Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine raseduse ajal- seadus ja tegelikkus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Töötamine raseduse ajal- seadus ja tegelikkus

Postitas:

Oman töölepingut, milles on küll kirjas, et 40 tunnine töönädal ning sisekorra eeskirjade järgi tööaeg 8-17, aga töö iseloomust sõltuvalt ja ametijuhendist pean tegema nii, et \”kõik oleks korras\”. Selleks, et kõik oleks korras eeldab tööandja, et mõni päev asun tööle kell 6 hommikul, teine kord jälle töötan kella 1 ni öösel. Kui korra sellest juttu tegin, et leping on teine jne, siis öeldi, et \”rikume siin jah mitme asjaga seadust, ja kui sina tahad et sul töö alles oleks, siis tööta või…\”. Ületunde ei loeta ega tasustata. Öeldakse, et no kui oled kella 23 ni tööl, eks siis maga järgmine hommik kaua tahad. Paraku on tegelikkus selline, et kell 8 hakkab ikka telefon helisema ja kui ei vasta, siis on kuri karjas või ootab mõni klient vms. Nüüd, aga olen lapseootel ja päris kindlasti ei taha ma minna tööle ei kell 6 ega 7 ega töötada südaööni. Kuidas ennast kehtestada ja kaitsta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 11:49; 29.03 17:24; 29.03 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlalt.St ennast kehtestades.

Tööleping on TÄITMISEKS mõlemale poolele, nii tööandjale kui töötajale. Kõik, mis töölepingus kirjas.

Vastadki, et vastavalt sinuga sõlmitud töölepingule alustad tööd kell 8.00 ja lõpetad 17.00

st
töölaua taha istud mõni minut enne 8.00, kui telefon 8.00 heliseb, võtad vastu aga 7.55 ei pruugi veel võtta.
Ja 17.00 tõused st 17.05 ei pruugi enam vastata(kuigi käimasolevat kõnet, mis algas enne 17.00 mina isiklikult kell 17.00 siiski ei lõpetaks…).

Samas pean ma täiesti mõistlikuks nõuet olla kohal u 15 minutit enne tööaja algust st et 8 saaks TÖÖGA alustada, mitte alles ei riietu lahti, lülita printerit sisse vms
ja
tööpäeva lõpp 17.00 võib tähendada, et seejärel korrastan töökoha, lülitan arvuti ja printeri välja jne st 10- 15 minutit hiljem lahkun, mitte 17.00 ei astu uksest välja.
Aga nõuda tulekut 6.00 või luba lahkuda 23.00 ei ole kindlasti ok. Kui seda ei tehta sinu nõusolekul ja ei anta korrektselt neid tunde vaba ajana tagasi või ei maksta rahas ületunde.

Kui soovitakse midagi muud, tuleb lepingu lisa koostada ja sinuga kokku leppida. Kui sa ei nõustu n sellega, et tööpäev algab 7.30 ja lõpeb 17.30 kuid lõuna on 2t siis tööandja ühepoolselt muuta ei saa.
Või kui kehtestatakse summmeeritud tööaeg n 1 k jooksul siis samaaegselt ei saa nõuda kohal viibimist iga päev 8-17. Sel juhul fikseerid igapäevaselt töötatud tunnid ja kui need kuu lõikes täis, informeeridki tööandjat, et selleks kuuks kõik. Ületunde ei tee, kuna neid ei kompenseerita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedana oled sa nii ehk naa tugevama kaitse all – kui nad su hetkel hakkaksid lahti laskma, võib seda töövaidluskomisjonis üheselt raseduse pärast vallandamiseks pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ämmaemand või arst saab anda mulle ka sellise paberi, kus kirjas, et mu tööaeg ei või ületada 40 tundi nädalas ning tööaeg jäägu vahemikku 8-17?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 11:49; 29.03 17:24; 29.03 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas ämmaemand või arst saab anda mulle ka sellise paberi, kus kirjas, et mu tööaeg ei või ületada 40 tundi nädalas ning tööaeg jäägu vahemikku 8-17?[/tsitaat]

No väga raske on sellega. Sest niikuinii on nädala normtööaeg 40h. Ja niikuinii ei ole ületunnid kellelegi kohustuslikud. Ja niikuinii ei tohi rase teha öötööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 18:34; 30.03 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma juba ütlesin, siis tööandja on lihtsalt selline, kes vilistab igasuguste seaduste peale. Olen sellest juba ka mitterasedana juttu teinud. Öeldigi lihtsalt nii, et kui sa ei tee, siis lastakse mind tööülesannete mitte täitmise tõttu lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 11:49; 29.03 17:24; 29.03 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedana kohe kindlasti ei lase tööandja sind tööülesannete mitte täitmise tõttu lahti kui sa ei tööta väljaspool tööaega.

Sa pead silmas tööülesannetega mitte toime tulemist?
Selle väljaselgitamiseks oli katseaeg.

Kui nüüd väita, et töötaja tööülesannete mitte toimetulek seisneb selles, et ta töötab nagu lepingus ette nähtud, mitte ei jää tööle kuni 23.00, siis sel juhul on seadus ja töökaitse täiesti sinu poolt.

Kui töö käib üle jõu, võib rase nõuda lisapuhkepause lamaisvõimalusega jne(arst annab tööandjale esitamiseks paberi)
või
lased end üle viia kergemale tööle, n töötad 4t päevas ja puudujääva palga maksab Haigekassa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nagu ma juba ütlesin, siis tööandja on lihtsalt selline, kes vilistab igasuguste seaduste peale. Olen sellest juba ka mitterasedana juttu teinud. Öeldigi lihtsalt nii, et kui sa ei tee, siis lastakse mind tööülesannete mitte täitmise tõttu lahti.[/tsitaat]

Minu postituse mõte oli see, et naistearst saab anda tõendi selle kohta, kui vajad mingeid seadusega ainult naisetearsti tõendiga tehtavaid soodustusi rasedatele. Nt kergemale tööle üleviimist. Aga naistearst ei saa anda tõendid, et tööandja, ole nüüd nunnu ja täida seadust, mis kehtib niikuinii kõigile töötajatele (sh need, kes pole rasedad). Seda peaks tööandja niikuinii tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 18:34; 30.03 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtesta ennast, ehk naerata sõbralikult ja ütle, et meie omavaheline leping kehtestab minu tööaja lõupuks 17.00 ja ma lahkun tänaseks. Kui ülemus hakkab hädaldama, et tal jääb töö tegemata, siis ütle, et see on tema probleem ja võibolla on siis vaja inimesi juurde palgata või midagi muud aga sinu asi see ausalt öeldes ei ole.

No kui sa tellid endale takso, siis ta sõidab sinuga punktist A punkti B ja sa maksad selle sõidu eest aga ta ei jää ju ootama, et äkki sul on veel sõite vaja teha tasuta….:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine raseduse ajal- seadus ja tegelikkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.