Esileht Hobinurk Tootefotode abi palun-fotograafia, e-poed

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Tootefotode abi palun-fotograafia, e-poed

Postitas:

Tere!

Olen pikemat aega imetlenud, kuidas enamikel veebilehtedel on korralikud ja proffessionaalsed fotod, lumivalge taustaga, kergelt eristatavad ja sobituvad ideaalselt nö tavalise valge taustaga (kui peaks just valge toon veebilehel põhjaks olema). Kas iga toode lastakse pildistada eraldi fotograafil ja lisaks fototöötlus? Kas fotograafiakauge inimene ise ei saaks sellega kodus kuidagi hakkama? Olen proovinud erinevaid lightboxe, mu telefonil küllaltki hea kaamera loomulikult ka, kuid välja tulevad sellised keskpärased pildid mille taust ei ole kuidagi lumivalge ja foto ei paista proffessionaalne. Neid fotosid ei sobiks kuidagi omale e-poodi riputada.Facebooki keskkonda sobivad need ise tehtud-hästi tehtud praegused fotod küll, aga e-poe jaoks pole teps mitte see.

Kas oleks variant, et viin oma 500+ toodet fotograafile ja tema teeb fotosid? See tundub üsna keeruline ettevõtmine mõeldes sellele, kui lisandub tihti uut kaubavalikut. Tahaks facebooki keskkonnast oma ettevõtluse edasi viia, kuid olen jännis fotodega. Kes asjaga rohkem sina peal võiks mõne õpetuse jagada!

Ma ei tegele küll otseselt kõrvarõngastega,see on lihtsalt näiteks mida mõtlen:

https://www.goldtime.ee/et/ehted/korvarongad/vaariskividega-kuldkorvarongad-30474

Aitäh!

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Hea aparaat (+statiiv), hea valgust ja photoshop.

Saab hakkama küll, natuke tuleb lihtsalt ise õppida ja pusida. Alusta googeldamisest. Päris palju on õpetusi ja pakutakse ka koolitusi

Kunstimeistrid.ee müüb ka ühe e-raamatut: Tootefoto loomerahvale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi olid mingid tasuta tootefotode tegemise kursused. Pole viimasel ajal uurinud, kas tasuta kursuseid enam pakutakse või on kõik raha eest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

500+ toote puhul võiks siis natuke vähem koonerdada ja see tootefotograaf kohale kutsuda ja sinu juures pildistada.  Edaspidi kui äri sujub võid ju ise ajaviiteks pusida pilte teha ja neid töödelda. Ma ei kujutaks küll ette, et mul alustava ettevõtjana oleks niipalju vaba aega, et 500+ pilti teha ja töödelda ideaalses võtmes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nime ei mäleta, aga googeldades tuleb ilmselt välja, et on ka tasuta programm, mis suudab tausta eemaldada piltidelt. Kui pildistad lightboxis siis peaks valge tausta eemaldamine programmile ka lihtne olema.

Kuid jah, tootefotograafid on olemas, aga ilmselt suurema osa tööst (värvid, varjud, tausta) tehakse pilditöötluses.

Ja firma veebipoe, kus ma töötan, 95% toodetest tuleb tootjalt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see fotograafi juures fotode tegemise teenus väga odav lõbu olegi, eriti kui pilte on vaja pärast veel töödelda – ja enamasti on. Oleneb, kui professionaalset fotot sul vaja on. Nii 10 palli 10st saavad need tootefotod, kus toote värv ja tekstuur pildil kattub 100% tootega reaalis, selleks on vaja lisaks Photoshopile ka värvikaarti, kalibreeritud monitori ja teadmisi, mida pildistatud failiga edasi teha. Korralik valgustusega lightboks on sinu jaoks vajalik investeering, seal on valgustemperatuur kohe õige ja pildid tulevad õige värviga. Täiesti võimalik on ka mobiiltelefoniga korralikke tootefotosid saada, kui on õige valgus (kolmest küljest, soovitatavalt hajutatud) ja puhas taust. Ülejäänu suudad ise ka ära õppida, internet on õppevideoid ja e-kursusi täis 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie turul hästi tuntud ettevõte kasutab nende teenuseid:

https://tootepilt.ee/

Fotokvaliteet on tõesti oluline toote müümisel e-poes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja milline foto tuleb teemaalgatajal?

Kui ei näe, siis ei oska ka nõu anda, et mida ta valesti teeb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sa oled ise proovinud pildistada, aga ei õnnestu, siis soovitan Sul tellida väike koolitus. S.t et leiad fotograafi, kes tuleb Sinu juurde, kus Sa tooteid pildistad. Kohapeal saab ta Sind õpetada, kuidas Sinu tingimustes saada paremaid pilte. Samuti võiks ta osata nõu anda,  millesse Sa peaksid veel investeerima (parem valgus vms), et saaksid paremaid fotosid. See on küll väljaminek, kuid kindlasti selles suunas, et tulevikus on fotod kvaliteetsemad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti valge tausta saab ka lihtsa fototöötlusega – lõikad lihtsalt tausta ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Hajutatud valgus mitmest küljest.
2. Raw formaadis pildid et toonid õigeks keerata, kaamera whitebalance kalibreerimine aitab kõvasti.
3. Eemaldada taust photoshopis, lihtne teha kui ühte värvi taust mida tootel ei esine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vajate e poodi või veebilehte võtke ühendust loovlahenduste pakkujaga kodulehe kontaktivormi kaudu:

https://pixbloop.ee

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tere!

Olen pikemat aega imetlenud, kuidas enamikel veebilehtedel on korralikud ja proffessionaalsed fotod, lumivalge taustaga, kergelt eristatavad ja sobituvad ideaalselt nö tavalise valge taustaga (kui peaks just valge toon veebilehel põhjaks olema). Kas iga toode lastakse pildistada eraldi fotograafil ja lisaks fototöötlus? Kas fotograafiakauge inimene ise ei saaks sellega kodus kuidagi hakkama? Olen proovinud erinevaid lightboxe, mu telefonil küllaltki hea kaamera loomulikult ka, kuid välja tulevad sellised keskpärased pildid mille taust ei ole kuidagi lumivalge ja foto ei paista proffessionaalne. Neid fotosid ei sobiks kuidagi omale e-poodi riputada.Facebooki keskkonda sobivad need ise tehtud-hästi tehtud praegused fotod küll, aga e-poe jaoks pole teps mitte see.

Kas oleks variant, et viin oma 500+ toodet fotograafile ja tema teeb fotosid? See tundub üsna keeruline ettevõtmine mõeldes sellele, kui lisandub tihti uut kaubavalikut. Tahaks facebooki keskkonnast oma ettevõtluse edasi viia, kuid olen jännis fotodega. Kes asjaga rohkem sina peal võiks mõne õpetuse jagada!

Ma ei tegele küll otseselt kõrvarõngastega,see on lihtsalt näiteks mida mõtlen:

https://www.goldtime.ee/et/ehted/korvarongad/vaariskividega-kuldkorvarongad-30474

Aitäh!

Olen ehete pildistamisega kunagi tegelenud, aga uhkemate tehaste ehted pole pildistatud vaid on 3D programmis joonistatud. Skännitakse 3d ehe sisse ja siis programmiga joonistatakse üle. See annab hiljem võimaluse ehet keerata ükskõik mis suunas ja ongi profipilt.

Muidu ehteid on raske pildistada, sest macro toob esile kõik vead mida silmaga ei märkagi, aga luubiga vaadates on olemas, kriimud, peegeldused.

Sama on ka kelladega, kettidega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Hobinurk Tootefotode abi palun-fotograafia, e-poed