Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötervishoiu arstlik kontroll

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Töötervishoiu arstlik kontroll

Postitas:

Arslikus komisjonis käimine on kohustuslik iga aasta. Eelmisel aastal sain veel kuidagi läbi, aga kardan, et see aasta ei saa enam. Tööandjal vastavat tööd anda ei ole, mida saaksin teha, küllaltki spetsiifiline ala. Kas sellisel juhul pean ise lahkumiavalduse kirjutama, perearst kirjutab paberi ja tööandja paneb vastava punkti töölepingu lõpetamisel et saaksin töötuskindlustust või koondatakse.
Aitäh, kes oskaks olukorda vähegi selgust tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ise ei kirjuta mingit avaldust.

Tööandja vabastab töölt – töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu.

See paragrahv annab õiguse töötuskindlustushüvitisele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 07:04; 23.04 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötervishoiul ei ole arstliku komisjoni. On olemas töötervishoiuarst.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, mismoodi saab keegi peale tööandja – kui sul muidugi nakkavat nakkushaigust pole – otsustada, kas sobid tööle või ei.
ise olen elanud juba pensionieani nii,. et pole elus mitte kordagi sellise asjaga nagu töötervishoiuarst kokku puutunud. minu ametis nõutakse vaid iga 2a tagant perearstilt tervisetõendit selle kohta, et ei põe lahtist tuberkuloosi.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ise ei kirjuta mingit avaldust.

Tööandja vabastab töölt – töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu.

See paragrahv annab õiguse töötuskindlustushüvitisele.

Kas on nii, et tööandja saab koondada eriarsti vastava paberi põhjal? Vabastamisel ja koondamisel on ju vahe? Koondamise puhul on koondamistasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on nii, et tööandja saab koondada eriarsti vastava paberi põhjal? Vabastamisel ja koondamisel on ju vahe? Koondamise puhul on koondamistasu.

Töölepingu seaduses kutsutakse koondamiseks tööandjapoolset töölepingu ülesütlemist majanduslikel põhjustel
TLS § 89. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt majanduslikel põhjustel.

Koondamine on ka töölepingu erakorraline ülesütlemine:
1) tööandja tegevuse lõppemisel;
2) tööandja pankroti väljakuulutamisel või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.

Antud juhul ei ole majanduslikud põhjused(koondamine) vaid põhjuseks on töötaja tervis:
TLS § 88. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajast tuleneval põhjusel

Koondamine ei ole, koondamistasu ei saa. Küll aga on õigus töötuskindlustushüvitisele.

Pikem jutt:
/Vastab nõustamisjurist Ülle Kool, tööinspektsioon:

Kui töötaja tervis ei võimalda tal töölepingus kokku lepitud ülesandeid täita ja ka arst on soovitanud loobuda selle töö tegemisest, mis võib ohustada tema tervist, on inimesel järgmised võimalused:

1. Töötajal on seadusest tulenev õigus nõuda arsti otsuse alusel, et tööandja viiks ta ajutiselt või alaliselt üle teisele tööle või kergendaks ajutiselt tööülesandeid. Seega, kui soovite tööd jätkata ja hoida oma tervist, peate esitama tööandjale avalduse. Kui tööandjal on võimalik teie terviseseisundile sobivat tööd anda, lepite uue töö tingimustes kokku ning saate töötamist jätkata.

2. Kui tööandjal pole töötajale teist tööd pakkuda, töökohta ümber kohandada, muuta töötingimusi või kui muudatustega kaasneksid ebaproportsionaalselt suured kulud, võib tööandja töölepingu üles ütelda töölepingu seaduse (TLS § 88 lg 1) alusel. Sellisel juhul ei mängi rolli, kas töötaja on eemal olnud neli kuud või vähem. Vajalik on arsti otsus, töötaja avaldus ning tõsiasi, et tööandjal tegelikult ka pole terviseseisundile vastavat tööd pakkuda.

3. Kui töötaja ise ei soovi töösuhet jätkata, sest tervis on kehv või tööandja pakutav kergem/teine töö ei sobi, võib ta töösuhte ise erakorraliselt üles ütelda. TLS § 91 lg 3 kohaselt võib töötaja töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui tema terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd. Erakorralist ülesütlemist tuleb avalduses põhjendada ning tööandja võib nõuda arstitõendit.

Kui töölepingu ütleb üles tööandja (TLS § 88 lg 1), siis on töötajal õigus taotleda töötuskindlustushüvitist, kui kõik muud seaduses ettenähtud tingimused on täidetud. Kui töölepingu ütleb tervislikel põhjustel üles töötaja (TLS § 91 lg 3), ei teki tal õigust töötuskindlustushüvitist saada./

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 07:04; 23.04 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise olen elanud juba pensionieani nii,. et pole elus mitte kordagi sellise asjaga nagu töötervishoiuarst kokku puutunud.

see tuleneb tööandjast, sest see ei ole talle tasuta ja sõltuvalt firma potentsiaalist mingi jama kaela saada töövõtjate tööõnnetuste või muude terviseprobleemidega. Tööandjal on kas pidev leping mõne töötervishoiuga tegeleva firmaga või ostab teenuse ühekordse paketina, see on firma otsustada. Paljud on sellest möödahiilinud, sest siiani polnud kohustuslik, nüüd vist seda kohustuslikkust muudeti, pole uurinud.
Avalikus teenistuses on seadusega sätestatud tervisenõuded teatud erialadel ja seetõttu vajalikku kontrolli tehakse sõltuvalt vanusest. Ka see määratakse seadusega kui vanalt ja kui tihti mis erialal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, mismoodi saab keegi peale tööandja – kui sul muidugi nakkavat nakkushaigust pole – otsustada, kas sobid tööle või ei.

ise olen elanud juba pensionieani nii,. et pole elus mitte kordagi sellise asjaga nagu töötervishoiuarst kokku puutunud. minu ametis nõutakse vaid iga 2a tagant perearstilt tervisetõendit selle kohta, et ei põe lahtist tuberkuloosi.

nu vot ei tea ju, millal sa pensionile jäid, aga hetkel on küll kohustuslik töötervishoiukontroll kõikidele. töötervishoiu ja tööohutuse seadus reguleerib küsimust. Mõningatel erialadel on täiendavad nõuded.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see tuleneb tööandjast, sest see ei ole talle tasuta ja sõltuvalt firma potentsiaalist mingi jama kaela saada töövõtjate tööõnnetuste või muude terviseprobleemidega. Tööandjal on kas pidev leping mõne töötervishoiuga tegeleva firmaga või ostab teenuse ühekordse paketina, see on firma otsustada. Paljud on sellest möödahiilinud, sest siiani polnud kohustuslik, nüüd vist seda kohustuslikkust muudeti, pole uurinud.

hakkas see asi täitsa huvitama.
eelkirjutatust loen välja, et see leping töötervishoiuasutusega on vaat et kohustuslik, aga mida teha juhul, kui tegu on alustava ettevõttega, kel käivet veel praktiliselt pole, hädavaevu jagub raha selleks, et mingit palkagi maksta (100-200€ kuus)
pealegi pole mitteühegi töötervishoiuteenust pakkuva meditsiiniofirma kodulehel mittemingeid numbreid hidadega!

(tegin mõned kuud tagasi väikese OÜ, 2 töötajat (mina ja mu pereliige), ettevõtte senine käive 400-500€ kuus, ma kardan, et sellest summast ei piisaks isegi ühe inimese töötervishoiuarsti visiidiks…)

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tee päring Töötervishoiuasutusse hindade kohta ja oma firma ohutegureid arvestades kohustuslikkuse osas. Kohustuslikuks on muudetud kontroll enne töölepingu sõlmimist, aga kuna need on sul juba ilmselt tehtud siis küsi edaspidise kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see tuleneb tööandjast, sest see ei ole talle tasuta ja sõltuvalt firma potentsiaalist mingi jama kaela saada töövõtjate tööõnnetuste või muude terviseprobleemidega. Tööandjal on kas pidev leping mõne töötervishoiuga tegeleva firmaga või ostab teenuse ühekordse paketina, see on firma otsustada. Paljud on sellest möödahiilinud, sest siiani polnud kohustuslik, nüüd vist seda kohustuslikkust muudeti, pole uurinud.

hakkas see asi täitsa huvitama.

eelkirjutatust loen välja, et see leping töötervishoiuasutusega on vaat et kohustuslik, aga mida teha juhul, kui tegu on alustava ettevõttega, kel käivet veel praktiliselt pole, hädavaevu jagub raha selleks, et mingit palkagi maksta (100-200€ kuus)

pealegi pole mitteühegi töötervishoiuteenust pakkuva meditsiiniofirma kodulehel mittemingeid numbreid hidadega!

(tegin mõned kuud tagasi väikese OÜ, 2 töötajat (mina ja mu pereliige), ettevõtte senine käive 400-500€ kuus, ma kardan, et sellest summast ei piisaks isegi ühe inimese töötervishoiuarsti visiidiks…)

riskianalüüs on tehtud? seal hindadki, kas sinu töötajatel on vaja arsti juures käia.
osadel töötajatel (öötöö, arvutitöö jms) on alati kohustuslik
tööinspektsioon pakub tasuta konsultantide teenust, kes tulevad su ettevõttesse ning õpetavad ja suunavad

huvitav, mismoodi saab keegi peale tööandja – kui sul muidugi nakkavat nakkushaigust pole – otsustada, kas sobid tööle või ei.

ise olen elanud juba pensionieani nii,. et pole elus mitte kordagi sellise asjaga nagu töötervishoiuarst kokku puutunud. minu ametis nõutakse vaid iga 2a tagant perearstilt tervisetõendit selle kohta, et ei põe lahtist tuberkuloosi.

need on 2 erinevat asja – sina tõendad, et ei põe (klientide jaoks) ohtlikke haigusi ja et sina sobid seda tööd tegema.
töötervishoiuarst tõendab, et tehtav töö sobib inimesele ja ei kahjusta tema tervist

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötervishoiu arstlik kontroll

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.