Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötasu hilineb

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Töötasu hilineb

Postitas:

Töölepingus on kirjas, et palgapäev on iga kuu 15. kuupäev, kui see langeb nädalavahetusele või pühale, siis sellele eelnev tööpäev. Nüüd on juba teist korda nii, et palgapäev on nädalavahetusel, ehk ülekanne peaks olema tehtud reedel. Tean, et kui ülekanne tehtud reedel, aga laekub esmaspäeval, oleks kõik korrektne, kuid mõlemad korrad on tööandjapoolne selgitus, et firmal pole hetkel piisavalt vahendeid. Kusjuures mina olen mõlemad korrad olnud ainus, kellele vahendeid ei jätku 🙂 Mul on ka meilid tõestuseks, et raamatupidaja ei ole ülekannet teinud. Kas mul on õigus mingile viivisele? Üritasin ka googeldada, aga leidsin vaid 1 2015 aasta artikli ning ei tea, kas seadus on endiselt sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka võid viivist nõuda: link

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õigus on aga see ühe päeva kohta vb 0,20 senti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaalutleks tõsiselt töökoha vahetust. Ma pole kindel, kas pidev palga hilinemine võiks olla ametlik põhjust TL erakorraliseks ülesütlemiseks, aga ma kaalutleks seda tulevikus. (konsulteeriks enne Tööinspektsiooni juristiga, see on tasuta).
Tööandjaga arutaks ka seda asja. Küsiks, kas midagi on valesti ja sind teeb selline kasvav trend murelikuks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb olukorrast..
– kas pidevalt on see nii?
– mitme päevane on viivitus?
– kas sul on näiteks selle tõttu mingi kohustus jäänud tasumata?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:07; 17.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaalutleks tõsiselt töökoha vahetust

Palk on kahel korral hilinenud; täpsemalt pole küll öeldud, aga ilmselt ühe päeva. Loomulikult tuleb sellise jama peale töökohta vahetada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb olukorrast..

– kas pidevalt on see nii?

– mitme päevane on viivitus?

– kas sul on näiteks selle tõttu mingi kohustus jäänud tasumata?

Miks see viimane punkt oluline on? Et kui ei ole, siis las viivitavad?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see viimane punkt oluline on? Et kui ei ole, siis las viivitavad?

No see on oluline otsustamaks kas tuleks kõne alla erakorraline töölepingu lõpetamine. See on lihtsalt üks argument ja neid vaadatakse kogumis.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:07; 17.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbrannal jäigi eelmises töökohas mitme kuu palk lõpuks saamata, sest ta oli nii vastutulelik ja mõistev inimene.
Soovitaks palgahilinemisi tõsiselt võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mina olen mõlemad korrad olnud ainus, kellele vahendeid ei jätku

No see on küll kahtlane, et just sinu jaoks vahendeid ei jätku. Äkki nad tahavad sinust lahti saada ja see on neil mingi kangutamise taktika osa?

Samas kui viivitamine on vaid päev-paar, siis vbla see mu vandenõuteooria ei kehti 🙂

mina igal juhul hakkaksin uut töökohta vaikselt vaatama, sest firma, kus ei jätku palgaraha, tundub olevat selline kohe-kohe pankrotti minev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaalutleks tõsiselt töökoha vahetust. Ma pole kindel, kas pidev palga hilinemine võiks olla ametlik põhjust TL erakorraliseks ülesütlemiseks, aga ma kaalutleks seda tulevikus. (konsulteeriks enne Tööinspektsiooni juristiga, see on tasuta).

Tööandjaga arutaks ka seda asja. Küsiks, kas midagi on valesti ja sind teeb selline kasvav trend murelikuks.

ei, see 1-2päevane hilinemine ei ole aluselt TL erakorraliseks ülesütlemiseks. eriti veel siis, kui hilineb vaid nädalavahetuse võrra.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötasu hilineb