Esileht Koolilaps Töötavad gümnasistid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Töötavad gümnasistid

Postitas:

Õppida ei jaksa ja tervis kannatab. Ja selliseid on aina rohkem. Ometi pole meil elatustatase kunagi nii kõrge olnud kui praegu. Kuidas see võimalik on?
Perele toiduraha teenimiseks peavad töötama väga vähesed, enamikul on vaja veel rohkem ja paremaid asju. Nii mõnedki noormehed töötavad alko ja narko jaoks!
Ma ei usu ka, et kuigi paljud pered on noore inimese juba kodust välja visanud.
kas ikka peab noor inimene endale kohe kõike lubada saama?

+18
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 06:47; 14.02 18:25; 14.02 18:28; 14.02 18:29; 14.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult on gümnaasium liiga lihtne.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 06:55; 14.02 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema ajendatud ilmselt tänasest leheartiklist. Minu laps töötab ka. Olen üksikema, laps teises linnas, üüriraha vaja, mis siis üle jääb? TG? Ei soovi. Gümnaasiumis saab hakkama, on üle keskmise võimekas. Mõnisada lisaeurot ei tee paha. Samas saab laps aru, kui vajalik on haridus, sest tuim ja väljajutseid mittepakkuv teenindaja töö ei paku midagi. Aga kui oled pk haridusega, siis jäädki nõmedat ja odavat tööd tegema.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et me ei ole kunagi paremini elanud, kui praegu, on mingi käputäie poliitikute illusioon, niimoodi saab arvata vaid see, kes reaalse eluga üldse kokku ei puutu.

jah, ilmselt mingi grupp inimesi elab paremini, aga lõhe paremini elavate inimeste ja vaeste vahel on ikka väga suur. Pealegi arvestatakse selle hea elu sisse ka niisugused asjad, mida tänapäeval juba kõik elementaarseks peavad nagu näiteks vesiklosett, arstiabi või kodune internet.

+7
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 08:34; 14.02 10:00; 14.02 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et me ei ole kunagi paremini elanud, kui praegu, on mingi käputäie poliitikute illusioon, niimoodi saab arvata vaid see, kes reaalse eluga üldse kokku ei puutu.

jah, ilmselt mingi grupp inimesi elab paremini, aga lõhe paremini elavate inimeste ja vaeste vahel on ikka väga suur. Pealegi arvestatakse selle hea elu sisse ka niisugused asjad, mida tänapäeval juba kõik elementaarseks peavad nagu näiteks vesiklosett, arstiabi või kodune internet.

Millal me siis elasime paremini kui praegu? Kas kahe maailmasõja vahel, kui riiklikku pensionit ei olnud ning elati majades, kus laste juuksed talvel külmusid vastu seina (lugu minu enda perest)?
Kas siis ei peaks arvestama hea elu sisse vesiklosetti, arstiabi ja internetti kui seda enamusel maailma inimestel ei ole ning suurel osal ei olnud ka nõukaajal? Mille järgi siis peaks kõigile ette nähtud head elu mõõtma – kuni 5a vana auto ja puhkusereis välismaale igal aastal?
Kas kuskil (peale nende halbade Põhjamaade, mille moodi me ei taha olla) on veel selline elu, kus vaeste ja rikaste vahe on väiksem ja riik üritab kõigile võrdsemaid võimalusi tagada? Enamuses riikides on selgelt välja kujunenud klassiühiskond ja igaüks teab oma kohta ning vaese töölise perest ei plaanigi keegi ülikooli minna.

+26
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 09:49; 14.02 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jutu point on selles, et see kui öeldakse, et me ei ole kunagi elanud paremini kui praegu, ei tähenda seda, et inimesed päriselt ka elaksid jube hästi, nii et neil millestki puudust ei ole. Väga paljudel on selline olukord, kui tulebki käia kahe kohaga tööl või minna juba gümnaasiumis tööle, sest kui nad seda ei tee, siis on olukord närune, see tähendab, et varakult tööle minnakse või lisatöö otsitakse siiski otsese vajaduse tõttu, mitte selleks, et osta alkot ja narkot nagu teemaalgataja rõõmsalt väidab.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 08:34; 14.02 10:00; 14.02 10:21;
To report this post you need to login first.

Minu jutu point on selles, et see kui öeldakse, et me ei ole kunagi elanud paremini kui praegu, ei tähenda seda, et inimesed päriselt ka elaksid jube hästi, nii et neil millestki puudust ei ole. Väga paljudel on selline olukord, kui tulebki käia kahe kohaga tööl või minna juba gümnaasiumis tööle, sest kui nad seda ei tee, siis on olukord närune, see tähendab, et varakult tööle minnakse või lisatöö otsitakse siiski otsese vajaduse tõttu, mitte selleks, et osta alkot ja narkot nagu teemaalgataja rõõmsalt väidab.

juba see, et on võimalik üldse käia gümnaasiumis, kui ainult tahtmist on, näitab head elatustaset. samuti see, et on võimalik leida lausa kaks töökohta, kui on soov oma elatustaset parandada.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nimelt – gümnaasiumis KÄIAKSE – kui töö kõrvalt aega juhtub olema. Peabki olema ülimalt lihtne ja labane, kui tööinimesel on aega veel täismahus õppekava läbida.

Minu isiklik arvamus on, et gümnaasium peaks olema lõpetatud aasta varem. Mida imet teeb 19-aastane inimene koolis? Targemaks ta igal juhul eriti ei saa. Aprilli keskpaiku on kool läbi.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 06:55; 14.02 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No hea elatustase peaks tähendama siiski seda, et inimene saab ühe koha peal töötades piisavalt palju palka, et rahulikult ära elada ja et ta ei pea oma koolis käivaid lapsi tööle saatma.

See, et varem elati veel halvemini, ei tähenda veel seda, et praegu on kõigil jube hea elu, nii et töötavaid gümnasiste ei ole küll siin vaja tulla mingiteks nõmedateks tembeldama, kes tahavad alkoraha.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 08:34; 14.02 10:00; 14.02 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult käivad osad gümnasistid kooli kõrvalt tööl ka muudel põhjustel kui enda pere elatamine, nt kui töö ja hobi langevad kokku ja tööl saadavad kogemused annavad hiljem boonuspunkte ülikooli sisseastumiseks:
nt IT-eriklassi õpilane töötab kooli kõrvalt mõned tunnid nädalas it-kasutajatoena, või tantsuhuviline viib läbi mõnd tantsuringi või muusikakeskkooli pilliõpilane asendab vahel tasu eest mõne kutselise orkestri haigestunud pillimeest, tulevikus õpetajaks pürgiv gümnasist annab õpiabi tunde algklasilapsele jne

enda tutvusringkonnas on need koolilaste kooli kõrvalt töölkäimised pigem just sellised, kus töö, hobi ja tulevane eriala on tihedalt seotud.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 10:29; 14.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siin perekooliski üsna palju näinud halvustavat suhtumist, et mismõttes 18-aastane ja vanem laps veel ise enda ülalpidamist ei teeni. Ometigi on praegused lapsed gümnaasiumit lõpetades sageli juba 19-aastased, nii et on üsna normaalne, et 18-19 aastane laps käib koolis ja veel ei tööta pidevalt.

Jäin just mõtlema, et minu lapsepõlves, kaheksakümnendatel ei tea ma mitte ühtegi noort, kes oleks kooli kõrvalt pidevalt tööl käinud. Jah, enamus tegi suvel tööd, aga kooliaasta jooksul mitte.

.. ja kui siia kõrvale panna veel pidevad jutud lumehelbekestest, kes üldse ei viitsi tööd teha, on need äärmused ikka väga imelikud. Et siis on lapsed, kes on täiesti vati sees kasvanud ja midagi teha ei oska ja ei suuda ja on need, kes ei saa rahulikult gümnaasiumiharidustki omandada, peavad enne tööle minema?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ei jaksa ja tervis kannatab. Ja selliseid on aina rohkem. Ometi pole meil elatustatase kunagi nii kõrge olnud kui praegu. Kuidas see võimalik on?

Perele toiduraha teenimiseks peavad töötama väga vähesed, enamikul on vaja veel rohkem ja paremaid asju. Nii mõnedki noormehed töötavad alko ja narko jaoks!

Ma ei usu ka, et kuigi paljud pered on noore inimese juba kodust välja visanud.

kas ikka peab noor inimene endale kohe kõike lubada saama?

Vabakasvatuse viljad. Vanemad lapsi karistada ei tohi, midagi teada ei tohi, vanemate ja õpetajate mugavus. Kodu poolt võib olla suur surve ise ennast majandada. Aga mulle tundub, et inimesed on väga mugavaks läinud, mõeldaksegi kodus võib-olla, et miks meie sind üleval peame pidama või siis mingi vastumeelsus oma vanemate suhtes.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu gümnaasiumiõpingud jäävad juba 20 aasta tagusesse aega. Mina olin üks nendest, kes käis terve selle aja ka tööl (ma polnud ainus, mõned klassivennad tegid samuti). Olin 16, kui gümnaasiumisse astusin ja 19, kui selle lõpetasin. Riigi silmis juba tööealine isik.
Käisin osalise tööajaga tööl – laupäeval ja pühapäeval. Koolivaheaegadel ka paari nädala kaupa. Õppimist see ei seganud, kooliasjad said kõik tehtud. Lõpetasin väga heade hinnetega.
Kui ma sain 14-15 aastat vanaks, siis vanemad enam taskuraha ei andnud. Ma võisin nende juures elada (ei pidanud siiski üüri ega kommunaale maksma), süüa, riideid ja koolitarbeid nad ostsid. Aga keelduti ostmast hirmkallist (ok, tol ajal olid sülearvutid üldse väga kallid) arvutit ja maksmast internetiarveid. 2000a alguses polnud mitte igas kodus netiühendust. Ema ütles vaid, et kui ma kõike seda soovin, mine tööle, teeni ise raha ja osta kõik mis ma ihaldan. Nii ma siis tegingi.
Aga siin PK-s on ju praegugi sama teema – kui hilisteismeline (ja 18 on juba täiskasvanud) soovib kalleid tehnikavidinaid (nt 1400 eurot maksvat telefoni), siis ju soovitatakse ka, et las teenib ja ostab ise?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga igas koolilapse teemas ju “laps tahab uut telefoni” piuksu peale põrgatavad tädid, et “las läheb tööle ja ostab!” Nüüd jälle häda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend käis vahepeal eliitkooli ja suure huviringide hulga kõrvalt poole kohaga tööl. Olen õnnelik, et ta pooleli jättis, kuna hinded ja tervis kannatasid sellest kõvasti. Muidugi on olemas ka väga andekaid inimesi, kes saavad eliitkooli materjali hästi kiiresti õpitud, aga tema nende hulka ei kuulu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on äärmiselt piiratud silmaring. Mul on kodus gümnasist, kes töötab. Käib tööl nädalavahetuseti ja teeb tööd, mis talle meeldib. Tegemist on muuhulgas ka teadusasutusega, mis annab mu lapsele suurepärase nn tasuta võimaluse ka end harida. Toredate töökaaslastega ühiselt peetud üritused on boonus. Teiseks läheb ta sügisel teise linna ülikooli ja lisataskuraha kulub marjaks ära. Kolmandaks on oluliselt lihtsam tulevikus tööturul konkureerida, kui cv-s on kirjas tõsiseltvõetavad töökogemused ja soovitused, see annab mitte töötanutega võrreldes olulise eelise.
Ta lõpetab kevadel ühe Tallinna eliitkooli ja on oma eluga praegu väga rahul, nii et me ei pea vajalikuks sekkuda.

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 14:12; 14.02 14:35; 14.02 16:28; 14.02 18:39; 14.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen rikaste linnaosas näinud aastaid, kuidas väliselt rikaste elustiil varjab suuri võlgasid ja vaesust. Kuna oma elustiilist ei taheta loobuda, hakkavad noored üsna varakult tööle, tean küllal perekondi kus eliitkooli lapsed edasi ülikooli ei lähe, vaid piirduvad klienditeenindaja eluga ka pärast gümnaasiumi, vahepeal käivad Austriaalias ja tagasitulles töötavad lihttöödel. Reaalselt on tegemist ikkagi vanemate kõikuva sissetulekuga, sest mõne lapsevanema firma jääb Maksuametile vahele, teine politseile, kolmas figureerib altkäemaksu skandaaliga meedias, neid näiteid võiks tuua üsna palju.
Kuigi mõned gümnasistid käivad huvitavates töökohtades, kus kogemusi omandada, siis minu hinnangul tehakse tihti seda ikkagi raha pärast, vanemad ei teeni piisavalt või on peres ajutine rahaline kriis või tahetakse end rikkamana näidata, kui ollakse. Enamus lapsevanemad ei taha oma laste lapsepõlve lühendada ja minu arust piisab kooli ajal korralikult õppimisest, tööd tuleks teha gümnaasiumi ajal nii vähe kui võimalik.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen rikaste linnaosas näinud aastaid, kuidas väliselt rikaste elustiil varjab suuri võlgasid ja vaesust. Kuna oma elustiilist ei taheta loobuda, hakkavad noored üsna varakult tööle, tean küllal perekondi kus eliitkooli lapsed edasi ülikooli ei lähe, vaid piirduvad klienditeenindaja eluga ka pärast gümnaasiumi, vahepeal käivad Austriaalias ja tagasitulles töötavad lihttöödel. Reaalselt on tegemist ikkagi vanemate kõikuva sissetulekuga, sest mõne lapsevanema firma jääb Maksuametile vahele, teine politseile, kolmas figureerib altkäemaksu skandaaliga meedias, neid näiteid võiks tuua üsna palju.

Kuigi mõned gümnasistid käivad huvitavates töökohtades, kus kogemusi omandada, siis minu hinnangul tehakse tihti seda ikkagi raha pärast, vanemad ei teeni piisavalt või on peres ajutine rahaline kriis või tahetakse end rikkamana näidata, kui ollakse. Enamus lapsevanemad ei taha oma laste lapsepõlve lühendada ja minu arust piisab kooli ajal korralikult õppimisest, tööd tuleks teha gümnaasiumi ajal nii vähe kui võimalik.

Otse loomulikul mängib raha ka selles oma rolli – me ei ole põhimõtteliselt nõus oma gümnaasiumis õppiva lapse kõiki lõbustusi kinni maksma, nt nädalavahetuse sõitu sõbrannaga Londonisse. Ta peab aru saama, et mida rohkem ta elu nautida tahab, seda rohkem ta peab ise selle nimel pingutama. See on oluline osa kasvatusest.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 14:12; 14.02 14:35; 14.02 16:28; 14.02 18:39; 14.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikul mängib raha ka selles oma rolli – me ei ole põhimõtteliselt nõus oma gümnaasiumis õppiva lapse kõiki lõbustusi kinni maksma, nt nädalavahetuse sõitu sõbrannaga Londonisse. Ta peab aru saama, et mida rohkem ta elu nautida tahab, seda rohkem ta peab ise selle nimel pingutama. See on oluline osa kasvatusest.

miks sa ei taha? kas põhimõtte pärast või sellepärast, et ei saa ise endale sellist nädalavahetust lubada?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikul mängib raha ka selles oma rolli – me ei ole põhimõtteliselt nõus oma gümnaasiumis õppiva lapse kõiki lõbustusi kinni maksma, nt nädalavahetuse sõitu sõbrannaga Londonisse. Ta peab aru saama, et mida rohkem ta elu nautida tahab, seda rohkem ta peab ise selle nimel pingutama. See on oluline osa kasvatusest.

miks sa ei taha? kas põhimõtte pärast või sellepärast, et ei saa ise endale sellist nädalavahetust lubada?

Loll küsimus. Loomulikult on asi põhimõttes. Sinu meelest on siis mõistlik, et vanemad maksavad laste kõik reisid oma rahakotist kinni, kuhu iganes laps gloobusel sõrmega osutab? Meie meelest mitte. Meie maksame oma 4-liikmelise pere perereisid umbes paar korda aastas ja laste klassiekskursioonid, mis aasta lõpus tehakse ka reeglina välismaale, sel aastal läheb vanem laps klassiga nt Hispaaniasse, noorem Venemaale. Ülejäänud lõbusõidud, mida nad koos sõpradega tahavad teha, maksavad nad ise. Rahas pole probleem, me reisime mehega kahekesi suht palju. Kui midagi tarka pähe ei ole tulnud, siis sünnipäevaks oleme ka lastele vahel lennukipiletid ja hotellis ööbimise kinkinud, aga mitte väga tihti.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 14:12; 14.02 14:35; 14.02 16:28; 14.02 18:39; 14.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi mõned gümnasistid käivad huvitavates töökohtades, kus kogemusi omandada, siis minu hinnangul tehakse tihti seda ikkagi raha pärast, vanemad ei teeni piisavalt või on peres ajutine rahaline kriis või tahetakse end rikkamana näidata, kui ollakse

ahah, et kui muusikakeskkooli abiturient – õpetajate palvel- nõustub asendama paaril õhtul mõne tuntud orkestri haigestunud pillimeest, siis on ikka 100% süüdi vanemate vaesus ja vähegi maj.kindl vanemad nõuaksid, et laps ütleks kõigile sellistele asendustele resoluutselt EI.
Huvitav,kas ta selliste ei-de korral peale lõpetamist üldse kuhugi orkestrisse kohta hiljem saaks

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 10:29; 14.02 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No hea elatustase peaks tähendama siiski seda, et inimene saab ühe koha peal töötades piisavalt palju palka, et rahulikult ära elada ja et ta ei pea oma koolis käivaid lapsi tööle saatma.

See, et varem elati veel halvemini, ei tähenda veel seda, et praegu on kõigil jube hea elu, nii et töötavaid gümnasiste ei ole küll siin vaja tulla mingiteks nõmedateks tembeldama, kes tahavad alkoraha.

Kui palju on maailmas riike, kus kõik inimesed, kes tööl käivad, suudavad ühe palgaga ennast ja oma lapsed ära elatada normaalselt nii, et lapsed saavad kuni 19. eluaastani haridust omandada? Kui, siis neid on väga vähe. Miinimumpalk ei ole enamuses riikides mõeldud pere ülalpidamiseks, vaid ühele inimesele ellujäämiseks.

Näiteks maailma kõige jõukamas riigis USAs on kooliõpilaste töötamine väga levinud, aga seal on vaeste inimeste elu ka palju hullem kui Eestis (ligipääs tervisekindlustusele puudub enamusel madalapalgalistest inimestest, peab töötama mitmel kohal, vaeste piirkondade koolihariduse tase on olematu, üürid on nii kallid, et pered elavad motellitoas või varjupaigas kuid või aastaid, pensionit ei ole riigi poolt ette nähtud jpm).

Mina ei pea gümnaasiumiõpilaste töötamist kuidagi halvaks, kui see töö noori tegelikult huvitab ja hariduse omandamist ei sega. Kui hilpude või reismise või ägedama telefoni pärast käiakse lihttööl ja seetõttu jääb gümnaasiumiharidus kehvaks, siis seda pean küll noore jaoks kahjulikuks. Mu enda laps käib ühes Tallinna “eliitkoolis” ja tema peale kulub pea olematu raha: riideid ostab kaltsukast, kalleid hobisid ei ole, keskkonna säästmiseks keeldub lennureisidest, just parandas ära 3a vana telefoni katkiläinud klaasi, oleme hiljuti lasknud parandada nii tema seljakoti kui saapad, sest tahab neid lõpuni kasutada. Enamus klassikaaslaseid on sarnased ebaglamuursed nohikud, alko ja narkoga pidutsemine ei ole ka kuidagi kohustuslik sotsiaalse staatuse säilitamiseks.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 09:49; 14.02 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida ei jaksa ja tervis kannatab. Ja selliseid on aina rohkem. Ometi pole meil elatustatase kunagi nii kõrge olnud kui praegu. Kuidas see võimalik on?

Perele toiduraha teenimiseks peavad töötama väga vähesed, enamikul on vaja veel rohkem ja paremaid asju. Nii mõnedki noormehed töötavad alko ja narko jaoks!

Ma ei usu ka, et kuigi paljud pered on noore inimese juba kodust välja visanud.

kas ikka peab noor inimene endale kohe kõike lubada saama?

Normaalsete perede vanemad ei ole ju süüdi, kui sinul kasvatustöö viltu on läinud ja lapse raha alko ja narko jaoks läheb.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem käivad tööl need, kes ei osta elu sees narkot, vaid kellel on ehk veidi rohkem ettevõtlikkust ja ambitsioone. Minu poeg käis tööl, sest tahtis minna vahetusõpilaseks teise ilma otsa. See pole väga odav lõbu, me oleks suutnud mehega ise ka selle summa leida, aga asi oli ka põhimõttes- kui midagi väga tahad, siis pingutad ise ka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siin perekooliski üsna palju näinud halvustavat suhtumist, et mismõttes 18-aastane ja vanem laps veel ise enda ülalpidamist ei teeni. Ometigi on praegused lapsed gümnaasiumit lõpetades sageli juba 19-aastased, nii et on üsna normaalne, et 18-19 aastane laps käib koolis ja veel ei tööta pidevalt.

Jäin just mõtlema, et minu lapsepõlves, kaheksakümnendatel ei tea ma mitte ühtegi noort, kes oleks kooli kõrvalt pidevalt tööl käinud. Jah, enamus tegi suvel tööd, aga kooliaasta jooksul mitte.

.. ja kui siia kõrvale panna veel pidevad jutud lumehelbekestest, kes üldse ei viitsi tööd teha, on need äärmused ikka väga imelikud. Et siis on lapsed, kes on täiesti vati sees kasvanud ja midagi teha ei oska ja ei suuda ja on need, kes ei saa rahulikult gümnaasiumiharidustki omandada, peavad enne tööle minema?

Ikka kuldne kesktee – töö suvel ja ehk ka puhkepäevadel. See pole minu meest küll OK, kui 19-aastane pole kunagi ühtegi eurot teeninud ja koduseid kohustusi ka pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 06:47; 14.02 18:25; 14.02 18:28; 14.02 18:29; 14.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on äärmiselt piiratud silmaring. Mul on kodus gümnasist, kes töötab. Käib tööl nädalavahetuseti ja teeb tööd, mis talle meeldib. Tegemist on muuhulgas ka teadusasutusega, mis annab mu lapsele suurepärase nn tasuta võimaluse ka end harida. Toredate töökaaslastega ühiselt peetud üritused on boonus. Teiseks läheb ta sügisel teise linna ülikooli ja lisataskuraha kulub marjaks ära. Kolmandaks on oluliselt lihtsam tulevikus tööturul konkureerida, kui cv-s on kirjas tõsiseltvõetavad töökogemused ja soovitused, see annab mitte töötanutega võrreldes olulise eelise.

Ta lõpetab kevadel ühe Tallinna eliitkooli ja on oma eluga praegu väga rahul, nii et me ei pea vajalikuks sekkuda.

Loe uuesti: teemaalgatuses on juttu neist gümnasistidest, kelle õppimine ja tervis töö pärast kannatab, aga nälga majas pole.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 06:47; 14.02 18:25; 14.02 18:28; 14.02 18:29; 14.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga igas koolilapse teemas ju “laps tahab uut telefoni” piuksu peale põrgatavad tädid, et “las läheb tööle ja ostab!” Nüüd jälle häda.

Suvel jõuab telefoni välja teenida küll.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 06:47; 14.02 18:25; 14.02 18:28; 14.02 18:29; 14.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on äärmiselt piiratud silmaring. Mul on kodus gümnasist, kes töötab. Käib tööl nädalavahetuseti ja teeb tööd, mis talle meeldib. Tegemist on muuhulgas ka teadusasutusega, mis annab mu lapsele suurepärase nn tasuta võimaluse ka end harida. Toredate töökaaslastega ühiselt peetud üritused on boonus. Teiseks läheb ta sügisel teise linna ülikooli ja lisataskuraha kulub marjaks ära. Kolmandaks on oluliselt lihtsam tulevikus tööturul konkureerida, kui cv-s on kirjas tõsiseltvõetavad töökogemused ja soovitused, see annab mitte töötanutega võrreldes olulise eelise.

Ta lõpetab kevadel ühe Tallinna eliitkooli ja on oma eluga praegu väga rahul, nii et me ei pea vajalikuks sekkuda.

Loe uuesti: teemaalgatuses on juttu neist gümnasistidest, kelle õppimine ja tervis töö pärast kannatab, aga nälga majas pole.

Sellist uuringut, mis kinnitaks, et laste tervis kannatab gümnaasiumi kõrvalt tööl käimise tõttu, pole olemas, seega pole teemaalgatajal ka vastavaid andmeid ja see on puhas fantaasia ehk jama. Kui on, paluks viidet. Aga ka siis ei saaks teemaalgataja kuidagi teada, milline on nende tervisehädadega laste perede majanduslik seis.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 14:12; 14.02 14:35; 14.02 16:28; 14.02 18:39; 14.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on äärmiselt piiratud silmaring. Mul on kodus gümnasist, kes töötab. Käib tööl nädalavahetuseti ja teeb tööd, mis talle meeldib. Tegemist on muuhulgas ka teadusasutusega, mis annab mu lapsele suurepärase nn tasuta võimaluse ka end harida. Toredate töökaaslastega ühiselt peetud üritused on boonus. Teiseks läheb ta sügisel teise linna ülikooli ja lisataskuraha kulub marjaks ära. Kolmandaks on oluliselt lihtsam tulevikus tööturul konkureerida, kui cv-s on kirjas tõsiseltvõetavad töökogemused ja soovitused, see annab mitte töötanutega võrreldes olulise eelise.

Ta lõpetab kevadel ühe Tallinna eliitkooli ja on oma eluga praegu väga rahul, nii et me ei pea vajalikuks sekkuda.

Loe uuesti: teemaalgatuses on juttu neist gümnasistidest, kelle õppimine ja tervis töö pärast kannatab, aga nälga majas pole.

Sellist uuringut, mis kinnitaks, et laste tervis kannatab gümnaasiumi kõrvalt tööl käimise tõttu, pole olemas, seega pole teemaalgatajal ka vastavaid andmeid ja see on puhas fantaasia.

Otsa vaadates on näha…

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 06:47; 14.02 18:25; 14.02 18:28; 14.02 18:29; 14.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on äärmiselt piiratud silmaring. Mul on kodus gümnasist, kes töötab. Käib tööl nädalavahetuseti ja teeb tööd, mis talle meeldib. Tegemist on muuhulgas ka teadusasutusega, mis annab mu lapsele suurepärase nn tasuta võimaluse ka end harida. Toredate töökaaslastega ühiselt peetud üritused on boonus. Teiseks läheb ta sügisel teise linna ülikooli ja lisataskuraha kulub marjaks ära. Kolmandaks on oluliselt lihtsam tulevikus tööturul konkureerida, kui cv-s on kirjas tõsiseltvõetavad töökogemused ja soovitused, see annab mitte töötanutega võrreldes olulise eelise.

Ta lõpetab kevadel ühe Tallinna eliitkooli ja on oma eluga praegu väga rahul, nii et me ei pea vajalikuks sekkuda.

Loe uuesti: teemaalgatuses on juttu neist gümnasistidest, kelle õppimine ja tervis töö pärast kannatab, aga nälga majas pole.

Sellist uuringut, mis kinnitaks, et laste tervis kannatab gümnaasiumi kõrvalt tööl käimise tõttu, pole olemas, seega pole teemaalgatajal ka vastavaid andmeid ja see on puhas fantaasia.

Otsa vaadates on näha…

Vabandust, aga sa oled ajukääbik.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.02 14:12; 14.02 14:35; 14.02 16:28; 14.02 18:39; 14.02 18:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Töötavad gümnasistid