mingi loogika sees, aga olukorras, kus tööde eest makstakse kümnetes, isegi sadades kordades erinevaid summasid, on niisugune rahaline piiramine jabur.

No teine asi on muidugi see, et kui ilma suurema pingutuseta saab teenida normaalse summa, siis polegi enam vaja seda puudetoetust taotlema hakata, aga teisest küljest võiks ka rikkamatel puudega inimestel siiski mingid soodustused ja sotsiaalsed garantiid säilida.

Kui küsida tohib, mis töö see on, mida teete? Ma olen muidu väga võimekas, aga meeleoluhäire tõttu määratud puuduv töövõime. Üritan ka välja mõelda, mis tööd ma võiks siiski teha, aga siiani pole suutnud leida midagi minu probleemidele sobivat. Väga valus kukkumine on 2000€ sissetuleku pealt 400€ peale…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 11:05; 26.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimlikus mõttes saab ju aru, et inimesel on mingi puue. sissetuleku piir on määratud sellepärast, et riik ei hakkaks töövõimetust premeerima (toetus on sellisel juhul tasuta raha).
näiteks sobib ilusasti see imeilus Kreeka, kus enne masu oli poolel elanikkonnal mingi “puue” ja kasseeriti toetusi mõnuga. inimesed kahjuks ei ole ausad ja head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne diagnoosiga saab automaatselt puuduva töövõime. Sellega ei ole töötamine keelatud. Näiteks 4.st vähihaige võib mingi aeg, ravide vahel näiteks, olla täiesti töövõimeline ja teha oma igapäevast töös. Mõne nädala pärast võib ta aga hinge vaakuda. Ärge olge kadedad selle raha peale, mis nad lisaks saavad!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimlikus mõttes saab ju aru, et inimesel on mingi puue. sissetuleku piir on määratud sellepärast, et riik ei hakkaks töövõimetust premeerima (toetus on sellisel juhul tasuta raha).

näiteks sobib ilusasti see imeilus Kreeka, kus enne masu oli poolel elanikkonnal mingi “puue” ja kasseeriti toetusi mõnuga. inimesed kahjuks ei ole ausad ja head.

just vastupidi on praegu – karistatakse töötamist. kui suudad 200 euroga kreekas ära elada, siis keegi ei taksita. aga kui eestis julged halva tervise kõrvalt kõrget palka saada, siis oled omapäi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine pole kasulik, sest kaotan rahas