Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine toateenijana

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Töötamine toateenijana

Postitas:

Kes seda ametit pidanud, kuidas on ?
Kas hullem kui liinitööl töötamine ? Olen 4 aastat teki-padja vabrikus töötanud, nüüd plaan töökohta vahetada, toateenija tööaeg just sobib, 8-17, ei taha enam öösiti töötada…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 14:47; 14.04 16:37; 14.04 21:26; 28.07 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on ilus, sale ja volüümikas keha siis on see töö lust ja lillepidu. Kui ei ole siis hakka sportima ja saa selliseks.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on ilus, sale ja volüümikas keha siis on see töö lust ja lillepidu. Kui ei ole siis hakka sprtima ja saa selliseks.

Ära unusta, et see töö ongi sportlik ja annab niigi koormust- füüsiline töö ja liikumine- koristamine täiskohaga on raske töö füüsiliselt. Mingit lisasporti pole vajagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:56; 14.04 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes seda ametit pidanud, kuidas on ?
Kas hullem kui liinitööl töötamine ? Olen 4 aastat teki-padja vabrikus töötanud, nüüd plaan töökohta vahetada, toateenija tööaeg just sobib, 8-17, ei taha enam öösiti töötada…

Ma pole küll kunagi sel alal töötanud, aga ööbin palju hotellides ja selle järgi tundub, et pole eriti raske töö. Näiteks laevade kajutikoristajad- teevad oma vahetuse ära, kajutid korda ja siis on nad vabad. Sama ju hotelli toateenijatega- nad alustavad küll vara, aga hiljemalt kell 12 on nad vabad ja saab mingeid omi asju ajada. Kui ma vaatan enda järgi, millises seisus toa ma endast maha jätan, siis mingit meeletut küürimist seal küll teha ei tule. Lisaks voodipesu vahetusele põrandad tolmuimejaga puhtaks, teised pinnad desinfitsaatoriga üle ja korras. Jah, ma tean, et leidub igasuguseid kliente, kes tõepoolest s*ttavadki hotellitoa väga ära, aga miskipärast usun, et enamik on siiski viisakad.
Nooremana kaalusin isegi õppimise kõrvalt seda tööd teha.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 15:01; 14.04 18:13; 14.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll kunagi sel alal töötanud, aga ööbin palju hotellides ja selle järgi tundub, et pole eriti raske töö

Mina ütlen ka ilma isikliku kogemuseta kohe ära, et see on raske töö. Tube on palju, koristamine pole kerge niikuinii, lihtsalt ja kergelt üle tõmmata saa vaid mõne korra, siis maksab see kätte ja pead veel topelt küürima, eriti, kui leidub teisi, kes sinu eelnevalt küüritud töö iga korda kergemalt üle tõmbavad. Peale raske füüsilise töö, on norivaid kliente ja tervis peab olema koristajal hea, kuid palk on ikka väike.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:56; 14.04 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja…
Ise mõtlen, et saaks hakkama, palju ta ikka hullem kui liinitöö on, vahelduseks saaks üksi rapsida mitte liini peal…, aga eks näha kui proovitööpäev selja taga 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 14:47; 14.04 16:37; 14.04 21:26; 28.07 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb sellest, kus su töökoht on. Mul õde töötas mitu aastat toateenijana Olümpia hotellis, aga lõpuks vahetas töökohta. Töö oli füüsiliselt raske, mõned kliendid pidevalt rahulolematud ja päris paljud ka suhteliselt mustad ja räpased. Peale tavapärase koristustöö ja voodiriiete vahetuse tuli sageli koristada ka okset, s…a ja haisevaid toidujääke ja ka kuulda klientide süüdistuse varguse kohta. Algusaastatel oli ta välismaalastelt päris kõvasti jootraha saanud, viimastel aastatel enam mitte. Ja ilmselt polnud asi selles, et ta aastatega vanemaks muutus:)

Arvatavasti võib mõnes väiksemas rahulikus hotellis/motellis toateenija koht päris mõnus olla, aga tõenäoliselt on ikka nii, et toateenijalt eeldatakse viisakat välimust, võõrkeeltes suhtlemise oskust, kiiret tegutsemist, kõva närvi ja füüsilist vastupidavust, aga palk on ikka asutuse peale üks väiksemaid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga palk on ikka asutuse peale üks väiksemaid.

Jah, ASUTUSE üks väiksemaid, aga mitte üleüldiselt. Mu endine töökaaslane läks umbes 10 aastat tagasi Soome, ühte hotelli toateenijaks. Läks “ajutiselt”, aga töötab siiani, sest tööajad on head ja palk on ka normaalne. Tean, et tema palk on suurem, kui minu oma, kes ma töötan sotsiaalalal, samuti ühes välisriigis.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 15:01; 14.04 18:13; 14.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga palk on ikka asutuse peale üks väiksemaid.

Jah, ASUTUSE üks väiksemaid, aga mitte üleüldiselt. Mu endine töökaaslane läks umbes 10 aastat tagasi Soome, ühte hotelli toateenijaks. Läks “ajutiselt”, aga töötab siiani, sest tööajad on head ja palk on ka normaalne. Tean, et tema palk on suurem, kui minu oma, kes ma töötan sotsiaalalal, samuti ühes välisriigis.

No Eestis on ilmelt miinimumpalk. Kui koormus on väiksem kui 40 tundi nädalas, siis palk kah vastavalt väiksem.

Mul tuttav töötas toateenijana. See oli küll palju aastaid tagasi. Ta rääkis, et füüsiliselt raske ja väga-väga kiiresti peab tegutsema. Kui olla padjavabrikus liinitööd teinud, siis vajalik kärmus on ilmselt olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimusele vastata ei oska üldse. Küll aga imestan siiralt. Kas tõesti peab teki-padja vabrikus öösel töötama? Miks küll ometi?! Ei ole ju mingit vahet, kas need tooted valmivad päeval või öösel.

Hiljuti käisin Pärnu Terviseparadiisis. Seal oli ka mingi info, et teie toa valmistas ette see ja see isik. Minu jaoks uus kogemus. Isiklikult me ei kohtunud, kuid olen talle tänulik! Tuba oli meeldivalt puhas. Järgmine kord kui sarnasesse asutusse satun, siis jätan kindlasti šokolaadi või midagi head toateenijale. Palka ei saa nad Eestis ilmselgelt vastaval oma panusele.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 19:33; 14.04 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

*

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 19:33; 14.04 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljuti käisin Pärnu Terviseparadiisis. Seal oli ka mingi info, et teie toa valmistas ette see ja see isik. Minu jaoks uus kogemus. Isiklikult me ei kohtunud, kuid olen talle tänulik! Tuba oli meeldivalt puhas. Järgmine kord kui sarnasesse asutusse satun, siis jätan kindlasti šokolaadi või midagi head toateenijale.

See on jah tore komme, et toa korrastanud isiku nimi on koos tervitustekstiga lauale jäetud. Esimest korda nägin sellist asja kunagi igiammu mingis butiikhotellis, aga nüüd on ka teised selle tava üle võtnud.

Teemasse veel, et kindlasti on suur vahe, kus hotellis sa tööle asud. Näiteks Tallinki laevadel olen näinud, kuidas need kajutiteenijad tõesti jubedalt kiirustavad– ju siis on väga palju tööd. Ja eks reisijaid on ju igasuguseid. Need purjus seltskonnad, kes sealt nädalavahetuseti läbi käivad– nendega ilmselt lihtne pole… Mõnes peenes hotellis seevastu on kindlasti teine klientuur ja meeldivam tööõhkkond ning mitte nii kontimurdev töö.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 15:01; 14.04 18:13; 14.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimusele vastata ei oska üldse. Küll aga imestan siiralt. Kas tõesti peab teki-padja vabrikus öösel töötama? Miks küll ometi?! Ei ole ju mingit vahet, kas need tooted valmivad päeval või öösel.

Hiljuti käisin Pärnu Terviseparadiisis. Seal oli ka mingi info, et teie toa valmistas ette see ja see isik. Minu jaoks uus kogemus. Isiklikult me ei kohtunud, kuid olen talle tänulik! Tuba oli meeldivalt puhas. Järgmine kord kui sarnasesse asutusse satun, siis jätan kindlasti šokolaadi või midagi head toateenijale. Palka ei saa nad Eestis ilmselgelt vastaval oma panusele.

Padjavabrikus töö käib ööpäevaringselt, st 3s vahetuses, ju müük nii kõva lihtsalt 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 14:47; 14.04 16:37; 14.04 21:26; 28.07 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmine kord kui sarnasesse asutusse satun, siis jätan kindlasti šokolaadi või midagi head toateenijale.

Raha tuleb ikka jätta, mis tal sellest šokolaadist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 21:32; 29.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimusele vastata ei oska üldse. Küll aga imestan siiralt. Kas tõesti peab teki-padja vabrikus öösel töötama? Miks küll ometi?! Ei ole ju mingit vahet, kas need tooted valmivad päeval või öösel.

Eks need tooted valmivad nii öösel kui päeval lihtsalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin aastaid tagasi Olümpias toateenijana. Vahel oli tempo väga kõva, aga olin noor ja sportlik, pidasin vastu. Kui oma toad tehtud, pidi minema mujale appi, kus kiirem. Kui rahvast vähem, tehti suurpuhastust, küürimist oli kõvasti: vannialused ja vannitoa seinad ja laed ja kõik- kõik küüriti vabal momendil.
Palk tookord küll miinimum ei olnud. Kui proptsioone vaadata, siis kassapidaja omast ikka üsna palju rohkem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suudaks võõraste inimeste linu käppida ja wc potte pesta. Olen jah peps, midagi pole teha. Sellepärast kindlustasingi ennast hariduse ja erialavalukuga nii, et nimetatud alal mitte töötada. Mis aga ei tähenda, et olude sunnil veidi aega ei võiks seda teha või et ma kotidtajatesse kuidagi halvasti suhtuks. Lihtsalt veits imestamapanev, et keegi noor inimene kohe tahab seda teha?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Olen nüüdseks 2-kuulise katseaja edukalt läbinud ja ametlikult tööl ja tööga rahul, rabelemist on, aga mittemidagi kontimurdvat. Päevas pean koristama 12 tuba, palk on 1,5kordne Eesti miinimum ja iga päev jäetakse ka 5-20 eur jootraha.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 14:47; 14.04 16:37; 14.04 21:26; 28.07 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see jootraha jätmine käib? Arusaamatu? Kas jätad mingi raha vedelema öökapile või kuidas toateenija teab et see on jootraha? Kusjuures kui iga päev eri vahetus toateenijaid kes selle raha saab siis! Pole veel selle peale tulnud et hotellis jootraha jätta toateenijale..

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 22:57; 28.07 22:58; 07.08 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või unustan sõrmuse kapi peale ja see on jootraha?

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 22:57; 28.07 22:58; 07.08 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see jootraha jätmine käib? Arusaamatu? Kas jätad mingi raha vedelema öökapile või kuidas toateenija teab et see on jootraha? Kusjuures kui iga päev eri vahetus toateenijaid kes selle raha saab siis! Pole veel selle peale tulnud et hotellis jootraha jätta toateenijale..

Eestis on jootraha “etikett” siiamaani segane, aga välisriikidesse reisides võiks end sellega kurssi viia. Nt on mõnel pool rangelt soovituslik igal hommikul toateenijale tip jätta, muidu võib üsna kindel olla, et nii tähelepanelikult seekord ei korista. Summad pole suured, 1 dollar piisab (Sri Lanka näitel)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, kuidas etikett on, aga olen jätnud sildi juurde, et aitäh või thank you. Raha on igatahes siis ära võetud. Kui muidu mingid sendid vedelevad, siis ei ole võetud. Lahkudes olen ka suurema summa jätnud, kui pikemat aega olen olnud. Ükskord hakkas lapsel nina une pealt verd jooksma ja terve voodi oli verd täis, siis jätsin vabanduskirja ja 30 eurot. Kui tuppa oksendaks või midagi sellist, siis jätaks vist 100.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 21:32; 29.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Olen nüüdseks 2-kuulise katseaja edukalt läbinud ja ametlikult tööl ja tööga rahul, rabelemist on, aga mittemidagi kontimurdvat. Päevas pean koristama 12 tuba, palk on 1,5kordne Eesti miinimum ja iga päev jäetakse ka 5-20 eur jootraha.

Kas need 12 tuba tuleb selle umbes 2 tunni sees ära teha, mis tavaliselt check-in’i ja check-out’i aegade vahe on, ja mis muul ajal teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise pole kandideerinud, sest ma ei saa töötada nädalavahetusel. Üldiselt olen kuulnud, et ega see kerge töö ei olevat. Sulle antakse teatud aeg, alla tunni, ühe toa jaoks. Päevas on sul vähemalt 10 tuba. Pead olema valmis tegema teiste tööd kui mõni tööle ei ilmu st rohkem tube. Päris raske tundub, eriti kuna nõuded on suured.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see jootraha jätmine käib? Arusaamatu? Kas jätad mingi raha vedelema öökapile või kuidas toateenija teab et see on jootraha? Kusjuures kui iga päev eri vahetus toateenijaid kes selle raha saab siis! Pole veel selle peale tulnud et hotellis jootraha jätta toateenijale..

Välismaal ka ei jäta? Peale nädalast ööbimist olen ikka 10-15 eur jätnud, Sa mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll toateenija olnud, kuid olen töötanud administraatorina erinevates hotellides.
Esiteks – tubade koristamine ei toimu ainult selle 2h sees. Alati on mõned inimesed, kes lahkuvad varem ning inimesed, kes registreerivad ennast hotelli sisse hiljem, peale 14.00. S.t et toateenijad saavad tubade koristamisega alustada juba ca 9 paiku. Kui toad on vabastamata, siis saavad nad seni koridore jms koristada. Ei ole nii, et teeb päevas 2 h tööd ja siis ülejäänud aja kõlgutab jalgu.

Kusjuures, olles ise hotellides administraator olnud, ei ole ma Eestis küll “kirjutamata reeglist” kuulnud, et jootraha peaks tingimata jätma (kuigi olen seda ise teinud). Ja üldiselt – kui klient peatub hotellis 1 nädal, siis on see toateenijatele ju tegelikult kergem, kui see, kui kõik 7 päeva ööbib erinev inimene hotellis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see jootraha jätmine käib? Arusaamatu? Kas jätad mingi raha vedelema öökapile või kuidas toateenija teab et see on jootraha? Kusjuures kui iga päev eri vahetus toateenijaid kes selle raha saab siis! Pole veel selle peale tulnud et hotellis jootraha jätta toateenijale..

Välismaal ka ei jäta? Peale nädalast ööbimist olen ikka 10-15 eur jätnud, Sa mitte?

Ikka kunagi pole jätnud, vähemalt Euroopas. Ameerika muidugi on oma jutt, seal pead iga asja kohta oma 10 euri jätma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 22:57; 28.07 22:58; 07.08 20:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine toateenijana

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.