Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine vanemapuhkuse ajal

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Töötamine vanemapuhkuse ajal

Postitas:

Tere! Töötamine vanemapuhkuse ajal

-maksimum-töötasu võib olla 2021.54 eur  kas see on brutopalk?

-Kas endiselt kehtib seadus, et siis ei saa töötada tööandja juures, kelle juurest jäid vanemapuhkusele?

Aitäh!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

-Kas endiselt kehtib seadus, et siis ei saa töötada tööandja juures, kelle juurest jäid vanemapuhkusele?

Vanemahüvitis ja lapsehoolduspuhkusel olemine on kaks erinevat asja. See on tõesti tõsi, et ei saa olla samal ajal lapsehoolduspuhkusel ja töötada samas koha. Aga võib saada vanemahüvitist ja samal ajal töötada, ka samas kohas, kus seni oled töötanud.

Kui vanemahüvitise periood on läbi, siis võid endiselt olla lapsehoolduspuhkusel, aga töötada kuskil mujal ja siis ei ole mingit piirangut töötasule. Nagunii ei saa enam vanemahüvitist, nii et seda ei saa vähendada, kui peaksid rohkem teenima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult käib jutt brutopalgast.

Kui sa tahad vanemahüvitise saamise perioodil sama tööandja juures edasi töötada, siis sa lihtsalt ei jää lapsehoolduspuhkusele ja kõik. Kui tahad mujal töötada, siis lähed ühest kohast lapsehoolduspuhkusele ja töötad teises.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

-Kas endiselt kehtib seadus, et siis ei saa töötada tööandja juures, kelle juurest jäid vanemapuhkusele?

Vanemahüvitis ja lapsehoolduspuhkusel olemine on kaks erinevat asja. See on tõesti tõsi, et ei saa olla samal ajal lapsehoolduspuhkusel ja töötada samas koha. Aga võib saada vanemahüvitist ja samal ajal töötada, ka samas kohas, kus seni oled töötanud.

Palun selgita mulle, kas minu soov on võimalik või utoopia (olen lugenud seadusi, aga ei saa aru). Minu soov on minna täiskohaga tööle tagasi vana tööandja juurde (see, kelle juurest lapsehoolduspuhkusele läksin) ja samal ajal tahaksin saada ka vanemahüvitist edasi. Minu abikaasa ei jääks lapsehoolduspuhkusele (meil on nii võimalik). Kas selline asi on võimalik ja kuidas? Kas selleks tuleks mul lapsehoolduspuhkus lõpetada? Aga kui lapsehoolduspuhkus lõpetada ja see ei lähe edasi abikaasale, kas siis vanemahüvitist makstakse? Oleksin tänulik, kui nõu annate.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgita mulle, kas minu soov on võimalik või utoopia (olen lugenud seadusi, aga ei saa aru). Minu soov on minna täiskohaga tööle tagasi vana tööandja juurde (see, kelle juurest lapsehoolduspuhkusele läksin) ja samal ajal tahaksin saada ka vanemahüvitist edasi. Minu abikaasa ei jääks lapsehoolduspuhkusele (meil on nii võimalik). Kas selline asi on võimalik ja kuidas? Kas selleks tuleks mul lapsehoolduspuhkus lõpetada? Aga kui lapsehoolduspuhkus lõpetada ja see ei lähe edasi abikaasale, kas siis vanemahüvitist makstakse? Oleksin tänulik, kui nõu annate.

Lapsehoolduspuhkus ja vanemahüvitis pole seoses – võid endises kohas töötada (lõpetad vanemapuhkuse) ja saad hüvitist edasi. Lihtsalt kui saadav palk on üle mainitud summa siis vanemahüvitist hakatakse vähendama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

-Kas endiselt kehtib seadus, et siis ei saa töötada tööandja juures, kelle juurest jäid vanemapuhkusele?

Vanemahüvitis ja lapsehoolduspuhkusel olemine on kaks erinevat asja. See on tõesti tõsi, et ei saa olla samal ajal lapsehoolduspuhkusel ja töötada samas koha. Aga võib saada vanemahüvitist ja samal ajal töötada, ka samas kohas, kus seni oled töötanud.

Palun selgita mulle, kas minu soov on võimalik või utoopia (olen lugenud seadusi, aga ei saa aru). Minu soov on minna täiskohaga tööle tagasi vana tööandja juurde (see, kelle juurest lapsehoolduspuhkusele läksin) ja samal ajal tahaksin saada ka vanemahüvitist edasi. Minu abikaasa ei jääks lapsehoolduspuhkusele (meil on nii võimalik). Kas selline asi on võimalik ja kuidas? Kas selleks tuleks mul lapsehoolduspuhkus lõpetada? Aga kui lapsehoolduspuhkus lõpetada ja see ei lähe edasi abikaasale, kas siis vanemahüvitist makstakse? Oleksin tänulik, kui nõu annate.

Siin on juba selgitatud, et vanemahüvitise saamine ja lapsehoolduspuhkusel olemine ei ole omavahel seoses. Ja mõlemad vanemad ei saa olla samaaegselt lapsehoolduspuhkusel. Sotsiaalkindlustusameti kodulehel on ka kõik sulaselges eesti keeles ära selgitatud.

Kuna sa tahad tagasi tööle minna, siis ilmselgelt sa pead oma lapsehoolduspuhkuse lõpetama ja teine lapsevanem saab siis jääda lapsehoolduspuhkusele. Vanemahüvitist saad ikka sinna edasi. Küll aga pead vaatama, et sinu igakuine sissetulek jääb selle summa piiridesse, mida on lubatud teenida töise tuluna vanemahüvitise saamise ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin valesti, et teine lapsevanem tahab jääda lapsehoolduspuhkusele. Parandan:

Kuna sa tahad tagasi tööle minna, siis ilmselgelt sa pead oma lapsehoolduspuhkuse lõpetama. Lapsehoolduspuhkusel olemine on võimalus, mitte kohustus. Vanemahüvitist saad ikka sinna edasi. Küll aga pead vaatama, et sinu igakuine sissetulek jääb selle summa piiridesse, mida on lubatud teenida töise tuluna vanemahüvitise saamise ajal.

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin valesti, et teine lapsevanem tahab jääda lapsehoolduspuhkusele. Parandan:

Kuna sa tahad tagasi tööle minna, siis ilmselgelt sa pead oma lapsehoolduspuhkuse lõpetama. Lapsehoolduspuhkusel olemine on võimalus, mitte kohustus. Vanemahüvitist saad ikka sinna edasi. Küll aga pead vaatama, et sinu igakuine sissetulek jääb selle summa piiridesse, mida on lubatud teenida töise tuluna vanemahüvitise saamise ajal.

Ma tänan sind väga, et võtsid aega mu küsimusele vastata! Tean küll, et sotsiaalkindlustusameti lehel on info kirjas, aga aitäh, et kinnitasid mulle, et mu plaan töötab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tänan sind väga, et võtsid aega mu küsimusele vastata! Tean küll, et sotsiaalkindlustusameti lehel on info kirjas, aga aitäh, et kinnitasid mulle, et mu plaan töötab.

Veider, et Perekooli tundmatut Kägu usaldad rohkem kui ametlikku infot Sotsiaalkindlustusametist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötamine vanemapuhkuse ajal